Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

tmanolov
Мнения: 4032
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот tmanolov » 20 сеп 2022 18:34

Soulen написа:
tmanolov написа:Кейтлин, и в двата ѝ варианта, наистина съксм но тя затова е и създадена - тъпата патка, каквито се баили огромната част от жените по онова време и каквито са мюцюлманските жени сега (сори, не съм особено политкоректен), които, като няма за какво да се хванат, се хващат само за това децата им да са добре/оцелеят. И понеже са толкова закърнели от еване, раждане и дондуркане, в главата им няма нищо рационално - това е Кейтлин и Мартин я описва отлично

Ся за Домът - снощи тъкмо да ми хареса серията и да ги похваля, и тоя момент с онзи, дето май е порасналата версия на племенника на Кейтлин от Долината (мисля, че има същата полуолигофренска физиономия) прецака работата. Баси, значи ще заебеш тая, дето те е създала като човек от нищото и те е допуснала до себе си, бъдещата ти кралица, която е супер благоразположена към теб, заради някаква си чест (ама га ева, не те рива, а) и любов, каквато на абсолютно всеки глупак е ясно, че е невъзможна. Ми тотално дъно. А ъпк секурото в края беше - алелеле, майко!

Тотално разминаване с книгите - там имаше турнир, на който сер Мургавелко пантупва дори настоящия любовник на Ренира (не е застъпен изобщо във филма). Абсолютен нонсенс е как на кралска сватба някой си вади меч (аре ок, от кралската гвардия е) и убива гост ей-така, щото му е кеф, а кралят гледа, все едно е препикано мушкато и не смее да се намеси с останалите стражи? Да не говорим пък за самата сватба, която изглеждаше все едно е треторазрядно сборище на пияници, щото кралят се бил насрал от страх и т.н.

Алисент пък е показана като някаква много готина и полуеманципирана, а Ренира е скапана ковра, което, поне първото, няма нищо общо с книгите и въобще - сапунка, като за американци. И твърде праволинейно, както отбелзаха и колегите. Ма това е положението.

За последното не съм съгласен. И в Средновековието е имало супер хитри жени, които реално са управлявали империи. Дори на османската империя. А щом мюсюлмани го признават това, които не считат жената за пълноправен човек, значи е така. Задкулисно много неща са постигали с манипулации и интриги, открито е трябвало да спазват етикет.

Ба, естествено, че е имало, макар точно за османската империя да не е баш средновековие и те да не са баш оргиналдъ мюсюлманки :) То и у Ингилизия е имало, и къде ли не, ама не е това въпросът. Друго исках да кажа, че масата, включително и сега на определени места, са мега кухи лейки - не щото са тъпи, а щото системата ти е направила такива. А и масата в Среновековието са били такива.

Колкото до Ренира - в книгите тя си е курве, което се чуди с кого да се начеше. Просто тъпо я направиха - според мен. Превежда се риалм дилайта като съкровишето на кралството. Както тъпо правят и Алисент - пак според мен - можеха да направят много, ама много по-дибър сценарий, но пък аз не съм сценарист все пак, а и таргетът е хъмерикани, които на 99% не са чели книгите, така че всичко е точно.

Мога и още да кажа, но ще спойлна и ще замълча. Засега гледаме и коментирам само това, което е минало. И то не ме задоволява
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43889
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот rhaegar » 20 сеп 2022 20:33

В книгите нямам спомен дали се ебе с Коул.

Не е проблем с кой толкова го прави, колкото че в света на Вестерос не се гледа с добро око на една очевидно изневеряваща жена, особено благородна дама, още по-особено бъдещата кралица.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43889
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот rhaegar » 20 сеп 2022 21:26

Авалокитешвара написа:Регаре, имаш някакъв ирационален предразсъдък към Кейтлин Старк (която е съвсем различен персонаж от Стоунхарт). Изплачи си мъката. Да не ти е изяла закуската веднъж?


Може би не харесвам Стоунхарт като продължение на Кейтлин,

Иначе ме дразни постоянният ѝ стремеж да се намеси във всичко, независимо дали е компетентна или не. Да, знам че го прави в опит да постигне най-доброто за децата и семейството си, но това знание не ми помага особено. Айде, докато движеше само семейните неща, можех да го понеса, но когато самостоятелно предизвика война отвличайки Тирион и самостоятелно я загуби, освобождавайки Джейми, съвсем ме отказа.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

tmanolov
Мнения: 4032
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот tmanolov » 20 сеп 2022 21:28

rhaegar написа:В книгите нямам спомен дали се ебе с Коул.

Не е проблем с кой толкова го прави, колкото че в света на Вестерос не се гледа с добро око на една очевидно изневеряваща жена, особено благородна дама, още по-особено бъдещата кралица.

Не се тряска с Коул, той затова е и толкова озлобен спрямо нея - предложила му се е, той е отказал, шото нали бил целомъдрен. После вече не е ясно - или той се пробвал малко преди сватбата да ѝ се обясни в любов, а тя го е отрязала, каквато версия са избрали във филма (но без да е имало ебане преди това), или тя се е пробвала втори път, но той я е отрязал отнова, щото бил бастун.

В книгата изрично пише, че Ренира най-вероятно е била девствена до сватбата с Ленор, когато се е отдала на най-силния мъж в кралството (брат на оня сакатия в последния епизод) - изрично проврих, като децата ѝ с Ленор са от него (от Стронг). Разривът с поддръжниците на Алисент и Ренира е 3 години преди сватбата - на турнир, на който Ренира е облечено в черно и златно, а Алисент в зелено - разбира се, нищо от това го няма във филма, щото така са решили сценаристите.

И да, Алисент е тъпа и алчна патка - абсолютно през цялото време Визерис обявява Ренира за свой наследник, но сер Мургавелко е шибано копеле и преебава работата (стига спойлери за тоя путьо маринкин). А Визерси живее точно 15 години след сватбата на Ренира и Ленор, за който пък изрично е казано, че е с виолетови очи, изтънчени черти (а не с маймунски нос) и платинена коса (цветът на кожата не е отбелязан, но се подразбира - във Валирия черни няма).

Айде сега ми кажете, че Кристън Коул не е прероденият оли Робин Арин (то всъщност Робин е 200 години по-късно де, ама нейсе, да се направя и аз на сценарист)
Изображение
Изображение
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

pill
Мнения: 1833
Регистриран на: 12 яну 2019 12:55
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот pill » 20 сеп 2022 23:05

За афера между Ренира и Кол със сигурност пише. Просто Fire&Blood е историческа книга. Според мен конкретно за аферата между Ренира и Кол са използвали по малко от написаното от Гъбата и оня септона.
“Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.”

https://youtu.be/6kARhdu_yqk

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43889
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот rhaegar » 20 сеп 2022 23:28

Е, почти нищо от написаното от Гъбата не е официално, по-скоро е някакъв клюкарник. Щото в неговите "записки", той също е участвал в играта между Демън и Ренира, ако изобщо е имало такава.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

tmanolov
Мнения: 4032
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот tmanolov » 27 сеп 2022 09:53

Мислех, че 5-ти епизод е дъното, но 6-ти издълба нови дъна. Толкова глупости не бях гледал скоро -само раждане, рязане на езици и някакъв, дето бие чекии - върховно! Ренира е максилано осрана, нищо не е обяснено. Алисент е представена в някаква ултра прекрасна светлина на невинна девица ( а в книгите още дъртият Джеерис я е мандръсал) и какво ли още не. Направо се чудя дали да продължвам да го гледам.
П.С. Дори няма да коментирам как Демън и Лана се появиха двойка от нищото или фактът, че тя язди Вхагар пак в нищото. Тотално осиране на сюжета, ама тотално - повечето сцени нямаха никакъв смисъл. А най-веселото беше как всички актьори са сменени с нови за 10 години, Визерис е нещо като дърт рокаджия на тежки наркотици, само сер Мургавелко си е топ и не е мръднал :) Продължавам да твърдя, че изборът на това с биполярното разстройство за Ренира, на фона на Всичкококовата е позор!
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

pill
Мнения: 1833
Регистриран на: 12 яну 2019 12:55
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот pill » 27 сеп 2022 10:38

Супер си е сериала. Спри да хейтиш. И пак ти казвм, Всичкохуй е грозна и тя.
“Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.”

https://youtu.be/6kARhdu_yqk

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот Furious_Monk » 27 сеп 2022 13:57

Май отиваме в посоката, един бърз поглед покрай другата работа...Стараят се, не може да се отрече, по принцип твърде агресивната форма на критика е вид неуважение към труда на толкова много хора... просто да кажем, по-дипломатично, не ме хващат към момента.

Хората, които се занимават с ефектите са просто велики. И в другия и в този сериал, вършат отлична работа, а това е толкова много труд, толкова много пот, толкова много мисъл.

Смяната на актьорите ми хареса от гледна точка на това, че тези са ми по-гледаеми.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9075
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот Soulen » 27 сеп 2022 14:03

Като се прескача с години, аз лично губя интерес. Като качество е горе долу, ама така се случва като филмираш повествования, които се развиват за 20+ години. Дори тук са орязани поне 10 и пак е много. При троновете си беше сбито всеки сезон межди 6 месеца и една година минаваше максимум или така се усещаше поне, а тук всеки епизод скача от 1 година до 5-10 напред.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], ReBorn1982, Thsmith и 191 госта