Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 15 окт 2017 09:03

fcb_bg написа:
1982 написа:Що, вашата външна политика да не е по-различна, Бояришник ??!

Баннаха ме за един месец заради теб. Щото съм те бил обидил. В момента ти ме обиждаш, аз да съм пил това? Руснак съм, е каво? Бояръник пил ли съм?
Гледам да се държа културен, ама си ми е трудноватно да не те напсувам.


Бре, верно ли Цифровия те е докладвал на Властта? :lol: :lol: :lol: Душевното му извисяване достига нови висоти, а фобията му от Раша е вече болестно състояние.
Всъщност не е смешно, това е сериозно заболяване. Имам приятел, потомък на изселените през 1940 година българи от Северна Добруджа. Като малък е слушал разказите на дядо си, как за едно денонощие е трябвало да напуснат селото си, с една бохча на рамо. Майки с деца, родилки с кърмачета на ръце, бременни под конвой от румънската жандармерия. Бой, зверства, едно към едно е било с действията на нацистите спрямо евреите. През 1993 година на румънската граница, след като му отърашват колата румънските митничари, аверчето издивява и започва да ги псува. Ония го завличат у митницата и го смилат от бой. Какво му прищраква в главата, която от малък му е пълна с разкачи за румънските зверства, ама човека се чалдиса. Почна да си изготвя самоделки, да строи къртечни гнезда у тях, да се запасява с провизии. "Румънците идат, мамка им..." и това е.... В момента е с жълта книжка и на хапчета. Не ги ли пие два-три дена е аут. Та с фобиите шега не бива. Не знам Цифровия, какво са го гласили руснаците и къде, ама е добре да посети психолог, за да не се наложи след време да го водят при психиатър. Щом е почнал и да доносничи, не е добре положението и не го казвам с цел да се заяждам. По опасно нещо от душевните травми няма. Не се виждат, като физическите наранявания, но могат да изкарат човек от строя необратимо.
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 15 окт 2017 09:38

Thsmith написа:пхахах

Мълчанието е верен приятел, който никога няма да те предаде.


Той дори не осъзнава колко смешен изглежда с тези глупости :lol: Дори Жечко ще му завиди.


Смити,Смити, изглеждаш на схватлив момък, ама явно си доста наивен... :lol:
Що си мислиш, че в Америка има случайни неща и ще изберат чернокож президент, който не е кукла на конци? Обама си е проект на "властта в сянка". Още ли вярваш, че Моника Люински беше случайност или пък Клинтън е първият президент, дето си развява оная работа из Белия дом? Случайности в Голямата игра няма! Виж с Тръмп леко отърваха нещата и затова в момента е тоя батак там. Търсят му цаката и на него и ще го пришляпат по един или друг начин, ако и в краен случай да е подобно на Кенеди. Тази постановка във Вегас, беше директен удар по него и неговите избиратели...
Между другото, журналистката, която изнесе фактите около Мишел Обама, "съвсем случайно" вече не е между живите.
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 15 окт 2017 10:46

...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 15 окт 2017 16:47

pampi написа:
Смити,Смити, изглеждаш на схватлив момък, ама явно си доста наивен... :lol:


Чакай сега.... човек, който се информира от разни блогове и вярва във всяка угодна конспирация говори за наивност?
Това му се казва чиста наглост.

И ще ти кажа една огромна тайна. Изобщо не ме интересува слик Уили или Джак колко и какво са чукали в белия дом. Не ме интересува дали Елизабет Грейсън е нощувала там или Мерилин е правила оргия. По скоро ме вълнува нещата, които ме засягат по някакъв начин и имат отражение върху световната политика и действителност, а какви секс скандали правят.

Що се отнася за глупостите ти с разни пръстчета и етк, това надминава и онези простотии за Чърчил. Това хич не е лесно. Поздравление.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 15 окт 2017 17:05

Thsmith написа:
pampi написа:
Смити,Смити, изглеждаш на схватлив момък, ама явно си доста наивен... :lol:


Чакай сега.... човек, който се информира от разни блогове и вярва във всяка угодна конспирация говори за наивност?
Това му се казва чиста наглост.

И ще ти кажа една огромна тайна. Изобщо не ме интересува слик Уили или Джак колко и какво са чукали в белия дом. Не ме интересува дали Елизабет Грейсън е нощувала там или Мерилин е правила оргия. По скоро ме вълнува нещата, които ме засягат по някакъв начин и имат отражение върху световната политика и действителност, а какви секс скандали правят.

Що се отнася за глупостите ти с разни пръстчета и етк, това надминава и онези простотии за Чърчил. Това хич не е лесно. Поздравление.


И аз ще ти кажа една "огромна" тайна, не е въпроса, кой кого чука, а кой кого изнудва с разни не толкова лицеприятни нещица от битието му, така стоят нещата в света на възрастните.
Колкото до пръстчетата, това си е анатомия, като "адамовата ябълка", пениса и тестисите, само дето пръстчетата малко трудно ги "обработват" козметичните хирурзи. Приятелски съвет от мен, като си лаик в дадена област, замълчи си, не е срамно човек да не знае нещо, срамно е да демонстрира арогантност.
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 15 окт 2017 17:24

pampi написа: Приятелски съвет от мен, като си лаик в дадена област, замълчи си, не е срамно човек да не знае нещо, срамно е да демонстрира арогантност.


Ах... едно нормално нещо да напишеш. Сега ако може и да го прочетеш, а ако го разбереш ехеее... Един коментар сигурно няма да драснеш. :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 15 окт 2017 18:04

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 15 окт 2017 18:20

Виж сега, ако имаш някакви фетиши или интереси към смяната на пола и подобни извратености, свободен си да им се наслаждаваш в свободното си време, но не е нужно да ги пльосваш тук където освен теб, друг май не се интересува.
Ходи по Мексико и си прави каквито промени искаш, просто не ни занимавай.

---
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23675
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот paceto » 15 окт 2017 18:58

fcb_bg написа:
Thsmith написа:
fcb_bg написа:
Thsmith написа:Принципно взимат страшно много пари от изнасяне на лекции (които в щатите се плащат), издаване на книги. Отделно влизат в сума бордове/управителни съвети и тн


И кво вика толкоз скъпо и умно Барак в тия лекции? :lol:
Айде стига, корупция и лобизъм не са български думи.

Ами принципно само глупости, но либерали плащат за да ги слушат. Разни университети също плащат прескъпо за да говори глупости и така... Същата работа като онзи "Вълк" белфърт дето печели пари от разни пъпеши дето се надяват като го слушат и да станат финансови акули като него, но без да ги пъхнат в затвора :lol:


Да де, ама вълка има долари и има за кво да го слушат. Слушат - научват как се печелят долари. Обама какво лекционира? Ами Хилъри? Амо мъжът й?

:lol:
Уайнстийн тъпкача финансирал Килъри за прези, ся тая рече да се отказва от него. Милата тя... :lol:


Обама много преди да започне да се занимава с политика е бил преподавател по конституционно право в Чикагския университет, а преди това пък е бил асистент на някакъв съдия в съдебната палата в Чикаго.

Иначе относно заплащането ето нещо да прочетеш.

Макар да пораждат недоволство, безбожно високите такси за изнасяне на речи вече са нещо нормално за бившите президенти.
За някои свои речи Бил Клинтън таксува по над 200 000 долара, като дори се смята, че за една от тях е получил дарение от 500 000 долара за своята фондация.

Бившият актьор Роналд Рейгън също превърна таланта си в доходоносна трета кариера.
Дори Джералд Форд e защитавал правото си да изисква сериозни суми, за да изнася речи след напускане на поста.
Какво да кажем обаче за бивш президент, който е получил 100 000 долара, за да говори пред група военни ветерани, ранени във войни, които самият той е започнал?
Точно това е направил бившият президент на САЩ Джордж У. Буш през 2012 г. и сега получава сериозни критики за постъпката си.

Буш е таксувал базираната в Тексас организация Helping a Hero със 100 000 долара за реч през 2012 г. по време на събитие за набиране на средства за военни ветерани, които са изгубили крайник във войните в Ирак и Афганистан, информира ABC News.
Бившият президент също така е бил транспортиран до там с частен самолет на цена от 20 000 долара за сметка на благотворителната организация, която осигурява специално пригодени домове за военни ветерани инвалиди.
"Не смятам, че е редно да му се плаща, за да набира пари за ветерани, ранени във войни, започнали по негово разпореждане," казва бившият военен Еди Райт, който губи и двете си ръце през 2004 г. по време на ракетна атака в Ирак.

Според председателя на борда на директорите на Helping a Hero Робърт Кларк обаче, участието на Буш е помогнало за набирането на значителни средства за каузата. В годината, в която Буш е говорил, благотворителната организация е събрала близо 2.5 млн. долара; на следващата година сумата е била наполовина по-малка.

Скандалът около Буш е поредният, свързан с речите, изнасяни от бивши президент, как те се заплащат толкова скъпо и дали са уместни.

Миналия месец Politico информира, че Буш заработва между 100 000 и 175 000 долара за всяка своя реч. Той е изнесъл най-малко 200 речи, откакто вече не е президент на САЩ, което означава над 30 млн. долара.
Разбира се, не само Буш прави това.
Откакто напусна Белия дом през 2001 г., Бил Клинтън е спечелил 106 млн. долара от лекции, информира CNN през 2013 г.

Рейгън предизвиква гняв и до известна степен възхищение за това, че получи 2 млн. долара за две 20-минутни речи в Япония през 1989 г.
Тази практика датира още от Джералд Форд, който с времето искаше по-високо и по-високо заплащане за речите си – 10 000 долара, след това 20 000 долара, след това 40 000 долара, с което подготви почвата за президентите в момента, които таксуват до половин милион долара за реч.

“В момента съм частно лице и това не влиза в работата на никого,” заявява навремето Форд пред New York Times.
Една от най-скъпите речи, изнасяни някога, е на настоящия кандидат за президент на САЩ Доналд Тръмп.
Милиардерът, който демонстрира необичайните си ораторски умения по време на речта, с която обяви, че се кандидатира за президент, получава 1.5 млн. долара за реч по време на имотно изложение през 2006 г.
По това време президентът и основател на компанията, която стои зад изложението, заявява пред журналисти, че Доналд Тръмп си заслужава всяко пени.

Бил Клинтън спечелил над 100 млн. долара от речи

Бившият американски президент Бил Клинтън е заработил 104.9 милиона долара от речи, съобщава в. "Вашингтон пост".

Клинтън спечелил 1.4 милиона долара само за седем дни през май 2012 г., когато говорил пред бизнесмени в Швейцария и Дания, пред група инвеститори в Швеция и пред бизнес и политически лидери в Австрия. Той завършил европейската си обиколка с Испанската зала на Пражкия замък, където споделил мисли по енергетиката на чешки бизнес форум. Тази доходоносна седмица показва начина, по който Клинтън се възползва от популярността си в света, за да натрупа лично състояние, пише изданието, цитирано от БГНЕС.

Започвайки само две седмици след като напусна Овалния кабинет, Клинтън е изнесъл стотици речи срещу заплащане и така успял да издигне почти фалиралото семейство до такова невероятно богатство, че сега то се смята за потенциална политическа спънка, ако съпругата му Хилари Клинтън реши да се кандидатира за президент през 2016 г.

Бил Клинтън е спечелил 104,9 милиона долара за 542 речи, които е произнесъл в различни държави в света между януари 2001, когато напусна Белия дом, и януари 2013 г., когато Хилари се оттегли като държавен секретар, показват данъчните декларации на семейството.

Макар че малко над половината от участията му са били в САЩ, мнозинството от доходите, 56,3 милиона долара, идват от речи в чужбина, главно в Китай, Япония, Канада и Великобритания. Финансовият сектор е бил най-честият спонсор на Клинтън. Банки на Уолстрийт и други компании, предлагащи финансови услуги, са наемали Клинтън за най-малко 102 речи и са му платили общо 19,6 милиона долара.

Откакто напусна Държавния департамент, Хилари Клинтън е последвала примера на съпруга си и на редица други бивши президенти и държавни секретари, като е изнесла десетки речи пред промишлени компании, банки и други организации срещу заплащане. Данните за приходите й не са публично обявени, но близки до нея източници разкриха, че стандартният й хонорар е от 200 000 долара нагоре, тя е и по-търсена от съпруга й.

Приходите от речите обаче могат да се окажат политическо предизвикателство за Хилари, ако реши да се кандидатира за президент, тъй като опонентите й могат да атакуват семейството й с обвинения, че обслужва интересите на влиятелни хора, отбелязва "Вашингтон пост".

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 15 окт 2017 19:11

paceto написа:отбелязва "Вашингтон пост".


То това е ясно, само източника всява съмнение :oops:

Не се сдържах : ))))) Другия път Фокс! : )

---
Ти вземи се включвай в горния спор. Няма аз да защитавам твоя човек и жена му от онзи сроад/доктор vol 3 :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта