Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

tmanolov
Мнения: 4064
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот tmanolov » 24 апр 2024 11:24

Няма абсолютно никакъв шанс пупудейбъ да са втора политическа сила. То и за трета нямат шанс - битката им ще е със стрина Курни за четвъртото място, даващо право на бараж :mrgreen:
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9080
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Soulen » 24 апр 2024 11:32

Аз също слагам за 4-та, с малка разлика зад ДПС и Копейките.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
BRF
Мнения: 12670
Регистриран на: 28 яну 2012 21:46
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот BRF » 24 апр 2024 11:43

Drunken_Master написа:
BRF написа:Ай стига глупости!

Кое са глупости по-точно? Не знам, на какъв език, да ви се обясни, че от 1935-та царчето управлява държавата абсолютно еднолично чрез подставени лица. Слаби, безхарактерни хора, които да може лесно да ги манипулира и да държи всички структури у нас. Това е и причината след неговата смърт нашата държава да се поеме от пълни неадекватници, които през цялото време протакват и протакват до момента, когато РККА навлезе на наша територия и тогава решат, че трябва да обявят война на немците. Единственият от тая негова шайка, който може да се каже, че е притежавал нужните качества за да бъде на мястото на което е, това е Георги Кьосеиванов. И той и заради това и го отстранява, просто защото в един даден момент става неудобен. Царя не обича някой да му противоречи и да има мнение.
Тъй. Значи царчето много милее за българските евреи, нали така? Ми, дай да видим какви хора са поставени на ключови позиции в държавата тогава... Чувал ли си нещо за профашистката организация "Ратник"? Петър Габровски например е ключова фигура в правителствата на царчето, а той е член на "Ратник". Бил е министър на външните работи, министър на търговията и т.н. Христо Луков дето фашагите на Расате го тачат, той пък е бил министър на войната до 1938-а. И стигаме накрая до най-интересната фигура. Тоя който оглавява т.нар. "Комисарство по еврейските въпроси", това е Александър Белев, той също е член на "Ратник". Сиреч, царя, дето милее за евреите назначава фашист и антисемит на тая въпросната ключова позиция, която ще им решава съдбата!?
Другото нещо. Значи, вече разбрахме, че царчето бил притиснат от лошият фюрер за да репресира евреите. Ми, то антиеврейското законодателство е подписано преди да станем съюзници на Третият Райх!? Предложението е още от краят на 1940 г., той влиза в сила от януари 1941-ва, а ние ставаме съюзници на нацистите чак на 1 март 1941 г. Как по-точно царят е притиснат от Фюрера, при положение, че ние го приемаме абсолютно доброволно още преди да сме им станали съюзници. Искаш ли да ти цитирам, какво са приказвали тогавашните ни управляващи за евреите? Че евреите са богаташката пасмина, която живее на гърба на българския народ, това са думите на Петър Габровски още от декември 1940 г.
Поредното извинение - ние нищо не можем да направим за ония евреи, които са превърнати на препарат за почистване, понеже там се разпореждат немците. Говорим за ония 11 343 български евреи от Тракия, Македония и Пиротско, които са пратени до лагера "Треблинка" и никой от нашите управляващи не си и мърда пръста за тях. Ами извинявай, ама това е гнусна лъжа! Да, тия територии са ни дадени от Адолф Хитлер без никакъв документ и с едно голо обещание, ама всички... повтарям всички, потретвам всички, които са задвижили механизма в ония месеци за да се пратят тия клетници на сигурна смърт са българи. От кметския намесник до полицаят, който ги е отарашил и им е взел скъпоценностите. Как по-точно ние нямаме никаква вина за депортацията им при положение, че това се извършва от нас, българите!? Какви глупости ми говорите? Ти имаш ли представа колко имоти са иззети от въпросните евреи, отивайки все при "наши" хора? Или колко банкови сметки са източени, отивайки пак при "нашите"? А Бургаския мега капацитет ми разправя, че то можело и никой да не знаел къде отивали... То бива-бива човек да е елементарен, ама чак пък толкова... Взе да му става навик, да пише простотии...
Стигаме и до самото спасяване. Аз съм дал точен цитат от дневника на Филов, там има един прелюбопитен пасаж от него. Представителите на българската православна църква - митрополитите Кирил и Стефан отиват във Врана за да говорят по темата с Филов и царчето. Думите на Филов в дневника са "Опитвахме се на базата на техните престъпления в Германия, да ги разубедим, че не трябва да ги спасяваме". Или нещо подобно... Парафразирам. Царя приема тия закони, хората му ги приемат, той е бил абсолютно наясно с всички тия закони, има подписи, печати, има и отбелязвания когато е прочитал съотвеният документ. Любомир Лулчев, съветника му, дори е писал в дневника си, че когато му е казал, че ЗЗН е лош закон, който репресира определена група от българското общество, царят му бил казал, че не го е чувал тоя закон и не бил наясно с него. Може да прочетеш дневника на Лулчев, там има доста интересни неща относно тараша на евреите по време на войната от "нашите" хора.
Димитър Пешев също е противоречива фигура. И той първоначално нищо против няма антисемитското управление у нас, после вече обръща палачинката. Стига с това скапано лицемерие и фалшификации на собствената ни история...
Защо вече може да се спасят евреите? Николай Поппетров (един от любимите ми историци) казва, че от Лондон са му подшушнали, че след войната ще има военно съдилище и съдбата му ще бъда определена от отношението към антисемитизма. Дали е вярно е отделна тема, но нищо чудно... А и вече войната е в съвсем друг етап, руснаците контраатакуват вече.

Само едно ще те попитам за всички тия работи които си написал,нали все пак си с претенции ,че много разбираш нещата и ще ни учиш тук какво да мислим?!След като Борис и ние както казваш сме виновни за 11 000 и колко там евреи от Македония,че даже сме го направили с удоволствие ,какво е станало с българските евреи на нашата си териториа?Колко от тях са избити?Как си обясняваш ,че в тази прогнила фашистка България е единствената държава в Европа където евреите са повече в края на войната отколкото в началото?За Луков и 1938 г даже е смешно да го споменаваш при положение,че нещата започват да се развиват от 1940 натам!

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20010
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 24 апр 2024 11:49

Какви претенции, ве? Я се успокой малко... Боли ме фара за някакъв форум. А останалото за което ме питаш, мисля че съм обяснил, при това по най-подробен начин. Спасител е българския народ, а не Борис. Колкото и да я въртите тая мантра, няма да го направите истина. Ясно е защо му се чисти образа в днешно време. Защото комунистите идват след него...

Освен това, не си мисли, че само ние си спасяваме евреите. Само дето само ние се хвалим с това...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9080
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Soulen » 24 апр 2024 11:55

BRF написа:Само едно ще те попитам за всички тия работи които си написал,нали все пак си с претенции ,че много разбираш нещата и ще ни учиш тук какво да мислим?!След като Борис и ние както казваш сме виновни за 11 000 и колко там евреи от Македония,че даже сме го направили с удоволствие ,какво е станало с българските евреи на нашата си териториа?Колко от тях са избити?Как си обясняваш ,че в тази прогнила фашистка България е единствената държава в Европа където евреите са повече в края на войната отколкото в началото?За Луков и 1938 г даже е смешно да го споменаваш при положение,че нещата започват да се развиват от 1940 натам!


Винаги ще има хора, които да плюят по нашия цар Обединител. Няма как да промениш мнението им.

А ако се поровиш да видиш какви са я свършили другите съюзници на Хитлер, то направо няма база за сравнение. Последното решение е на Борис, ако беше решил, щеше да ги пожертва и никой копче не може да му каже. Това и неизпращането на български войски на Източния фронт са две гигантски постижения като се има предвид на кого е трябвало да се опълчи. Такъв държавник едва ли някога ще имаме.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
BRF
Мнения: 12670
Регистриран на: 28 яну 2012 21:46
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот BRF » 24 апр 2024 12:01

Drunken_Master написа:Какви претенции, ве? Я се успокой малко... Боли ме фара за някакъв форум. А останалото за което ме питаш, мисля че съм обяснил, при това по най-подробен начин. Спасител е българския народ, а не Борис. Колкото и да я въртите тая мантра, няма да го направите истина. Ясно е защо му се чисти образа в днешно време. Защото комунистите идват след него...

Освен това, не си мисли, че само ние си спасяваме евреите. Само дето само ние се хвалим с това...

Като не те боле фара,не ми се прави на последна инстанция!Ти ако си прочетеш написаното,няма нужда някой да те оборва защото го правиш сам със себе си в две последователни мнения!Хем управлявал авторитарно от 1935 г ,хем народа му се противопоставил и затова са спасени,хахаха!Ми по тази логика ,народа е бил съгласен на всичко ,което той е направил,защото иначе ще се противопостави!Може и да те обърквам с тези неща,но съм научен да осмислям информация и да изказвам мнение!
Не виждам някой да му чисти образа на Борис,той дори не се споменава никъде в медии по никакъв повод!Мантрата е в твоята глава!
п.п. Иначе ми е ясно,че нямаш обяснение на въпросите които ти зададох!Ще ти дам все пак един жокер,че част от евреите от други държави са идвали в България и са им изавани документи за лечение и така са останали на наша територия!Както и разселването на българските евреи обратното на това което са искали германците да се съберат на едно място!

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20010
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 24 апр 2024 12:08

Как да не му се чисти образа като краварските медии постоянно ни го натрапват, колко голям управник бил. Освен това, ти със самото си изказване, че сме ЕДИНСТВЕНАТА държава в Европа, която спасявала евреите си, само показваш колко изобщо нямаш понятие от нещата. България не е ЕДИНСТВЕНАТА държава, а поредната. Просто, само ние изтъкваме всичко това... Примерно, в Унгария първо са изпратени към 16 000 души в лагерите, ама останалите са спасени, понеже Хорти и Калай категорично се противопоставят. В Румъния е същата работа. Финландия пък изобщо не праща никой. Има и доста други държави, които също си спасяват евреите.

Иначе, да... народа спасява евреите, има протестни акции, част от които са свързани с БРПК. Както и да е, няма да навлизам в подробности. То като искаш, да извъртиш нещо и да го натъкмиш, трудно някой ще те обори... Вярвайте си на тия глупотевини.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
BRF
Мнения: 12670
Регистриран на: 28 яну 2012 21:46
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот BRF » 24 апр 2024 12:12

Drunken_Master написа:Как да не му се чисти образа като краварските медии постоянно ни го натрапват, колко голям управник бил. Освен това, ти със самото си изказване, че сме ЕДИНСТВЕНАТА държава в Европа, която спасявала евреите си, само показваш колко изобщо нямаш понятие от нещата. България не е ЕДИНСТВЕНАТА държава, а поредната. Просто, само ние изтъкваме всичко това... Примерно, в Унгария първо са изпратени към 16 000 души в лагерите, ама останалите са спасени, понеже Хорти и Калай категорично се противопоставят. В Румъния е същата работа. Финландия пък изобщо не праща никой. Има и доста други държави, които също си спасяват евреите.

Иначе, да... народа спасява евреите, има протестни акции, част от които са свързани с БРПК. Както и да е, няма да навлизам в подробности. То като искаш, да извъртиш нещо и да го натъкмиш, трудно някой ще те обори... Вярвайте си на тия глупотевини.

Даже не мога да те разбера ти четеш ли ,мислиш ли!НИТО ЕДИН ЕВРЕЙН НЕ Е ДЕПОРТИРАТ ОТ БЪЛГАРИЯ!С това,че Унгария първо жертвала 16000 ма после спасила,не знам какво да ти кажа!За Румъния верно ли отвори дума!?!?!?
https://www.dw.com/bg/%D0%B7%D0%B2%D0%B ... a-16426686
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%AF%D1 ... 0%BE%D0%BC

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20010
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 24 апр 2024 12:15

Ми тия новоприсъединени територии не са ли български? Ти чете ли по-горе какво съм ти писал? Кво ме караш, да се преповтарям по 300 пъти? Ако не можеш, да разбереш нещо, няма да ти го обяснявам по 1000 пъти. Аз наистина не мога, да вдяна, кое по-точно не ти е ясно? Написал съм ебахти пространния текст, в който на всеки с две мозъчни гънки му е пределно ясно какво се е случило в ония времена. Ако наистина не можеш, да го разбереш, там вече не мога, да ти помогна. Пак ви казвам, вярвайте си на тия глупотевини, то в днешно време какви ли не простотии се пишат.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
BRF
Мнения: 12670
Регистриран на: 28 яну 2012 21:46
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот BRF » 24 апр 2024 12:16

https://www.mediapool.bg/polovin-milion ... 25558.html
Ето ти още едно,там са и защитаваните от теб унгарци!
Сега ако искаш да омаловажеш направеното от България си е твои проблем!Ако искаш Борис да е скапан управник ,също си е твой проблем и можеш да вярваш и разказваш каквото си искаш-демокрация е!Все пак ще те изненадам,че фактите са други,но ти все още можеш да казваш каквото си прецениш!Само трябва да си наясно,че няма как да ме учиш мен,защото има достатъчно инфорация която те оборва!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта