Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17682
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pomiqrat » 11 окт 2023 19:23

Drunken_Master написа:
pomiqrat написа:Ако гледате видеото ще каже, че сте абонирани за канала му :lol: Добре, че кодовете работят и няма да кликна на поредната му простотия

Не. Просто си толкова елементарен, че дори не умееш, да се прикриваш. Както и когато се регистрира в "Наука" за да ме громиш пред останалите. Това само показва, колко си комплексиран от мен. Друго обяснение няма. Имаше в "Наука" един пост само и той беше свързан с мен. В смисъл... аз не съм, на твоя акъл. Сеш ли се?


Има две неща, които са сигурни на този свят. Едното е, че всички ще умрем, а другото, че не съм на твоя акъл, Дълесе.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20113
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Drunken_Master » 11 окт 2023 19:25

pomiqrat написа:Едното е, че всички ще умрем, а другото, че не съм на твоя акъл, Дълесе.

Именно, де... Нали и аз това казвам. :lol:

Като го повтаряш, явно почваш по-бързо да го осмисляш... Има някакъв напредък. :lol: :lol: :lol:
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17682
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pomiqrat » 11 окт 2023 19:31

Drunken_Master написа:
pomiqrat написа:Едното е, че всички ще умрем, а другото, че не съм на твоя акъл, Дълесе.

Именно, де... Нали и аз това казвам. :lol:

Като го повтаряш, явно почваш по-бързо да го осмисляш... Има някакъв напредък. :lol: :lol: :lol:


Изключително съм щастлив, че най-накрая ме разбра. Сигурно си го запази на файл.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

THE G.A.M.E
Мнения: 49969
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 11 окт 2023 19:54

Drunken_Master написа:Много нерентабилни заводи, бате... Машини от 60-те години, дето си работят и до днес.
Работят, ама каква "продукция" и "качество" произвеждат ? :?
Мисля съм споменавал, че баща ми е работил в един от комунистическите "гиганти" - Динамо-Сливен.
Разправял е абсурдни неща. Макар да е голям фен на соц-а, до последно ( до преди 4-5 години ) гласуваше за БСП.
То не е върната продукция, то не е дори продукция, която въобще не отлепя от завода, понеже пратениците установяват що за "качество" е.
Следва брак, или скрап, а в документите пише "пласирано". :lol:
Абе, социалистически рай, к'Фо да го правиш ! :mrgreen:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
HoUs4oOL
Мнения: 12425
Регистриран на: 03 окт 2010 18:27
Skype: ??

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот HoUs4oOL » 11 окт 2023 19:58

Soulen написа:Ти не беше ли фена на арабеските в региона?

Между другото иранците подкрепят Израел, което ме изненада, но всъщност те имат общ враг в лицето на араби и престъпното иранско управление. Дано им се помогне някак най-накрая да се освободят и да заживеят като бели хора.

Моето широко и нежно сърце подкрепя всички угнетени народи и малцинства по целия свят. xD

Иранците подкрепят Израел? Кои иранци? Напълно е възможно някои монархисти, чието отношение към Иран е по-лошо от това на Бялата емиграция към СССР, да подкрепят всичко що е антииранско в региона и по принцип, но като цяло иранци да подкрепят Израел е абсурдно, особено след толкова години на пропаганда.

В днешното иранско общество има групи, не особено големи, които действително не подкрепят Палестина, особено след 2012 година. Тогава Хамас обявиха подкрепа за така наречената сирийска революция, по време на една петъчна молитва през 2012, Исмаил Хания обяви подкрепа за сирийските сунити, а тълпата скандираше "долу Иран" и "долу Хизбула", доскорошните съюзници по оста на съпротивата срещу Израел. Бойци на Хамас се биеха против силите на Асад и съюзниците му в Сирия, впоследствие генерал Сюлеймани се намеси, а после, по ирония на съдбата Хания беше начело на палестинската делегация, присъствала на траурните шествия по погребението на генерал Сюлеймани в Техеран.

Много хора в Иран не са съгласни и с факта, че държавата им харчи десетки милиарди, за да помага на различни съпротивителни движения из региона, без да получава нищо в замяна, на протестите преди няколко месеца имаше поругани палестински знамена, но за някаква подкрепа за Израел в самия Иран не може да става и дума.

ReBorn1982 написа:Това е фенът на палестинците, възбуждащ се от клането на невинни хора в Израел и квичащ за палестинските животни. Въпросният боклук Восток.

Потвърждавам, че е той, но другото ми изглежда като твоя спекулация, можеш ли да извадиш някое мнение, в което аз или някой друг възхвалява убийството на мирни граждани, или призовава същите да биват избивани, както например правите тук в последните страници, или пък използва епитети като "животни" по адрес на израелците, веднага бих ги изтрил, но според мен няма такива. :?

THE G.A.M.E
Мнения: 49969
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 11 окт 2023 20:15

tmanolov написа:Живеем в интересни времена, просто е хубаво да се виждат нещата на място. Отново дебело, ама много дебело да подчертая, че подкрепям на 100% Израел в този конфликт, но пак много дебело ще подчертая, че не е нашият конфликт - да си се оправят. Нито Украйна, нито Израел, нито Палестинската автономия, нито Русия са част от НАТО или ЕС, спрямо които ние имаме съюзнически обвързаности.
Добре де човек, нали Съюзите са за това - В даден момент да подкрепиш Съюзниците, или приятелите, или партньорите и т.н. макар ти самият да не си замесен в даден проблем/конфликт !!? :?
Инак, какво се получава... Ние искаме/очакваме ( за съжаление не изискваме, а трябва ) ... Разни привилегии, но не сме готови да се жертваме за същите ? :roll:
Ако се погледнем от страни, просто, не е красиво, дори честно ...
Не бива да се офлянкваме при конфликти касаещи наши Съюзници, Приятели или Партньори !
Ако искаме реципрочно отношения, то въобще не трябва да се замисляме.
Да няма после - Ама, Вие преди 10/15/20 г. как реагирахте !!?? :|
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9100
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Soulen » 11 окт 2023 20:29

HoUs4oOL написа:
Soulen написа:Ти не беше ли фена на арабеските в региона?

Между другото иранците подкрепят Израел, което ме изненада, но всъщност те имат общ враг в лицето на араби и престъпното иранско управление. Дано им се помогне някак най-накрая да се освободят и да заживеят като бели хора.

Моето широко и нежно сърце подкрепя всички угнетени народи и малцинства по целия свят. xD

Иранците подкрепят Израел? Кои иранци? Напълно е възможно някои монархисти, чието отношение към Иран е по-лошо от това на Бялата емиграция към СССР, да подкрепят всичко що е антииранско в региона и по принцип, но като цяло иранци да подкрепят Израел е абсурдно, особено след толкова години на пропаганда.

В днешното иранско общество има групи, не особено големи, които действително не подкрепят Палестина, особено след 2012 година. Тогава Хамас обявиха подкрепа за така наречената сирийска революция, по време на една петъчна молитва през 2012, Исмаил Хания обяви подкрепа за сирийските сунити, а тълпата скандираше "долу Иран" и "долу Хизбула", доскорошните съюзници по оста на съпротивата срещу Израел. Бойци на Хамас се биеха против силите на Асад и съюзниците му в Сирия, впоследствие генерал Сюлеймани се намеси, а после, по ирония на съдбата Хания беше начело на палестинската делегация, присъствала на траурните шествия по погребението на генерал Сюлеймани в Техеран.

Много хора в Иран не са съгласни и с факта, че държавата им харчи десетки милиарди, за да помага на различни съпротивителни движения из региона, без да получава нищо в замяна, на протестите преди няколко месеца имаше поругани палестински знамена, но за някаква подкрепа за Израел в самия Иран не може да става и дума.

ReBorn1982 написа:Това е фенът на палестинците, възбуждащ се от клането на невинни хора в Израел и квичащ за палестинските животни. Въпросният боклук Восток.

Потвърждавам, че е той, но другото ми изглежда като твоя спекулация, можеш ли да извадиш някое мнение, в което аз или някой друг възхвалява убийството на мирни граждани, или призовава същите да биват избивани, както например правите тук в последните страници, или пък използва епитети като "животни" по адрес на израелците, веднага бих ги изтрил, но според мен няма такива. :?

Говоря за иранците зад граница, които са нормалните избягали. Иначе голям процент и вътре мразят аятоласите и ще се прегърнат и с дявола, ако трябва, за да ги свалят. Това е все едно при нас да дойдат религиозни фундаменталисти и да ни накарат да живеем като иранците. Жалко за достойния народ, съсипан от една шайка престъпници.

Ти подкрепяш насилници на жени и деца и терористи основно, но както и да е. В Иран е ежедневие да убиват жени или да ги тормозят.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
tiamat
Мнения: 4468
Регистриран на: 13 сеп 2009 01:06
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот tiamat » 11 окт 2023 20:30

THE G.A.M.E написа:
Drunken_Master написа:Много нерентабилни заводи, бате... Машини от 60-те години, дето си работят и до днес.
Работят, ама каква "продукция" и "качество" произвеждат ? :?
Мисля съм споменавал, че баща ми е работил в един от комунистическите "гиганти" - Динамо-Сливен.
Разправял е абсурдни неща. Макар да е голям фен на соц-а, до последно ( до преди 4-5 години ) гласуваше за БСП.
То не е върната продукция, то не е дори продукция, която въобще не отлепя от завода, понеже пратениците установяват що за "качество" е.
Следва брак, или скрап, а в документите пише "пласирано". :lol:
Абе, социалистически рай, к'Фо да го правиш ! :mrgreen:

Хе, моите и двамата са динамовци :) Да не се окаже, че се познаваме :)

ReBorn1982
Мнения: 8091
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ReBorn1982 » 11 окт 2023 20:40

Thsmith написа:
ReBorn1982 написа:Това е фенът на палестинците, възбуждащ се от клането на невинни хора в Израел и квичащ за палестинските животни. Въпросният боклук Восток.

HoUs4oOL ли? Той беше от Персите май, помня го около споровете за Шаха и законния владетел на Персия, Реза Пахлави.

*Кво е тва Восток? Изток на ватнически ли?


Човекът има голямо сърце, обича и персите, и Хамас, и Хизбула, и Сирия, и .... абе цялата сган в Близкия изток. Всички са невинни и клети жертви ..... :lol:

ReBorn1982
Мнения: 8091
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ReBorn1982 » 11 окт 2023 20:43

Thsmith написа:Няма за къде да бързат да влизат. Да ги оставят първо 2 седмици без ток, вода и храна и след това. Сега ще има съпротива все още.



Според мен въобще и не трябва да влизат. Някакъв ток, никакви горива, никаква храна и лекарства + яко бомбене ..... да видиш колко бързо ще клекнат.

Аллах Акбар, Аллах Акбар, ама на тъмно и гладно не се живее ....


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта