Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43964
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот rhaegar » 15 яну 2024 16:35

Drunken_Master написа:
rhaegar написа:Кат цяло в случая издишаш яко. Тагарев не е казал това, което е написано в тази статия. Нормално е повечето хора да не се разтърсят за изказването в оригинал и да са възмутени от така "преведеното", поради някакви си лични убеждения. Виждаш, че и ти сам си така, дори и след като видя какво е казал всъщност.

Според мен трябва да се изслуша цялото му интервю, защото Сивилов беше тръгнал по-отдалеко. В смисъл, цитата беше доста дълъг, не е само това което аз съм написал. Все тая, де... То това не е толкова проблемно, колкото простотията, че сме били готови за война с Русия. Кой ли не е твърдял подобни глупости за 1878.


По принцип е най-добре, да. За да коментираме реално казаното, а не свободните съчинения на който и да е по темата, или лошия (умишлено или не) превод в някой сайт.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
BRF
Мнения: 12694
Регистриран на: 28 яну 2012 21:46
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот BRF » 15 яну 2024 16:38

ivan56 написа:
BRF написа:Ванка,виждаш му профила във фейса на тоя продажник-с украйнски знамена и лозунги,гледаш го сутринта по ТВ с американското знаме на ривера,верно ли го мислиш за българин?Или по-скоро за човек обичащ България и служещ на интересите й!?Сутринта го питат за някакви неща,отговор,ама аз бях във Вашингтон 1 седмица и не знам!Да не е 1976 година да не знаеш какво е случва?!Не знае какво става с българските моряци в Червено море,ама ще праща там двама наши офицери,само и само да участваме и ние в тая коалиция,дупезавец!Собствения му син си изписва името във фейса само Т,уникален математик иначе!
Да не говорим за другата гавра с тая Десислава Атанасова -Конституционен съдия :o !В моята глава ,това е най-висшия съд в България с най-ерудираните съдии,а какво се оказва -наша Деса и било мачта да бъде юрист!И още и още и още!


Мислиш ли, че не виждам.
Но хубаво е да слезем на земята, и разни подобни на него само, че от другата страна да ни правят на овце. Някой си цитирал, някой, на, който му се иска Тагарев да е казал нещо такова.
Никой не защитава Тагарев, ама ти как си представяш, човек от неговата позиция да кажа, ще подменим учебниците да не се изучава ролята на Русия. Стига това е несериозно.
Аз и други неща с лошият ми английски чух, но никой не акцентира на тях. Че тази война пречи и на нас и нашето коребоплаване и морски коридори и застрашава сигурноста в Черно Море. Някой да акцентира на това.
Сглобката е без коментар., тотално осиране отвсякъде. Щом и електората им взе да дава задна, след издънката и на Асен и Лорел.
Като нищо можем да отидем на нови избори.
В които едни популисти и психари като Копейката само ще спечелят.

Аз не мога да си представя и български министър с украйнски и американски знамена ,ама се случва!
Няма никакъв шанс Възраждане да си вдигнат резултата с повече от 1-2% ,нито пък е възможно ако почнат да управляват да ни изкарат от ЕС и НАТО!Това също е пропаганда за наивници!
Тагареннко си казва,че в историята ни която учим трябва да сме благодарни на Русия и това трябва да се промени!Всъщност трябва да сме благодарни на Русия за Освобождението си преди 140 години и пак ще кажа,че само 7 години след Освобождението правим нещо ,което е против техния интерес и желание и после във всяка война сме противници!

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17663
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 15 яну 2024 16:40

Най-осраният тип във форума и вероятно във всички форуми за пореден път се е осрал и накрая продължил да се маже.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
BRF
Мнения: 12694
Регистриран на: 28 яну 2012 21:46
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот BRF » 15 яну 2024 16:41

ivan56 написа:Ето нагледно за какво говори Тагарев и прословутата пропаганда.
Такива като толбухинската Сиса. :idea:
Видяли, че някой някъде му се прищяло Тагарев да е казал нещо и се почва разпространяване на някакви лъжи или по -меко казано нямащо нищо общо с това което е казал.
И същата тази Сиса, която поне да беше прочела преди да копи пейстне глупостите, първо го пуска на български и за да е по достоверно след това на английски. Обаче едното няма нищо общо с другото. Ей за тази пропаганда говори тагарев.

Братле айде стига-руска пробаганда в България!Заливат ни само с едната гледна точка ,а на руската такава не се дава думата!Да речем ,че това ще го наречеш правилно например,ама не ми говори за руска пропаганда!

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17663
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 15 яну 2024 16:43

tiamat написа:
tmanolov написа:
pomiqrat написа:В САЩ като им дават гражданство ги карат да учат химна и май искат да научиш президентите им. Няма ли да ги скастрят.

Не е само това - примерно там имат много фалшиви бракове, по линия на които получаваш гражданство - жениш се, вземаш гражданство и после се развеждаш. На жената брат ѝ завърши в Щатите, съответно остана там. Като се ожени (за българка с американско гражданство), за да получи гражданство и той, го разцепиха от процедури, а въпросите бяха такива, на които и аз, дето живея с моята вече 20 години, не бих могъл да отговоря за нея и брака ни. Малко като онези игри, дето задават на двамата един и същ въпрос и ти трябва да отговориш като половинката си :lol: И това при положение че той е завъшил там, работи там (тогава бачкаше за Ърнст енд Янг) и имат закупено жилище. Представям си какво е за латиносите - някои от тях така и не придобиват американско гражданство до смъртта си, а живеят нелегално по 40-50 години там...

Това е отговор към помияра, че сега го виждам, а не ми се търси оригинала. Та аз взех гражданство преди няколко години, не трябваше да уча химна и президентите. Някъде имам въпросника, ще го постна ако трябва...
Иначе, и аз го взех чрез брак, ама въпроси почти нямаше. Те виждат дали е истински или не, и въпросите са само във втория случай. Такава камара с документи имаха за мен, че се хванах за главата :) Може би 20 санта тесте :) Най-накрая се пошегувах с мацката, викам сега като ме приехте, вече може да ги изгорите тия документи. Тя вика, а не драги, всичко отива в едно мазе и се пази ЗАВИНАГИ!! :)))


После в залата не ставате ли да пеете Ooo, can you see by the dawn's early light :lol:
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20063
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 15 яну 2024 16:43

BRF, само да вметна, че ку*вите сме ние, а не Русия, защото когато една велика сила ти подаде ръка в толкова важен за страната момент, а именно да води война, благодарение на което и да те освободи/да те направи независима държава... най-нормално е да си бъдете съюзници. Та, нашата страна се извръща/отмята/предава я при първия удобен момент. Кога идва Стамболов на власт и защо слага Фердинанд на престола? Та, точно затова и до 1944-та ни управляваха главно русофобски партии, та точно затова и в ПСВ бяхме срещу тях, та и във ВСВ бяхме пак срещу тях. А руснаците ни удариха едно рамо и в Съединението (описал съм как), та и в Независимостта (чрез финансова)... Нямаше как да има Независимост, ако не беше Руската империя.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
BRF
Мнения: 12694
Регистриран на: 28 яну 2012 21:46
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот BRF » 15 яну 2024 16:50

Drunken_Master написа:BRF, само да вметна, че ку*вите сме ние, а не Русия, защото когато една велика сила ти подаде ръка в толкова важен за страната момент, а именно да води война, благодарение на което и да те освободи/да те направи независима държава... най-нормално е да си бъдете съюзници. Та, нашата страна се извръща/отмята/предава я при първия удобен момент. Кога идва Стамболов на власт и защо слага Фердинанд на престола? Та, точно затова и до 1944-та ни управляваха главно русофобски партии, та точно затова и в ПСВ бяхме срещу тях, та и във ВСВ бяхме пак срещу тях. А руснаците ни удариха едно рамо и в Съединението (описал съм как), та и в Независимостта (чрез финансова)... Нямаше как да има Независимост, ако не беше Руската империя.

Затова казвам,че е изкуствено се вменява че хората боготворят Русия,още от зората на Третото Българско Царство!Те ни освобождават,разбира се с техните си доводи,но ние веднага си тръгваме по наш път какъвто го смятаме за правилен!

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10889
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ivan56 » 15 яну 2024 16:54

Drunken_Master написа:
ivan56 написа:Ето нагледно за какво говори Тагарев и прословутата пропаганда.
Такива като толбухинската Сиса. :idea:
Видяли, че някой някъде му се прищяло Тагарев да е казал нещо и се почва разпространяване на някакви лъжи или по -меко казано нямащо нищо общо с това което е казал.
И същата тази Сиса, която поне да беше прочела преди да копи пейстне глупостите, първо го пуска на български и за да е по достоверно след това на английски. Обаче едното няма нищо общо с другото. Ей за тази пропаганда говори тагарев.

Мда... Само да вметна, че Иванушка едно време развиваше яко теорията за украинския етнос. Помним му глупостите, включително и за просперитета на царството

По едно време, понеже усети, че се е на*рал, та затова и взе да дава назад... :lol: :lol: :lol:

Та... той е човек, който да говори за пропаганда... :lol:


Сисе, кажи че се насра и толкова, стига дрънка глупости, нямащи нищо общо с темата.
Суловов муловов всички путинофили сте едни прости овце.
Лъжлив толбухински чугун. :lol:
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
tiamat
Мнения: 4468
Регистриран на: 13 сеп 2009 01:06
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот tiamat » 15 яну 2024 17:39

[offtopic]
pomiqrat написа:
tiamat написа:
tmanolov написа:
pomiqrat написа:В САЩ като им дават гражданство ги карат да учат химна и май искат да научиш президентите им. Няма ли да ги скастрят.

Не е само това - примерно там имат много фалшиви бракове, по линия на които получаваш гражданство - жениш се, вземаш гражданство и после се развеждаш. На жената брат ѝ завърши в Щатите, съответно остана там. Като се ожени (за българка с американско гражданство), за да получи гражданство и той, го разцепиха от процедури, а въпросите бяха такива, на които и аз, дето живея с моята вече 20 години, не бих могъл да отговоря за нея и брака ни. Малко като онези игри, дето задават на двамата един и същ въпрос и ти трябва да отговориш като половинката си :lol: И това при положение че той е завъшил там, работи там (тогава бачкаше за Ърнст енд Янг) и имат закупено жилище. Представям си какво е за латиносите - някои от тях така и не придобиват американско гражданство до смъртта си, а живеят нелегално по 40-50 години там...

Това е отговор към помияра, че сега го виждам, а не ми се търси оригинала. Та аз взех гражданство преди няколко години, не трябваше да уча химна и президентите. Някъде имам въпросника, ще го постна ако трябва...
Иначе, и аз го взех чрез брак, ама въпроси почти нямаше. Те виждат дали е истински или не, и въпросите са само във втория случай. Такава камара с документи имаха за мен, че се хванах за главата :) Може би 20 санта тесте :) Най-накрая се пошегувах с мацката, викам сега като ме приехте, вече може да ги изгорите тия документи. Тя вика, а не драги, всичко отива в едно мазе и се пази ЗАВИНАГИ!! :)))
[/offtopic]

После в залата не ставате ли да пеете Ooo, can you see by the dawn's early light :lol:

Не :) Аз всъщност изтървах залата и мацката ми даде частен сеанс :lol:
Само се заклеваш в конституцията, без песни.

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10889
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ivan56 » 15 яну 2024 17:43

BRF написа:
ivan56 написа:
BRF написа:Ванка,виждаш му профила във фейса на тоя продажник-с украйнски знамена и лозунги,гледаш го сутринта по ТВ с американското знаме на ривера,верно ли го мислиш за българин?Или по-скоро за човек обичащ България и служещ на интересите й!?Сутринта го питат за някакви неща,отговор,ама аз бях във Вашингтон 1 седмица и не знам!Да не е 1976 година да не знаеш какво е случва?!Не знае какво става с българските моряци в Червено море,ама ще праща там двама наши офицери,само и само да участваме и ние в тая коалиция,дупезавец!Собствения му син си изписва името във фейса само Т,уникален математик иначе!
Да не говорим за другата гавра с тая Десислава Атанасова -Конституционен съдия :o !В моята глава ,това е най-висшия съд в България с най-ерудираните съдии,а какво се оказва -наша Деса и било мачта да бъде юрист!И още и още и още!


Мислиш ли, че не виждам.
Но хубаво е да слезем на земята, и разни подобни на него само, че от другата страна да ни правят на овце. Някой си цитирал, някой, на, който му се иска Тагарев да е казал нещо такова.
Никой не защитава Тагарев, ама ти как си представяш, човек от неговата позиция да кажа, ще подменим учебниците да не се изучава ролята на Русия. Стига това е несериозно.
Аз и други неща с лошият ми английски чух, но никой не акцентира на тях. Че тази война пречи и на нас и нашето коребоплаване и морски коридори и застрашава сигурноста в Черно Море. Някой да акцентира на това.
Сглобката е без коментар., тотално осиране отвсякъде. Щом и електората им взе да дава задна, след издънката и на Асен и Лорел.
Като нищо можем да отидем на нови избори.
В които едни популисти и психари като Копейката само ще спечелят.

Аз не мога да си представя и български министър с украйнски и американски знамена ,ама се случва!
Няма никакъв шанс Възраждане да си вдигнат резултата с повече от 1-2% ,нито пък е възможно ако почнат да управляват да ни изкарат от ЕС и НАТО!Това също е пропаганда за наивници!
Тагареннко си казва,че в историята ни която учим трябва да сме благодарни на Русия и това трябва да се промени!Всъщност трябва да сме благодарни на Русия за Освобождението си преди 140 години и пак ще кажа,че само 7 години след Освобождението правим нещо ,което е против техния интерес и желание и после във всяка война сме противници!


Не, не казва че трябва да се промени. Няма нищо такова. Казва това:
Because generation after generation we have been taught that Russia is our friend and liberator, and we should be grateful to her for what she has done. Although in history we have often been on different sides of the conflict. Russia has also often pursued its own interests to the detriment of the interests of the Bulgarian people

Което е коренно различно от това което му се преписва.
И коя гледна точка на руснаците, тази, която твърдяха, че няма да нападат никой и след седмица почти бяха до Киев.
Или на агресора, заради който една страна е в две годишна война и умират хора заради имперските амбиции на ония идиоти и манията им за величие.
Каква може да е тяхната гледна точка.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта