Петиция- да запазим Българския език!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

gstyle777
Мнения: 224
Регистриран на: 09 авг 2008 14:56
Контакти:

Re: Петиция- да запазим Българския език!

Мнениеот gstyle777 » 15 апр 2009 20:56

В Европа е пълно с турци,мароканци,алжирци,хиндюстанци,африканци и др. смучещи и плъзгащи се като змиияааяя в пазвата на Европа и Майка България. Ти мн. добре знаеш, защото си бил в Холандия
В Европа им дават всичко и е забранено да си фашист, расист и т.н. Строят им джамии и им дават социяални помощи и дипломи, а бедните европейци си скъсват задниците да плащат данъци и не могат да се противопоставят, щото ше ги глобят и ще ги обявят за расисти.
Наще политици се правят на европейци и пускат змията тихомълком да се прокрадва в пазвата на Майка България. Защо- Защото имаме министри турци и Доган е във властта не знам вече колко мандата.
Не съм расист и не съм фашист ама нашия етномодел надминава европейските стандарти.
CSKA SOFIA - THE CHAMPION OF BULGARIA

ms1914
Мнения: 88
Регистриран на: 16 мар 2009 21:20
Skype: ms_ls5
Контакти:

Re: Петиция- да запазим Българския език!

Мнениеот ms1914 » 15 апр 2009 21:12

Тук трябва да се обединим няма Левски,ЦСКА...т н.Трябва да защетим Българския език и БЪЛГАРИЯ

Потребителски аватар
goteborg
Мнения: 508
Регистриран на: 07 сеп 2008 01:13
Контакти:

Re: Петиция- да запазим Българския език!

Мнениеот goteborg » 15 апр 2009 21:15

gstyle777,ако имаш предвид мен,аз съм в Швеция.За много неща,които пишеш си прав,така е дават им се големи права на тия боклуци из Европа.Но тук,братле,ако не знае шведски говоримо и писмено-не получава легална работа!Аз също бях на курс 1/2 година,явих се на държавен изпит,за да си взема диплом за езика.Ама хората си държат на езика и писмеността!Такова нагъзване,каквото нашето ***** правителство прави към турците,това го няма по света...Мамицата им и продажни боклуци!!!
Save Ukraine!

Потребителски аватар
Deliba6
Мнения: 1678
Регистриран на: 15 юни 2008 01:48
Контакти:

Re: Петиция- да запазим Българския език!

Мнениеот Deliba6 » 15 апр 2009 21:21

hlucho, моля намери точният текст, защото продължавам да не вярвам!!! Нещо не може да е така, както се разбира от написаното от теб?! :roll:
Презирайки всеобщото израждане
и всекидневно борейки се за насъщния,
до следващото си прераждане
ви гарантирам - аз ще бъда същият!!!

runnersa
Мнения: 5955
Регистриран на: 09 мар 2009 21:12
Skype: martinrealm
Контакти:

Re: Петиция- да запазим Българския език!

Мнениеот runnersa » 15 апр 2009 21:29

искам да кажа, че хората на доган вече прекаляват и е недопустимо държавата да не изисква да се изучава родния език. Аз вече подписах подписката и призовавам и другите да го направят независимо от клубните си и други пристрастия! ;)

Потребителски аватар
hlucho
Мнения: 2477
Регистриран на: 26 юни 2008 14:04
Местоположение: София
Контакти:

Re: Петиция- да запазим Българския език!

Мнениеот hlucho » 15 апр 2009 21:37

Deliba6 написа:hlucho, моля намери точният текст, защото продължавам да не вярвам!!! Нещо не може да е така, както се разбира от написаното от теб?! :roll:


Чл. 16, т. 4 от действащия сега Закон за народната просвета гласи, че държавните образователни изисквания се прилагат включително за усвояването на книжовния български език.
В Законопроекта, предложен от правителството, е записано тази точка да отпадне. Параграф 2 на законопроекта разпорежда: „В чл. 16 т. 4 се отменя.”
Някои се лекуват с Fervex, други с Coldrex, а трети с Durex!

Потребителски аватар
Deliba6
Мнения: 1678
Регистриран на: 15 юни 2008 01:48
Контакти:

Re: Петиция- да запазим Българския език!

Мнениеот Deliba6 » 15 апр 2009 21:39

hlucho написа:
Deliba6 написа:hlucho, моля намери точният текст, защото продължавам да не вярвам!!! Нещо не може да е така, както се разбира от написаното от теб?! :roll:


Чл. 16, т. 4 от действащия сега Закон за народната просвета гласи, че държавните образователни изисквания се прилагат включително за усвояването на книжовния български език.
В Законопроекта, предложен от правителството, е записано тази точка да отпадне. Параграф 2 на законопроекта разпорежда: „В чл. 16 т. 4 се отменя.”

Което значи?
Презирайки всеобщото израждане
и всекидневно борейки се за насъщния,
до следващото си прераждане
ви гарантирам - аз ще бъда същият!!!

Потребителски аватар
hlucho
Мнения: 2477
Регистриран на: 26 юни 2008 14:04
Местоположение: София
Контакти:

Re: Петиция- да запазим Българския език!

Мнениеот hlucho » 15 апр 2009 21:45

Deliba6 написа:
hlucho написа:
Deliba6 написа:hlucho, моля намери точният текст, защото продължавам да не вярвам!!! Нещо не може да е така, както се разбира от написаното от теб?! :roll:


Чл. 16, т. 4 от действащия сега Закон за народната просвета гласи, че държавните образователни изисквания се прилагат включително за усвояването на книжовния български език.
В Законопроекта, предложен от правителството, е записано тази точка да отпадне. Параграф 2 на законопроекта разпорежда: „В чл. 16 т. 4 се отменя.”

Което значи?


Отмяната на т. 4, член 16 обезсилва действието на т. 2 и 3 от същия член, които се отнасят до общообразователния минимум, учебния план и учебното съдържание. В случай, че ДОИ не се отнасят до усвояването на книжовния български език, то българският език престава да бъде основен учебен предмет, пише в позицията. В нея се отбеляза, че отмяната на т. 4 влиза в противоречие със Закона за държавните зрелостни изпити и обезсилва провеждането им по български език и литература.

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2008/03/ ... zakona_za/
Някои се лекуват с Fervex, други с Coldrex, а трети с Durex!

kubik
Мнения: 3414
Регистриран на: 02 мар 2009 20:49
Контакти:

Re: Петиция- да запазим Българския език!

Мнениеот kubik » 15 апр 2009 21:49

http://www.bgnet.info/index.php?option= ... &Itemid=37
Споко,това беше отхвърлено :!:
Локомотив Пловдив е моята душа, Пловдив е моя град ,а Лаута е моя дом !!!

Потребителски аватар
tqnata78
Мнения: 67
Регистриран на: 18 сеп 2008 21:26
Контакти:

Re: Петиция- да запазим Българския език!

Мнениеот tqnata78 » 15 апр 2009 21:52

Само като го прочетох и настръхнах,жална ни майка братя БЪЛГАРИ ако още продължаваме да НЕ гласуваме.Само незнам до кога ще продължаваме да ги търпим тея мангали.Долу комунистите и циганите мамичката им да еба, извинявам се за израза но вече прекалиха :evil: :evil: :evil:
АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ ОБИЧАМ НАЩЕ ПЛАНИНИ ЗЕЛЕНИ,ЦЕСЕКАР ДА СЕ НАРИЧАМ ПЪРВА РАДОСТ Е ЗА МЕНЕ


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 163 госта