Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Можете да изберете само 1 отговор

 
 
Виж резултатите

Потребителски аватар
South_Park
Мнения: 4115
Регистриран на: 20 яну 2010 14:14

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот South_Park » 10 фев 2013 17:14

CTAHKO написа:Аз да попитам,дали на някой му е направило впечатление в един рекламен блок на гледана телевизия в прайм тайма,колко реклами се излъчват и колко от рекламите са на фармацевтични продукти 8-) Аз една вечер бях преброил по Нова ТВ от 13 реклами за петминутен рекламен блок,осем на лекарствени и фармацевтични продукти 8-) Всеки от вас може да си направи този експеримент.

+1 . още 1 експеримент, пуснете си ТВ-то на ьТВ в 20:00(19:00, все тая) , когато вечеряте и ПРИЕМАТЕ енергия чрез храната си , именно в този период от новините се казват предимно отрицателни новини , тъй като когато човек се храни е МНОГО по-лесно да приеме информация без да я оспорва , тъй като не оспорва храната(енергията) приемана от него ;)
[/quote]
Абе курви сини как едно теле от присъстващите не повдига въпроса от къде тея пари за скъпи играчи и треньори, как ще се платят 30те милиона дългове, тръгнал ли е клуба към фалит, и все такива неудобни въпроси.[/quote]

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: Съм ли аз обществена собственост!?

Мнениеот CTAHKO » 10 фев 2013 17:15

TodorT написа:
CTAHKO написа:
crap написа:За цигарите не си прав - най-нормалното нещо е да ги забранят. Снощи бяхме в яко наблъскан клуб и вътре едва се дишаше. Мой приятел пушач ми каза: "А представяш ли си, ако тук се пушеше?!". Ако там се пишеше, клуба най-вероятно щеше да се е изпразнил, което пък опровергава глупостите на лобистите в парламента. Запалената цигара не вреди само на пушещия я - не го забравяйте това и се научете да се съобразявате с останалите.

А ти какво правиш на място,където се пуши :roll: Много е просто.Излизаш от заведението и отиваш там,където не се пуши ;) Ама по-лесно е да си сред пушачи и после да ревеш,че те тровели 8-)

Да де, ама в момента се пуши навсякъде! Аз къде да отида, като искам да не се пуши?

Има си места,където наистина се спазва тази забрана,ама там и хора няма :lol: Но здравето изисква жертви :lol:
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

Потребителски аватар
South_Park
Мнения: 4115
Регистриран на: 20 яну 2010 14:14

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот South_Park » 10 фев 2013 17:15

Има специална тема за пушенето , не се отклонявайте , ако обичате ;)
[/quote]
Абе курви сини как едно теле от присъстващите не повдига въпроса от къде тея пари за скъпи играчи и треньори, как ще се платят 30те милиона дългове, тръгнал ли е клуба към фалит, и все такива неудобни въпроси.[/quote]

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот CTAHKO » 10 фев 2013 17:17

South_Park написа:
CTAHKO написа:Аз да попитам,дали на някой му е направило впечатление в един рекламен блок на гледана телевизия в прайм тайма,колко реклами се излъчват и колко от рекламите са на фармацевтични продукти 8-) Аз една вечер бях преброил по Нова ТВ от 13 реклами за петминутен рекламен блок,осем на лекарствени и фармацевтични продукти 8-) Всеки от вас може да си направи този експеримент.

+1 . още 1 експеримент, пуснете си ТВ-то на ьТВ в 20:00(19:00, все тая) , когато вечеряте и ПРИЕМАТЕ енергия чрез храната си , именно в този период от новините се казват предимно отрицателни новини , тъй като когато човек се храни е МНОГО по-лесно да приеме информация без да я оспорва , тъй като не оспорва храната(енергията) приемана от него ;)

Това си е чиста форма на НЛП.Специално БТВ са най-напреднали в това отношение 8-)
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

Потребителски аватар
aguias
Мнения: 367
Регистриран на: 09 дек 2011 18:55
Skype: нямам
Контакти:

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот aguias » 10 фев 2013 17:25

Вярвам ,че хората който са се писали за свободни не са имали в предвид" без ангажименти" :lol: :lol: !
Benfica Lisboa

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6478
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот Alexx » 10 фев 2013 17:31

TodorT написа:Божееее .... защо подценявате ваксините ?! Всеки нормален и трезво мислещ човек ще разбере от какво го предпазва ваксината- болести и епидемии! Това е! В миналото знаете ли каква е била смъртността от туберколоза например? Ваксините при раждането на детето и след това са адски важни! Много хора също подценяват противогрипните ваксини, но и те имат огромно значение! Лично аз се ваксинирам с противогрипна ваксина от 8 години насам... еми мога да ви кажа, че зимно време дори да ме хване грипа "минавам леко"- не висока температура, отпадналост около ден и после съм свеж. Имам братовчед, който се разболява само като температурата падне под 10 градуса и е доста "кекав" (слаб имунитет)... и той ми развива теории как тия ваксини не помагат, докато не се ваксинира една година и за цяла зима се разболя 1 път за 3 дни ;) Да, факт е, че фармацевтичната индустрия е адски силна и генерира печалби в размер на 1200 млрд. годишно (това е сума, която си я разделят 10-тина компании в света), ама нека гледаме и реално на нещата! ;)



Ваксините са като телевизора! Значи на нас ни казват,че телевизията е нещо хубаво, защото се информираш и си информиран, благодарение на свободата на словото.Обаче телевизията се използва за пропаганда!(Един американец, чието име забравих е казал в началото на 20век ,че свободата на словото е за този който притежава вестника). Същото е с ваксините. Те не се използват за предназначенията които си написал. Това всичко е на теория. Да ваксините могат да се използват за добро, но не се използва! Съвременната медицина работи на принципа "едно оправя друго руши". Лекуват се симптомите,а не болестта, за да може да се притъпи болестта временно и след това човек пак да се разболее. Без болни хора няма да има индустрия и печалба и за това е нормално по този начин да работят фарм. компании. Нямат изгода и печалба!

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот vaskonti » 10 фев 2013 17:31

CTAHKO написа:Аз да попитам,дали на някой му е направило впечатление в един рекламен блок на гледана телевизия в прайм тайма,колко реклами се излъчват и колко от рекламите са на фармацевтични продукти и всъщност какво се опитват да ти внушат по този начин 8-) Аз една вечер бях преброил по Нова ТВ от 13 реклами за петминутен рекламен блок,осем на лекарствени и фармацевтични продукти 8-) Всеки от вас може да си направи този експеримент.

Ти какво очакваш да се рекламира през зимата? Сладолед и ледена мастика ли? Я да видим колко реклами на лекарства ще преброиш в края на юни?
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]

BETCHUALENG
Мнения: 314
Регистриран на: 09 авг 2010 21:03
Skype: BETCHUALENG
Контакти:

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот BETCHUALENG » 10 фев 2013 17:52

Добър въпрос, нелошо изложение към темата.
Разбира се, намират се хора да оплюят всичко това, едни - понеже не разбират написаното, други сляпо позовавайки се на това как е ДРУГАДЕ (а кой каза, че въпроса не важи за хората навсякъде?), трети се улавят за отделни компоненти на въпроса (примерно пушенето), без да отговорят като цяло смислено.

Ако се замислим, автора е прав. Всички са в подчинение на системата, дори тези, които я оглавяват. Едните зависят от нея, високото им положение зависи от нея и те непрекъснато полагат усилия да я поддържат, другите път са принудени да живеят по образеца, който тя налага, тъй като алтернатива реално НЯМА.

Система винаги има навсякъде, абсолютен вакуум няма. Дали е "демократична правова държава", социалистическа република, фашистки режим, еднолична диктатура или нещо друго, винаги има една линия, която хората трябва да спазват, набор от правила и норми, които им се налагат дори и когато те не са мнение на мнозинството.

Също така винаги има една линия на информиране на населението, която да му поднесе само удобните на системата факти, погледнати пак през удобна на тази система гледна точка. Това е с цел само едно абсолютно малцинство, което не се поддава на пропагандата реално да е против всичко това и да няма шанс.

Защото дори недоволните от системата живеят според нея, това е техния свят и те избор нямат. Ако се преместят, просто отиват при друга Система и толкова. Дали КНДР или Германия.. система ще има. Да, личните условия на живот, комфорта и начина на пропаганда и налагане на дадена система понякога е различен, но системата си остава.

Като типичен пример мога да дам двете страни, създали политическа, военна и идеологическа конфронтация, нямаща равна в историята: СССР и САЩ. В едната страна водещата роля на КПСС, партийната линия, идеологията и удар по всеки, който не е съгласен с всичко това, все неща с пряко отношение към живота на хората. В другата първо маккартизма, който също под надслова идеологическа борба се превръща в средство за премахване на ВСЯКАКВИ неудобни елементи, а сега абсолютно узаконеното право на властите да следят, подслушват, убиват без съд и присъда и да започват война след война.

Система винаги ще има. Тя се налага в живота на хората по всякакви начини, независимо дали е под формата на политическа доктрина, религия или "етични" норми, методите са едни и същи: Манипулация на информацията, която достига до хората с цел да се насади в тях исканото виждане по даден въпрос, а оттам и съответното мнение, пропаганда, която налага нужните на системата ценности и уверява, че именно на тази система се крепи всичко, като същевременно непрестранно изтъква постигането на свобода и други високи цели като резултат от самата система.

Да допълня, че аз не съм на 100% против някаква система, трябва да има и ред. Оптималния вариант е да е система, наложена по съгласие на огромно мнозинство от населението, но на практика това никога не се получава.
Дори хората да изберат нещо сравнително свободно, то се изражда до познатите ни системи. Това е просто човешкия манталитет.

По темата наистина може бая да се пише. Могат да се изредят стотици и хиляди примери и детайли. Но дори да се разгледат внимателно всички политически, икономически, идеологически, религиозни и етически системи, оставили малко по-трайна следа в историята, изводите биха били същите. Казвам го като човек, който се е запознал с доста от тях, някога ми беше нещо като хоби.
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
talpata
Мнения: 488
Регистриран на: 09 апр 2011 13:52
Контакти:

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот talpata » 10 фев 2013 17:55

В тази система в която ни натикаха,ще унищожи света.Как ли,ще се почувстват нещастниците управляващи света,когато няма да имат какво да управляват? :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
magga
Мнения: 1377
Регистриран на: 28 яну 2011 23:15
Контакти:

Re: Анкета: Свободни хора ли сме, или сме роби на системата?

Мнениеот magga » 10 фев 2013 18:11

Ако имам нужната техника мога да ви проследя през форума :lol: защо имате регистрация тук ? Защо ползвате интернет ? Зависими ли сте от него ? Осъзнавате ли, че сте в една глобална мрежа, която всеки може да използва за своя изгода ?? Никой от вас не може да ми отговори и да си защити тъпата позиция как едва ли не трябва да живее в гората, за да не е наблюдаван и следен от НСБОП, ЦРУ , ФБР и тн :roll: хора разберете, че точно от вас никой не се вълнува, ама грам не им дреме, че ви има дори :lol: и все пак точно вие правите напук на системата и точно вие ще я променяте, нека, щом вие сте единствените прогледнали в България след години ще ни управлявате :)


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта