Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 10960
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Furious_Monk » 28 авг 2017 14:53

Няма ли да се хвърли повече светлина върху Краля на нощта, кой е, как се е сдобил с такава сила, каква е връзката му със зомбитата, как ги контролира? Очевидно щом може да създава такива планове е мислещо същество, колко такива като него има измежду бродниците?
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
marchisio
Мнения: 5729
Регистриран на: 23 мар 2011 13:16
Местоположение: Home
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот marchisio » 28 авг 2017 19:31

Бран е краля на нощта.
[center]"Nothing is too ugly for this world, I think it’s just that people pretend not to see.”[/center]

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23636
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот paceto » 28 авг 2017 22:49

Furious_Monk написа:Няма ли да се хвърли повече светлина върху Краля на нощта, кой е, как се е сдобил с такава сила, каква е връзката му със зомбитата, как ги контролира? Очевидно щом може да създава такива планове е мислещо същество, колко такива като него има измежду бродниците?


Нали в миналият сезон дадоха как го създават т.е. горските хора като забиха един кинжал в него и очите му станаха сини. Той е първият, който е създаден за битка срещу хората, но впоследствие бяга или нещо такова и се завръща след хиляди години в опит да си отмъсти на всичко живо, за където са го превърнали в такова изчадие. :)

Готин финал с подготовка за финалният сезон. Яд ме хвана за Кутрето, но най накрая си го получи и то надхитрен в собствената си игра. :oops: :mrgreen:

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 10960
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Furious_Monk » 28 авг 2017 23:14

paceto написа:
Furious_Monk написа:Няма ли да се хвърли повече светлина върху Краля на нощта, кой е, как се е сдобил с такава сила, каква е връзката му със зомбитата, как ги контролира? Очевидно щом може да създава такива планове е мислещо същество, колко такива като него има измежду бродниците?


Нали в миналият сезон дадоха как го създават т.е. горските хора като забиха един кинжал в него и очите му станаха сини. Той е първият, който е създаден за битка срещу хората, но впоследствие бяга или нещо такова и се завръща след хиляди години в опит да си отмъсти на всичко живо, за където са го превърнали в такова изчадие. :)

Готин финал с подготовка за финалният сезон. Яд ме хвана за Кутрето, но най накрая си го получи и то надхитрен в собствената си игра. :oops: :mrgreen:


Мен последните няколко епизода ме грабнаха... иначе си го гледах ей така, от липса на готини сериали и без кой знае какво внимание...

Сега си припомних момента.



Кутрето много балъшки си изигра картите и това от човек с години опит в манипулацията... според мен просто искаха по-бързо да се отърват от него, защото в крайна сметка твърде много герои се застояха и няма как да развият образите на всички, като им се обърне подходящо внимание.

Трябваше да обърнат повече такова на историята на Краля на нощта и появата на първия такъв некромансер, отколкото на политиката. Мрачна, студена, агонизираща, прекалено мистична... та той е основна сила в този сериал.
Много труден и драматичен образ, особено ако го бяха свързали с рода на старките и бяха вкарали известни човешки емоции в него.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Groucho » 28 авг 2017 23:18

Най-слабият епизод от сезона за мен. Само сцените между Церсей и братята й ми харесаха плюс началото на срещата между Сам и Бран: "Превърнах се в Триоката гарга. Уоу, супер, а ко ще рече туй?" :lol: Бран в инвалидния стол до дървото е доста качествен кадър.
Хубаво е, че разместиха пластовете в семейство Ланистър, ще има повече интрига в последните серии.

Регър доста жалко представен визуално, същий Визерис го бяха издокарали - охлюв и половина.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23636
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот paceto » 28 авг 2017 23:28

Може би ще дадат нещо за Краля на нощта в последният сезон, така че ще видим какво ще стане там.
Кутрето много хора изигра само и само да угоди на себе си и интересите си, така че му беше време да се катурне, а и той като цяло е силна фигура в манипулациите и на Север тези неща не въртя и няма и кой. Той затова в столицата беше преуспял понеже там имаше много материал да хваща, а и си ръководеше бордей и отговаряше за хазната.

Ако не беше Санса го убила то това щеше да стори Церсей понеже той каза, че застава на страната на Старк, а да се опита да излъже лудата кралица е много рисков ход, който също нямаше да мине. Така, че той в Зимен хребет се спотайваше и се чудеше какво да прави и от това чудене реши да настрой Санса и Аря една срещу друга с надеждата Санса да стане владетелка и той след това неин съпруг.

Визерис и Регар са си приличали доста, така че логично да го докарат като малкият. Интересно обаче Тирион какво ще прави, че май не остана много доволен от секса между Джон и Денерис, а очевидно, че той я обича и надявам се не е вярвал, че някога тя ще го вземе за съпруг пък било то и по политически причини. Може и това да се е надявал понеже нали я попита за наследник кой ще е след нея и тя не остана много доволна от въпроса му. :mrgreen:

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Groucho » 29 авг 2017 00:04

paceto написа:Интересно обаче Тирион какво ще прави, че май не остана много доволен от секса между Джон и Денерис, а очевидно, че той я обича и надявам се не е вярвал, че някога тя ще го вземе за съпруг пък било то и по политически причини. Може и това да се е надявал понеже нали я попита за наследник кой ще е след нея и тя не остана много доволна от въпроса му. :mrgreen:

Това е интересно, да. Какво точно са се разбрали Тирион и Церсей. Според мен няма очевидна обич от негова страна към Денерис, ако имаш предвид влюбеност, желание за брак и т.н. В нито един момент между двамата не е загатнато такова нещо. Ама карай - това наистина е едно от хипотетичните обяснения за изражението му, докато стоеше до каютата, в която Джон и леля му мачкаха чаршафите. Тирион изглежда се стреми към демокрация и някаква форма на избори, затова даде пример как се сменят водачите в Нощния страж, докато обсъждаха с Денерис какво ще се случи с властта след смъртта й. Аз лично нямам никакво обяснение за сцената. Следващите действията на Тирион изглеждат непредвидими към този момент. 50 на 50 ми изглеждат шансовете - да предаде каузата Таргариен, преследвайки свои цели или в полза на нероденото дете на сестра му :roll: А Вестерос като нищо ще мине на щатско управление, демокрация и седем губернатори с равен глас около кръглата маса в края на сагата.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23636
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот paceto » 29 авг 2017 00:25

Аз си мисля, че Церсей няма да роди това дете и нещо ще стане. Съдя по това, че вещицата не и е предвидела да има наследник и каза, че ще надживее всичките си деца и ще загине от ръката на свой роднина. За сега всичко се сбъдна каквото и беше казала като малка, така че остава само смъртта й да видим от кого ще е - Тирион или Джейми.

Тирион според мен се е влюбил в нея понеже имаше един израз не помня кой го каза, че всички около Денерис се влюбват в нея.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот Groucho » 29 авг 2017 00:52

paceto написа:Тирион според мен се е влюбил в нея понеже имаше един израз не помня кой го каза, че всички около Денерис се влюбват в нея.

E, Тирион го каза "Тези герои Драго, Джора, Дарко, дори този Джон Сноу - всички те се влюбиха в теб". Това е реплика, за да намекне на самата Денерис, че с нейното "дори този Джон Сноу" показва увлечение към Краля на Севера.

Иначе, да, ако ще се ражда бебе, то вероятно ще бъде Егон 28-и Лелинчов. Церсей ще умре от ръката на Аря или на някой от братята си, Хрътката ще убие батко си, ще плюне връз него и ще го нарече "путкa", живите хора и дракони ще победят мъртвите хора и дракони и т.н. Това са неща, които се очаква да се случат и почти сигурно ще се случат. Интересният въпрос е как ще постъпи Тирион между тези събития с оглед на това, което се случи в последния епизод. Просто не е в характера на Тирион да се стреми към брак с Денерис, още по-малко да се влюбва в нея.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43748
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове

Мнениеот rhaegar » 29 авг 2017 09:34

Не виждам как Тирион би сменил страните в момента. Той няма особени причини да обича Церсей (освен семейните) и никакви, да ѝ има доверие. Особено когато разбере, че още веднъж го е излъгала, че ще им помогне. А и в момента също е наясно, че е по-важно да спрат зомбитата, отколкото да се дерат за трона.

Аз си мисля, че Церсей ще я приключи Джайм накрая и ще отиде на Вала, за да стане командир №1000. :mrgreen:
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта