Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15563
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот fcb_bg » 18 окт 2017 21:31

Псуването е полезно, олабва нервите. Примери колко искаш - от пореден изкривен пирон, до репликата на Владо Стоянов преди изпълнението на прекия от Роналдо.....
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 18 окт 2017 22:21

Синът на убитата малтийска журналистка: Живеем в мафиотска държава
Публикувано на 18.10.2017 в Свят

„Майка ми беше убита, защото стоеше между върховенството на закона и тези, които искаха да го нарушават, както много силни журналисти. Тя беше мишена, защото беше единственият човек, който го правеше. Това се случва, когато институциите на държавата са обезсилени – последният човек, който остава да ги защитава, често е журналист. Това я превърна в първия човек, който е убит.

Никога няма да забравя как тичах сред ада на полето, като се опитвах да намеря начин да отворя вратата, клаксонът на колата все още свиреше оглушително, и крещях на двама полицаи, които се появиха с един-единствен пожарогасител да го използват. Те ме гледаха. “Много съжаляваме, но не можем нищо да направим”, каза единият от тях. Аз погледнах надолу и около мен бяха разпръснати части от тялото на майка ми. Осъзнах, че са прави, беше безнадеждно.

“Кой е в колата?”, попитаха ме те. “Майка ми е в колата. Мъртва е. Мъртва е заради вашата некадърност.”

Да, некадърност и мърлявщина, чийто резултат беше, че не успяха да предотвратят това, което се случи.

Съжалявам, че съм твърде образен, но така изглежда войната и трябва да го знаете. Това не беше обикновено убийство и не беше трагедия. Трагедия е, когато някой е сгазен от автобус. Когато навсякъде край вас има кръв и пламъци, това е война. Ние сме хора на война срещу държавата и организираната престъпност, които станаха едно цяло.

Няколко часа по-късно, докато този клоун премиерът правеше изявление пред парламента за журналист, който той демонизираше и тормозеше повече от десетилетие, един от полицейските сержанти, който трябваше да разследва убийството ѝ, Рамон Мифсуд, написа във фейсбук: “Всеки получава това, което заслужава, кравешки лайна. Чувствам се щастлив:)”

Да, ние се намираме в мафиотска държава, където вече можеш да си промениш пола в личната си карта (и слава Богу!), но могат и да те взривят на парчета, защото упражняваш свои основни свободи. Тя е само за хора, които трябва да ви защитават, но вместо това празнуват. Как стигнахме дотук?

Културата на безнаказаност беше оставена да разцъфти от правителството на Малта. Не е голямa утеха, че премиерът каза, че няма да се успокои, докато престъпниците не бъдат заловени, след като той оглавява правителство, което окуражава точно тази безнаказаност.
Първо напълни кабинета си с измамници, след това полицията с измамници и малоумници, след това съдилищата с измамници и некомпетентни. Ако имаше работещи институции, нямаше да има политическо убийство, което да се разследва – а аз и моите братя все още щяхме да имаме майка.

Премиерът Джоузеф Мускат, началникът на кабинета му Кейт Шембри, зам.-шефът на Лейбъристката партия Крис Кордона, Конрад Мици, главният прокурор, и дългият списък от полицейски комисари, които нищо не направиха – вие сте съучастници. Вие сте отговорни за това.“

...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15563
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот fcb_bg » 19 окт 2017 00:52

Оооо, в една друга "свободна"(щедро финансирана от АзБ) медия, ако знаеш какво заглавие беха отпрали за новината... :lol: А коментарите на "либералите" ако знаеш кви беха.... :lol:

То не е смешно, де...
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 19 окт 2017 20:58

Thsmith написа:Ами да, следователно другите щяха да мислят два пъти преди да направят някоя каша и да го предизвикат. Не като с черния дето никой не го бръснеше за жив и всеки си правеше каквото иска, а той даже и съдействаше за тоя хаос.

Има малката подробност, че "Дядката", "Черния" и тям подобни забъркват каши или обратното размахват парния чук където им скимне. Да ме прощавате, ама те са президенти на Американските щати, не на Световните. И определено нямат право да се навират и да командват парада по целия свят, особено ако събитията на дадено място не им нанасят щети. Единствения им аргумент е силата и наглостта. И имат само "правото на силния".

Ако това е редно и го одобряваш, то тогава е редно и подлежащо на одобрение Путин да разцепва Украйна, защо не дори да я "омиротвори", сваляйки нейното правителство с авиация и десант. По същата логика излиза, че правилно е сритал грузинците и тъй като силата е на негова страна, пък и цял референдум сътвориха е напълно редно да прибере Крим, даже малко е взел.

И пак по същата логика сигурно няма проблем Китай утре да задигне КНДР, просто щот са по-силни и така им изнася. Не че ще ми е много жал за режима там де хахаха
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23313
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 19 окт 2017 21:20

Betchualeng Arnaikem написа:
Thsmith написа:Ами да, следователно другите щяха да мислят два пъти преди да направят някоя каша и да го предизвикат. Не като с черния дето никой не го бръснеше за жив и всеки си правеше каквото иска, а той даже и съдействаше за тоя хаос.

Има малката подробност, че "Дядката", "Черния" и тям подобни забъркват каши или обратното размахват парния чук където им скимне. Да ме прощавате, ама те са президенти на Американските щати, не на Световните. И определено нямат право да се навират и да командват парада по целия свят, особено ако събитията на дадено място не им нанасят щети. Единствения им аргумент е силата и наглостта. И имат само "правото на силния".

Ако това е редно и го одобряваш, то тогава е редно и подлежащо на одобрение Путин да разцепва Украйна, защо не дори да я "омиротвори", сваляйки нейното правителство с авиация и десант. По същата логика излиза, че правилно е сритал грузинците и тъй като силата е на негова страна, пък и цял референдум сътвориха е напълно редно да прибере Крим, даже малко е взел.

И пак по същата логика сигурно няма проблем Китай утре да задигне КНДР, просто щот са по-силни и така им изнася. Не че ще ми е много жал за режима там де хахаха

Черния къде точно се е наложил? Освен да създава проблеми, друго какво е направил?

Иначе не съм съгласен със заключенията и аналогията ти. По скоро одобрявам едно Pax Americana по идеите на Теди Рузвелт. Това няма общо с обратната тенденция и нахлуването на варварите :lol:
Да отбележа, че е много важно и този "pax" да е Рузвелтов тип, а не на някой като черния или хилари :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 19 окт 2017 21:33

Thsmith написа:
Betchualeng Arnaikem написа:
Thsmith написа:Ами да, следователно другите щяха да мислят два пъти преди да направят някоя каша и да го предизвикат. Не като с черния дето никой не го бръснеше за жив и всеки си правеше каквото иска, а той даже и съдействаше за тоя хаос.

Има малката подробност, че "Дядката", "Черния" и тям подобни забъркват каши или обратното размахват парния чук където им скимне. Да ме прощавате, ама те са президенти на Американските щати, не на Световните. И определено нямат право да се навират и да командват парада по целия свят, особено ако събитията на дадено място не им нанасят щети. Единствения им аргумент е силата и наглостта. И имат само "правото на силния".

Ако това е редно и го одобряваш, то тогава е редно и подлежащо на одобрение Путин да разцепва Украйна, защо не дори да я "омиротвори", сваляйки нейното правителство с авиация и десант. По същата логика излиза, че правилно е сритал грузинците и тъй като силата е на негова страна, пък и цял референдум сътвориха е напълно редно да прибере Крим, даже малко е взел.

И пак по същата логика сигурно няма проблем Китай утре да задигне КНДР, просто щот са по-силни и така им изнася. Не че ще ми е много жал за режима там де хахаха

Черния къде точно се е наложил? Освен да създава проблеми, друго какво е направил?

Иначе не съм съгласен със заключенията и аналогията ти. По скоро одобрявам едно Pax Americana по идеите на Теди Рузвелт. Това няма общо с обратната тенденция и нахлуването на варварите :lol:
Да отбележа, че е много важно и този "pax" да е Рузвелтов тип, а не на някой като черния или хилари :lol:

Дали ти си съгласен или не - така стоят нещата. Щом е правилно и редно американците да налагат своето (или да опитат) със сила където намерят за добре и нямат друг аргумент освен силата, то излиза, че силата дава това право на всеки. Защото в Югославия да речем и в Ирак те друг аргумент да нахлуват нямаха. Нито едната, нито другата държава някога ги е нападала другояче освен с .. .думи. Важи за още редица държави, където са нахлували, организирали преврат и какво ли не.

Черния го споменах просто защото според теб самия е създал проблеми. И между другото не ти е приятен защото??? Ами нерядко си казвал, че е трябвало да удари Сирия и какво ли още не. По правото на?? измисли нещо друго освен "по-силния".

Ако американците мислеха само за безопасността на САЩ щеше да е достатъчно да игнорират всеки, който не им е приятен стига той да не им посегне. И такива като Саддама нямаше да има нужда да бъдат сваляни, защото щяха цял живот да се задоволяват с това, което правеше Ким Чен Ир: да сипят заплахи и да си седят кротко в мазето образно казано.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23313
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 19 окт 2017 22:11

Казах ти какво смятам за правилно.

--
Как защо черния? Нека да резюмираме какво направи.

- Предаде отдавнашния съюзници, крепости на светския прогрес и единствения приятел на Израел в БИ - Мубарак.
- Направи мармалад в целия близък изток с подкрепата си за цветните революции
- Действаше изключително половинчато и не налагаше това което говореше с действие. Провалът в Сирия е пословичен, още повече това, че Асад още е там, а самият Обама го няма.
- Направи всичко възможно да разруши авторитета и доверието към САЩ като съюзник можеш да окаже помощ на приятелите си и да стовари страшен гняв върху враговете си. (Рузвелт)
- Позволи на руската мечка да се събуди и да почне да върлува по други държави.
- Подписа скандален договор и възстанови икономическата сила на страна от оста на злото - Иран
- Позволи СК да стигнат до изстрелване на балистични ракети
- Позволи Ердоган да обърне Турция с хастара нагоре.
- Опита да реабилитира режима на брадатия дявол и забрави какво е Куба, опита да хвърли в океана цялата работа на 16 правителства.
И това са само външни проблеми. Такива, които засягат целия цивилизован свят. Изобщо да не коментираме вътрешните дивотии. Глупостите с педалите, браковете им, Донт Акс, донт тел, социалната програма, здравната програма, зелените глупости и етк и етк.

Изобщо не е ясно какво положително нещо е успял да направи този човек в международен план? Къде политиката му е успяла?
Единственото хубаво нещо по време на мандата му е понижаването на цената на петрола.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15563
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот fcb_bg » 20 окт 2017 00:39

Аз кат казвам, че най-добър американски президент е оня, дет е пролял най-много кръв и е наритал задници, не прая ветър напразно.
баси мерилото .
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23313
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 23 окт 2017 23:04

fcb_bg написа:...

Betchualeng Arnaikem написа:...

pampi написа:...

1982 написа:...

paceto написа:...

THE G.A.M.E написа:...

ivan56 написа:...

diplomat написа:...

boabbb написа:...

GOLEADOR написа:...

Кашчей написа:...


Преди малко попаднах на един интересен тест. Би ми било интересно да видим отговорите на редовните участници в темата, също и на други. Ако ви се занимава го направете и пуснете какво се е получило. Ще помоля само да не нагласяте отговорите си за да получите конкретен резултат, а да отговаряте откровено. Ако естествено има желаещи изобщо. На мен ми отне не повече от 10 мин за да попълня всички полета.

Това е моя резултат и отговори.

Изображение
Изображение

Ето го и адреса на теста.


http://filteries.com/politics

---
Изненадващо централно ме разполага. Повечето подобни ме пращат доста, доста в дясно.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15563
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот fcb_bg » 23 окт 2017 23:41

Като е изненадващ резултатът за теб, тестът валиден ли е, според твоята, скромна личност?. :?
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта