Тема за работническата класа и отстояване на правата й

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
South_Park
Мнения: 4115
Регистриран на: 20 яну 2010 14:14

Тема за работническата класа и отстояване на правата й

Мнениеот South_Park » 12 авг 2014 23:17

Отидох на 1 интервю за работа за нощна смяна , като си бях разпечатал статия за вредата от нощна смяна, както и бях написал отделно 10 нормални изисквания (7 лв/час мисля че е напълно нормално ,тъй като си прецакваш здравето и деня, т.е за 15 смени стават 1260 лв , а ми предложиха едвам едвам 430 лв) .
Мисля да продължа традицията и да ходя на интервюта за.други скапани работи и да им се обяснявам какви робовладелци са и да обявявам моите изисквания за нормално заплащане , което обикновено надхвърля двойно и тройно тяхното подаяние 8-)
Естествено , че няма да ми се обадят , но е важен примерът , тъй като това ще се запечата в подсъзнанието им.

ПП: Естествено ,.че.при нормална работа , която ми харесваи няма да съм толкова нахален ( като утрешното интервю, където.ще съм доволен и на 8 стотака)

Съветвам всеки , който не е доволен от условията да използва моят пример при интервютата.
В крайна сметка е много по-достойно да гладуваш, отколкото да се самозаробиш от страх.

8-)
[/quote]
Абе курви сини как едно теле от присъстващите не повдига въпроса от къде тея пари за скъпи играчи и треньори, как ще се платят 30те милиона дългове, тръгнал ли е клуба към фалит, и все такива неудобни въпроси.[/quote]

Потребителски аватар
superspiro
Мнения: 951
Регистриран на: 07 авг 2013 17:07
Контакти:

Re: Тема за работническата класа и отстояване на правата й

Мнениеот superspiro » 12 авг 2014 23:21

Ако всеки има смелостта да изисква това, което наистина иска (разбира се, в разумни граници) стандартътът на живот в България наистина ще се повиши.
When you walk through a storm, hold your head up high...

Потребителски аватар
South_Park
Мнения: 4115
Регистриран на: 20 яну 2010 14:14

Re: Тема за работническата класа и отстояване на правата й

Мнениеот South_Park » 12 авг 2014 23:24

superspiro написа:Ако всеки има смелостта да изисква това, което наистина иска (разбира се, в разумни граници) стандартътът на живот в България наистина ще се повиши.

Определено , за съжаление страхът е прекалено голям.
Работниците са си конкуренти и са съгласни да работят за 200 евро , за да не им вземат мястото.
Работодателите са солидарни по между си и в 90% от случаите има картел за заплатите.

Може би при евентуален диалог бих смъкнал до 1000 , но такъв не се състоя 8-)
[/quote]
Абе курви сини как едно теле от присъстващите не повдига въпроса от къде тея пари за скъпи играчи и треньори, как ще се платят 30те милиона дългове, тръгнал ли е клуба към фалит, и все такива неудобни въпроси.[/quote]

Потребителски аватар
badboy95
Мнения: 1454
Регистриран на: 03 фев 2009 21:26
Местоположение: София

Re: Тема за работническата класа и отстояване на правата й

Мнениеот badboy95 » 12 авг 2014 23:38

It was the jews!!! :lol: :lol: :lol:
Съединението прави силата!


Офтопик:
Image

Потребителски аватар
Red_Pride
Мнения: 4047
Регистриран на: 24 юли 2009 11:04
Контакти:

Re: Тема за работническата класа и отстояване на правата й

Мнениеот Red_Pride » 12 авг 2014 23:41

Как беше-Уж нямало незаменими хора ама като дойде време за отпуска ставаш безценен :lol: Истината е, че у нас работниците се използват като тоалетна хартия :oops:
Image

Потребителски аватар
South_Park
Мнения: 4115
Регистриран на: 20 яну 2010 14:14

Re: Тема за работническата класа и отстояване на правата й

Мнениеот South_Park » 12 авг 2014 23:46

Red_Pride написа:Как беше-Уж нямало незаменими хора ама като дойде време за отпуска ставаш безценен :lol: Истината е, че у нас работниците се използват като тоалетна хартия :oops:

И сме единствената държава в ЕС ,взимаща африкански заплати

Когато аз стана работодател( рано или късно ще стана) , дори и при малка печалба ще.осигурявам на работниците си нормално заплащане , тъй като вече ще знам какво е било.
А ако не мога да осигуря нормални заплати , ще.си бачкам сам и с роднини
[/quote]
Абе курви сини как едно теле от присъстващите не повдига въпроса от къде тея пари за скъпи играчи и треньори, как ще се платят 30те милиона дългове, тръгнал ли е клуба към фалит, и все такива неудобни въпроси.[/quote]

Потребителски аватар
Red_Pride
Мнения: 4047
Регистриран на: 24 юли 2009 11:04
Контакти:

Re: Тема за работническата класа и отстояване на правата й

Мнениеот Red_Pride » 12 авг 2014 23:51

Най-пародоксалното е,че има една камара чужди фирми в България с шефове чужденци,които явно много бързо се ориентират в родната действителност и за кратко време стават баси и циганите :evil:
Image

Потребителски аватар
wannabe
Мнения: 2984
Регистриран на: 04 яну 2012 20:07
Контакти:

Re: Тема за работническата класа и отстояване на правата й

Мнениеот wannabe » 12 авг 2014 23:54

South_Park написа:Отидох на 1 интервю за работа за нощна смяна , като си бях разпечатал статия за вредата от нощна смяна, както и бях написал отделно 10 нормални изисквания (7 лв/час мисля че е напълно нормално ,тъй като си прецакваш здравето и деня, т.е за 15 смени стават 1260 лв , а ми предложиха едвам едвам 430 лв) .
Мисля да продължа традицията и да ходя на интервюта за.други скапани работи и да им се обяснявам какви робовладелци са и да обявявам моите изисквания за нормално заплащане , което обикновено надхвърля двойно и тройно тяхното подаяние 8-)
Естествено , че няма да ми се обадят , но е важен примерът , тъй като това ще се запечата в подсъзнанието им.

ПП: Естествено ,.че.при нормална работа , която ми харесваи няма да съм толкова нахален ( като утрешното интервю, където.ще съм доволен и на 8 стотака)

Съветвам всеки , който не е доволен от условията да използва моят пример при интервютата.
В крайна сметка е много по-достойно да гладуваш, отколкото да се самозаробиш от страх.

8-)

Ква е била работата и колко би искала да взема твоята особа :)
88 години СЛАВА
slash1912 написа:"Христо Ботев" побираше 30 000.На този мач има поне 15 000,тоест 4 пъти повече,отколкото на двете трибуни във вторник ;)
НАПОЛОВИНА ПРАЗЕН СТАДИОН :cry:

Потребителски аватар
Keanu^Reeves
Мнения: 245
Регистриран на: 03 окт 2008 01:35
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тема за работническата класа и отстояване на правата й

Мнениеот Keanu^Reeves » 12 авг 2014 23:59

Здрасти приятел!

Теб те следя отдавна с твоите теми тук, и донякъде ме кефиш с твоята борба за справедливост, но днеска осъзнах една твоя грешка -

случайно да си учил икономика? случайно да знаеш какво е търсене, предлагане и равновесие?

Нека да ти обясня накратко за какво става въпрос: Пазарът на Труда се състои от мнооооого фирми, които търсят работници, и мноооого работници, които търсят работа в някоя фирма. Ако търсенето е по-голямо от предлагането, следва и цената на труда да е по-висока, ако предлагането е по-голямо от търсенето, следва и цената на труда да е по-ниска.

Тоест заплатите са ниски, защото кандидатите за дадена работа са твърде много, а фирмите, които предлагат дадената работа са твърде малко.
Например, почти всеки човек може да работи като пазач, а фирмите, които имат нужда от пазачи, не са равни на броя на потенциалните работници за пазач.
Или с други думи ако събереш всичките 8 милиона Българи, всеки един от тях може да работи като пазач, но фирмите са страшно по-малко от броя на цялото българско население.

От другата страна са работниците, които имат свръх-умения или свръх-образование, или свръх-природни качества. И ще ти дам пак сходен пример.
В Света има само 2-ма добри футболиста, примерно Роналдо и Меси, и няколко много големи клуба, които се борят за техните услуги, и тъй като Търсенето е по-голямо от Предлагането, техните Заплати са супер-високи.

Същият пример важи и за ЮНЕС ХАМЗА, който е само един, а в същото време 2 клуба го търсят: Стяуа и Лудогорец, и отбора, който му предложи по-висока Заплата, той ще го наеме. Ако бяха двама ЮНЕС ХАМЗАМОВЦИ, със сигурност и на двамата по отделно заплатите им щяха да са по-ниски, но тъй като е само 1 Юнес Хамза, и 2 клуба, които го желаят, накрая завършва така, че и заплатата му е по-висока!

Потребителски аватар
South_Park
Мнения: 4115
Регистриран на: 20 яну 2010 14:14

Re: Тема за работническата класа и отстояване на правата й

Мнениеот South_Park » 12 авг 2014 23:59

Няяма значение каква е, важното е че работиш ВРЕДНА,КАНЦЕРОГЕННА 12 ЧАСОВА нощна смяна и ти предлагат 1,19 евро /час.

Попринцип желая да взимам 1200 , толкова взимах до преди месец. ( плащам и квартира) , но и на 800 съм доволен , при добра и организирана работа.
[/quote]
Абе курви сини как едно теле от присъстващите не повдига въпроса от къде тея пари за скъпи играчи и треньори, как ще се платят 30те милиона дългове, тръгнал ли е клуба към фалит, и все такива неудобни въпроси.[/quote]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта