Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

goshev
Мнения: 1572
Регистриран на: 04 май 2019 11:34
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот goshev » 26 мар 2024 21:51

Soulen написа:
goshev написа:
Soulen написа:
bubka написа:Канада е много зле. Май и Австралия върви в същата посока.

Нова Зеландия също. Но хората там си ги избират такива, харесват си ги явно.

Виж, че и в Скандинавия имат скандални закони за алкохол, данъци и съдебна система, ама щом си им харесва на хората да живеят по такъв начин, нямам против щом не си го натрапват на нас.

Ама за други имаш против да си живеят, както на тях им харесва.

За кой имам против да си живее както иска. Ако Русия се ограничи в собствените си граници и реши да подложи населението си на всякакви извращения, няма да имам проблем с това. Да, ще се чудя на руснаците защо го търпят, даже може и да ги съжалявам, но толкова.

Даже, ако решат, могат и да нападнат Кахакстан, Туркменистан, Таджикистан, че и Монголия ако искат, защото това по никакъв начин няма да се отрази на нас

А други може да извършват извращения по целия свят, а не да се ограничават само в техните си граници?

ReBorn1982
Мнения: 7981
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ReBorn1982 » 26 мар 2024 22:38

Аз искам САЩ да не си натрапват гнусотиите и извращенията на другите държави, включая България. Иначе нямам нищо против да си имат 60 пола и 800 сексуалности, да правят паради на гнусотиите и всеки ден, ако щат .... но не и да ми го натрапват в моята страна.

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2705
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Der Schmarotzer » 26 мар 2024 22:44

tmanolov написа:
Soulen написа:
Der Schmarotzer написа:А това е "демократична" Латвия:
https://colonelcassad.livejournal.com/9049508.html
Междудругото това е една от страните, в които има неграждани и това е коренно население:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0 ... 0%B8%D0%B8
Това е другата страна от прибалтийските лимитрофи, в която също има неграждани:
dw.com/bg/%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%BD%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B8%D0%B8-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B8/a-17664916

Без да се зачитам много, но съм сигурен, че пишеш за тормоза над руското малцинство там. Познай дали щеше да вървят тия номера, ако не бяха в НАТО. Сигурен съм и че медиите в Русия въобще не обръщат внимание на въпросния проблем след като нямат интереси там и са безпомощни дори и да искаха да направят нещо.

Не знам защо демократично в кавички. Демокрацията е изразяване на волята на народа. Ако народа реши, че иска да ги избие, пак ще е демократично. Убеден съм, че биха де, ако знаеха, че може да им се размине. Там омразата е доста голяма и напълно ги разбирам с оглед историята между държавите в региона.


Лятото, ако жената не ме ядоса много, съм букнал една екскурзия в (При)Балтика - Литва, латвия, Естония и Финландия. жената хич не иска, а вече не мога да я сменя, така че може и да си изгоря с билетите и хотелите но ако отида, ще разкажа после как е било. А че това са двойни стандарти, е безспорен факт - подобно поведение е в пъти по-зле от нашето към българските турци през Възродителния процес. Ма ние се извинихме около 1 милион пъти за него....

п.С. Точно затова ми е все тая за Украйна - квото са си надробили, това да си сърбат с техните орки

Едва ли ще видиш проблемите - за чужденеца са скрити доста надълбоко, но ако искаш можеш да пробваш в която и да е от лимитрофите преди да си покажеш личната карта, да говориш на руски в кафетата или в хотелите. Ще получиш оптималната доза русофобия.
Ние сме Левски, Левски (София)!!!

Потребителски аватар
JimBeam
Мнения: 2973
Регистриран на: 02 сеп 2008 14:04
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот JimBeam » 26 мар 2024 23:18

Този пич ще излезе страшен "късметлия".
Свидетел на атентата и после веднага тръгва да залавя и арестува терористите.

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23328
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 26 мар 2024 23:42

Der Schmarotzer написа:
Едва ли ще видиш проблемите - за чужденеца са скрити доста надълбоко, но ако искаш можеш да пробваш в която и да е от лимитрофите преди да си покажеш личната карта, да говориш на руски в кафетата или в хотелите. Ще получиш оптималната доза русофобия.

Ти заговори на руски и тук и като нищо ще попаднеш на същото :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2705
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Der Schmarotzer » 27 мар 2024 07:45

Thsmith написа:
Der Schmarotzer написа:
Едва ли ще видиш проблемите - за чужденеца са скрити доста надълбоко, но ако искаш можеш да пробваш в която и да е от лимитрофите преди да си покажеш личната карта, да говориш на руски в кафетата или в хотелите. Ще получиш оптималната доза русофобия.

Ти заговори на руски и тук и като нищо ще попаднеш на същото :lol:

Това въобще не е вярно. На Витошка, Графа, Оборище, парка Заимов, в парка пред УНСС-то, редовно се чува руска реч, при това на моменти е преобладаваща, но говорещите на руски да имат проблеми, до сега не е имало. В местния супермаркет е пълно с рускоговорящи, които обаче защо ли никога не купуват шоколадите и бонбоните на определена марка, говорят само на руски, а ако лелките зад щандовете за месо, риба, маслини и топла храна са под 40-те и не разбират руски, доста често ми се е налагало да им превеждам, за да може опашката да върви по-бързо и отново до сега не е имало никакви проблеми. Сега не знам дали тези руско говорящи са украинци или руснаци, но със сигурност говорят само на руски и разговори на мова не съм чул.
Ние сме Левски, Левски (София)!!!

ReBorn1982
Мнения: 7981
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ReBorn1982 » 27 мар 2024 08:21

https://www.24chasa.bg/biznes/article/17482672

Така става, когато нещата не се случват по естествен пазарен принцип, а по политически/комунистически натиск ..... производителите биват натискани да произвеждат неща, които им носят загуби. Щото другарЕтЕ решили да преизпълнят петилетката ...... цял един бранш бива съсипван от политическа простотия.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23328
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 27 мар 2024 08:44

Der Schmarotzer написа:
Thsmith написа:
Der Schmarotzer написа:
Едва ли ще видиш проблемите - за чужденеца са скрити доста надълбоко, но ако искаш можеш да пробваш в която и да е от лимитрофите преди да си покажеш личната карта, да говориш на руски в кафетата или в хотелите. Ще получиш оптималната доза русофобия.

Ти заговори на руски и тук и като нищо ще попаднеш на същото :lol:

Това въобще не е вярно. На Витошка, Графа, Оборище, парка Заимов, в парка пред УНСС-то, редовно се чува руска реч, при това на моменти е преобладаваща, но говорещите на руски да имат проблеми, до сега не е имало. В местния супермаркет е пълно с рускоговорящи, които обаче защо ли никога не купуват шоколадите и бонбоните на определена марка, говорят само на руски, а ако лелките зад щандовете за месо, риба, маслини и топла храна са под 40-те и не разбират руски, доста често ми се е налагало да им превеждам, за да може опашката да върви по-бързо и отново до сега не е имало никакви проблеми. Сега не знам дали тези руско говорящи са украинци или руснаци, но със сигурност говорят само на руски и разговори на мова не съм чул.
Всичко е въпрос на какъв човек ще попаднеш, на мен ми се е случвало два пъти да ме питат нещо на някакъв подобен език. Един път на летището и един път тук. И двата пъти макар да хванах някакъв смисъл, просто повтарях да говорят на английски и че не ги разбирам. На летището отнесоха и няколко псувни заради очакването някой да ги разбере и да им отговори на техния език. Тъ това, че в тези страни има повече хора, които ги ненавиждат е така, но не е изключено и тук да ти се случи същото.


Все едно ти да отидеш в Италия и да почнем да им говориш на български и да очакваш някой да ти отговори и да ти е длъжен :lol:

--
Що се отнася до опашките, гледай само какъв скандал бих направил ако някой подобен прави опашка и трябва да чакам заради неспособността му да говори на разбираем език :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

CapitanePuyol
Мнения: 63
Регистриран на: 23 мар 2024 09:20
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот CapitanePuyol » 27 мар 2024 08:51

То има и друг пример. Молдова дето си е двуезична, премиерът Мая Санду отказа да отговаря на въпрос зададен на руски език, и шматката тип Беновска беше принудена да зададе въпросите си на румънски. Изображение Изображение
Рашка капут, Буданов салют ! Изображение

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2705
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Der Schmarotzer » 27 мар 2024 09:40

Thsmith написа:
Der Schmarotzer написа:
Thsmith написа:
Der Schmarotzer написа:
Едва ли ще видиш проблемите - за чужденеца са скрити доста надълбоко, но ако искаш можеш да пробваш в която и да е от лимитрофите преди да си покажеш личната карта, да говориш на руски в кафетата или в хотелите. Ще получиш оптималната доза русофобия.

Ти заговори на руски и тук и като нищо ще попаднеш на същото :lol:

Това въобще не е вярно. На Витошка, Графа, Оборище, парка Заимов, в парка пред УНСС-то, редовно се чува руска реч, при това на моменти е преобладаваща, но говорещите на руски да имат проблеми, до сега не е имало. В местния супермаркет е пълно с рускоговорящи, които обаче защо ли никога не купуват шоколадите и бонбоните на определена марка, говорят само на руски, а ако лелките зад щандовете за месо, риба, маслини и топла храна са под 40-те и не разбират руски, доста често ми се е налагало да им превеждам, за да може опашката да върви по-бързо и отново до сега не е имало никакви проблеми. Сега не знам дали тези руско говорящи са украинци или руснаци, но със сигурност говорят само на руски и разговори на мова не съм чул.
Всичко е въпрос на какъв човек ще попаднеш, на мен ми се е случвало два пъти да ме питат нещо на някакъв подобен език. Един път на летището и един път тук. И двата пъти макар да хванах някакъв смисъл, просто повтарях да говорят на английски и че не ги разбирам. На летището отнесоха и няколко псувни заради очакването някой да ги разбере и да им отговори на техния език. Тъ това, че в тези страни има повече хора, които ги ненавиждат е така, но не е изключено и тук да ти се случи същото.


Все едно ти да отидеш в Италия и да почнем да им говориш на български и да очакваш някой да ти отговори и да ти е длъжен :lol:

--
Що се отнася до опашките, гледай само какъв скандал бих направил ако някой подобен прави опашка и трябва да чакам заради неспособността му да говори на разбираем език :lol:

То при нас в супермаркета и английско(или подобие на аглийско) говорящите правят понякога опашки, и на тях съм помагал, но не съм забелязал да има проблеми.
Примерът ти за Италия и българския е неудачен, сам си отговори защо. В Италия като не говореха на английски по заведенията(това беше рядко, но имаше и такива), си комуникирахме на испански и нямаше никакви проблеми. По курортите в Северна Италия - между Бреннеро и Верона си им говоря само на немски и отново нямам никакви проблеми. Е то там си е немско с италиански привкус, но въпреки това.
Ние сме Левски, Левски (София)!!!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tiamat и 162 госта