Филми които си заслужават да гледате

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43752
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Филми които си заслужават да гледате

Мнениеот rhaegar » 28 юли 2017 12:25

Аз дано смогна да го изгледам в неделя, ако не, ще чакаме Замунда.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Филми които си заслужават да гледате

Мнениеот Groucho » 28 юли 2017 15:19

Soulen написа:Адмирации за моя любим german bomber, бомбардировките бяха най-добрите, които някога съм виждал, можеше да се усети чистия и неподправен ужас, който са изпитвали преди почти 80 години :)

Да, особено първата бомбардировка с легналите на плажа войници беше изключително добре композирана и заснета. Иначе, да, индивидуално персонажите не бяха кой знае колко добре развити. Може би режисьорът е търсил нарочно такъв ефект.


Потребителски аватар
South_Park
Мнения: 4115
Регистриран на: 20 яну 2010 14:14

Re: Филми които си заслужават да гледате

Мнениеот South_Park » 08 сеп 2017 22:54

tevez написа:Изображение

Нямах големи очаквания към него, но съм грешил.
Брилянтен сценарий, страхотна актьорска игра и останах накрая втрещен от финала.
Много заплетен трилър. Препоръчвам горещо за любителите на мистерията.

Уникален филм, евала 8-)
[/quote]
Абе курви сини как едно теле от присъстващите не повдига въпроса от къде тея пари за скъпи играчи и треньори, как ще се платят 30те милиона дългове, тръгнал ли е клуба към фалит, и все такива неудобни въпроси.[/quote]

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24506
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Филми които си заслужават да гледате

Мнениеот boabbb » 11 сеп 2017 20:19

Изображение

Мисля да го гледам, дали става ...
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43752
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Филми които си заслужават да гледате

Мнениеот rhaegar » 11 сеп 2017 23:54

boabbb написа:Изображение

Мисля да го гледам, дали става ...


Ако не си чел книгата, ще ти хареса. Ако си я чел, пак ще ти хареса, но сякаш малко повече са наблегнали на холивудското и не са задълбочили историята.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 8852
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Филми които си заслужават да гледате

Мнениеот Soulen » 13 сеп 2017 11:35

Аз не съм голям фен на хорърите, може би и затова много ми хареса. Завладяваща е историята и клоуна е добър, сигурно книгата е още по-яка :)
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43752
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Филми които си заслужават да гледате

Мнениеот rhaegar » 13 сеп 2017 11:56

Soulen написа:Аз не съм голям фен на хорърите, може би и затова много ми хареса. Завладяваща е историята и клоуна е добър, сигурно книгата е още по-яка :)


Ами, доста неща само са загатнати, но беше ясно, че няма как да се задълбочат прекалено в историята. Боят с камъни например, в книгата е епичен. Някои неща бяха променени-родителите на Майк са живи, даже баща му е доста по-важна фигура, бащата на Хенри Бауърс изобщо не е полицай, отрязването на косата на Бевърли ме изнерви доста. А, да, променили са и времевата линия, от 1958/1985 в книгите, на 1985/2012 (предполагам) във филмите.
Въобще, историите им като деца и страховете им (всеки вижда То в различна форма, общият образ е клоун), бяха съвсем накратко обяснени, за сметка на екшъна и битките с То. Въобще, много голяма част от книгата е за преживяванията им като деца, дори и когато се връщат като възрастни, което ще е във вторият филм.
Но като цяло, не лош филм, една идея по-холивудски, отколкото трябва, но става.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 8852
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Филми които си заслужават да гледате

Мнениеот Soulen » 13 сеп 2017 12:35

rhaegar написа:
Soulen написа:Аз не съм голям фен на хорърите, може би и затова много ми хареса. Завладяваща е историята и клоуна е добър, сигурно книгата е още по-яка :)


Ами, доста неща само са загатнати, но беше ясно, че няма как да се задълбочат прекалено в историята. Боят с камъни например, в книгата е епичен. Някои неща бяха променени-родителите на Майк са живи, даже баща му е доста по-важна фигура, бащата на Хенри Бауърс изобщо не е полицай, отрязването на косата на Бевърли ме изнерви доста. А, да, променили са и времевата линия, от 1958/1985 в книгите, на 1985/2012 (предполагам) във филмите.
Въобще, историите им като деца и страховете им (всеки вижда То в различна форма, общият образ е клоун), бяха съвсем накратко обяснени, за сметка на екшъна и битките с То. Въобще, много голяма част от книгата е за преживяванията им като деца, дори и когато се връщат като възрастни, което ще е във вторият филм.
Но като цяло, не лош филм, една идея по-холивудски, отколкото трябва, но става.


Ако го направят едно към едно с книгата, няма да е толкова гледаем. Има неща, които са готини само на книга, ако ги визуализираш няма как да получиш същия ефект. Говоря по принцип за филмите и хората, които се оплакват, че не били едно към едно.

ПП 3 пъти почвам тая малазанска книга и след 50 страници се отегчавам от безпбройните герои, имена и локации. Да не говоря какви смахнати имена имат. А тая смотана титла адюктантка ме заболява главата като я прочета 50 пъти. Даже и правилно не мога да я напиша :mrgreen:
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43752
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Филми които си заслужават да гледате

Мнениеот rhaegar » 13 сеп 2017 13:23

Soulen написа:ПП 3 пъти почвам тая малазанска книга и след 50 страници се отегчавам от безпбройните герои, имена и локации. Да не говоря какви смахнати имена имат. А тая смотана титла адюктантка ме заболява главата като я прочета 50 пъти. Даже и правилно не мога да я напиша :mrgreen:


Weakling.

Адюнкта, бе. :lol:

Чети ги в оригинал?
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ivan56 и 22 госта