Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Можете да изберете само 1 отговор

 
 
Виж резултатите

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот CTAHKO » 10 фев 2013 18:17

vaskonti написа:
CTAHKO написа:Аз да попитам,дали на някой му е направило впечатление в един рекламен блок на гледана телевизия в прайм тайма,колко реклами се излъчват и колко от рекламите са на фармацевтични продукти и всъщност какво се опитват да ти внушат по този начин 8-) Аз една вечер бях преброил по Нова ТВ от 13 реклами за петминутен рекламен блок,осем на лекарствени и фармацевтични продукти 8-) Всеки от вас може да си направи този експеримент.

Ти какво очакваш да се рекламира през зимата? Сладолед и ледена мастика ли? Я да видим колко реклами на лекарства ще преброиш в края на юни?

Хах,свършиха се зимните стоки продукти и това е единственото,което може да се рекламира,нали ;) Защо ми даваш пример с мастика и сладолед :? Кока Кола да не би да не рекламират зимата 8-)А може би Джони Уокър се пие само три месеца в годината :? Какво общо има Алгасан или Фастум гел със зимния сезон или пък някакви болкоуспокояващи :? А тези,които са свързани със зимния сезон,лятото ги заменят с гъбични и какви ли не,редом с тези реклами за мастиката и сладоледа;) Така че в общи линии ни внушават колко сме болнави и как не можем да минем без лекарства и как при най-малката болежка или кихане,трябва да отидем до аптеката и да си купим тяхните лекарства.Това е.Можеш да спориш,колкото си искаш,но това е целта им и това са методите им за манипулация и то не толкова с цел печалба,а по-скоро власт и контрол.Те печалбите така или иначе си ги имат 8-)
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване


Потребителски аватар
Lyubooo
Мнения: 1988
Регистриран на: 08 окт 2008 08:11
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот Lyubooo » 10 фев 2013 18:39

навсякъде в природата има иерархия, като по-силните, по-хитрите и напористи, оглавяват някакъв вид система! те изграждат система, която е подвластна на определени правила и норми
свободата на индивидите в системата е изцяло в главите им! те могат да приемат че свободата им е вътре в системата, или да се обявят за свободни извън системата!
системата сама коригира възможната свобода на хората в нея, има доволни има и недоволни! но винаги имаш избор дали да си в системата с нейната свобода или да си извън системата с твойто разбиране за свобода! но трябва едно да е ясно, не може да си извън системата и да желаеш нейните блага! когато го направиш, то влизаш в конфликт със системата, като в повечето случаи тя е победителя!
например в момента нашата система върви по пътя на една западна система, но е дала прекомерна свобода на гражданите си, които даже я наричат свободия. тази свободия обаче пречи системата да работи коректно, като по тоя начин нарушава и нормалната свобода на хората си! ако инструментите на системата обаче си свършат работата, то ще имаме доволни индивиди вътре в системата, и такива които са доволни извън нея! за момента обаче, както всички виждаме, нашата система се е съсредоточила в други си задачи и е оставила въпроса за вътрешния си ред за друг път!
що се отнася до битката против системата за повечко свобода, то победата е видна, вземете правата на индивидите в едно средновековие например и го сравнете със сегашните възможности, дадени от системата!
ние сме роби на системата, но имаме избора дали да се освободим от нея, или да се чувстваме свободни вътре в нея!
мен лично ме кефи да имам интернет, храната ми да идва от магазина, да карам кола, да работя лека работа без тежък физически труд и т.н. затова избора ми е да се чувствам свободен в системата!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
фифи перото
Мнения: 4116
Регистриран на: 27 яну 2009 21:04

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот фифи перото » 10 фев 2013 18:50

Привидно свободни роби.
В един момент ценностната система изчезна и хората бяха превърнати в потребители.Сексуалната революция промени мисленето, а технологичната- съзнанието.
Make love ,not war!`

Тошо, кажи си!

Офтопик:
На много хора тук... не им трябва мозък за да живеят.... правят го несъзнателно...

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот vaskonti » 10 фев 2013 19:11

CTAHKO написа:
vaskonti написа:
CTAHKO написа:Аз да попитам,дали на някой му е направило впечатление в един рекламен блок на гледана телевизия в прайм тайма,колко реклами се излъчват и колко от рекламите са на фармацевтични продукти и всъщност какво се опитват да ти внушат по този начин 8-) Аз една вечер бях преброил по Нова ТВ от 13 реклами за петминутен рекламен блок,осем на лекарствени и фармацевтични продукти 8-) Всеки от вас може да си направи този експеримент.

Ти какво очакваш да се рекламира през зимата? Сладолед и ледена мастика ли? Я да видим колко реклами на лекарства ще преброиш в края на юни?

Хах,свършиха се зимните стоки продукти и това е единственото,което може да се рекламира,нали ;) Защо ми даваш пример с мастика и сладолед :? Кока Кола да не би да не рекламират зимата 8-)А може би Джони Уокър се пие само три месеца в годината :? Какво общо има Алгасан или Фастум гел със зимния сезон или пък някакви болкоуспокояващи :? А тези,които са свързани със зимния сезон,лятото ги заменят с гъбични и какви ли не,редом с тези реклами за мастиката и сладоледа;) Така че в общи линии ни внушават колко сме болнави и как не можем да минем без лекарства и как при най-малката болежка или кихане,трябва да отидем до аптеката и да си купим тяхните лекарства.Това е.Можеш да спориш,колкото си искаш,но това е целта им и това са методите им за манипулация и то не толкова с цел печалба,а по-скоро власт и контрол.Те печалбите така или иначе си ги имат 8-)

Фастум гел е гел за травми. Това сезонна стока ли е, според теб?
А какво, да не би медиите да ни лъжат, че през зимата има настинки и грип, а през лятото не е трудно да хванеш гъбички?
В тия реклами никъде не се казва, че е задължително да си купиш лекарство. Те просто те информират какви са опциите. А ако някой е толкова залупен, че да ходи и да купува всичко, което се рекламира - от семки до последен модел Инфинити, то проблемът е негов и може само да съжалява, че не се рекламират и антипсихотици.
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]

Потребителски аватар
шивача
Мнения: 10135
Регистриран на: 11 авг 2011 13:06
Skype: С нами Бог!
Контакти:

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот шивача » 10 фев 2013 19:32

Не е далеч времето, когато ще настъпи анархия, от която ще последва мизерия, убийства и мародерства :idea:
НОСТРАДАМУС : 2024г болната мома отива в отвъдното !

Потребителски аватар
Botevist_1912
Мнения: 877
Регистриран на: 01 окт 2009 23:12
Контакти:

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот Botevist_1912 » 10 фев 2013 19:39

Според мен сме роби на системата, защото системата се нуждае от роби, които да я поддържат. Т.е. имаме нужда от по-добра система, ако искаме това да се промени. Но това е много трудна задача, защото програмирането на хората започва от най-ранна възраст и още от дете сте програмирани, че живеете в най-добрата система или така си вярвате. А има много по-добри и свободни системи. Но още от деца са ни програмирали мозъците за всичко. Програмирането се извършва от - Телевизията, религията, училището, семейството, университета. Човек, който веднъж е програмиран да мисли и да живее в гадна система, почти е невъзможно да си промени нагласата и убежденията. Той си вярва, че живее в демокрация, той си вярва, че ако си работлив и способен ще забогатееш, той си вярва, че държавата е справедлива и всеки живее добре. А пък ако той има шанс да живее добре, започва да си вярва, че е така, защото е умен и способен, а истината е, че просто е имал повече късмет от останалите. Но успелите и победилите хора никога не вярват, че успехът им се дължи на късмет и случайност. :) Надеждата ми е в децата, защото тяхното съзнание все още е непрограмирано и има някакви шансове да си остане свободно.

БОТЕВ ПЛОВДИВ Е НАЙ–СТАРИЯТ ФУТБОЛЕН КЛУБ В БЪЛГАРИЯ. БОТЕВ ПЛОВДИВ Е НАЙ–ВЕЛИКИЯТ ОТБОР.

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот CTAHKO » 10 фев 2013 19:45

vaskonti написа:
CTAHKO написа:
vaskonti написа:
CTAHKO написа:Аз да попитам,дали на някой му е направило впечатление в един рекламен блок на гледана телевизия в прайм тайма,колко реклами се излъчват и колко от рекламите са на фармацевтични продукти и всъщност какво се опитват да ти внушат по този начин. Аз една вечер бях преброил по Нова ТВ от 13 реклами за петминутен рекламен блок,осем на лекарствени и фармацевтични продукти.Всеки от вас може да си направи този експеримент.

Ти какво очакваш да се рекламира през зимата? Сладолед и ледена мастика ли? Я да видим колко реклами на лекарства ще преброиш в края на юни?

Хах,свършиха се зимните стоки продукти и това е единственото,което може да се рекламира,нали ;) Защо ми даваш пример с мастика и сладолед ? Кока Кола да не би да не рекламират зимата ? А може би Джони Уокър се пие само три месеца в годината :? Какво общо има Алгасан или Фастум гел със зимния сезон или пък някакви болкоуспокояващи :? А тези,които са свързани със зимния сезон,лятото ги заменят с гъбични и какви ли не,редом с тези реклами за мастиката и сладоледа;) Така че в общи линии ни внушават колко сме болнави и как не можем да минем без лекарства и как при най-малката болежка или кихане,трябва да отидем до аптеката и да си купим тяхните лекарства.Това е.Можеш да спориш,колкото си искаш,но това е целта им и това са методите им за манипулация и то не толкова с цел печалба,а по-скоро власт и контрол.Те печалбите така или иначе си ги имат 8-)

Фастум гел е гел за травми. Това сезонна стока ли е, според теб?
А какво, да не би медиите да ни лъжат, че през зимата има настинки и грип, а през лятото не е трудно да хванеш гъбички?

А аз какво съм написал :?: Ти си този,който твърди,че фармацевтичните компании едва ли не рекламирали само зимата и колко нормално било това,да те облъчват с реклами за болести и болежки :lol: Аз ти дадох примера с Фастум Гел и Алгасан,че ги рекламират целогодишно ;) Нещо ми се струва,че се извъртя ;) Както твърдеше,че рекламирали само зимата,сега даде назад 8-) И лятото те облъчват пич.А ако за теб това е нормално,за мен не е.
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

Потребителски аватар
фифи перото
Мнения: 4116
Регистриран на: 27 яну 2009 21:04

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот фифи перото » 10 фев 2013 19:47

vaskonti написа:
CTAHKO написа:
vaskonti написа:
CTAHKO написа:Аз да попитам,дали на някой му е направило впечатление в един рекламен блок на гледана телевизия в прайм тайма,колко реклами се излъчват и колко от рекламите са на фармацевтични продукти и всъщност какво се опитват да ти внушат по този начин 8-) Аз една вечер бях преброил по Нова ТВ от 13 реклами за петминутен рекламен блок,осем на лекарствени и фармацевтични продукти 8-) Всеки от вас може да си направи този експеримент.

Ти какво очакваш да се рекламира през зимата? Сладолед и ледена мастика ли? Я да видим колко реклами на лекарства ще преброиш в края на юни?

Хах,свършиха се зимните стоки продукти и това е единственото,което може да се рекламира,нали ;) Защо ми даваш пример с мастика и сладолед :? Кока Кола да не би да не рекламират зимата 8-)А може би Джони Уокър се пие само три месеца в годината :? Какво общо има Алгасан или Фастум гел със зимния сезон или пък някакви болкоуспокояващи :? А тези,които са свързани със зимния сезон,лятото ги заменят с гъбични и какви ли не,редом с тези реклами за мастиката и сладоледа;) Така че в общи линии ни внушават колко сме болнави и как не можем да минем без лекарства и как при най-малката болежка или кихане,трябва да отидем до аптеката и да си купим тяхните лекарства.Това е.Можеш да спориш,колкото си искаш,но това е целта им и това са методите им за манипулация и то не толкова с цел печалба,а по-скоро власт и контрол.Те печалбите така или иначе си ги имат 8-)

Фастум гел е гел за травми. Това сезонна стока ли е, според теб?
А какво, да не би медиите да ни лъжат, че през зимата има настинки и грип, а през лятото не е трудно да хванеш гъбички?
В тия реклами никъде не се казва, че е задължително да си купиш лекарство. Те просто те информират какви са опциите. А ако някой е толкова залупен, че да ходи и да купува всичко, което се рекламира - от семки до последен модел Инфинити, то проблемът е негов и може само да съжалява, че не се рекламират и антипсихотици.





Точно медиите лъжат , а рекламитенеусетно промиват мозъците на хората.Повечето-както казах-превърнали се на потребители, постепенно се превръщат и в жертва на рекламата.Постоянното натрапване на:"грипна епидемия на прага на страната", "нов вирус се очаква до дни", и т.н., постоянното "психиране" на населението от "медиите" от една страна и от друга-рекламите.Та някой кара ли те да си купиш лекарства?
Make love ,not war!`

Тошо, кажи си!

Офтопик:
На много хора тук... не им трябва мозък за да живеят.... правят го несъзнателно...

Потребителски аватар
фифи перото
Мнения: 4116
Регистриран на: 27 яну 2009 21:04

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот фифи перото » 10 фев 2013 19:58

Между другото ,браво на автора за темата.Може да е спортен форум, но с такива теми се провокира мисленето , а не първосигналното противопоставяне по оста-сини-червени, София-други градове, ....
Мислещите хора не могат да са роби и колкото повече са те, толкова повече системата ще се разклаща.
Make love ,not war!`

Тошо, кажи си!

Офтопик:
На много хора тук... не им трябва мозък за да живеят.... правят го несъзнателно...


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта