Защо няма да изляза да чистя България !

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Кировец
Мнения: 8086
Регистриран на: 07 сеп 2012 09:31
Контакти:

Re: Защо няма да изляза да чистя България !

Мнениеот Кировец » 28 апр 2014 13:37

Не е казано, че трябва да чистиш цял квартал. Достатъчно е всеки българин и достоен човек да напълни една торбичка с боклуци от района, в който живее. Кампанията е символична и не ангажира с постоянна отговорност, която да задължава.
Орлето и други не искат, не защото не могат, а защото плащали данъци. Кировец също плаща данъци, наеми и кредити, но обича природата и ще напълни някоя друга торбичка с боклук изхвърлен от недобросъвестните данъкоплатци, които не могат да преглътнат за 2-3 минути да си наденат ръкавици и да се почувстват хубаво след мръсната работа. 8-)

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24519
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Защо няма да изляза да чистя България !

Мнениеот boabbb » 28 апр 2014 13:41

Орлето си е селяк :lol: , но в случая е абсолютно прав :!: Аз не помня даа съм хвърлял боклук на улицата, ако трябва си го слагам в джоба, докато намеря кофа за боклук. Така че, не мисля да чистя мизерията на простаците :!:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: Защо няма да изляза да чистя България !

Мнениеот iliev72 » 28 апр 2014 13:48

Който е цапал да си чисти ! Аз дори не пуша ! А за идиоти-шофьори с цигара в уста коментара е излишен !
Не се чувствам длъжен да чистя чужда мизерия !
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Защо няма да изляза да чистя България !

Мнениеот galin56 » 28 апр 2014 13:58

Няма да чистя улиците, защото никога не изхвърлям боклук на различно място освен кош за боклук. А вече от кошовете си има хора на които им е работа да се грижат за боклука по-натам. Който иска да ми вярва, който иска да не ми вярва, не пуша, и не хвърлям произволно на улицата. Даже като ходя на излет в планината си събирам боклука в плик и си го нося и по няколко километра докато стигна до кош. Ако бяха всички като мен в тая държава от такива "кампании" изобщо няма да има нужда. А да излезна да чистя боклуците на някой който както си яде кроасана или банана, или си пие кафето в пластмасова чашка и като свърши без да се оглежда и хвърля където му падне на улицата няма да стане.

Потребителски аватар
Phoenix_
Мнения: 345
Регистриран на: 20 апр 2009 01:10
Контакти:

Re: Защо няма да изляза да чистя България !

Мнениеот Phoenix_ » 28 апр 2014 14:00

Принципно много се дразня на хора, които казват "Аз плащам данъци..." Плащането на данъци не те освобождава от това да си отговорен и т.н. Парите никога не са достатъчни. От една страна да излезе да се почисти е нещо хубаво, градивно и се дава пример. Това би било така, ако наистина всички си вършиха работата, парите се използваха целесъобразно и т.н. Тук случаят не е такъв. Ако фирмите вършеха съвестно своята работа и бяха глобявани за всяка издънка, щях да приема, че има много простаци, които си хвърлят боклука в градинката пред блока и щях да го почистя. Не мога обаче да гледам как фирмите събират боклука когато им скимне, кофите са без капаци, всякакви пликчета и опаковки летят и после да ме привикат да си го почистя! А, не!!! Това няма да стане. Аз съм си хвърлил бокулка В КОТЕЙНЕРА ЗА БОКЛУК!!! Да дойде сега да си го събере Фандъкова, защото не е контролирала фирмите, които трябва да го извозят!!!!


П.С И ьТВ вместо да ме призовават да си изчистя, нека да показват всеки ден безобразията на Фандъкова и да и задават неудобните въпроси "КОЙ краде парите?"

П.С2 И сега да не ми се нахвърли някой трол от ГЕРБ, не съм от БСП. Атакувам Фандъка, защото тя е КМЕТ!
Последна промяна от Phoenix_ на 28 апр 2014 14:05, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Защо няма да изляза да чистя България !

Мнениеот galin56 » 28 апр 2014 14:04

Кировец написа:Не е казано, че трябва да чистиш цял квартал. Достатъчно е всеки българин и достоен човек да напълни една торбичка с боклуци от района, в който живее. Кампанията е символична и не ангажира с постоянна отговорност, която да задължава.
Орлето и други не искат, не защото не могат, а защото плащали данъци. Кировец също плаща данъци, наеми и кредити, но обича природата и ще напълни някоя друга торбичка с боклук изхвърлен от недобросъвестните данъкоплатци, които не могат да преглътнат за 2-3 минути да си наденат ръкавици и да се почувстват хубаво след мръсната работа. 8-)

Не съм съгласен с теб. Това, че някой си плащал данъци не го оневинява, че хвърля боклуци където му падне. Данъците са за изчистване на боклуците в кофите а не на който, където му падне. И аз плащам данъци и то колкото заплатата на Орлето (за пример) плюс пенсията на баба му взети заедно, но си изхвърлям боклука и опаковките само в кофите.

mtaraduda
Мнения: 1497
Регистриран на: 30 юли 2009 20:16
Контакти:

Re: Защо няма да изляза да чистя България !

Мнениеот mtaraduda » 28 апр 2014 14:05

boabbb написа:Орлето си е селяк :lol: , но в случая е абсолютно прав :!: Аз не помня даа съм хвърлял боклук на улицата, ако трябва си го слагам в джоба, докато намеря кофа за боклук. Така че, не мисля да чистя мизерията на простаците :!:

То ти целия си един голям ***лук, така че във въпросния ден можеш да спестиш на майка България самия себе си.

Потребителски аватар
Phoenix_
Мнения: 345
Регистриран на: 20 апр 2009 01:10
Контакти:

Re: Защо няма да изляза да чистя България !

Мнениеот Phoenix_ » 28 апр 2014 14:06

galin56 написа:
-----

Не съм съгласен с теб. Това, че някой си плащал данъци не го оневинява, че хвърля боклуци където му падне. Данъците са за изчистване на боклуците в кофите а не на който, където му падне. И аз плащам данъци и то колкото заплатата на Орлето (за пример) плюс пенсията на баба му взети заедно, но си изхвърлям боклука и опаковките само в кофите.



:!: :!: :!:
+ 1000000000000

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15563
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Защо няма да изляза да чистя България !

Мнениеот fcb_bg » 28 апр 2014 14:09

Кировец написа:Не е казано, че трябва да чистиш цял квартал. Достатъчно е всеки българин и достоен човек да напълни една торбичка с боклуци от района, в който живее. Кампанията е символична и не ангажира с постоянна отговорност, която да задължава.
Орлето и други не искат, не защото не могат, а защото плащали данъци. Кировец също плаща данъци, наеми и кредити, но обича природата и ще напълни някоя друга торбичка с боклук изхвърлен от недобросъвестните данъкоплатци, които не могат да преглътнат за 2-3 минути да си наденат ръкавици и да се почувстват хубаво след мръсната работа. 8-)

Виж какво, като започнат да се глобяват тези, които замърсяват, тогава може и да търсиш отговорност от човека за тази му позиция. Но да има всяка година "Да изчистим България" е просто адски малоумно. И да си чистил, да видиш комшията, че цапа и няма институцияна която да сигнализираш и която да го глоби. Нали се сещаш, че е прав.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24519
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Защо няма да изляза да чистя България !

Мнениеот boabbb » 28 апр 2014 14:17

mtaraduda написа:
boabbb написа:Орлето си е селяк :lol: , но в случая е абсолютно прав :!: Аз не помня даа съм хвърлял боклук на улицата, ако трябва си го слагам в джоба, докато намеря кофа за боклук. Така че, не мисля да чистя мизерията на простаците :!:

То ти целия си един голям ***лук, така че във въпросния ден можеш да спестиш на майка България самия себе си.

Това пък откъде ти дойде, бе :? А си мислех, че е сезонът на синята тишина ... :mrgreen: :lol: :lol:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bubka, Der Schmarotzer, InformationChannel и 34 госта