Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9080
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Soulen » 26 апр 2024 13:08

ReBorn1982 написа:
Soulen написа:Покрай Ковида забелязах, че да се спори с човек, който е фанатик на дадена тема, е абсолютно безсмислено. Няма лошо да вярваш, че твоето мнение е абсолютно, но колкото повече се опитваш да убедиш агресивно хората в твоята истина, толкова по-малък успех ще имаш.


Фанатизмът винаги е бил нещо много лошо. Той си е болестно състояние отвсякъде.

Да, ама всеки човек го има. Лошото е, ако във всичките ти интереси си такъв и все искаш да убедиш останалите как ти си най-умния, а всички са прости. Най-много да станеш обект на присмех от околните. Все едно да влезем в някаква либерална страничка във фейса и да почнем да обиждаме всички, че са идиоти, че се кефят на мигранти и лгбт-а.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23349
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 26 апр 2024 13:43

metodito написа:
Thsmith написа:Ами аз съм добре, все още не съм станал мизерник, а ти все още си си : ) Отново си неадекватен, незапознат и твърде далеч от досега с всяка реалност, отново държиш да го показваш и чрез всеки пост. :lol:

То вероятно има причинно следствена връзка между това да се радваш веднъж в годината на агнешко и да го представяш като някакво постижение, липсата на каквито и да е базисни познания и разбиране на околния свят и мизерното съществуване, липсата на възможност и морал да изпълниш дори елементарен бас и тн и тн :lol:



Горкият комплексар.

Не е нужно да се представяш преди или вместо пост :lol: Всички те знаем.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21415
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот metodito » 26 апр 2024 14:28

Thsmith написа:
metodito написа:
Thsmith написа:Ами аз съм добре, все още не съм станал мизерник, а ти все още си си : ) Отново си неадекватен, незапознат и твърде далеч от досега с всяка реалност, отново държиш да го показваш и чрез всеки пост. :lol:

То вероятно има причинно следствена връзка между това да се радваш веднъж в годината на агнешко и да го представяш като някакво постижение, липсата на каквито и да е базисни познания и разбиране на околния свят и мизерното съществуване, липсата на възможност и морал да изпълниш дори елементарен бас и тн и тн :lol:



Горкият комплексар.

Не е нужно да се представяш преди или вместо пост :lol: Всички те знаем.


Кажи ти за агнешкото. За свинското знам, че ви е забранено.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23349
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 26 апр 2024 14:33

metodito написа:
Thsmith написа:
metodito написа:
Thsmith написа:Ами аз съм добре, все още не съм станал мизерник, а ти все още си си : ) Отново си неадекватен, незапознат и твърде далеч от досега с всяка реалност, отново държиш да го показваш и чрез всеки пост. :lol:

То вероятно има причинно следствена връзка между това да се радваш веднъж в годината на агнешко и да го представяш като някакво постижение, липсата на каквито и да е базисни познания и разбиране на околния свят и мизерното съществуване, липсата на възможност и морал да изпълниш дори елементарен бас и тн и тн :lol:



Горкият комплексар.

Не е нужно да се представяш преди или вместо пост :lol: Всички те знаем.


Кажи ти за агнешкото. За свинското знам, че ви е забранено.


Какво да казвам? Ти си каза всичко. Мизерната радост е показателна. Останалото е вероятно само за да покажеш колко си неадекватен и как не можеш да кажеш и три думи без да се изложиш и да си в грешка. Сигурно вечер обикаляш да казваш на хората "добро утро" :lol: :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17638
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 26 апр 2024 15:06

Drunken_Master написа:Нищо... заеби. То аз се изпотих вече...


Настояща България с правителство от българи независима държава ли е?
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2721
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Der Schmarotzer » 26 апр 2024 15:28

Drunken_Master написа:Пак ти задавам въпроса, как реши, че са глупости след като се базират на изчетени документи?

Айде, още нещо... Това е от дневника на Филов.
/15 април четвъртък/
В 10 без 15 бях във Врана, за да дочакаме с царя идването на владиците Неофит, Стефан, Софроний и Паисий. Преди още да дойдат, съобщиха ни, че в 9 и 15 тази сутрин бил застрелян в кантората си с два изстрела от двама души Сотир Янев. Това ни силно разтревожи, понеже след генерал Луков и полицейския агент, това е вече третото политическо убийство в продължение на два месеца. Царят и Севов предполагаха, че тези убийства ставали по турска линия със съдействието на англичаните, тъй като Луков и Янев били известни със своите туркофобски чувства...
Конференцията с владиците започнахме точно в 10 часа. Царят направи много хубаво и подробно изложение по еврейския въпрос като изтъкна, че той не е само наш, но общоевропейски. Вземаха после думата Неофит и Стефан, като се застъпиха за покръстените евреи. Аз обясних, че по този въпрос няма разногласие между правителството и синода, като изтъкнах, че той не би бил разрешен, ако не беше нещастното окръжно на Стефана, че си "възрадвала душата му". Той призна грешката си, че не ме е питал, по какъв начин трябва да се съобщи на покръстените намерението на посолството. Изтъкнах, че по тези въпроси не трябва да се прибягва до писмени изложения като посочих, че настроените на камарата е против евреите и че пълномощията, които тя даде на правителството са дадени изрично с директивата тяхното положение да се отегчава.
Царят също се присъедини към тези мисли и изтъкна, че и той не може да скрие, че е огорчен от писмото на дядо Неофит, на което той възрази, че той предава на неговото лично разбиране, но разбиранията на синода. Изобщо по еврейския въпрос ние бяхме в настъпление и владиците трябваше да се защитават.


Изображение
Изображение

--------------
Предполагам, и това са глупости? Няма такова нещо...

Само уточнение по отношение на споменатите убийства: на Сотир Янев, на ген. Луков и на неназования полицейски агент - всъщност името му е Никола Христов - Кутуза, този, който предава цялото ръководство на Централната военна комисия към БРП, начело с Цвятко Радойнов, Антон Иванов, Антон Попов, Атанас Романов, Никола Вапцаров и др.
Никола Христов е разстрелян от Виолета Якова и Станю Василев.
Що се отнася до другите двама, ето една интересна версия:
"Според един от изследователите на дейността на бойната група Крум Благов, позоваващ се на дневниците на Богдан Филов и архитект Йордан Севов, цар Борис е имал пряк интерес от неутрализирането на генерал Луков и на Сотир Янев. Според Филов царят се е боял, че Луков готви преврат най-късно през есента на 1943 година. Според спомените на неофициалния царски съветник архитект Севов, е твърде възможно при Янев причината да е доста по-прозаична, той държи полици от дълговете на брата на царя княз Кирил. Дали това обаче наистина е така и дали комунистите са действали по внушение на Двореца при тези убийства, няма да разберем. Архитект Севов е разстрелян след 9 септември 1944 година. Така имаме основание да се съмняваме, че една от тайните на „Черните ангели“ ще остане завинаги неразкрита."
Ние сме Левски, Левски (София)!!!

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20018
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 26 апр 2024 18:06

Der Schmarotzer написа:...

Ти ми коментирай ей тоя документ. Не само, че се е дискутирало, а разноските по пращането им са поети от държавата. Кви глупости се писаха до тук, направо не е истина...

Изображение
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17638
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 26 апр 2024 18:10

Drunken_Master написа:
Der Schmarotzer написа:...

Ти ми коментирай ей тоя документ. Не само, че се е дискутирало, а разноските по пращането им са поети от държавата. Кви глупости се писаха до тук, направо не е истина...

Изображение


Така по собствено желание и със собствени пари си купихме Ф-ки, страйкъри и прекратихме Южен поток.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

InformationChannel
Мнения: 253
Регистриран на: 07 мар 2024 23:37
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот InformationChannel » 26 апр 2024 18:37

bubka написа:
InformationChannel написа:Войната в Украйна пълни джобовете на оръжейната ни промишленост: ВМЗ - Сопот с рекордни приходи


Естествено, че я пълни, ама не само у нас. Оттам нататък не е далече от мисълта защо дадени държави имат интерес от удължаване на войната вместо бърз мир или пък пращане на голям обем оръжия и техника, която пак да приключи бързо нещата, но в обратна посока. Та колко "хубаво" е това пълнене на джобове нека всеки си прецени сам.

Те ако искаха да я приключат тая война щяха още първия ден да затворят небето над Украйна и всичко щеше да приключи толкова бързо колкото и започна. Или ако трябва да съм по-точен ако искаха да я приключат щяха да пратят едни войски още през 2014, 2015, когато ония немаркираните влязоха в Крим и пак всичко щеше да приключи. Всякакви дрънканици за ЯО и тем подобни са абсолютни лаладжийски истории. В момента има сумати хора, които правят яко пари от това по цял свят. Самия директор на ВМЗ каза в едно интервю преди време, че не е притеснен за съществуването на завода, защото войни винаги е имало и винаги ще има и оръжия винги ще се произвеждат. Това до голяма степен обобщава всичко.

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2721
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Der Schmarotzer » 26 апр 2024 19:03

Drunken_Master написа:
Der Schmarotzer написа:...

Ти ми коментирай ей тоя документ. Не само, че се е дискутирало, а разноските по пращането им са поети от държавата. Кви глупости се писаха до тук, направо не е истина...

Изображение

Въобще няма какво да се коментира. Когато се четат документите се виждат опорките и кой как ги използва. Ти даде две работи: на Александър Везенков и Върбан Тодоров. По-горе написах, никой в този форум, включително и аз, нямаме повече информация от тях двамата. Те са работили из архивите с документи, до които никой от нас не се е докосвал дори. Едва ли някой от тези с опорките са си направили труда да прочетат нещо повече от заглавията им. С такива (с тези с опорките) няма нужда да се спори. Каквито и документки да им покажеш или логически да ги навреш в миша дупка, те или ще игнорират, това, което си написал, или ще се хванат за някоя запетая, ще игнорират всичко останало и ще държат на запетаята. Причината за това е ясна: Те са сложени за едно нещо - всяка лъжа повторена 100 пъти, някои (тези с по-малко умствен багаж, а това е голяма част от населението) започват да я приемат за истина. Когато това се повтаря с десетилетия масово из медиите, израства поколение кретени. На тези с опорките не им е цел да се покаже истината, а да се изкарат на преден план опорките, за да се обработи мозъка на населението, така, че да възприема всичко, което му се съобщи от определени лица/медии, априори без да мисли над него.
Ние сме Левски, Левски (София)!!!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 45 госта