Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот 1982 » 12 фев 2018 15:39

Какво конкретно да кажеш на човек, който пита каква е разликата между трамвай и електромобил ??! :lol: :lol: :lol: Ми няма разлика ...... просто се чудя защо чак сега се появяват, а не са се появили заедно с първите трамваи още през 19-и век ?! :mrgreen: :mrgreen:

Иначе не знам дали знам какво е електромагнитно поле :mrgreen: , това е материя, с която са запознати малцина хора по света, ти явно си един от тях :mrgreen: , но поне знам какво гласи един договор за една кубинска база, а не пиша наизуст глупости, според прочетеното в някакви долнопробни про руски кенефи. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 12 фев 2018 16:08

1982 написа:Какво конкретно да кажеш на човек, който пита каква е разликата между трамвай и електромобил ??! :lol: :lol: :lol: Ми няма разлика ...... просто се чудя защо чак сега се появяват, а не са се появили заедно с първите трамваи още през 19-и век ?! :mrgreen: :mrgreen:

Иначе не знам дали знам какво е електромагнитно поле :mrgreen: , това е материя, с която са запознати малцина хора по света, ти явно си един от тях ... .


Схванах подлия ти замисъл, искаш да ме умориш от смях.... ба си ташака ...

Ти и докато си учил в кварталното даскало си бил същия мързелив многознайко, защото даже в общообразователната физика е зачекната темата за електромагнитното поле, тази толкова секретна и достъпна на малцина Материя... :lol: Някои в последствие сме учили и това:
Уравненията на Максуел или уравнения на Максуел-Херц са система от 4 уравнения, обобщени от Джеймс Кларк Максуел, които описват поведението на електрическото, магнитното и електромагнитно полета, както и взаимодействието на последните с веществени среди.
Четирите уравнения на Максуел показват:
взаимната зависимост на електрическото и магнитно полета,
съществуването на електромагнитни вълни,
крайната скорост на разпространение на електромагнитните вълни
разпространението на електромагнитното поле със скоростта на светлината, както и природата на светлината като електромагнитна вълна
През 1864 Максуел е първият, който обединява четирите основни уравнения на електромагнетизма в обща система. Той е и първият, който обръща внимание, че е необходима корекция на закона на Ампер, а именно: променливото електрическо поле създава магнитно поле, както и че последното се създава и от токове на електрическа индукция.

Освен това Максуел показва, че вълните, създадени от колебаещи се електрически и магнитни полета, се разпространяват във вакуум със скорост, която може да бъде предсказана с прости експерименти. Използвайки тогавашните данни, Максуел получил скорост от 310 740 000 m/s.



Та каква точно е разликата между трамвай и електромобил, не видях да ми отговаряш? :lol:
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот 1982 » 12 фев 2018 16:20

Благодаря ти за поредните цитати (ти сам явно не умееш да се изразяваш, та все имаш нужда да цитираш чужди материали :lol: ), но мога и сам да си ги намеря, ако пожелая. Също така ме радва как сам си решаваш какво знам и не знам :mrgreen: , та изпитваш нужда да ме ограмотяваш ..... ако това ти помага да се чувстваш по-значим, ОК, не ми пречиш, цитирай си на воля. :mrgreen:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 12 фев 2018 16:23

Я кой бил номер 1... ;)

Откакто показа първия си прототип на изложението CES през 2016 г., Ehang е работила усилено по своето летящо такси. Китайската компания обаче е пазила напредъка си в тайна, затова мнозина са смаяни от новината за Ehang 184: летящото такси вече е в етап на изпитания с хора и вози пътници на борда.

Изработен от въглеродни влакна и епоксидна смола в съчетание с алуминиева сплав, Ehang 184 развива максимална скорост от 130 км/ч. Фирмата казва, че самолетът може да лети с круизна скорост в продължение на 25 минути. Презареждането на батериите, захранващи неговите електрически двигатели, отнема около час. Летящото такси е способно дори да издържи на ураганни ветрове от седма степен.

Наскоро публикувано видео от компанията показва как в мини-самолета се качват множество пътници, включително главният изпълнителен директор на компанията Хуажи Ху и китайски висши държавни служители като заместник-кмета на Гуанджоу Уанг Донг. Самолетът се справя добре с различни сценарии в изпитанията. Той лети при тежка мъгла и в условията на силен вятър, за който фирмата твърди, че е тайфун от седма степен. Също така може да се види, че е способен на летене през нощта, като се издига на височина от 300 м, и завършва полет на дълго разстояние – 8,8 километра. Компанията твърди, че е покрила разстояние от 15 километра в отделни тестове.

„Изпълнението на пилотирани тестови полети ни позволява да покажем безопасността и стабилността на нашите летящи таксита“, каза Ху. „Това, което правим, не е екстремен спорт – безопасността на всеки пътник винаги е на първо място. Сега, след като успешно тествахме Ehang 184, наистина съм развълнуван да видя какво ни обещава бъдещето по отношение на въздушната мобилност“.

Перспективите летящото такси скоро да влезе в действие никак не са бледи. Ehang вече има споразумение с щата Невада в САЩ да извърши тестове там, както и договор с транспортната комисия в Дубай – за същото. Ако изпитанията преминат успешно, возилото скоро може да заработи официално.


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=id5ybErD9hY&feature=youtu.be[/youtube]
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 12 фев 2018 16:37

1982 написа:Благодаря ти за поредните цитати (ти сам явно не умееш да се изразяваш, та все имаш нужда да цитираш чужди материали :lol: ), но мога и сам да си ги намеря, ако пожелая. Също така ме радва как сам си решаваш какво знам и не знам :mrgreen: , та изпитваш нужда да ме ограмотяваш ..... ако това ти помага да се чувстваш по-значим, ОК, не ми пречиш, цитирай си на воля. :mrgreen:


Какво да изразя, бре, да открия наново уравненията на Максуел, ли? Нарочно ти изръгах цитат от Уикито, щото ти само на този сайт верваш и от него се образоваш... :lol:
Иначе си прав, законът на Ом и тези на Максуел-Херц ги отрече Зимбабвийската конвенция, САЩ я ратифицираха през 2003 и Мъск си проектира електриката по законите на Мунчо и Пунчо. Това е проблем за такива като мен, дето сме учили по старата система и не отбираме от тези иновации, зер Мунчо и Пунчо са бъдещето... Ех и ти, скъпи ми Никола Тесла, де се ръгаш с твоя архаичен асинхронен двигател... :lol:
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24506
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот boabbb » 12 фев 2018 17:35

1982 написа:
boabbb написа:Истината е, че Пампи е абсолютно прав. Системата е да откриеш нова, далече по-добра батерия ( по-бързо да се зарежда, да има по-голям капацитет на единица маса и да не се влияе толкова от студа ... а, и ако може да не е с космическа цена ) . Това в момента с Тесла не е зле, но при нас е почти неприложимо, особено с тия коли, дето караме на старо :| Като я купиш втора ръка, тя направо е готова за смяна на батериите, които струват ... около 8000 долара комплекта :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Въпросът с батериите ще се реши след не много време, то и първите мобилни телефони бяха като тухли и с почти никакви възможности, а днес са тънки, леки и са като компютри, братче. Както и тогава да имаш мобилен телефон бе много скъп лукс, а сега и мангалите имат даже ..... просто се иска време и нещата ще се променят.


Тука може и да има проблеми, защото е нужно нещо различно от това да се научим да нанасяме химично милиарди P-N преходи над по-малки и по-малки платки, направо трябва да се направи пробив в електротехниката. Като знам колко време я търсиме свръхпроводимостта в нормални условия, нещо не съм много обнадежден за батериите :mrgreen: :mrgreen: По-скоро е да имаме напредък в полето на безжичното пренасяне на електроенергия, за което още Тесла мечтае, а даже има сведения, че е и реализирал , само че са му казали, че има един основен проблем - къде ще му сложат електромера :mrgreen:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот 1982 » 12 фев 2018 18:19

pampi написа:Какво да изразя, бре, да открия наново уравненията на Максуел, ли? Нарочно ти изръгах цитат от Уикито, щото ти само на този сайт верваш и от него се образоваш... :lol:
Иначе си прав, законът на Ом и тези на Максуел-Херц ги отрече Зимбабвийската конвенция, САЩ я ратифицираха през 2003 и Мъск си проектира електриката по законите на Мунчо и Пунчо. Това е проблем за такива като мен, дето сме учили по старата система и не отбираме от тези иновации, зер Мунчо и Пунчо са бъдещето... Ех и ти, скъпи ми Никола Тесла, де се ръгаш с твоя архаичен асинхронен двигател... :lol:


Нямаше нужда нищо да изразяваш, нито съм коментирал подобни неща, нито нищо, но ти както обикновено трудно вдяваш и почна с това, че не знам даже къде се намирал акумулаторът под капака и прочее, и стигна до закона на Ом. :mrgreen: :mrgreen: А аз никъде не съм коментирал местоположението на автомобилни акумулатори, електромагнитни полета, уравнения на Максуел и прочее тематики, с които ти напълни темата. Общо взето, сам си създаде някакъв "спор", където "успешно" доказа колко си Ук, за разлика от мен. Даже нямаше нужда и от опонент. :lol: :lol:

Важното е, че разбираш от трамваи, което е същото като работата на Тесла. :mrgreen:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот 1982 » 12 фев 2018 18:30

boabbb написа:а даже има сведения, че е и реализирал , само че са му казали, че има един основен проблем - къде ще му сложат електромера :mrgreen:


Знам ги легендите около Тесла, но това вече са малко приказки от 1001 нощ ..... като почнеш от създаването на първия електромобил до телепортирането на цял кораб. :lol: :lol: :lol:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 12 фев 2018 19:02

1982 написа:като почнеш от създаването на първия електромобил до телепортирането на цял кораб. :lol:
В експеримент "Филаделфия" са замесени прекалено големи имена, за да е фейк.
Има и живи роднини на загиналите моряци ...

Виждал съм и анализ от експерти, с последна дума на техниката, на кадри от експеримента, корабът не се вижда, но се вижда изместването на водата, което причинява.
Всички експерти са категорични, че такива кадри могат да се фалшифицират, ама ако филмът е от този век. :lol:
Само че той е от преди 70-80 години.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24506
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот boabbb » 13 фев 2018 03:05

Да, Филаделфия е една от многото големи американски простотии, наред с тестовете на атомни бомби, по-скоро ефектът им върху обикновени войници, онези, дето им взривиха една бомба над главите и т.н. и т.н.
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта