Почивка - лято , зима

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
trokadero_
Мнения: 6722
Регистриран на: 21 юли 2014 15:55
Контакти:

Почивка - лято , зима

Мнениеот trokadero_ » 29 юли 2014 11:27

Здравейте съфорумници . Отварям тази тема с интерес към вашите мнения и споделяния за идеалната почивка - лято или зима . Тъй като съм морски , зимата имам желание да прекарам 1 седмица на планина - Банско , Пампорово .
Нека всеки сподели къде е ходил , как е било и т.н . Споделяйте и къде бяхте или ще бъдете на море ;)

Потребителски аватар
barca4ever
Мнения: 4912
Регистриран на: 25 авг 2009 11:29
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: Почивка - лято , зима

Мнениеот barca4ever » 29 юли 2014 11:28

бех на Приморско с дружки на лагер, беше супер яко, плаж, жега вече пиене и разголени момиченца :mrgreen:
[wrapimg=]http://www.fcbarcelona.cat/web/Imatges/banners/_promocions/actius_especials/wembley/bc-campions_champions.jpg[/wrapimg]
BARCAFOREVER[wrapimg=]http://imgon.net/di-MAQN.gif[/wrapimg]
1992,2006,2009,2011

Потребителски аватар
Red Warrior
Мнения: 9211
Регистриран на: 10 авг 2011 15:50
Местоположение: София
Контакти:

Re: Почивка - лято , зима

Мнениеот Red Warrior » 29 юли 2014 11:28

Морски, селски и планински туризъм. Всеки си има своя чар и специфика. ;)
Пиеш ли вода, мисли за извора. - китайска мъдрост

Потребителски аватар
trokadero_
Мнения: 6722
Регистриран на: 21 юли 2014 15:55
Контакти:

Re: Почивка - лято , зима

Мнениеот trokadero_ » 29 юли 2014 11:36

Гледам хотелите на планина - цените за 7 нощувки със закуски са от 500 до 1000 лв в зависимост от хотела

Потребителски аватар
shumkar_44
Мнения: 1009
Регистриран на: 23 юли 2012 10:27
Местоположение: Рожен
Контакти:

Re: Почивка - лято , зима

Мнениеот shumkar_44 » 29 юли 2014 11:51

Да се избере правилния начин за почивка е лесно. Можете за улеснение да си съставите таблица с предимствата и недостатъците на съответното място, което смятате да посетите. Например: планина - хладинка и спокойствие; море - препържена цаца и сифилис и т.н.
Толстолоб, на теб съм роб.

venger
Мнения: 1520
Регистриран на: 02 мар 2011 20:28
Контакти:

Re: Почивка - лято , зима

Мнениеот venger » 29 юли 2014 11:54

Аз съм привърженик на закътаните спокойни места, които са далеч от местата, популярни за туристи. Хващаш някоя къща за гости някъде, почиваш си, разходки в планината, гледаш има ли пещери наблизо, някакви исторически места, които могат да се видят и те така! :)
"Бела жига, това сега си ти!
И цела книга много ще те измори!"

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Почивка - лято , зима

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 29 юли 2014 12:08

trokadero_ написа:Здравейте съфорумници . Отварям тази тема с интерес към вашите мнения и споделяния за идеалната почивка - лято или зима . Тъй като съм морски , зимата имам желание да прекарам 1 седмица на планина - Банско , Пампорово .
Нека всеки сподели къде е ходил , как е било и т.н . Споделяйте и къде бяхте или ще бъдете на море ;)

Не е задължително да почиваш на планина непременно през зимата. През лятото е много приятно, прохладно, тихо и спокойно - няма наплив от туристи, цените са добри (през зимата, особено в Банско ще ти одерат кожата), можеш да се поинтересуваш и избереш интересни маршрути - преходи (ако си падаш планинар), исторически и други забележителности и т.н. А ако ти домъчнее за морето, винаги можеш да се цопнеш в близкия басейн... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
trokadero_
Мнения: 6722
Регистриран на: 21 юли 2014 15:55
Контакти:

Re: Почивка - лято , зима

Мнениеот trokadero_ » 29 юли 2014 12:11

Captain Stottlemeyer написа:
trokadero_ написа:Здравейте съфорумници . Отварям тази тема с интерес към вашите мнения и споделяния за идеалната почивка - лято или зима . Тъй като съм морски , зимата имам желание да прекарам 1 седмица на планина - Банско , Пампорово .
Нека всеки сподели къде е ходил , как е било и т.н . Споделяйте и къде бяхте или ще бъдете на море ;)

Не е задължително да почиваш на планина непременно през зимата. През лятото е много приятно, прохладно, тихо и спокойно - няма наплив от туристи, цените са добри (през зимата, особено в Банско ще ти одерат кожата), можеш да се поинтересуваш и избереш интересни маршрути - преходи (ако си падаш планинар), исторически и други забележителности и т.н. А ако ти домъчнее за морето, винаги можеш да се цопнеш в близкия басейн... 8-)


Аз живея на морето и как да ти кажа писнало ми е . За планина - да цените през лятото са по -ниски , но пък зимата е по-хубаво - сняг ;)

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Почивка - лято , зима

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 29 юли 2014 12:24

trokadero_ написа:
Captain Stottlemeyer написа:
trokadero_ написа:Здравейте съфорумници . Отварям тази тема с интерес към вашите мнения и споделяния за идеалната почивка - лято или зима . Тъй като съм морски , зимата имам желание да прекарам 1 седмица на планина - Банско , Пампорово .
Нека всеки сподели къде е ходил , как е било и т.н . Споделяйте и къде бяхте или ще бъдете на море ;)

Не е задължително да почиваш на планина непременно през зимата. През лятото е много приятно, прохладно, тихо и спокойно - няма наплив от туристи, цените са добри (през зимата, особено в Банско ще ти одерат кожата), можеш да се поинтересуваш и избереш интересни маршрути - преходи (ако си падаш планинар), исторически и други забележителности и т.н. А ако ти домъчнее за морето, винаги можеш да се цопнеш в близкия басейн... 8-)


Аз живея на морето и как да ти кажа писнало ми е . За планина - да цените през лятото са по -ниски , но пък зимата е по-хубаво - сняг ;)

Ако си скиор - да, снегът е задължително условие. Но ако само ще гледаш как другите се пързалят - не си струва само да седиш отстрани и да се радваш като някое негърче на снега. Освен това, доколкото знам от моя близка, която е запалена скиорка, голяма част от деня си в нашите курорти тя прекарвала във висене на опашката за лифта (влека). От тази гледна точка в чужбина (в някой не много скъп курорт) било много по-добре. Разбира се нищо не ти пречи (ако имаш тази възможност) да разделиш почивката на две - например 1 седмица през лятото и 1 седмица през зимата, може и на едно и също място (така ще имаш база за сравнение, а и вече ще познаваш кръчмите)... 8-)
Последна промяна от Captain Stottlemeyer на 29 юли 2014 12:32, променено общо 3 пъти.
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Red Warrior
Мнения: 9211
Регистриран на: 10 авг 2011 15:50
Местоположение: София
Контакти:

Re: Почивка - лято , зима

Мнениеот Red Warrior » 29 юли 2014 12:27

Ако е за ски - зимата разбира се трябва да отидеш на планина. Но съм съгласен, че лятото също е много приятно. Аз всяко лято ходя горе-долу по 10 дена на море и 10 на планина. Мога да ти препоръчам, ако искаш някакво по-различно усещане да отидеш на селски туризъм. Природа, гъби, лов, риболов, езда... А бе по-различно е и много приятно. ;)
Пиеш ли вода, мисли за извора. - китайска мъдрост


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта