Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот 1982 » 23 фев 2018 00:28

Абе, няма какво да ми обясняваш, ислямът е ненадминат по отношение на подобни дивотии ..... там като цяло жената си е виновна по рождение, просто защото е ..... жена. И тук, пак подчертавам, говорим за уж "светска Турция", реформирана от Мустафа Кемал ....... не ми се навлиза в темата какво е в още по-дивашки страни като Иран, Саудитска Арабия и т.н. .....
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12791
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Eminem » 23 фев 2018 00:44

Warped написа:Абе и аз харесвах прадеванията на Керев ама почна много да и аз не знам как да го кажа. В едно предаване кани гост, който казва, че има богове те управляват и той кима и се съгласява и тн. В следващо кани некой, който има теза, НЯМА богове, ние определяме съдбата и по време на предаването е на неговата гледна точка, кима със съгласие и разбиране :lol: :lol: Малко си противоречат гостите му и той винаги е съглсен

Според мен, Керев си има изградено мнение за нещата, просто не иска да влиза в спор с гостите. Не му е това идеята, идеята му е да представя различни гледни точки. Аз не мисля, че се съгласява с всички. Въпреки това, което написах, той често се е противопоставял на гости чрез определени въпроси.

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 23 фев 2018 01:52

1982 написа:
Съгласно предишното законодателство мъжете са били обвинявани в прелюбодеяние, ако е било доказано, че са имали дълга извънбрачна връзка. А жените са били виновни по казуса, дори и веднъж да са изневерили.


Ебати тъпия "закон" ...... значи мъжът може да изневерява и 500 пъти, стига да не е в "дълга извънбрачна връзка", а жената и веднъж да кривне ...... и заминава в зандана.

До какви абсурди води лайняният ислям ....... нищо, че говорим уж за светска държава.

Напълно си прав. Обаче видях нещо, което не звучи зле:

Едновременно с тези промени в турското законодателство се готвят правни мерки срещу насилието над деца. Една от мерките за сексуални насилници над малолетни ще е химическа кастрация.

Прочети още на: https://www.dnes.bg/balkani/2018/02/22/ ... gan.368802


Само да не се окаже, че насилието над деца не включва уредени бракове със съответните отношения между 40 годишни чичковци и 13 годишни момиченца.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 23 фев 2018 01:54

1982 написа:Абе, няма какво да ми обясняваш, ислямът е ненадминат по отношение на подобни дивотии ..... там като цяло жената си е виновна по рождение, просто защото е ..... жена. И тук, пак подчертавам, говорим за уж "светска Турция", реформирана от Мустафа Кемал ....... не ми се навлиза в темата какво е в още по-дивашки страни като Иран, Саудитска Арабия и т.н. .....

Само ще вметна, че тази гледна точка е шествала в Европа векове.
Когато християнството е било на възрастта, на която е бил исляма.. то е било същата гледка.
После пак някой пишман вярващ да дойде да ми обясни, че не са две братчета, правещи на една и съща възраст едно и също нещо.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 23 фев 2018 02:35

Е не е чак така, но като цяло след като християните съсипват Рим се стига до доста тъмни векове. Чак до исляма не са го докарвали. Дори преди 400-500 години са налични личности като Изабела Кастилска, Катерина Медичи, Елизабет R, София Августа фон Анхалт /Катрин The Great/, Кристина Шведска, дори Блъди Мери ако щете.
Естествено всичко това изглежда комично на фона на Месалина, Друзила, Юлия и етк, но все пак не е и халифат :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9046
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Soulen » 23 фев 2018 13:51

Баси, Ердоган съсипа за няколко години 1 век работа по очовечване на тия диваци. Жалко, преди като цяло имах позитивно мнение към турците, въпреки исляма. Дано хората спрат да ходят там за туризъм и тъпата му държава фалира.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pomiqr272 » 23 фев 2018 20:19

Thsmith написа:Е не е чак така, но като цяло след като християните съсипват Рим се стига до доста тъмни векове. Чак до исляма не са го докарвали. Дори преди 400-500 години са налични личности като Изабела Кастилска, Катерина Медичи, Елизабет R, София Августа фон Анхалт /Катрин The Great/, Кристина Шведска, дори Блъди Мери ако щете.
Естествено всичко това изглежда комично на фона на Месалина, Друзила, Юлия и етк, но все пак не е и халифат :lol:


Да изгаряш жени на клада, защото са червенокоси, какво е?

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 23 фев 2018 23:03

pomiqr272 написа:
Thsmith написа:Е не е чак така, но като цяло след като християните съсипват Рим се стига до доста тъмни векове. Чак до исляма не са го докарвали. Дори преди 400-500 години са налични личности като Изабела Кастилска, Катерина Медичи, Елизабет R, София Августа фон Анхалт /Катрин The Great/, Кристина Шведска, дори Блъди Мери ако щете.
Естествено всичко това изглежда комично на фона на Месалина, Друзила, Юлия и етк, но все пак не е и халифат :lol:


Да изгаряш жени на клада, защото са червенокоси, какво е?

Е според него това е друго и хич не доказва варварщината на средновековното християнство.

Като цяло.. хвани едните, удари другите. Кой знае, може и исляма като стане на 20 века да се кротне. Или поне да спре да поощрява рязането на глави.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 23 фев 2018 23:22

Като цяло, акт на укрепване позициите в политиката : ) С малки католически изключения като Изабел и Блъди Мери :lol:
Дори гоненията на католици при Елизабет са само тогава, когато се намесват в кралските работи. Или примерно след глупавата була която я отлъчва и призовава католиците да я свалят от трона и убият, респективно се приемат закони срещу тях за да може да бъдат преследвани законно. Не защото са католици, а защото са вероятна заплаха за короната.

Примерно Борджиите са класически пример за това което визирам. При Аладин нещата са по закостенели в основа. Виж примерно Анри Дьо Навар колко пъти сменя религията си спрямо това кое му е угодно към настоящия момент. Това определено не говори за някаква религиозна отдаденост, нали така? : )
Или пък получилия титла защитник на вярата" от първия Папа Медичи, който след това сменя вярата в цялата страна само защото втория Папа Медичи не иска да го разведе с Катрин от Арагон.
Не е особено фанатично май?: )
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот 1982 » 23 фев 2018 23:38

Извинявам се много, ама не знам някога в християнството жените да са ходели като мумии по улиците, увити от глава до пети с 5 тона чаршафи и одеяла ..... нито да се е поощрявало да идеш и да се самовзривиш сред "неверниците", като така си щял да идеш в рая и там да те чакат купища девици. :lol: :lol: :lol: :lol:

Изображение
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта