Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13830
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Red_Neck » 01 мар 2022 12:42

Делянски, стига си вярвал на глупости .... ;)
Нашите рейнджъри ходеха голи и боси в Ирак, екипирани от кварталното левче, .... оръжие ще пращаме :)

.... виж, ако руското малцинство в черноморските ни градове изреве и се почувства "застрашено", тогава може да стане деликатно.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Warped » 01 мар 2022 12:45

boabbb написа:
Warped написа:Иначе тука сме в България и още има няква свобода на словото, не сме в Русия.
И осъждаме всяка война.
Тия опорки дето ги спускат от руската проганда много олекват


Що ви спряха руската телевизия :?: Или и свободата на словото също е според случая ? Типично по американски, ако ние правиме мизерии е грешка, а другите ако правят мизерии вече са военни престъпления. Имаше едно интервю на Тръмп и журналиста му вика "Ама Путин е убиец, нали" и Тръмп му вика " Има доста убийци наоколо, ние вляхоме и в Ирак" , а журналиста вика "Ама, това беше грешка", а Тръмп "Да, грешка беше, ама умряха много хора" ...

Има още 4 които не са спрени....
Другото долу са ти твой впечатление.
Ама като си фен на Бойко друго няма кво да кажа.
Аз съм за мир, защото войната е нещо лошо.
А Киро каза , че няма да праща самолети и оръжие.

Когато Киро излезе, че е излъгал тогава.
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13845
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Pichichi » 01 мар 2022 12:45

Индия- само заставаш от правилната страна в конфликта им с Пакистан!
Бразилия, там вече беше голямата изненада за мен ако е вярно това че Болсонаро е
казал че никакви иконом. санкции за Русия не може да си позволи, и като цяло е съгласен
с Донецк и Луганск независими. Единствено войната не го кефела. Не знам дали му е такава позицията
но е доста изненадваща защото ако не бъркам май беше силно подкрепян от САЩ по едно време.

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Warped » 01 мар 2022 12:47

Red_Neck написа:Делянски, стига си вярвал на глупости .... ;)
Нашите рейнджъри ходеха голи и боси в Ирак, екипирани от кварталното левче, .... оръжие ще пращаме :)

.... виж, ако руското малцинство в черноморските ни градове изреве и се почувства "застрашено", тогава може да стане деликатно.

Делянски е яко в пропагандата.
Надявам се няма предвид мене с думите че съм подлога, и цитирам американска проганда защото не е вярно.
Много ясно, че тва за радиацията и за вакумната бомба са пропагандни материали и за тва не съм ги и писал тука.
Както по руски телевизии се върти, че Русия не бомбардира никъде в Украйна
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
JimBeam
Мнения: 2981
Регистриран на: 02 сеп 2008 14:04
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот JimBeam » 01 мар 2022 12:49

Groucho написа:
daduradam написа:Добре, според теб какво печелят руснаците от тази война ? Еваха им майката на икономиката, която и без това не е в цветущо състояние, Путин вече е сериозно неодобряван в собствената си страна, Европа изглежда ще се изолира изцяло от Русия и ще сгъсти още повече отношенията с щатите...Руснаците за награда ще получат една Украйна, която ще е изцяло разрушена, с народ, който ще се мъчи да емигрира, в която и да е страна от ЕС, а тези, които ще останат винаги ще помнят новите си господари като окупатори :roll:

Дори само Източна Украйна и черноморието до Одеса не е малка награда. Колко от народа ще се мъчи да емигрира - ще видим. Всеки ще си увеличи контрола над своя лагер. САЩ ще плашат своите подопечни страни с Русия и Китай, ако Китай подкрепи Русия, а Русия и Китай ще плашат своите със САЩ. Говорим за дълго разделение, десетилетия...

Каква ще е икономиката - Бог знае.
САЩ, Западна Европа, Канада и Австралия не са целият свят. Бразилия, Индия са много сериозни страни, които много бързо може да спрат да осъждат руснаците. Доколкото аз знам индийците са с положителни чувства към Русия. Като човешки потенциал Запада не може да се мери с Индия и Китай взети заедно.


То хубаво ги чертаеш тези неща, ама Китай и Индия не се дишат изобщо и дори се стрелят от време на време по някои райони с групички т.е. Китай ако застане до Русия, то Индия няма да влезе в този съюз и обратното ако Индия застане по някаква причина с Русия, то Китай ще тръгне в другата посока. Не виждам пък защо Бразилия трябва да застава на страната на Русия, която е чак от другият край на света, защото изобщо не е далеч от САЩ и не вярвам да искат враг под носът си. Има много страни от Латинска Америка, които не биха влезли в съюз с Русия.

DanailG
Мнения: 1683
Регистриран на: 16 апр 2020 18:35
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот DanailG » 01 мар 2022 12:51

Путин няма как да спре вече . Губи не губи той не може да си позволи да се върне в Русия без нищо. Тъй че какво следва може само да гадаем, но както казах в другата тема очаквам войната да се закучи, вероятно доакто Украйна издържи. Ключово ще е решението на НАТО. За сега от там казват че няма да се намесват в конфликта, но знае ли човек кога какво ще хрумне на Байдън и какво ще последва тогава. Най-добрия сценарии и да бъде постигнато някакво споразумение между Украйна и Русия тоест една от двете да отстъпи от позициите, което изглежда много малко вероятно. В противен случай аз наистина не знам какво да очаквам като развитие. Тоест очакванията ми въобще не са обнадеждаващи.

DanailG
Мнения: 1683
Регистриран на: 16 апр 2020 18:35
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот DanailG » 01 мар 2022 12:55

Истината е че единствените които подкрепят Русия в момента са беларусите. Не знам онези републики южните какви са им настройките но не виждам смисъл на Китай да влизат в този конфликт най малкото че не виждам с какво положително ще излязат от него. Китай е достатъчно мощна и развиваща държава за да се занимава с подобни чужди глупости от които може единствено да загуби. За индия нямам никаква представа какво се случва но нали се сещате че включат ли се подобни отдалечени държави отиваме към 3 световна война.

daduradam
Мнения: 5941
Регистриран на: 26 юни 2013 18:34
Местоположение: Карамфуля
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот daduradam » 01 мар 2022 12:57

DanailG написа:Путин няма как да спре вече . Губи не губи той не може да си позволи да се върне в Русия без нищо. Тъй че какво следва може само да гадаем, но както казах в другата тема очаквам войната да се закучи, вероятно доакто Украйна издържи. Ключово ще е решението на НАТО. За сега от там казват че няма да се намесват в конфликта, но знае ли човек кога какво ще хрумне на Байдън и какво ще последва тогава. Най-добрия сценарии и да бъде постигнато някакво споразумение между Украйна и Русия тоест една от двете да отстъпи от позициите, което изглежда много малко вероятно. В противен случай аз наистина не знам какво да очаквам като развитие. Тоест очакванията ми въобще не са обнадеждаващи.

Войната се закучи, защото НАТО въоражават украинците и ги пращат да умират във война, която не могат да спечелят. Както вече Граучо каза по-нагоре ако искаха да си решат проблемите без кръвопролития можеха да го направят още първия ден.
[wrapimg=]http://stream1.gifsoup.com/view6/4262317/friends-dance-o.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот doktora25 » 01 мар 2022 12:58

Thsmith написа:Аз братски народи нямам, който има да се оправя. Ти ако се припознаваш във Ватници...

Аз съм твърд противник на това правителство, но най голямата подлога, подчертавам подлога, която не защитаваше интереса на България и съюзниците й, а повтаряше версията на бандита беше изгонена с шутове в лицето на Янев.
И да, този който седи на два стола и се опитва да е добре с всички, обикновено пада на земята и не може да разчита на помощ от никого.
Имаш, братя (или сестри, не знам как е по-правилно по отношение на третополовите) са ти хората на Мустафата. И не на 2, на 202 стола трябва да седим, да наводним с посланици всяка една суверенна страна по света, договаряйки директно търговски благинки и пренасочвайки по-голямата част от военния си бюджет в образованието, науката и здравеопазването. Да построим най-модерните болници в региона, внасяйки си специалисти на килограм, докато не си създадем достатъчно и качествени и така. Ако с всички си приятел нямаш нужда да бъдеш пазен.

Не съм си и представял колко много сме поробени. На всичкото отгоре следейки социалните мрежи забелязвам колко се засилва поляризацията в обществото по редица теми и нетърпимостта към чуждото мнение. Всичко това няма да завърши добре. Май са нужни конституционни промени, които да редуцират правомощията на правителството, пренасочвайки ги към останалите власти - законодателна, местна, президент и референдуми.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Groucho » 01 мар 2022 13:01

JimBeam написа:То хубаво ги чертаеш тези неща, ама Китай и Индия не се дишат изобщо и дори се стрелят от време на време по някои райони с групички т.е. Китай ако застане до Русия, то Индия няма да влезе в този съюз и обратното ако Индия застане по някаква причина с Русия, то Китай ще тръгне в другата посока. Не виждам пък защо Бразилия трябва да застава на страната на Русия, която е чак от другият край на света, защото изобщо не е далеч от САЩ и не вярвам да искат враг под носът си. Има много страни от Латинска Америка, които не биха влезли в съюз с Русия.

Не ги чертая, просто са възможни, колкото и да се опитват да ни убедят, че светът се изчерпва със САЩ, Западна Европа и близките им съюзници.
Русия има петрол, газ, ценни метали за индустрията, жито - все неща, които могат да изкушат коя да е страна, недоминирана от САЩ в политическо отношение.

DanailG написа:За индия нямам никаква представа какво се случва но нали се сещате че включат ли се подобни отдалечени държави отиваме към 3 световна война.

Не става дума да се включат пряко Индия и Китай във войната в Украйна, а за дългосрочни събития след войната в Украйна.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: FLANKER, Thsmith и 24 госта