Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15563
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 27 окт 2017 09:52

1982 написа:България скоро ще изчезне, визирам нашата България - тази на българите, после не ми пука, напротив, нямам нищо против някой да изпразни химическия си арсенал над гнусната циганска сган.

В София вече навсякъде срещаш цигани, щъкат навсякъде тези хлебарки ..... на баща ми родното село, което едно време е било изцяло българско, днес е почти обезлюдено, а от останалите в него, основно са ..... цигани.

Либерална раота, нема да ревеш.

Смитко президент, малко блъди демокрейшън и по улиците ше вървят само елитни женски форми. ;)
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21346
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот metodito » 27 окт 2017 10:10

Thsmith написа:

Излезе ли от НАТО се превръща в мишена и ще седи мирно и кротко. Да не говорим, че много преди това ЯНките ще направят преврат и ще приключат с този проблем.


Мисля, че подценяваш Пашата. Не е сигурно и това с ФЕТО. Дали го е имало, дали не. Да не се окаже на Щатите работа? И дали не получи инфо от Пу?

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Groucho » 27 окт 2017 10:37

fcb_bg написа:От най-добрата армия на Балканите до заквосани10самолета..... :oops:

Да, по-добре тия пари да се дадат за вдигане на заплатите на самите военни и за тяхното обучение. Предпочитам хората тук да имат добър живот, отколкото да се дървим и зъбим с притежание на оръжия, като Северна Корея или Русия. В 21-и век живеем, а не в 8-и или 9-и, светът върви напред. За какво ни е най-добрата армия на Балканите? Ще ходим на рейд, за да вземем територия от сърбите, македонците или румънците ли? Или те ще дойдат да късат парчета от България? Или да се противопоставим за повече от седмица на Турция? В 21-и век сме, все по-малко хора бият жените си.

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9067
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Soulen » 27 окт 2017 11:07

Groucho написа:
fcb_bg написа:От най-добрата армия на Балканите до заквосани10самолета..... :oops:

Да, по-добре тия пари да се дадат за вдигане на заплатите на самите военни и за тяхното обучение. Предпочитам хората тук да имат добър живот, отколкото да се дървим и зъбим с притежание на оръжия, като Северна Корея или Русия. В 21-и век живеем, а не в 8-и или 9-и, светът върви напред. За какво ни е най-добрата армия на Балканите? Ще ходим на рейд, за да вземем територия от сърбите, македонците или румънците ли? Или те ще дойдат да късат парчета от България? Или да се противопоставим за повече от седмица на Турция? В 21-и век сме, все по-малко хора бият жените си.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Твърдо съм зад Граучо за разни самолети и бараки. Трябват прекалено много пари, за да има смисъл. Евентуални държави, които биха имали претенции към са в пъти по-силни и няма начин да им се противопоставим.

Иначе съм за да подобрим пехотата, да имаме легион за чуждестранни мисии, не особено голям.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15563
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 27 окт 2017 11:55

То няма смисъл от туй, няма от онуй, ох колко е тежко пък онуй.... ама поклон пред Списаревки, нали тъй? да се чуди човек как тоя народ се измъкнал от османските лапи и е сторил Съединението.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Groucho » 27 окт 2017 12:32

fcb_bg написа:То няма смисъл от туй, няма от онуй, ох колко е тежко пък онуй.... ама поклон пред Списаревки, нали тъй? да се чуди човек как тоя народ се измъкнал от османските лапи и е сторил Съединението.

Русия е измъкнала тоя народ от османските лапи. Ако се стигне до ново протягане на турските лапи, отново ще се надяваме на някоя Велика сила да се намеси, защото Турция не е противник от нашата категория. Все едно Левски да купи някой футболист за 5 млн. евро и да се надява да отстрани Барселона в ШЛ. Това са тия самолети, ако ги наложим върху мащаба на турската сила - футболист за 5 млн. евро. Историята трябва да се уважава, но човек не трябва да живее в нея, а да върви напред.

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - България

Мнениеот THE G.A.M.E » 27 окт 2017 13:07

1982 написа:Защо да не са действащи, те имат огромен военен бюджет, не знам защо си решил да ни мериш с тях, просто е безумие. Като гледам, те имат 7 въздушни танкера за презареждане във въздуха, ние за такива неща дори и не сънуваме.
Не правя сравнения, просто искам нашата Армия да качи малко технологичното си ниво, да не сме хептен със свалени гащи.
Турците к'вито и оръжия да имат, си остават крайно неможещи войници. Историята го е доказала това, а и дори съвремието го показва.
Имаха много проблеми да се справят, първо с кюрдите в Сирия, а после и с опозиционните сили.
Доста хора и техника загубиха, ама това не се споменава в новинарският поток. ;)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - България

Мнениеот THE G.A.M.E » 27 окт 2017 13:15

Groucho написа:Турция реши ли да организира референдуми и цепи територии с турци от нас... Надявай се отново Великите сили да погледнат благосклонно към нас. Ние не можем да противостоим на анадолците без съюзник. С комшиите сме в мащаб 1 към 10 почти във всяко отношение. Да чукам на дърво, има нищожен шанс да видиш през живота си локална война, в която е замесена България. А стигне ли се до глобална война и атомно оръжие, 10-те ни самолета ще са просто плоска шега.
Турция не биха посмели да се пробват със сухопътна операция срещу нас. Ще ядат бой и това го знаят. И за това никога ( след Балканската война ) не са се пробвали.
Мен ме притеснява това, че може да ни сринат с авиация и ракети.
То модерните войни се водят само с такива днес.
Вижда се, че дори отлично екипирани сухопътни Армии, търпят прекалено много жертви а и ресурси, а резултатите са незадоволителни.

Ако това, което казваш, че е безсмислено да се превъоражаваме, е вярно, би трябвало това да е така и за останалите ни съседи.
Обаче те се превъоражават ...
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - България

Мнениеот THE G.A.M.E » 27 окт 2017 13:23

Groucho написа:
fcb_bg написа:От най-добрата армия на Балканите до заквосани10самолета..... :oops:

Да, по-добре тия пари да се дадат за вдигане на заплатите на самите военни и за тяхното обучение. Предпочитам хората тук да имат добър живот, отколкото да се дървим и зъбим с притежание на оръжия, като Северна Корея или Русия. В 21-и век живеем, а не в 8-и или 9-и, светът върви напред. За какво ни е най-добрата армия на Балканите? Ще ходим на рейд, за да вземем територия от сърбите, македонците или румънците ли? Или те ще дойдат да късат парчета от България? Или да се противопоставим за повече от седмица на Турция? В 21-и век сме, все по-малко хора бият жените си.
Аз съм на същото мнение.
Предпочитам кинти в икономика, образование и наука, вместо за оръжия, ама светът не мисли така.
Всички се превъоражават.
По-лошото е, че "Янките" казват на Съюзниците си - "Отделяйте пари за война". А когато САЩ кажат нещо такова, то на 99 % предстои сериозен военен конфликт.

И аз не искам да се бием, ама се опасявам, че няма да имаме избор ...
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Авалокитешвара
Мнения: 1309
Регистриран на: 19 фев 2011 17:07
Местоположение: Марс
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Авалокитешвара » 27 окт 2017 17:53

Groucho написа:Стопяването на нацията е най-големият проблем на страната ни, а не бойната техника. Подкрепям основата в мнението на Thsmith. За мен е по-добре тези милиарди да се насочат към образование, здравеопазване и насърчаване на младите двойки да създават и отглеждат деца тук, отколкото да се дават за оръжия, които наистина няма да направят никаква разлика.

Заставам твърдо зад това. (Е може би не на 200 % чак, но поне на едни 190,8 % ;) ).
Само едно важно доуточнение за великите сили: не трябва да зависим от милостта им. Трябва просто да направим така, че да ИМАТ интерес от това да не ни закача някой. Един Кувейт като го напада Ирак преди почти 30 години не е противопоставил собствена армия, но е излязъл в крайна сметка сух. Ние, примерно, имаме американска база (формално натовска). Бихме могли да използваме този факт срещу една хипотетична агресия на някой съсед, дето уж се бил превъоръжавал. Обаче, и аз смятам както Groucho, че няма да доживеем военни действия на наша територия.
По-добре първи на село, отколкото втори във Рим
Юлий Цезар


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта