Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
fcb_bg
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот fcb_bg » 14 дек 2017 16:25

ivan56 написа:
fcb_bg написа:Ся ми изплува спомен как си вървя с майка ми и влизаме в магазин. Искаше да ми купи мандарини, ама аз видях нар. Не бях ял, мандарини да. И зърнах един огромен нар и се запънах искам, та искам. Майка ми вика, виж колко е скъп, за тия пари ше ти купя 2-3 кг мандарини, ама кат се запънах не, ар искам.

Оттогава обожавам нар и сок от нар.

Митовете за нямането ми изглеждат адски смешни като се сетя аз какво детство имах. :lol:

Явно в Съюза сте имали всичко 8-)

Ами описвам ти реално всичко. Това е по спомени след 85та.Тука нямаше ли такива неща?
Сега от многото имане народа е изпаткал Тотално!
Борисов, дай 3 билборда на "Прас прес".
3 папи, 6 дана.
Ейся за 2-3г. йебахмемайката на корупцията!!!

Потребителски аватар
pampi
Контакти:

Мнениеот pampi » 15 дек 2017 00:38

1982 написа:
pampi написа:Поинтересувай се ти, защото в тази област си пълна щета. Няма как да изброяваш неща едно по едно,защото няма какво да изброиш, не познаваш историята нито на кавказките народи, нито на Крим. Цифровият познавал историята - ти да видиш... :lol:

Така ли, щом няма какво да изброя ...... ето ти нещо, чисто като пример, русначе:

https://en.wikipedia.org/wiki/Circassian_genocide

Ето ти го и на български, ако не вдяваш, макар че е много по-малко и не толкова подробно:

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B5%D0%B7%D0%BA%D0%B8_%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B4

:lol:

wikipedia като пример! :lol: Общи приказки без нито една дата, име или поне източник, написани от Незнам кой си. И ти с тоя "пример" искаш да докажеш, че в битката на живот и смърт с османските пълчища, русите са изверги, които заробват, изнасилват и бесят, а башибузука е мил, благ и невинен... :lol:
А през това същото време в Бесарабия се заселват над 100 000 българи, без да ги е страх от "извергите" руснаци. Луди хора, вместо да си стоят при добрия султан и неговите милите черкези и татари, те хукнали по ...

А случайно да поназнайваш, колко "невинни" душици се изселват от Княжество България и Източна Румелия след 1878 година?
Ха сега, като си толкоз морален, пусни една подписка, да им се извиним официално, да поканим наследниците им тука и да им реституираме спахийските имоти. Зер според тебе, това е било геноцид и етническо прочистване и нашите деди са били едни изверги. 8-)

П.П. Ти пък да не се притесниш за справедливостта? Искането на Османската империя, за компенсиране на тия "страдалци" за имотите им в България, е платено точно от "омразните" ти руси през 1908 година, чрез замяна срещу репарациите, които е дължал султана на Руската империя.
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

THE G.A.M.E

Мнениеот THE G.A.M.E » 15 дек 2017 10:28

Путин: Русия не смята да влиза във въоражена надпревара със САЩ
:?
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

Image Image

Потребителски аватар
Soulen
Контакти:

Мнениеот Soulen » 15 дек 2017 11:09

THE G.A.M.E написа:

Аз имам съмнения, че един от плановете на САЩ е точно такъв. Хвърлят трилионите за оръжия и ако руснаците ги последват, се самоубиват сами. СССР така се разпадна. Не може да сравняваш икономиката на САЩ + всичките им сателити и Русия. Съотношението е твърде много в полза на американците.

Русия трябва да се справя с вътрешните си проблеми, никой няма да се пробва да ги бие на тяхна земя така или иначе. Абсолютно грешни пари за оръжия, когато ти липсва инфраструктура и корупцията е огромна.

При правилно управление през годините, можеха да бъдат суперсила от ранга на САЩ, ама при тях същата работа като при нас, дай да крадем и да пием само.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

На линия
Потребителски аватар
Thsmith
Контакти:

Мнениеот Thsmith » 15 дек 2017 15:55

Как ще ги последват? Те и в момента харчат едно х10 поне :lol:

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

Потребителски аватар
1982

Мнениеот 1982 » 15 дек 2017 22:29

pampi написа:wikipedia като пример! :lol:

Ама то и арменския геноцид го има в Уикипедия, сигурно е измислица и той, русначе ??!

Черкезкият геноцид е факт и го има не само в Уикипедия, Русия също никога не го е отричала, просто избягва да използва думата "геноцид", както Турция избягва да я използва за терора над арменците ....... колко ниско можеш още да паднеш, бранейки любимия Кремъл ???

Факт е, отново стана за смях и показа, че не познаваш историята, както с договора за Гуантанамо ..... дори историята на любимата ти Россия не познаваш. :oops: :oops: :oops:

п.п.: източници, дати и т.н., има много цитирани ..... но отговорът ти ме навежда на мисълта, че си гола вода по английски и не си разбрал нищо. А си има всичко, даже и купища линкове. :oops: :oops: :oops:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
1982

Мнениеот 1982 » 15 дек 2017 22:38

Ето ти един от линковете в Уикипедия, на любимия ти руски е, аз много не разбирам какво се казва, но ти може да преведеш. :oops: :oops:

https://www.kommersant.ru/doc/1651371

В годы русско-кавказской войны российские генералы не только изгоняли черкесов, но и уничтожали их физически. Убивали не только в схватках, но сжигались сотни аулов с мирным населением. Не щадили ни детей, ни женщин, ни стариков. Целые поля созревшего урожая сжигали, вырубали сады, чтобы черкесы не могли вернуться на свое нажитое место. Уничтожение мирного населения в огромных масштабах разве не есть геноцид?

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
pampi
Контакти:

Мнениеот pampi » 15 дек 2017 22:53

Soulen написа:
THE G.A.M.E написа:

Аз имам съмнения, че един от плановете на САЩ е точно такъв. Хвърлят трилионите за оръжия и ако руснаците ги последват, се самоубиват сами. СССР така се разпадна. Не може да сравняваш икономиката на САЩ + всичките им сателити и Русия. Съотношението е твърде много в полза на американците.

Русия трябва да се справя с вътрешните си проблеми, никой няма да се пробва да ги бие на тяхна земя така или иначе. Абсолютно грешни пари за оръжия, когато ти липсва инфраструктура и корупцията е огромна.

При правилно управление през годините, можеха да бъдат суперсила от ранга на САЩ, ама при тях същата работа като при нас, дай да крадем и да пием само.

Съвременната политиката на руснаците е не да трупат оръжие и войници равни на Щатите и НАТО, а да са " меден язовец" за евентуалните противници. Това се постига с високотехнологично оръжие и добре обучен и качествено екипиран личен състав. Качество, а не количество, способност за нанасяне на огромни поражения на противника, които обезмислят евентуалната му победа. За сега се справят успешно, а времето работи за тях.

Изображение
Знаете ли какво е меден язовец? Това е едно от най-невероятните създания, обитаващи Земята. На пръв поглед той изглежда като малко пухкаво животинче, което може да бъде домашен любимец, но всъщност е едно от най-бруталните животни на света. Въпреки сравнително малкия си размер, той е толкова безстрашен, че не му пука от абсолютно нищо. Знае се за случай, в който медояд напада джип, защото навлиза в територията му. Хищниците не се занимават с този язовец, защото знаят че е пълен психопат, способен да подгони диви говеда, глигани, големи влечуги, хора, пуми, газели, лъвове и дори крокодили. Има описан случай, в който това малко животно убива царя на животните. Въпреки, че е много по-голям и силен от него, то знае слабото му място – тестисите. Напада го именно там и ги разкъсва. Медоядът е истински пример за хладнокръвен и безстрашен убиец. Той е толкова впечатляващ, че дори в армията на ЮАР има танк, кръстен на него – Рател 20.

Меденият язовец (Рател) обитава почти цяла Африка, но се среща и в южна Азия (Иран, Белуджистан, Пакистан, Ирак и Индия). Този язовец е единствения представител на подсемейство Millevorinae и рода Millivora. Записан е в книгата с рекордите на Гинес, като най-смелото животно в света. Медоядът е толкова безстрашен и упорит, че много често напада значително по-големи противници, без да се притеснява от факта, че няма как да избяга след това.

Изображение

Изображение

кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
pampi
Контакти:

Мнениеот pampi » 15 дек 2017 23:06

1982 написа:Ето ти един от линковете в Уикипедия, на любимия ти руски е, аз много не разбирам какво се казва, но ти може да преведеш. :oops: :oops:

https://www.kommersant.ru/doc/1651371

В годы русско-кавказской войны российские генералы не только изгоняли черкесов, но и уничтожали их физически. Убивали не только в схватках, но сжигались сотни аулов с мирным населением. Не щадили ни детей, ни женщин, ни стариков. Целые поля созревшего урожая сжигали, вырубали сады, чтобы черкесы не могли вернуться на свое нажитое место. Уничтожение мирного населения в огромных масштабах разве не есть геноцид?

Айде сега напъни се още малко и поясни кой го казва това дето си го изтопуркал. Със същия успех може да изръсиш тука творенията на турските османисти, дето твърдят, че Велика Турция се простира до Дунав или пък твърденията на македонистите, че цар Самуил си е прави македонец, наследник на Филип и Александър.
Цифров, историята е дати, местности. личности и числа, а не празни приказки. Такива като теб отрекоха Вазов, Ботев и Левски и изсраха термина "османско присъствие" и "съжителство'.
Дати, местности, личности и числа... напъни! 8-)
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
1982

Мнениеот 1982 » 15 дек 2017 23:34

Казва го президентът на Федералната национално-културна автономия на руските черкези ....... и, моля те, не намесвай турските османисти, хората са бранели земите си, а не са ходили да завземат чуждите/руските ...... но са били клани и избивани от вас, точно както чуждите на теб българи са избивани в техните родни земи от османците.

А дати, местности, личности, числа и т.н. има много в текста от първия линк, но явно не знаеш езика ....... иначе не би питал за такива.

Върни се в “Свободна зона”