Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20084
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 28 апр 2024 08:47

Der Schmarotzer написа:
Drunken_Master написа:Шмаротцер, това да се трият имената на турците от надгробните плочи е страшна простотия. Не знам, кой болен мозък е дал идеята за всичко това...

Кога и къде е ставало това? Защото аз знам за друго - понеже на плочите, които са на арабица, пише примерно 1230 година и пропагандата, казва че видите ли турци има на Балканите още през 13 век.
За незнаещите 1230 г по Хиджра е около 1814/1815 г.

Вероятно за това е ставало дума, бях го гледал в някакъв филм по тая тема. Каквото и да си говорим, абсолютно необмислена постъпка от страна на БКП. Идеята за Възродителен процес е лично на бай Тошо, той дори казва, че това ще бъде като негов дълг, ама предполагам, че всички тия особености са негово дело, но и на обкръжението му. Не може, да преименуваш хората и да им слагаш немюсюлмански имена, това е недопустимо. Освен това, ти говориш, че и в Турция има такива закони, което е факт, ама не е и точно така. Там се забраняват фамилиите им, да завършват на "ов", "ев", "ски" и т.н. Това все пак е доста по-различно. Ето защо Наим Сюлейманов, там стана Наим Сюлейманоглу.

И то... промиването на мозъци на турската държава спрямо българските турци и терористичните организации на наша територия не са единствената причина за Възродителният процес. Бай Тошо още тогава вижда, че мюсюлманските семейства са с повече деца от християнските и това в един даден момент ще стане проблем. Как обаче не е предвидил, че ще падне строя след няколко години и всички (християнски и мюсюлмански) ще забегнат в чужбина. Това вече не можа, да го предвиди.

Идеята ми е, че при всички положения една държава няма как да седи със скръстени ръце, при положение, че от разузнавателните й служби й постоянно й докладват, че турската политика е изключително агресивна спрямо нашата държава, но това не е бил правилният начин... То това става особено активно още по царско време, по времето на Кемал Ататюрк. А сега ми обясняват, че той много обичал България, щото бил влюбен в някаква българка.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20084
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 28 апр 2024 11:02

Кирил Петков е станал служебен министър на икономиката с цената на фалшифицирани документи и фактическа измама, представени на Агенцията по вписванията. Неверните обстоятелства са били нужни, за да се изчисти от всякакъв вид конфликт на интереси. Истиността на изнесените факти бе потвърдена и от журналиста от BIRD Атанас Чобанов: "Като един от основателите на сдружението "Да запазим Корал" и след проверка на документите мога да потвърдя на 100% изнесената информация от колегите от "Биволъ"."

Тия от BIRD не са от най-достоверните източници ама... нищо чудно и да е вярно.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17663
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 28 апр 2024 19:02

Бтв и нова толкова години пазеха в тайна нотариуса и еврото, а сега за ленчето и киро са във вихъра си!Чия ли собственост са?

Сашо диков да не е на заплата при киро?
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

ReBorn1982
Мнения: 8062
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ReBorn1982 » 28 апр 2024 20:51

https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/17757060

Жалкото рапърче напълно е изплискало легена. Не знам какво толкова е направило, че се пъчи така, освен че беше ибрикчия на Пеевски и Борисов, които уж щеше да събаря ..... сега иска на синекурна скъпоплатена службица в Брюксел. Да захлеби стабилно .....

Христо Петров, т.н. Ицо Хазарта, се оказа огромен боклук.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20084
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 28 апр 2024 20:55

Много ми е чудно, какво пък толкова е свършил? Иначе не страда от липса на самочувствие...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Capitane5Puyol
Мнения: 330
Регистриран на: 19 мар 2024 18:43
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Capitane5Puyol » 29 апр 2024 01:25

ReBorn1982 написа:https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/17757060

Жалкото рапърче напълно е изплискало легена. Не знам какво толкова е направило, че се пъчи така, освен че беше ибрикчия на Пеевски и Борисов, които уж щеше да събаря ..... сега иска на синекурна скъпоплатена службица в Брюксел. Да захлеби стабилно .....

Христо Петров, т.н. Ицо Хазарта, се оказа огромен боклук.

Пак е постигнал много повече от тебе. И никога не е казал и една добра дума за Бойко, че да му е бил подлога.
Барса и Лудогорец але, алеее...

Потребителски аватар
delqnski47
Мнения: 23816
Регистриран на: 08 сеп 2008 20:08
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот delqnski47 » 29 апр 2024 09:08

Der Schmarotzer написа:Кои територии са върнати на Русия? От СССР отпадат Финландия, балтийските лимитрофи, Полша, при това получили свободата си именно от Владимир Ленин. Има огромни опити за разделяне на Русия на няколко части - Украина, Грузия, Армения, Азербайджан (с помощта за мусаватистите на Турция), Далекоизточната република (целият Сибир) и т.н., всичките с активното съдействие на Антантата + чехите и японците. Малка част от тези събития: https://pogled.info/svetoven/amerikansk ... ini.109381. Съветска Русия успява да неутрализира всички интервенти, да отвоюва каквото може, а каквото не може, двадесетина години по-късно да си го вземе, при това с лихвите. СССР е в изолация след войната по разбираеми причини, но руснаците успяват да се измъкнат от тази изолация благодарение, първо на Германия - едните имат нужда от суровини, другите от ноу хау. След това по време на индустриализацията с помощта отново на Германия и на САЩ - капиталът е капитал щом има голям марж той е способен да продаде и собствената си майка - Сталин използва именно това - дава огромни заплати за качествен висш пероснал от Запада, такива, каквито в собствените си държави няма как да получат и се отзовават много инженери и други специалисти + суровини на изгодна цена. Освен това с Германия има сключен договор за военни полигони - немците дават техника, руснаците условия и суровини. Немците са притиснати от САЩ, Великобритания и Франция, руснаците също, имат допирни точки, които използват.
Що се отнася до т.н. съветски републики. Това са Финландия, Унгария, Бавария, България. В началото идеята е на Троцки - износ на революция. Това е променено след като Троцки и множеството евреи са изгонени от СССР, избити или по лагерите и на власт идват руснаците (сам Сталин се е считал за руснак - грузински руснак). Там обръщат внимание на собственото си развитие. Назначават се на ключови длъжности наистина хора с мисъл - Серго Орджоникидзе, Киров, Фрунзе, Калинин, Феликс Едмундович, Раковски, Малишев и ред други, които за съвсем кратко време успяват да променят много неща в икономиката на СССР, да я поставят на релси и да й дадат голям тласък за развитие. В един момент СССР става самозадоволяваща се страна - произвежда всичко, има огромни ресурси. (това е до 50-те години)

Може ли да препоръчаш литература относно темите, които си засегнал. Конкретно ме интересува това с капитализма, СССР (по конкретно ме интересува комунизма и разновидностите му т.н. ) Доста общо си задавам въпроса, но искам да си доразвия още общата култура по тея теми, а мисля че ти можеш да препоръчаш. Сега ми попадна една интересна книга - "Исторически капитализъм" на Уолърстийн. Не знам дали си я чел или дали имаш някакво мнение за нея.
As a result,the Chairman considers that,on the basis of the information and
documentation at hand,there is no other alternative but to conclude that the new Club,
PFC CSKA-Sofia,appears to be the sporting successor of the original Debtor,PFC CSKA
Sofia.

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2722
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Der Schmarotzer » 29 апр 2024 11:27

delqnski47 написа:
Der Schmarotzer написа:Кои територии са върнати на Русия? От СССР отпадат Финландия, балтийските лимитрофи, Полша, при това получили свободата си именно от Владимир Ленин. Има огромни опити за разделяне на Русия на няколко части - Украина, Грузия, Армения, Азербайджан (с помощта за мусаватистите на Турция), Далекоизточната република (целият Сибир) и т.н., всичките с активното съдействие на Антантата + чехите и японците. Малка част от тези събития: https://pogled.info/svetoven/amerikansk ... ini.109381. Съветска Русия успява да неутрализира всички интервенти, да отвоюва каквото може, а каквото не може, двадесетина години по-късно да си го вземе, при това с лихвите. СССР е в изолация след войната по разбираеми причини, но руснаците успяват да се измъкнат от тази изолация благодарение, първо на Германия - едните имат нужда от суровини, другите от ноу хау. След това по време на индустриализацията с помощта отново на Германия и на САЩ - капиталът е капитал щом има голям марж той е способен да продаде и собствената си майка - Сталин използва именно това - дава огромни заплати за качествен висш пероснал от Запада, такива, каквито в собствените си държави няма как да получат и се отзовават много инженери и други специалисти + суровини на изгодна цена. Освен това с Германия има сключен договор за военни полигони - немците дават техника, руснаците условия и суровини. Немците са притиснати от САЩ, Великобритания и Франция, руснаците също, имат допирни точки, които използват.
Що се отнася до т.н. съветски републики. Това са Финландия, Унгария, Бавария, България. В началото идеята е на Троцки - износ на революция. Това е променено след като Троцки и множеството евреи са изгонени от СССР, избити или по лагерите и на власт идват руснаците (сам Сталин се е считал за руснак - грузински руснак). Там обръщат внимание на собственото си развитие. Назначават се на ключови длъжности наистина хора с мисъл - Серго Орджоникидзе, Киров, Фрунзе, Калинин, Феликс Едмундович, Раковски, Малишев и ред други, които за съвсем кратко време успяват да променят много неща в икономиката на СССР, да я поставят на релси и да й дадат голям тласък за развитие. В един момент СССР става самозадоволяваща се страна - произвежда всичко, има огромни ресурси. (това е до 50-те години)

Може ли да препоръчаш литература относно темите, които си засегнал. Конкретно ме интересува това с капитализма, СССР (по конкретно ме интересува комунизма и разновидностите му т.н. ) Доста общо си задавам въпроса, но искам да си доразвия още общата култура по тея теми, а мисля че ти можеш да препоръчаш. Сега ми попадна една интересна книга - "Исторически капитализъм" на Уолърстийн. Не знам дали си я чел или дали имаш някакво мнение за нея.

На този сайт може да си намериш цялата литература, която те интересува - западна и източна, но е само на руски: http://militera.lib.ru/
друг такъв сайт, но предимно с документи е тук: istmat.org/
Ние сме Левски, Левски (София)!!!

Потребителски аватар
delqnski47
Мнения: 23816
Регистриран на: 08 сеп 2008 20:08
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот delqnski47 » 29 апр 2024 11:45

Der Schmarotzer написа:
delqnski47 написа:
Der Schmarotzer написа:Кои територии са върнати на Русия? От СССР отпадат Финландия, балтийските лимитрофи, Полша, при това получили свободата си именно от Владимир Ленин. Има огромни опити за разделяне на Русия на няколко части - Украина, Грузия, Армения, Азербайджан (с помощта за мусаватистите на Турция), Далекоизточната република (целият Сибир) и т.н., всичките с активното съдействие на Антантата + чехите и японците. Малка част от тези събития: https://pogled.info/svetoven/amerikansk ... ini.109381. Съветска Русия успява да неутрализира всички интервенти, да отвоюва каквото може, а каквото не може, двадесетина години по-късно да си го вземе, при това с лихвите. СССР е в изолация след войната по разбираеми причини, но руснаците успяват да се измъкнат от тази изолация благодарение, първо на Германия - едните имат нужда от суровини, другите от ноу хау. След това по време на индустриализацията с помощта отново на Германия и на САЩ - капиталът е капитал щом има голям марж той е способен да продаде и собствената си майка - Сталин използва именно това - дава огромни заплати за качествен висш пероснал от Запада, такива, каквито в собствените си държави няма как да получат и се отзовават много инженери и други специалисти + суровини на изгодна цена. Освен това с Германия има сключен договор за военни полигони - немците дават техника, руснаците условия и суровини. Немците са притиснати от САЩ, Великобритания и Франция, руснаците също, имат допирни точки, които използват.
Що се отнася до т.н. съветски републики. Това са Финландия, Унгария, Бавария, България. В началото идеята е на Троцки - износ на революция. Това е променено след като Троцки и множеството евреи са изгонени от СССР, избити или по лагерите и на власт идват руснаците (сам Сталин се е считал за руснак - грузински руснак). Там обръщат внимание на собственото си развитие. Назначават се на ключови длъжности наистина хора с мисъл - Серго Орджоникидзе, Киров, Фрунзе, Калинин, Феликс Едмундович, Раковски, Малишев и ред други, които за съвсем кратко време успяват да променят много неща в икономиката на СССР, да я поставят на релси и да й дадат голям тласък за развитие. В един момент СССР става самозадоволяваща се страна - произвежда всичко, има огромни ресурси. (това е до 50-те години)

Може ли да препоръчаш литература относно темите, които си засегнал. Конкретно ме интересува това с капитализма, СССР (по конкретно ме интересува комунизма и разновидностите му т.н. ) Доста общо си задавам въпроса, но искам да си доразвия още общата култура по тея теми, а мисля че ти можеш да препоръчаш. Сега ми попадна една интересна книга - "Исторически капитализъм" на Уолърстийн. Не знам дали си я чел или дали имаш някакво мнение за нея.

На този сайт може да си намериш цялата литература, която те интересува - западна и източна, но е само на руски: http://militera.lib.ru/
друг такъв сайт, но предимно с документи е тук: istmat.org/

Не знам руски, но благодаря за отзива.
As a result,the Chairman considers that,on the basis of the information and
documentation at hand,there is no other alternative but to conclude that the new Club,
PFC CSKA-Sofia,appears to be the sporting successor of the original Debtor,PFC CSKA
Sofia.

InformationChannel
Мнения: 253
Регистриран на: 07 мар 2024 23:37
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот InformationChannel » 29 апр 2024 20:08

Борисов окончателно скъсва атлантическата си фасада с назначаването на Влади Горанов за водач на листа.
Лицето на ГЕРБ по Магнитски вече е лице на ГЕРБ - тоест корупцията стана официална програма на ГЕРБ и послание към евроатлантическите ни партньор.
Това е и жест към Пеевски - да не се случва самотен в битието си на водач на листа от списъка Магнитски. Идеята е да се покаже, че не им пука от нищо - какво тук значи някакъв Магнитски.
Изобщо Борисов предаде ГЕРБ в управлението на Пеевски, който пък пое по традиционното си про-кремълско русло.
Не им стиска да го правят открито, за това ще продължават да се правят словесно на атлантици, но са получили уверение от руснаците ,че ако уредят транзита на руския газ, който досега минаваше през Украйна, да мине през България ги чакат тлъсти пачки.
На този фон скандалите срещу Кирил и Лена /ей, много ги е страх от нея, особено ако заеме някаква официална лидерска длъжност/ са просто информационно мъгла, целяща да улесни изпълнението на социологията за разликата от 9 процента и за ДПС втора сила.
Докато занимават народа с глупости,
Калин Стоянов увеличи заплатите и парите за храна на полицаите,
които ще им пазят кражбите на гласове.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], rhaegar и 43 госта