Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

tmanolov
Мнения: 4032
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот tmanolov » 15 авг 2017 09:01

Groucho написа:Toзи епизод е спринт с елементи на латиносапунка. Аря и Кутрето донякъде спасиха нивото, както и една две реплики на Давос и Тормунд. Денерис трябва да даде поне една своя гола снимка на сър Джора FriendZone. Дебелият майстор зубри яко, а жена му веднага да отвори страниците с клюките, жълтините и разводите :lol: Сценаристите, за разлика от Джон Сноу, подвиха коляно пред социалните мрежи и официализираха една от най-често използваните шеги относно Джендри в Мрежата. Фентъзи-ментъзи... прекалено детски започват да стават нещата с тази акция, в която се впускат братя банерманови, Хрътката и останалите трапери от източната караулка.

+1
Трудно ми е да добавя нещо друго. Определено епизод, който трудно издържах до края. Денерката ми става все по-антипатична - и като визия, и като характер. Тарли се оказаха истински мъже - и двамата! Избраха страна и следваха решението си до края. Явно Сам все пак не е от чак толкова кофти семейство, така че чакаме сериозно избухване от негова страна.

Явно седми сезон ще е прелюдия към патакламата и ще запази интригата за осми, но може и да си останам само с очакванията...
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Groucho » 15 авг 2017 21:37

tmanolov написа:Денерката ми става все по-антипатична - и като визия, и като характер.

Мен па Денерис ме радва. Емилия Кларк изигра много добре последния епизод, особено сцената, в която Джон й каза, че сам ще води хайката за зомби и си тръгва, независимо дали ще получи разрешение от нея или не. Актрисата успя да изрази доста чувства в този момент, без да говори, само с лицето си. Телевизионерите заформят сериозна романтика между нея и Северния крал. Все ми се струва, че авторите ще направят всичко възможно, за да избегнат думата инцест, ако наистина имат за цел да вкарат двамата главни протагонисти под юргана :roll: Не знам дали се е обсъждал вариантът Денерис да не е истински Таргариен, ами примерно да е намерена в кош от Лудия крал :lol:

Сцената с двамата Тарли беше хубава, наистина. Добре беше и сцената, в която Джон пипна ламята. Изключително претупване на срещите между Джон, Денерис и Джора, Джон и Джендри, Джон и Хрътката. Всички те оставиха усещането за ниво "а, здрасти, ко става". Срещата на Тирион с брат му също заслужаваше повече.

Но нещото, което най-много ме разочарова е планът за залавянето на някой от студените командоси и представянето му пред Церсей, за да се убеди същата да спре временно войната и т.н. Клиширано по холивудски до немай къде.

При все, сцената, в която Церсей каза, че ще чака подходящия момент да победи Макята на драконите може би е индикация, че играта за трона ще се реши след неутрализирането на заплахата от белите бродници. Това е по-неочакваният, но може би и по-добрият вариант за хронология в решаването на двата основни конфликта в историята.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23681
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот paceto » 15 авг 2017 23:18

Не виждам причина Джон и Денерис да не си легнат заедно и така да подпечатат съюза. Това, че са родственици няма никаква пречка особено що се отнася до Дом Таргариен, които по принцип се женят именно вътре в семейството т.е. между роднини, брат със сестра и т.н., за да може кръвта им да не се смесва. То и без това така е било навремето именно, за да се запази кръвната връзка т.е. всички да са с така наречената кралска кръв или синя кръв.

Мартин беше казал, че идеята за времевото развитие в книгите и съответно в сериала е ползвал събитията и начина на живот на средновековна Европа. Може да се видят много сходства с тези времена още като се почне от начина на водене на битка, облеклата им, рицарските звания, честта и т.н. :)

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Groucho » 16 авг 2017 01:49

paceto написа:Не виждам причина Джон и Денерис да не си легнат заедно и така да подпечатат съюза. Това, че са родственици няма никаква пречка особено що се отнася до Дом Таргариен, които по принцип се женят именно вътре в семейството т.е. между роднини, брат със сестра и т.н., за да може кръвта им да не се смесва. То и без това така е било навремето именно, за да се запази кръвната връзка т.е. всички да са с така наречената кралска кръв или синя кръв.

Така е, нещата за Таргариен са ясни. В исторически план инцест в живота на крале и благородници се е случвал, както се е случвал и в живота на по-обикновени хора. Да, околните са го приемали, но няма сведения, че са гледали с добро око на него. Мартин може да иска да наподоби начина на живот в средновековна Европа, но не може да избяга от психологията и гледните точки на съвремието, защото той е част от него, а съвремието не е благоразположено към подобни сношения(както би казал Тормунд) между близки родственици.

Интересното в цялата ситуация за мен е, че зрителите могат да повлияят на авторите. Повечето творби в изкуството се представят в завършен вид пред публиката. Тя може да ги хареса или не, но не може да повлияе на процеса по създаването им.
При сериалите и поредиците свързани книги не е така. При тях настроенията на зрителите или читателите могат да окажат пряко въздействие върху авторите, защото те виждат как хората реагират на направеното до момента и какви са настроенията им за това, което вероятно ще им бъде предложено като продължение.

Хипотетичния инцест между Денерис и Сноу е инцест между протагонисти, между положителни герои. Не може да се сравнява с инцеста при Ланистър, защото те са антагонисти в историята, те са отрицателните действащи лица. Колкото и да се пише, че никой в "Игра на тронове" не е само бял или черен, такова е разделението между основните персонажи. Публиката е готова да приеме Денерис и Сноу като двойка, но с едно на ум, че двамата всъщност са леля и племенник. Такива са настроенията сред феновете по целия свят.

Как да е, става дума за масови възприятия на установени норми и влиянието им върху нещо, което е в процес на изграждане...
Иска ми се да има някаква изненада. Данчето да не бъде Таргариен ми се струва добра опция :lol:

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23681
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот paceto » 16 авг 2017 07:29

Няма как да стане това особено сега към края на сериала и да го изтърсят ей така от нищото и цялата и борба да си върне трона да се окаже на вятъра т.е. борба за трон, който не е неин. Просто ще плюят на всичко изградено до сега като персонаж на Денерис, а и за това нещо няма и никакви намеци както имаше такива за Джон още в сезон 1, че не е точно копеле от някоя случайна жена.

Още като почнаха да вмъкват все по често случката между Лиана и Регар се появиха съмнения, че Джон може да е неин син и Нед да не казва това по някаква причина, въпреки че той май беше готов да каже на Джон в сезон 1. Имаше момент, когато като се разделяха на един кръстопът т.е. Нед към Кралски чертог, а Джон към Касъл Блек той накрая му каза, че като се върне ще си поговорят за неговата майка и неговият произход. Уви за съжаление Нед не успя да се върне у дома и впоследствие да се види с Джон и да му разкаже. :)

Те цял сериал ни показват как брат и сестра спят заедно където и когато им падне и за готови да убиват заради тяхната тайна + деца си правят и още едно е на път, даваха не един или два пъти секс сцени между мъж и мъж, жена и жена, така че един секс и женитба между леля и племенник изобщо не е нищо на фона на всичко това. :)

tmanolov
Мнения: 4032
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот tmanolov » 16 авг 2017 08:57

За тези, на които им е прекалено интересно и любопитно какво ще стане в следващите 2 епизода, да постна пак лийкнатия сезон, за който фенът на Меси писа преди около 8 месеца - засега познава изцяло, така че най-вероятно 7-ми сезон ще е просто реплюдия към 8-ми и толкова. Няма да има някакви невероятни неща,освен някой и друг спец ефект и толкова.
Messi_fan написа:
[offtopic]Сам напуска Староград и потегля към Зимен хребет с Гили и бебето.
Джора се събира отново с Дани в Драконов камък.
Джон получава новина по гарван, според която Бран и Аря са в Зимен Хребет.
Джайм, Брон, Тирион и Давос се виждат по време на тайна среща.Тирион се опитва да ги убеди да се присъединят към Дани, Джайм игнорира молбата му. Не е ясно дали това се случва преди или след като Дани устройва засада на армията на Ланистър.
Джендри е в Кралски чертог и прави оръжия. Давос го открива.

Джон и компания, които очевидно се срещат с Джендри и Братството без знамена по-рано, потеглят към Източен страж с лодка. Целта им е да пленят съживен от Белите бродници труп, за да предоставят доказателства на останалите лордове на Вестерос (включително и на Дани) за заплахата, която е надвиснала над света.
Кралят на нощта ги напада (заедно със съживена бяла мечка). Мечката убива Торос.
Групата на Джон е обградена на малък остров край замръзнало езеро. Едва не умират, когато Дани идва със своите дракони и ги спасява. Джон остава на острова.
Джон едва не умира, но Студени ръце / Бенджен му се притичва на помощ, качва го на своя кон и го отпраща. Джон вижда как зомбитата помитат Студени ръце.
Визерион умира, Кралят на нощта го съживява.
Джон казва на Дани, че ще се откаже от титлата си крал на Севера, ако тя му помогне в битката с Белите бродници.

Санса осъжда Кутрето на смърт, Аря изпълнява присъдата.
Церсей се буди в легло, пропито с кръв. Смята се, че е загубила дете (от Джайм).
Сам и Бран научават какъв е произходът на Джон. Таргериън на име Егон.
Джон и Дани правят секс за първи път на лодка, насочила се на север.
Валът падна в последния епизод. Кралят на нощта го атакува със съживения Визерион, който сега бълва син огън.[/offtopic]


В офтопика има и разкрития за Денерката и Джон, на който му се чете, който не ще - да си го гледа :)
Сега конкретно за Денерис - няма как тя да не е Таргариен, защото имаше вече десетки случаи как огънят не я гори, за разлика от брат ѝ. Все пак той не се оказа Таргариен, което е повече от странно, така че може и тя да е някаква полуТаргариенка, знам ли? А най-веселото ще се окаже, ако и Тирионката е с по-големи претенции за престола, щото е правен от, примерно, Лудия крал и е роден преди денерис :lol: Въобще много неща могат да се извъртят според настроенитео на публиката - все пак репликата на Давос към Джендри - Мислех, че още гребеш, е повече от показателна в тази насока.

Определено си мисля, че между книгите и шоуто ще има голяяяяма разлика. Нищо чудно и финалът да е различен, колкото и еретично да звучи това. Ще видим
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23681
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот paceto » 16 авг 2017 18:59

Мартин беше казал, че книгата и сериала ще свършат по един и същи начин, така че няма как да има разминавания. Това го беше казал по повод запитванията защо има разминавания в сериала от книгата и дали няма да повлияе на финала и на двете.

tmanolov
Мнения: 4032
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот tmanolov » 16 авг 2017 22:10

paceto написа:Мартин беше казал, че книгата и сериала ще свършат по един и същи начин, така че няма как да има разминавания. Това го беше казал по повод запитванията защо има разминавания в сериала от книгата и дали няма да повлияе на финала и на двете.

Ами ще видим, стуга Мартин да ги допише тези пусти книги

Иначе гледах епизод 6 - спойлер[offtopic]абе много лесно мрат тези дракони - цели го едно ледено копие някъде по тялото и е чао. Как така Белите бродници умират от един удар с валирианска стомана, а драконите от едно докосване с копие. Ебати фентъзито. Да не говорим как ледът се топи и чупи само на определени места, а на други си стои като стой та гледай. А зомбитата при Хардхоум не смееха да влязат във водата, сега станаха водолази - ами наистина ми идва в повече[/offtopic]. Честно казано не съм доволен и сериалът започва да забозява много яко, а времето и пространството наистина за нищо ги нямат и всичко се случва все в последния момент. Явно ще чакаме сезон 8, ако няма да се случи нещо много голямо в епизод 7, то този сезон остава много слаб, поне за мен
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Groucho » 16 авг 2017 23:18

И аз гледах шести епизод. На мен ми хареса тази серия. Има доста моменти, които търпят критика, ако се търси задължително логика в тях, но като цяло емоционалното ниво е добро, което е най-важно по моему.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23681
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот paceto » 17 авг 2017 01:58

Не коментирайте открито моля изтеклият епизод.
Предупреждавайте над офтопика, че ще коментирате по него, но по добре оставете като излезе официално, защото така с офтопици става грозно. Аз например няма да гледат изтеклият епизод, а и вярвам няма да съм единственият и няма да е приятно да си коментирате 2-3 човека с офтопици. :)

Мерси. :)


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта