Шиптари,цигани и/или фашисти

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Shtuka
Мнения: 290
Регистриран на: 22 май 2011 09:59
Skype: ivaylo shtukov
Местоположение: Bournemouth
Контакти:

Шиптари,цигани и/или фашисти

Мнениеот Shtuka » 26 юли 2012 10:17

За пореден път тази година най-нагло Българи са обиждани на цигани,то не беше в''маседония'',''босна'',сега и в ''хърватия''.Незнам за вас,но на мен започна да ми писва от това безхаберие на правителството ни,което не взима под внимание тревожния факт,че нашия народ се превръща в най-мразения не само на Балканите,но и в Европа.И питам аз какво право имат едни шиптари(да всички са такива,дошли от планината/гората) и фашисти да ни обиждат?!Всичко това при положение,че техните народи са сбъркани и не знаят какви са,откъде са и накъде отиват,говорят на един език а се убиват като псета и т.н.(няма смисъл да задълбавам повече)...Изобщо ако беше нормално това правителство трябваше поне да излезе с някакво открито писмо до Международната общност и да даде ясно да се разбере,че не може така да се слага цял един народ под общ знаменател,заради едно негово малцинство и разни престъпници,които са избягали от тук за да безчинстват на запад(да не говорим за маседоните и назряващия конфликт с българския етнос живеещ в горката им държавица)!А другия интересен факт е,че докато ни обиждат и ругаят всички тея от Балканите и Европата,всички които идват в нашата Родина се насират от ядене,пиене,е*ане и се кефят безмерно, и повечето се държат изключително нагло и без грам уважение(отнася се предимно за ''източноЙевропейците'' и в частност за тъмните балкански субекти),и това е тук,представям си как ще се държат ако си в тяхната държава...казвам това като трудещ се в голям хотел,който е целогодишен и имам поглед върху всякакъв вид чужденци...
Е питам аз с какво заслужихме да сме циганите на Европа,и не са ли виновни всичките политици през последните 22 години това да стане факт в очите на балканците и европейците?!Къде са Българщината,Българския Дух,Самоуважението и Националната Гордост?!

П.П. Моля за коментар на ситуацията от грамотни хора!
[rimg]http://x.vukajlija.com/var/uploads/reactions/201303/75025/Soccer-bump-stairs-gtfo.gif[/rimg]

izumrud
Мнения: 468
Регистриран на: 30 авг 2010 00:57
Местоположение: София/Несебър
Контакти:

Re: Шиптари,цигани и/или фашисти

Мнениеот izumrud » 26 юли 2012 10:31

Нещата не са еднозначни, нито пък еднопластови
на първо място ние не сме хората, които имаме генерални лостове за действие
на второ място, хората, които имат генерални лостове, не го правят по много причини
на трето място - дори и ти, който пиешш за проблема, не си влязъл в същината му. Не може да живеем само с миналото - кои откъде идвали, кои каква история имали, кои били измислена нация и т.н. Ние българите живеем САМО И ЕДИНСТВЕНО с миналото си, с историята си. Все ни тегли назад, а не напред. Как пък не прочетох някой да напише "а ние занапред правим проект и в момента копаем дупка за еди какво си, или наливаме бетона на еди какво си или търсим земя за научен център, ще продаваме достижения на Крайслер или Космическата агенция" да речем? Защо сме/сте такива?
как да ви приемат, като нямате никакви реални постижения?
единствената държава без НИТО ЕДИН нобелов лауреат, единствената държава без сериозни научни постижения във втората половина на 20-и век, като изключим един професор от Варна, който е измислил формулата на Трептенията на коляновия вал на двигателя, която е единствена и уникална за целия свят
музика - нула в класациите, актьори в холивуд или на голямата сцена - нула
Е, какви претенции имаме?

donpacko
Мнения: 1045
Регистриран на: 29 ное 2008 14:05
Контакти:

Re: Шиптари,цигани и/или фашисти

Мнениеот donpacko » 26 юли 2012 10:33

Сега ще ти кажа и аз нещо.Миналата сряда във Разград говорих със двама хървати единия мюсолманин другия християнин,преди това говорих със една полякиня и една грузинка.Щом четирима човека ми казаха долу горе ще предам думите "Вие сте народ от безбожници",всеки му прави впечатление,че нашите храмове са празни,и това ми го натякваха.От там ми казаха и други неща,че като излезели от църквата намирали много допирни точки и лесно се обеднявали,а ние тука се делим винаги.

Потребителски аватар
Cesc Fabregas
Мнения: 12417
Регистриран на: 28 мар 2008 12:17
Контакти:

Re: Шиптари,цигани и/или фашисти

Мнениеот Cesc Fabregas » 26 юли 2012 10:46

E как няма всичко живо да мрази българите, като повечето се имат за най-великия народ на земята и с най-великата история? Тука не спираме да говорим кои били българи, кои били мангали, кои "ще е*ем" и определяме кои били измислени. Е кой да ги уважва такива хора? Основната "историческа гордост" е формирана на базата на някаква глупост, която се е изучавала до 12 клас в училищата. Занимавам се професионално с история, и мога да ви кажа че много от нещата в нашето "велико минало" далеч не са такива, каквито повечето си ги представяте... ;)
А тая част дето разправяте как се държали хърватите или които и да е тук, по-добре вижте как се държат българите където и да е в чужбина или поне мнозинството от тях и пак ще си говорим. Няма такива селяндури и олигофрени просто, няма как да ги сбъркаш!
Amala!
Pazza Inter amala !
E'una gioia infinita
che dura una vita !
PАZZA INTER AMALA !

karlsruher
Мнения: 34
Регистриран на: 22 юни 2012 20:48
Контакти:

Re: Шиптари,цигани и/или фашисти

Мнениеот karlsruher » 26 юли 2012 10:50

Не е вярно това за българите и църквите ни. Ходим повече от доста други нации. Мога да дам пример за Германия. Църквите им са винаги празни, поне известните. Това лято бях в Гърция, в Патра. Там влезнахме в най-големия православен храм Св. Андрей. Освен нас нямаше нито един посетител. Неприятно беше, че около храма, а и навсякъде в Гърция имаше страшно български цигани, които просеха. А тези хървати и поляци се съмнявам да се влизали в някой български храм. Нарекли са ни безбожници, защото ние сме православни християни и не сме като тях.

П.С. Мнозинството българи се държим доста по-добре в чужбина, отколкото ако сме в България. Доказателство са многото ръководни постове на българи в чужбина във всякакви фирми и предприятия. Но законите са други на запад, и писаните и неписаните. :)
Само циганите се държат еднакво навсякъде, но те са българи само по паспорт. :)

Потребителски аватар
South_Park
Мнения: 4115
Регистриран на: 20 яну 2010 14:14

Re: Шиптари,цигани и/или фашисти

Мнениеот South_Park » 26 юли 2012 10:52

donpacko написа:Сега ще ти кажа и аз нещо.Миналата сряда във Разград говорих със двама хървати единия мюсолманин другия християнин,преди това говорих със една полякиня и една грузинка.Щом четирима човека ми казаха долу горе ще предам думите "Вие сте народ от безбожници",всеки му прави впечатление,че нашите храмове са празни,и това ми го натякваха.От там ми казаха и други неща,че като излезели от църквата намирали много допирни точки и лесно се обеднявали,а ние тука се делим винаги.

Много ясно че храмовете ще са празни , виж само кой е вътре - Мутрополити с БМВ-та и Мерцедеси .
[/quote]
Абе курви сини как едно теле от присъстващите не повдига въпроса от къде тея пари за скъпи играчи и треньори, как ще се платят 30те милиона дългове, тръгнал ли е клуба към фалит, и все такива неудобни въпроси.[/quote]

Потребителски аватар
South_Park
Мнения: 4115
Регистриран на: 20 яну 2010 14:14

Re: Шиптари,цигани и/или фашисти

Мнениеот South_Park » 26 юли 2012 10:54

karlsruher написа:Не е вярно това за българите и църквите ни. Ходим повече от доста други нации. Мога да дам пример за Германия. Църквите им са винаги празни, поне известните. Това лято бях в Гърция, в Патра. Там влезнахме в най-големия православен храм Св. Андрей. Освен нас нямаше нито един посетител. Неприятно беше, че около храма, а и навсякъде в Гърция имаше страшно български цигани, които просеха. А тези хървати и поляци се съмнявам да се влизали в някой български храм. Нарекли са ни безбожници, защото ние сме православни християни и не сме като тях.

П.С. Мнозинството българи се държим доста по-добре в чужбина, отколкото ако сме в България. Доказателство са многото ръководни постове на българи в чужбина във всякакви фирми и предприятия. Но законите са други на запад, и писаните и неписаните. :)
Само циганите се държат еднакво навсякъде, но те са българи само по паспорт. :)

И какво общо има ходенето на църква(ПО задължение) с вярата в Бог , тъй като повечето хора го правят просто по задължение , а след като излязат от там , започват пак със простотиите и нехристиянско държание :roll:
И вие може да ходите на църква , а като дойде мач да се избиете като животни - това вярващи(християни) ли ви прави :?:
Последна промяна от South_Park на 26 юли 2012 10:55, променено общо 2 пъти.
[/quote]
Абе курви сини как едно теле от присъстващите не повдига въпроса от къде тея пари за скъпи играчи и треньори, как ще се платят 30те милиона дългове, тръгнал ли е клуба към фалит, и все такива неудобни въпроси.[/quote]

Потребителски аватар
RealMCF
Мнения: 183
Регистриран на: 18 дек 2010 11:19
Контакти:

Re: Шиптари,цигани и/или фашисти

Мнениеот RealMCF » 26 юли 2012 10:55

Shtuka написа:За пореден път тази година най-нагло Българи са обиждани на цигани,то не беше в''маседония'',''босна'',сега и в ''хърватия''.Незнам за вас,но на мен започна да ми писва от това безхаберие на правителството ни,което не взима под внимание тревожния факт,че нашия народ се превръща в най-мразения не само на Балканите,но и в Европа.И питам аз какво право имат едни шиптари(да всички са такива,дошли от планината/гората) и фашисти да ни обиждат?!Всичко това при положение,че техните народи са сбъркани и не знаят какви са,откъде са и накъде отиват,говорят на един език а се убиват като псета и т.н.(няма смисъл да задълбавам повече)...Изобщо ако беше нормално това правителство трябваше поне да излезе с някакво открито писмо до Международната общност и да даде ясно да се разбере,че не може така да се слага цял един народ под общ знаменател,заради едно негово малцинство и разни престъпници,които са избягали от тук за да безчинстват на запад(да не говорим за маседоните и назряващия конфликт с българския етнос живеещ в горката им държавица)!А другия интересен факт е,че докато ни обиждат и ругаят всички тея от Балканите и Европата,всички които идват в нашата Родина се насират от ядене,пиене,е*ане и се кефят безмерно, и повечето се държат изключително нагло и без грам уважение(отнася се предимно за ''източноЙевропейците'' и в частност за тъмните балкански субекти),и това е тук,представям си как ще се държат ако си в тяхната държава...казвам това като трудещ се в голям хотел,който е целогодишен и имам поглед върху всякакъв вид чужденци...
Е питам аз с какво заслужихме да сме циганите на Европа,и не са ли виновни всичките политици през последните 22 години това да стане факт в очите на балканците и европейците?!Къде са Българщината,Българския Дух,Самоуважението и Националната Гордост?!

П.П. Моля за коментар на ситуацията от грамотни хора!

Ами докато такива като теб слагат имената на другите страни в кавички и ги изписват неграмотно и с малка буква, подценявайки ги неоправдано от гледна точка на собственото ни настояще, ще ни смятат за "фашисти"! И докато такива като теб слагат по профилите си английски простотии, и така подчертават верноподаничеството си пред господаря и желанието да бъдат други, а не такива, каквито са родени, ще ни смятат за цигани! За да сме "циганите на Европа" сме виновни всички ние, понеже сме неспособни дори да осъзнаем кои сме, камо ли да си уредим територията (държава няма)! И как да не сме "циганите на Европа", след като хората виждат как перманентно през няколко десетилетия плезим език пред нов бог и се мислим за богоизбрани, като същевременно си измисляме и нова народностна история? И да не би твоята "българщина" да е скрита някъде в емблемата на любимия ти английски клуб?
Real Madrid CF - 12 veces Campeon de Europa!

Потребителски аватар
gugushito
Мнения: 1917
Регистриран на: 08 апр 2009 21:39
Контакти:

Re: Шиптари,цигани и/или фашисти

Мнениеот gugushito » 26 юли 2012 10:57

народ,който с удоволствие краде от парите за пострадали от земетресението в Перник,където има хора като бащата на Емануела,който с парите отива на рулетка.... където хора не казват едно благодаря на роднините на удавилите се за живота им мъже... как искаме да ни уважават???? Проблемът си и в нас и никъде другаде!!! :oops:

karlsruher
Мнения: 34
Регистриран на: 22 юни 2012 20:48
Контакти:

Re: Шиптари,цигани и/или фашисти

Мнениеот karlsruher » 26 юли 2012 10:58

Никой не ходи по задължение, поне обикновените хора. Имам много приятели, които не ходят, а също и много, които ходят, но в интерес на истината ходещите поне веднъж на няколко месеца са доста по-малко от неходищите. Но в сравнение с Германия или с това, което видях в Гърция, в България има повече хора в храмовете. Мутрите и политиците ги оставям настрана, при тях е ясна ситуацията. :)


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта