Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Можете да изберете само 1 отговор

 
 
Виж резултатите

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот vaskonti » 10 фев 2013 22:24

фифи перото написа:
vaskonti написа:
фифи перото написа:Точно медиите лъжат , а рекламитенеусетно промиват мозъците на хората.Повечето-както казах-превърнали се на потребители, постепенно се превръщат и в жертва на рекламата.Постоянното натрапване на:"грипна епидемия на прага на страната", "нов вирус се очаква до дни", и т.н., постоянното "психиране" на населението от "медиите" от една страна и от друга-рекламите.Та някой кара ли те да си купиш лекарства?

Така е, лъжат, а всъщност грип няма. Обаче хората си купуват терафлу и си го пият профилактично всяка вечер за мезе с ракийката, а не само ако се разболеят. Баш така ще да е...



Явно нещо не се разбираме.Затова си и модератор в спортен форум.Нямам какво да добавя.Живейте в свой собствен свят и бъдете роби.Има вълна от грип, и от глупост в тази държава.

Затова,такива теми-"Бай Бехчет - закрилника на лъвовете"

А лъвовете ги няма. :lol: Пълно е с плъхове.

Ами щом като не си роб не си купувай лекарства когато се разболееш. При това - не ги купувай не защото няма да ти помогнат, а защото ти ги "пробутва" някой робовладелец. Ти може и да си отидеш на оня свят, ама пука ти - важното е, че си направил сечено на робовладелеца като не си му купил хапчето.
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]

Потребителски аватар
wolf
Мнения: 12327
Регистриран на: 25 апр 2010 11:31
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот wolf » 11 фев 2013 00:02

TodorT написа:Божееее .... защо подценявате ваксините ?! Всеки нормален и трезво мислещ човек ще разбере от какво го предпазва ваксината- болести и епидемии! Това е! В миналото знаете ли каква е била смъртността от туберколоза например? Ваксините при раждането на детето и след това са адски важни! Много хора също подценяват противогрипните ваксини, но и те имат огромно значение! Лично аз се ваксинирам с противогрипна ваксина от 8 години насам... еми мога да ви кажа, че зимно време дори да ме хване грипа "минавам леко"- не висока температура, отпадналост около ден и после съм свеж. Имам братовчед, който се разболява само като температурата падне под 10 градуса и е доста "кекав" (слаб имунитет)... и той ми развива теории как тия ваксини не помагат, докато не се ваксинира една година и за цяла зима се разболя 1 път за 3 дни ;) Да, факт е, че фармацевтичната индустрия е адски силна и генерира печалби в размер на 1200 млрд. годишно (това е сума, която си я разделят 10-тина компании в света), ама нека гледаме и реално на нещата! ;)

От същите 8 години аз не се ваксинирам, също така ми липсват доста сериозна част от задължителните ваксини и познай какво - разболявам се на веднъж на 2-3 години и то за уникалните 2, в най-лошия случай 3 дни. Имам познати които следват същото поведение - същия ефект, предвид че аз съм от студенолюбивите и излагането ми на сериозен студ не е никак рядко явление. Хапчета, терафлута и тем подобни неща НЕ пия, и доколкото имам наблюдения от тези вече 8 години същите нещата дето ти ги караш "леко", аз не ги карам въобще или организма ми се справя абсолютно сам защото вече си е изградил съответните защити. Имам и контрапункт - мои познати които пък са на точно твоето мнение, и са нон стоп на ваксини, антибиотици или други подобни и резултата е потресаващ - изнеженост на организма до степен задуха вятър, 100% има тежко болни. Нямам никакво намерение да се връзвам и да се имунизирам против изкуствено създадени от тези абсолютно същите фармацевтични компании които скоро ще започнат и така учтиво да ни чипосват за "наше здраве". Говориш ми за туберкулоза, а се замисли как милиони учени работят вече десетилетия и няма НИТО едно открито лекарство против "Рак" и "СПИН". Всъщност има, само дето няма нито да чуеш, нито да го видиш защото такава е системата. А ти продължавай да пълниш бездната от пари която правят тези същите мили и услужливи господа от фармацевтиката.
Офтопик:

Reckless
Мнения: 2193
Регистриран на: 02 мар 2010 18:32
Местоположение: DE

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот Reckless » 11 фев 2013 02:33

Колко от пишещите по тази тема са работили и живели извън България ?
За коя система става въпрос ? Защото аз мога да дам много примери в които системата в Германия ми дава неща, от които съм страшно доволен.
Само да спомена, че редовно си плащам здравните осигуровки, застраховката и съм социално осигурен. Ако не дай Боже вляза в болница, имам право да изисквам самостоятелна стая с телевизор и всеки ден ми се носи меню от което да си избера храната за другия ден, като лечението, престоя и храната ми се поемат на 100% от здравната каса, независимо колко струва.
Ако вляза примерно в магазин и без да искам бутна да речем някоя плазма за 5000 евро на земята и се счупи, аз не се притеснявам за нищо, защото застраховката ми поема щетите и нямам притеснения. Тук здравната ми карта е пластмасова пластика с размер на личната карта и с чип на нея и при нужда, се вкарва в терминала и веднага излизат данните за здравните ти осигуровки. Не знам защо в България хората, които са здравно осигурени не разполагат с никакъв документ за това в себе си а трябва да се тича по инстанции за да се вади. Примери за това, защо съм доволен от системата мога да давам стотици. А няма да споменавам колко много неща са ми безплатни тук, просто защото си плащам данъците в Германия и живея според правилата на тази система, която ме стимулира и аз живея добре, не се лишавам от абсолютно нищо, доволен съм и се чувствам свободен. Свободата не е в анархията а в правилно изградена и стриктна система.
Благодарение на това се чувствам свободен, като отида в магазина да си избера най-скъпия за момента телефон, е така за глезотията само.
Свободен съм да си избера какъв да ми бъде регистрационния номер на колата, без да плащам за това и ми го правят на момента пред мен.
Абе много неща са, но роб не се чувствам. Може би всеки го вижда от собствената си гледна точка и чувства.

Потребителски аватар
Viktor4o_Rs
Мнения: 6597
Регистриран на: 25 сеп 2009 12:00
Местоположение: София
Контакти:

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот Viktor4o_Rs » 11 фев 2013 03:11

Демокрацията се изразява дори в това, че подобна глупости като тези написани в тази статия се дискутират и обсъждат свободно, а не да пращат автора на статията в лагер или да го разстрелят директно за идиотиите, които е изтропал, както е в едни други режими. Най-дразнещо е когато плюещите демокрацията използват точно нейните ценности, за да го правят. ;) Защото аз и всеки друг може да каже, че премиерът ни е еди-какъв си или че не харесвам САЩ или Русия и никой няма да ме откара в Белене. Та така, който не му харесва това, има си гора, поля, има и Северна Корея, опции много :lol: :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6478
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот Alexx » 11 фев 2013 07:17

Може ли сме спокойно да обсъждаме за това сме били свободна! :lol:
Каква демокрация? Та това което сме в момента не е никаква демокрация. :lol:

В това общество институциите на демокрацията продължават да съществуват, макар и да се изпразват от съдържание.


http://temadaily.bg/publication/5957-%D ... %B5%D0%B8/

Потребителски аватар
wolf
Мнения: 12327
Регистриран на: 25 апр 2010 11:31
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот wolf » 11 фев 2013 09:42

Reckless написа:Колко от пишещите по тази тема са работили и живели извън България ?
За коя система става въпрос ? Защото аз мога да дам много примери в които системата в Германия ми дава неща, от които съм страшно доволен.
Само да спомена, че редовно си плащам здравните осигуровки, застраховката и съм социално осигурен. Ако не дай Боже вляза в болница, имам право да изисквам самостоятелна стая с телевизор и всеки ден ми се носи меню от което да си избера храната за другия ден, като лечението, престоя и храната ми се поемат на 100% от здравната каса, независимо колко струва.
Ако вляза примерно в магазин и без да искам бутна да речем някоя плазма за 5000 евро на земята и се счупи, аз не се притеснявам за нищо, защото застраховката ми поема щетите и нямам притеснения. Тук здравната ми карта е пластмасова пластика с размер на личната карта и с чип на нея и при нужда, се вкарва в терминала и веднага излизат данните за здравните ти осигуровки. Не знам защо в България хората, които са здравно осигурени не разполагат с никакъв документ за това в себе си а трябва да се тича по инстанции за да се вади. Примери за това, защо съм доволен от системата мога да давам стотици. А няма да споменавам колко много неща са ми безплатни тук, просто защото си плащам данъците в Германия и живея според правилата на тази система, която ме стимулира и аз живея добре, не се лишавам от абсолютно нищо, доволен съм и се чувствам свободен. Свободата не е в анархията а в правилно изградена и стриктна система.
Благодарение на това се чувствам свободен, като отида в магазина да си избера най-скъпия за момента телефон, е така за глезотията само.
Свободен съм да си избера какъв да ми бъде регистрационния номер на колата, без да плащам за това и ми го правят на момента пред мен.
Абе много неща са, но роб не се чувствам. Може би всеки го вижда от собствената си гледна точка и чувства.

Щом това те задоволява... а факта че избора и личната свобода се погазват на всяка крачка - супер. Това за болницата ще го вземеш дори в още по-голям размер ако имаш една проста осигурителна програма в Алианц примерно, и да аз живея в "най-социалната" държавата в Европа - Дания. Много неща са на хартия, много малко на практиката.
Офтопик:

Потребителски аватар
Lyubooo
Мнения: 1988
Регистриран на: 08 окт 2008 08:11
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот Lyubooo » 12 фев 2013 07:43

ама ше извинявате, но за да има блага, то трябва да я има и системата!
системата ти потъпква някаква част от пълната ти свобода, но за сметка на това ти предоставя блага!
тези блага обаче не ти се дават на готово, за тях трябва да си платиш някаква цена, и затова се налага да поработваш!
така че, който иска блага от системата, трябва да играе по нейните правила!
например комунизма ти потъпкваше тотално свободата, но пък ти даваше работа, образование, лекарства, медицинско облужване, транспорт и какво ли още не на някаква мижава цена! демокрацията пък ти даде почти пълна свобода, но за сметка на това е устроена така, че да ти измъкне всеки долар, който заработиш, че и да те изкуши да задлъжнееш, като по този начин те заробва икономически!
най-ярък пример за увеличаване на свободата в рамките на системата са жените! какви са били едно време, какви са сега!
най-ярък пример за това че човек е свободен е появяването на 7 милиардният индивид, въпреки желанията на различните системи популациите на роби да са по-малки или по-големи!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
South_Park
Мнения: 4115
Регистриран на: 20 яну 2010 14:14

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот South_Park » 12 фев 2013 11:07

Viktor4o_Rs написа:Демокрацията се изразява дори в това, че подобна глупости като тези написани в тази статия се дискутират и обсъждат свободно, а не да пращат автора на статията в лагер или да го разстрелят директно за идиотиите, които е изтропал, както е в едни други режими. Най-дразнещо е когато плюещите демокрацията използват точно нейните ценности, за да го правят. ;) Защото аз и всеки друг може да каже, че премиерът ни е еди-какъв си или че не харесвам САЩ или Русия и никой няма да ме откара в Белене. Та така, който не му харесва това, има си гора, поля, има и Северна Корея, опции много :lol: :lol: :lol:

както казах - ти предлагаш бягство от проблема , а не решаване на проблема, ако за теб това не е проблем , за мен е и ще се постарая да го реша ;)
[/quote]
Абе курви сини как едно теле от присъстващите не повдига въпроса от къде тея пари за скъпи играчи и треньори, как ще се платят 30те милиона дългове, тръгнал ли е клуба към фалит, и все такива неудобни въпроси.[/quote]


Потребителски аватар
paleway
Мнения: 1
Регистриран на: 15 фев 2018 14:37
Контакти:

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот paleway » 15 фев 2018 14:56

South_Park написа:Те ме ваксинират без да ме питат, тъпчейки организма ми с всякакви парчетии от болестотворни протеини, те ваксинират децата ми и ако се опитам да ги защитя, не ги допускат в детските градини; те ме задължават да си слагам колан в колата, при все че това си е моят живот и аз имам право да разполагам се него, както си искам; те ми забраняват да пуша, въпреки, че вредните привички са си лично моя работа; вкарват ме в обществените образователни клетки още на 4 годинки, лишавайки ме от детство, за да програмират час по-рано мозъка ми; те ми казват как и какво да говоря, как да назовавам циганите, негрите и педерастите и наричат това политическа коректност; те ми забраняват под заплахата от затвор да задавам въпроси за историята и да се съмнявам в тяхната истина за холокоста; те ме шпионират денонощно чрез телефона, електронната ми поща, гугълите, туитърите, фейсбуците, банките и всякаквите администратори на лични данни – те знаят всичко за мен, те ме манипулират като безправен скот, водят психологически операции срещу мен, натрапвайки ми политически избор, какъвто аз не желая, налагайки ми подсъзнателно да купувам неща от които ми се повръща; те разрушават традициите на рода ми, пазени хилядолетия. Те правят всичко това, при все, че аз никому не вредя и ничии права не накърнявам!

И затова питам

- СЪМ ЛИ АЗ ОБЩЕСТВЕНА СОБСТВЕНОСТ ПО ДЯВОЛИТЕ!

или все още съм личност и индивид със свободна воля!?

Къде се дяна демокрацията, какво им се случи на човешките права, къде се затри свободният дух на човечеството и откъде изпълзяха тия сатрапи, опитващи се да ме превърнат в още една овца от стадото, което доят, стрижат и най-накрая откарват в скотобойната!


Източник : http://valentinfortunov.com/wordpress/?p=1939


http://i0.kym-cdn.com/photos/images/ori ... 14/a43.jpg


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта