Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Groucho » 29 авг 2017 12:33

rhaegar написа:Аз си мисля, че Церсей ще я приключи Джайм накрая и ще отиде на Вала, за да стане командир №1000. :mrgreen:

A, командир, по-добре кофражист, Вала го бутнаха. А и след окончателното решение на проблема с Белите няма да има нужда от него, най-много да запазят останките му като туристическа дестинация.

"He's in love with Dany, it was a look of jealousy."
"He made a deal with Cersei, and is going to betray Jon and Dany, it was a look of regret."
"He doesn't approve of Jon and Dany making love, it reduces his influence over Dany if she listens to Jon instead."
"He doesn't approve of Jon and Dany making love, it puts them in a bad political position. He wanted an alliance, not a romance."
"He approves of Jon and Dany making love, but he knows that their love will end in tragedy, it's a knowing look of sorrow."

Това са основните версии за изражението на Тирион в трапа на кораба. Може да не обича Церсей, но обича брат си, а тя уж носи неговото бебе, т.е. бъдещето на семейство Ланистър. Това променя перспективата за Тирион, след като го показаха като човек, който държи на фамилията и племенниците си в последния епизод. Победа на Денерис значи смърт за Церсей теоретично. Джуджето може да е ОК с това и да даде помощта си, но да не ОК със смърт на Церсей, когато тази смърт означава и край с бебето.

Plovdiv_1926
Мнения: 1213
Регистриран на: 05 май 2013 12:05
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Plovdiv_1926 » 29 авг 2017 12:40

И аз смятам, че Джеймито ще тегли ножа на сестра си. На мен вчера ми беше интересен епизодът, не знам Тирион как реши, че сестра му ей така ще се промени и ще хукне да помага. Само близкият кадър на Краля на нощта и дракона беше излишен, хич не им се получи, да го бяха дали отдалеч само как бълва огън. Дано за другия сезон не излизат спойлери, че като срещнеш кво ще стане и си е различно чувството.
Един света, един света и черно-бяла е любовта...

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43748
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот rhaegar » 29 авг 2017 13:31

Groucho написа:A, командир, по-добре кофражист, Вала го бутнаха. А и след окончателното решение на проблема с Белите няма да има нужда от него, най-много да запазят останките му като туристическа дестинация.


Целият Вал, или? Ще измислят нещо, трябва да има някой да пази, ако евентуално лошковците се завърнат.

Groucho написа: Може да не обича Церсей, но обича брат си, а тя уж носи неговото бебе, т.е. бъдещето на семейство Ланистър. Това променя перспективата за Тирион, след като го показаха като човек, който държи на фамилията и племенниците си в последния епизод. Победа на Денерис значи смърт за Церсей теоретично. Джуджето може да е ОК с това и да даде помощта си, но да не ОК със смърт на Церсей, когато тази смърт означава и край с бебето.


Защо поредното инцестче на Церсей, да е бъдещето на Ланистър? В смисъл, Тирион е жив и може да прави деца, нали? И е Ланистър. А и Церсей след войната, може да я направят септа, примерно, не е нужно, да я убиват. Или да я пратят в изгнание на Ессос.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Groucho » 29 авг 2017 15:03

rhaegar написа:Целият Вал, или? Ще измислят нещо, трябва да има някой да пази, ако евентуално лошковците се завърнат.

Ae, целият Вал не бе сринат, но Зимата премина през дупката, която отвориха в него. Джон Сноу тренира 5 книги и седем сезона как да катурне синеокия цар. Уби един от лейтенантите му при Хардхоум за около минута и половина. Уби втори лейтенант в шести епизод за около 10 секунди - очевидно задобрява в тази дейност. Ако успее да свети маслото на снежния предводител, лоши няма да има. Диваците вече са приятелско племе, което бе допуснато на юг, така че Валът губи основното си предназначение. Другите опции са малко вероятни и не са много подходящи за този жанр :roll: Независимо какво разправя автора за сладко-горчива развръзка, приказките са с щастлив край по оста добро-зло.

За Церсей и Тирион... Церсей е глава на семейството. Джейми очевидно няма интерес да прави деца в други жени, освен в нея. Тирион никога не е показвал желание за бащинство, още повече след като му разбиха сърцето със Шае или както там се казваше булката, която той обичаше. Евентуално Джуджето вижда в нероденото дете някакъв шанс за изкупление спрямо това, което е извършил срещу семейството си. Може доста да се спекулира, защото очевидно новината за бремеността на Церсей му оказа силно въздействие. Церсей в секта или Церсей в изгнание е нереалистично приключване на нейната история. Церсей общо-взето непрекъснато показва, че само смъртта може да я накара да се раздели с престола. И това при положение, че не е трудна. Ако наистина е трудна, волята й за борба и амбицията й за краен успех ще станат стократно по-големи.

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 8852
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Soulen » 29 авг 2017 16:05

Поне за мен, последния епизод изми срама от предишния. Направо от тук нататък никакви битки, искам си първокласен power play и интриги. В тоя ред на мисли, жалко за Кутрето, но героят му взе да се изчерпва. В свят, в който оцеляването вече е на първо място, а политиката отстъпва, той няма място.

Граучо смятам, че сладко-киселия финал си е доста вероятен. Той се състои в това, че поне един измежду Джон и Денерис ще умрат според мен. Аз залагам на Денерис, ако се съди по пророчеството, че той е обещания принц, трябва да убие любимата си. Все още имам малка надежда, че ще ни изненадат и, че Азор Ахай ще бъде Джейми Фоокин Ланистър, след като убие сестра си.

Все още има доста неизвестни, като другото пророчество на Денерис, че ще бъде предадена още един път.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Groucho » 29 авг 2017 16:53

Soulen написа:Граучо смятам, че сладко-киселия финал си е доста вероятен. Той се състои в това, че поне един измежду Джон и Денерис ще умрат според мен.

A, и аз очаквам това да е горчивото във финала - някой от тях да загине, нищо чудно и двамата да умрат. Говоря само за чистия изход на битката между добро и зло, между живи и мъртви, без подробностите. Там вариантите са няколко: побеждава доброто, побеждава злото, побеждава доброто или злото, но врагът не е напълно сразен. Първите две са ясни, последното означава недовършеност на историята и нужда от продължение. Все едно "Властелинът на пръстените" да е някакво сказание, което да завърши с битката, в която режат пръста на Саурон, но самият той се спотайва в засада за две-три хиляди години :lol: Недовършеност ще има, ако не убият Нощния крал или го убият, но някой друг се превърне в нов Нощен крал и продължи да вдига умрели под път и над път, готвейки се за нова инвазия след няколко века.

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 8852
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Soulen » 29 авг 2017 17:00

Groucho написа:
Soulen написа:Граучо смятам, че сладко-киселия финал си е доста вероятен. Той се състои в това, че поне един измежду Джон и Денерис ще умрат според мен.

A, и аз очаквам това да е горчивото във финала - някой от тях да загине, нищо чудно и двамата да умрат. Говоря само за чистия изход на битката между добро и зло, между живи и мъртви, без подробностите. Там вариантите са няколко: побеждава доброто, побеждава злото, побеждава доброто или злото, но врагът не е напълно сразен. Първите две са ясни, последното означава недовършеност на историята и нужда от продължение. Все едно "Властелинът на пръстените" да е някакво сказание, което да завърши с битката, в която режат пръста на Саурон, но самият той се спотайва в засада за две-три хиляди години :lol: Недовършеност ще има, ако не убият Нощния крал или го убият, но някой друг се превърне в нов Нощен крал и продължи да вдига умрели под път и над път, готвейки се за нова инвазия след няколко века.

Ако злото победи, няма да има много смисъл от цялата история :mrgreen:
Абсолютния хепиенд в повечето случаи ме дразни, защото е много удобно и нагласено обикновено.

Виж за Властелина е единствения филм, за който нищо лошо не мога да кажа, въпреки че там е абсолютен хепи енд. Еталон за съвършенство във фентъзи жанра, просто и да искаш няма за какво да се захванеш, пък да не говорим цялостната история преди Войната за пръстена :)

То там могат 20 сезона поне да направят, ама няма да им стигнат ефектите. Глаурунг един от най-големите дракони е голям колкото цяла планина, няколко километра дълъг :mrgreen:
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Groucho » 29 авг 2017 17:30

Soulen написа:Ако злото победи, няма да има много смисъл от цялата история :mrgreen:
Абсолютния хепиенд в повечето случаи ме дразни, защото е много удобно и нагласено обикновено.

Хепиендът е задължителен за повечето жанрове в литературата или киното, хората искат такъв край, естествено е за човешката природа. В победата на Злото има смисъл, но трудно някой ще посмее да завърши по подобен начин приказна история за рицари, дракони, принцеси и дебели майстори. Хората остават разделени, мъртвите ги надвиват - повече от здрав смисъл и логика, но авторите на "Игра на тронове" си вървят в традиционната посока: хората започват да се обединяват, за да сразят заплахата. Като цяло единствената възможност на Мартин за вкарването на горчивина във финала е да убие някой измежду Джон или Денерис, но това най-вероятно ще си остане страничен щрих по отношение на изхода от голямата битка между топли и студени.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43748
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот rhaegar » 29 авг 2017 18:02

И двамата са пътници накрая, пита се в задачата, ще успеят ли да си направят Таргариенче. И ще остане ли поне един гущер.

Доста ми е вероятно да покажат тия "горски чеда" на края на следващия сезон, как са готови да направят нов Нощен крал, ако хората прекалено много се надигнат. И да има нужда от Вал и от командир и от обединение.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Groucho » 29 авг 2017 18:15

rhaegar написа:Доста ми е вероятно да покажат тия "горски чеда" на края на следващия сезон, как са готови да направят нов Нощен крал, ако хората прекалено много се надигнат. И да има нужда от Вал и от командир и от обединение.

Май няма останали живи горски чеда :roll: Най-добре Нощният крал да вземе Санса и да си осигури наследници по естествен път :lol:
Санса и без друго е в негативна градация относно съпрузите: всеки следващ е по-лош от предишния :lol:


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта