Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот CTAHKO » 21 юни 2016 00:49

marchisio написа:Е щом знаят, че битката без него ще е изгубена, значи вярват в него. Санса е тъпа коза, вместо да каже, че ще викне педофила, тя го крие. Да не пропускаме факта, че първоначално отказа помощ от него.
Ако убият брат ти пред тебе, ти как ще реагираш ? :lol: Седиш си мирно и се криеш зад хората си ?
Джон има две победи от две големи битки - Санса я размятат като парцал.


Май Джонката беше тоя, дето се направи на мъж и и каза, че нейното мнение не му трябва ;) А брат си да не би да го спаси??? Санса предупреди ли го, че няма как да го спаси - предупреди го. И какво постигна с реакцията си...изколиха му армията!!! Това не е пълководец!!! Санса има една спечелена битка - битката за севера.
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43878
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот rhaegar » 21 юни 2016 00:55

Санса е класа, факт.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
marchisio
Мнения: 5729
Регистриран на: 23 мар 2011 13:16
Местоположение: Home
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот marchisio » 21 юни 2016 01:34

Санса била класа - смех.
Джон е единствения свестен в тоя сериал / книги.
[center]"Nothing is too ugly for this world, I think it’s just that people pretend not to see.”[/center]

Потребителски аватар
Niksh0
Мнения: 4103
Регистриран на: 13 сеп 2010 18:33
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Niksh0 » 21 юни 2016 06:50

CTAHKO написа:
Niksh0 написа:
CTAHKO написа:Джони нещо ме изложи като командир 8-) Да е жива и здрава мазната Старка 8-)

Не точно. Ще цитирам един колега, чието мнение споделям: "Sansa's still an idiot, if she told John about the Vale army, just maybe he could have planned differently, instead he gets provoked by Ramsey and charges headlong into a rain of arrows? Dumb Starks. Good dogs!"


Е кое не е точно :roll: Заева войски, заева стратегии и се поддаде на провокациите на Рамзи и на емоциите си ;) В случая не виждам къде е вината на Санса 8-)

Едиственото, което я интересуваше беше да си отмъсти на Рамзи. Не каза на Жони за армията, която е уредила, беше готова да жертва хиляди хора, включително и него, само и само да хване Рамзи неподготвен. Женска постъпка. Тя може да си мисли, че вече е дорасла и е навътре в нещата, но си мисля, че скоро пак ще го яде поради старкенската си наивност.

Накратко, определено не ми хареса поведението й.

RIP Wun Wun. :|
"If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose."

tmanolov
Мнения: 4023
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот tmanolov » 21 юни 2016 15:51

Личи си как някои хора не са ходили в казармата и затова и реагират така, малко без да мислят, само със сърцето си - Джон е пълен идиот, такива като него ги убиват горе-долу на първия щурм, а често и техните хора ги трепят в гръб, защото ги мъкнат на самоубийствени мисии. Война не се печели с емоции, а с хладен разум. В този ред на мисли, колкото и да не я понасям Санса (за мен, заедно с майка си, са двата най-малоумни персонажа, ако не беше лИбовта и към Джофри, че да ходи да изклепе всичко на Церсей, баща й още щеше да е жив и война, поне в тези й мащаби, нямаше да има), то нейният разум бе хладен и тя действаше правилно (абе както се казва - кОр оправя, кОр разваля - явно изнасилванията от Рамзи са й наляли нещо в главата, знам ли - малко черен хумор :twisted: ). Ако беше разказала на Джон какви са й плановете, то този полуидиот (вярно, симпатичен, честен и справедлив, но полуидиот) щеше да се похвали и цялата изненада да замине. А изненадата е всичко по време на война...

Колкото до противняка Рамзи - отлично (почти) си изигра картите - имаше по-голяма армия, съответно загубите за него са много по-маловажни, т.е. може да си позволи да загуби и цялата си армия, зашото има резерви (или се предполага, че лесно ще намери), а Джон няма и хем няма, хем се втурна като малоумник в атака... ЗаеВи, пълен откачалник. Та Рамзиту добре се справи, даже повече от добре, но сценаристите решиха да оклепят работата и сериалът стана на сапунка, дето се прави така, че да се хареса на зрителя - при нормална ситуация Джонката беше пътник, дори и с рицарите на Палечко на негова страна - конница не може да превземе крепост - доказан факт. А и много ме разочароваха с Уинтърфел - ми то най-простите крепости са по-големи и масивни от тази полукочина. Айде стига бе - нулева фортификация, стени по 5-6 метра високи, няма ров, не са подготвили казаните с катран, абе пълно безхаберие.

та така, че се отплеснах - добър епизоф като батални сцени, но много слаб откъм режисура
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
GOLEADOR
Мнения: 12743
Регистриран на: 05 апр 2012 00:55

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот GOLEADOR » 21 юни 2016 16:03

Red_Pride написа:Мега добрия епизод,направо нямам думи.Тази серия спокойно можеше да е финал на сезона.Много, много силни моменти :( Давос като намери еленчето в следващия момент,когато камерата се отдалечи и го показа за миг си помислих,че това е Станис :o Санса бате най-накрая взе да я играе таз игра на тронове 8-) В другия епизод искам да видя мутрата на Церсей като разбере какво стана в Зимен хребет :evil:

+1
На фона на залеза силуета на Давос заприлича на Станис.Само това с еленчето нещо ми убягна.За какво иде реч,явно навя някакъв спомен на Давос,но на мен нещо ми се губи. :?: :roll: :?:
[center]ДОБРЕ ДОШЛИ В СЕМЕЙСТВОТО НА ЦСКА ![/center]
[center][rimg]http://oi63.tinypic.com/10pwvlu.jpg[/rimg][/center]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43878
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот rhaegar » 21 юни 2016 16:11

Символът на Баратеон е елен.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
GOLEADOR
Мнения: 12743
Регистриран на: 05 апр 2012 00:55

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот GOLEADOR » 21 юни 2016 16:20

Мерси.
Изображение
[center]ДОБРЕ ДОШЛИ В СЕМЕЙСТВОТО НА ЦСКА ![/center]
[center][rimg]http://oi63.tinypic.com/10pwvlu.jpg[/rimg][/center]

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Groucho » 21 юни 2016 16:22

tmanolov написа:явно изнасилванията от Рамзи са й наляли нещо в главата

Tакива насилвания са опасни. Вземе да скръцне със зъби и да плюне връз Рамзи налятото, заедно с наливателя :lol:
Рамзи не беше толкова луд, че да посегне на главата на Санса :lol:


tmanolov написа:А и много ме разочароваха с Уинтърфел - ми то най-простите крепости са по-големи и масивни от тази полукочина.

Неугледен е домът на Вуците, вярно е. С малко доплащане може би ще успеят да го заменят за някоя панелка в Люлин :lol:

tmanolov
Мнения: 4023
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот tmanolov » 21 юни 2016 16:36

rhaegar написа:Символът на Баратеон е елен.

абе аз да кажа еретична мисъл - това еленче дали не беше някаква връзка с принцеса Шайрийн, която баща й Станис изгори, че на мен ми приличаше на детска играчка :?: Пък и в следващият епизод май имаше някакво злобно изпълнение на Давос към Червената жрица, та може и това да е
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта