EVN изгони семействата от взривения блок от хотела

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
tinko
Мнения: 518
Регистриран на: 08 авг 2010 16:55
Контакти:

EVN изгони семействата от взривения блок от хотела

Мнениеот tinko » 20 окт 2012 10:00

EVN изгони семействата от взривения блок от хотела

Четирите семейства от взривения във вторник жилищен блок в Бургас днес следобед са напуснали по най-унизителния начин хотел „България“ с всичкия си багаж. Кашони, бохчи и куфари, вещи от първа необходимост – неща, които са оцелели от унищожените им домове, под които избухна трафопоста, са били струпани около час във фоайето на хотела, а нещастниците плачели от унижение.
„Картината беше жалка, особено ми е мъчно за двете момиченца на Пламен Димитров, направо ми се късаше сърцето!“, каза служителка от хотела пред Бесове.бг. Още вчера от енергоразпределителното дружество EVN – виновно за взривения трансформатор на ул.“Хан Крум“15Б започнали да звънят на рецепцията с разпореждане да съобщят на настанените там, че няма кой да им плаща скъпите нощувки – да намерят начин веднага да се изнесат!
Във вторник следобед, часове след трагедията, бургаският кмет Димитър Николов съобщи, че на своя глава е настанил четирите семейства в апартаменти в хотела, който е в непосредствена близост до злощастния адрес. Той увери, че разходите за престоя им там, докато ги устроят с общински жилища, ще бъдат поети от EVN. По-късно същата вечер членът на УС на EVN- България Константин Величков потвърди пред телевизионните екрани на цяла България, че ще платят хотела, докато бъдат подготвени общински помещения за настаняване.
От частното дружество са казали на рецепцията, че ще платят за нощуването им във вторник и сряда, но за четвъртък не поемали ангажименти. Затова – ако остават щяло да е на тяхна отговорност.
Кметът на Бургас е бил уведомен вчера преди обед и затова се наложило спешно да се довършват четирите общински жилища в жк „Зорница“, които са били на голи неизмазани стени до вторник.
„Успяхме да ги оборудваме с всичко необходимо за нормален, но скромен живот и да ги настаним“, казаха общинските служители на Николов, но не пожелаха да коментират. Самият той бил смаян от постъпката на EVN. Ставало дума за не повече от 1 500 лева разходи, ако бездомниците бяха прекарали още две нощи в хотела. Още повече, че оттам също имали нагласа да направят отстъпка.
Управителят на хотелa Георги Мицов е бил уведомен за гаврата от страна на EVN и веднага е реагирал – казал на подчинените си да върнат обратно хората по апартаментите, но вече било късно. В автобус на общината бил натоварен събрания багаж.

banderas13
Мнения: 58
Регистриран на: 30 сеп 2009 21:20
Skype: banderas_13
Контакти:

Re: EVN изгони семействата от взривения блок от хотела

Мнениеот banderas13 » 20 окт 2012 10:28

Типично по нашенски ! Те монополистите могат да си правят каквото си поискат ! :mrgreen:

el-ninho
Мнения: 63
Регистриран на: 20 яну 2012 11:59
Контакти:

Re: EVN изгони семействата от взривения блок от хотела

Мнениеот el-ninho » 20 окт 2012 11:05

Понякога си мисля,че за да се оправят такива неща или по-скоро да има по-голяма гласност и контрол от разните институции, трябва да се съберем както се събраха хората в Катуница и както бяха подкрепени от много други от различните краища на страната.
Така хем малко монополистите ще понастръхнат,хем може и ние да си пооправим живота малко.

orion
Мнения: 722
Регистриран на: 03 авг 2011 10:40
Контакти:

Re: EVN изгони семействата от взривения блок от хотела

Мнениеот orion » 20 окт 2012 11:33

EVN са едни нещастници и всеки в Бургас го знае това.

Потребителски аватар
Sword Coast Boys
Мнения: 578
Регистриран на: 08 мар 2009 13:33
Контакти:

Re: EVN изгони семействата от взривения блок от хотела

Мнениеот Sword Coast Boys » 20 окт 2012 11:35

До там ли опряхме, да се молим на недоказния педофил Мицов? Баси скапаната държава!
Всичко, което е далеч от морето, е провинция

Потребителски аватар
aver4e
Мнения: 4
Регистриран на: 27 юли 2012 09:13
Skype: ra7amaha7a
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Re: EVN изгони семействата от взривения блок от хотела

Мнениеот aver4e » 20 окт 2012 11:43

el-ninho написа:Понякога си мисля,че за да се оправят такива неща или по-скоро да има по-голяма гласност и контрол от разните институции, трябва да се съберем както се събраха хората в Катуница и както бяха подкрепени от много други от различните краища на страната.
Така хем малко монополистите ще понастръхнат,хем може и ние да си пооправим живота малко.


"Дела трябват, а не думи" , "Без революция сме загубени во веки веков" - Васил Левски
Повече няма какво да говорим!
Когато вървиш на открито, не закачай никого. Ако някой те обезпокои, помоли го да престане. Ако той не престане, унищожи го.

urkoto
Мнения: 3894
Регистриран на: 25 апр 2010 11:54

Re: EVN изгони семействата от взривения блок от хотела

Мнениеот urkoto » 20 окт 2012 11:48

Време е някой наш брат да запише завинаги името си със златни букви в историята като си облече едно елече и отиде в централния офис я на ЧЕЗ, я на ЕВН. Ние ще го обявим за мъченик, въпреки, че курвенските медии ще го заклеймят.
Краен костовист за сведение на всички герберастки псета.

http://vbox7.com/play:9c1d258e8b - най-великия 3-секунден клип в историята на човечеството

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: EVN изгони семействата от взривения блок от хотела

Мнениеот защо » 20 окт 2012 12:13

banderas13 написа:Типично по нашенски ! Те монополистите могат да си правят каквото си поискат ! :mrgreen:


Е, EVN не са нашенци. Не ги знам иначе какви са, мен ме дерат ЧЕЗ, специално за тях мога да кажа, че са доста по-организирани от ВиК или топлофикацията, и по-коректни от Глобул или Виваком. Всъщност, и по-организирани, и по-коректни от всяко от четирите, дето съм се сетил за тях.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

banderas13
Мнения: 58
Регистриран на: 30 сеп 2009 21:20
Skype: banderas_13
Контакти:

Re: EVN изгони семействата от взривения блок от хотела

Мнениеот banderas13 » 20 окт 2012 12:17

защо написа:
banderas13 написа:Типично по нашенски ! Те монополистите могат да си правят каквото си поискат ! :mrgreen:


Е, EVN не са нашенци. Не ги знам иначе какви са, мен ме дерат ЧЕЗ, специално за тях мога да кажа, че са доста по-организирани от ВиК или топлофикацията, и по-коректни от Глобул или Виваком. Всъщност, и по-организирани, и по-коректни от всяко от четирите, дето съм се сетил за тях.


И аз не ги знам какви са, но в тяхната държава, едва ли ще го направят ! Щото ще ги скъсат от дела.

BETCHUALENG
Мнения: 314
Регистриран на: 09 авг 2010 21:03
Skype: BETCHUALENG
Контакти:

Re: EVN изгони семействата от взривения блок от хотела

Мнениеот BETCHUALENG » 20 окт 2012 12:47

Алеле майко, тия трябва да ги съдят обезщетение на хората да платят. Гърмят апартаментите на хората, а после ги изритват на улицата.
[center]Изображение[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта