Стена на срама

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Синьо сърце
Мнения: 6571
Регистриран на: 21 дек 2009 21:46
Контакти:

Re: Стена на срама

Мнениеот Синьо сърце » 02 юни 2012 19:53

Red Warrior написа:Аз шофьора на автобуса го оправдавам донякъде, че няма да ти върне, тъй като не е касиер, а шофирането в София си е напрегната работа. Помислете си - даже в супермаркета нямат да ти върнат. Онзи ден си купих 2 бири от кварталния супермаркет и дадох банкнота от 10 лева и касиерката с дълбоооока въздишка почна да ми връща рестото. А вие се ядосвате, че шофьорите не връщат пари...

За шофьорите си абсолютно прав! Колкото до дребните, липсват банкноти по 2 и по 5 лева-просто са недостатъчни в обращение и се получава проблем. Имал съм случай в магазина да почвам с 40 лв дребни, и като ми дойдат 5 човека сутринта с по 10 или 20 кинта и край!
Няма попътен вятър за този, който не знае къде отива!
[rimg]http://www.bghelp.co.uk/bgembassy_header/flag.gif[/rimg] БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Стена на срама

Мнениеот Кашчей » 02 юни 2012 20:17

Red Warrior написа:Аз шофьора на автобуса го оправдавам донякъде, че няма да ти върне, тъй като не е касиер, а шофирането в София си е напрегната работа. Помислете си - даже в супермаркета нямат да ти върнат. Онзи ден си купих 2 бири от кварталния супермаркет и дадох банкнота от 10 лева и касиерката с дълбоооока въздишка почна да ми връща рестото. А вие се ядосвате, че шофьорите не връщат пари...


Пич, след като се е съгласил да продава билетчета оправданията от рода-неам дребни-не вървят.Отделен е въпросът, че софийските тарикати се правят на интересни и имат само банкноти от 20 лева и по-едри.в София винаги градският транспорт е бил различен от българския.. с изключение на 5-6 години преди преврата.
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
Red Warrior
Мнения: 9211
Регистриран на: 10 авг 2011 15:50
Местоположение: София
Контакти:

Re: Стена на срама

Мнениеот Red Warrior » 02 юни 2012 21:05

Кашчей написа:
Red Warrior написа:Аз шофьора на автобуса го оправдавам донякъде, че няма да ти върне, тъй като не е касиер, а шофирането в София си е напрегната работа. Помислете си - даже в супермаркета нямат да ти върнат. Онзи ден си купих 2 бири от кварталния супермаркет и дадох банкнота от 10 лева и касиерката с дълбоооока въздишка почна да ми връща рестото. А вие се ядосвате, че шофьорите не връщат пари...


Пич, след като се е съгласил да продава билетчета оправданията от рода-неам дребни-не вървят.Отделен е въпросът, че софийските тарикати се правят на интересни и имат само банкноти от 20 лева и по-едри.в София винаги градският транспорт е бил различен от българския.. с изключение на 5-6 години преди преврата.

Братле, ти май имаш нещо лично против София. Дано не е свързано с това, че доколкото знам не смееш да кажеш къде живееш. ;) "Софийските тарикати" имат само банкноти от 20 лева, защото банкоматите пускат предимно такива, а дребните пари отиват за дребни неща - кафета, дъвки (при мен лично след като спрях цигарите) и т.н. Синьо сърце е прав, че няма достатъчно дребни пари в обръщение и затова е виновна БНБ. Друг е въпроса, че според мен и някои хора в бизнеса си спестяват ходенето до банката и зареждането с достатъчно дребни банкноти и стотинки. За шофьора си казах мнението - след като в магазините не смогват да връщат си представете какво ще стане в градския транспорт, а графика и пътниците го чакат да потегля възможно най-бързо. По-скоро бих обвинил шофьорите за чалгата и потеглянето преди да качат всички пътници.
Пиеш ли вода, мисли за извора. - китайска мъдрост

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Стена на срама

Мнениеот Кашчей » 02 юни 2012 21:16

Red Warrior написа:
Кашчей написа:
Red Warrior написа:Аз шофьора на автобуса го оправдавам донякъде, че няма да ти върне, тъй като не е касиер, а шофирането в София си е напрегната работа. Помислете си - даже в супермаркета нямат да ти върнат. Онзи ден си купих 2 бири от кварталния супермаркет и дадох банкнота от 10 лева и касиерката с дълбоооока въздишка почна да ми връща рестото. А вие се ядосвате, че шофьорите не връщат пари...


Пич, след като се е съгласил да продава билетчета оправданията от рода-неам дребни-не вървят.Отделен е въпросът, че софийските тарикати се правят на интересни и имат само банкноти от 20 лева и по-едри.в София винаги градският транспорт е бил различен от българския.. с изключение на 5-6 години преди преврата.

Братле, ти май имаш нещо лично против София. Дано не е свързано с това, че доколкото знам не смееш да кажеш къде живееш. ;) "Софийските тарикати" имат само банкноти от 20 лева, защото банкоматите пускат предимно такива, а дребните пари отиват за дребни неща - кафета, дъвки (при мен лично след като спрях цигарите) и т.н. Синьо сърце е прав, че няма достатъчно дребни пари в обръщение и затова е виновна БНБ. Друг е въпроса, че според мен и някои хора в бизнеса си спестяват ходенето до банката и зареждането с достатъчно дребни банкноти и стотинки. За шофьора си казах мнението - след като в магазините не смогват да връщат си представете какво ще стане в градския транспорт, а графика и пътниците го чакат да потегля възможно най-бързо.


Ред, аз съм казвал къде живея.Това, че ти ни се разбрал не е мой проблем.Отделно от това, родът на баща ми, по дядова линия е от софийско и имам доста братовчеди там.Това предполага и често посещаване на този град, не само след преврата, а и преди това.Имам наблюдения върху градския транспорт на София от повече от 30 години, та е леко неуместно да ми казваш, че само дребните пари са ви проблемът.Вие бяхте сигурно единственият град в Европа, в който билетът за трамвай, тролейбус и автобус имаше различна цена, без значение, че те вози от Централна гара до Петте кьошета.
Мен ще ме е срам от такава администрация, а теб?
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
Red Warrior
Мнения: 9211
Регистриран на: 10 авг 2011 15:50
Местоположение: София
Контакти:

Re: Стена на срама

Мнениеот Red Warrior » 02 юни 2012 21:45

Кашчей написа:
Ред, аз съм казвал къде живея.Това, че ти ни се разбрал не е мой проблем.Отделно от това, родът на баща ми, по дядова линия е от софийско и имам доста братовчеди там.Това предполага и често посещаване на този град, не само след преврата, а и преди това.Имам наблюдения върху градския транспорт на София от повече от 30 години, та е леко неуместно да ми казваш, че само дребните пари са ви проблемът.Вие бяхте сигурно единственият град в Европа, в който билетът за трамвай, тролейбус и автобус имаше различна цена, без значение, че те вози от Централна гара до Петте кьошета.
Мен ще ме е срам от такава администрация, а теб?

Не ги знам тези времена където цената е била различна за различните превозни средства. Че ме е срам от администрацията и от много други неща - бъди сигурен! Но не мога да разбера, какво точно искаш да кажеш за софиянци? Че сме боклуци, тарикати, тъпаци...? Не те разбирам братле. 8-)
Пиеш ли вода, мисли за извора. - китайска мъдрост

Потребителски аватар
kartago
Мнения: 8265
Регистриран на: 05 окт 2008 12:23
Контакти:

Re: Стена на срама

Мнениеот kartago » 03 юни 2012 04:36

Кашчей, честно вече си за БАН! Писах тука да не "разводнявате" темата, ако имате нещо да си казвате помежду си има ЛС, хиляди пъти с тебе сме говорили това не е ЧАТ, това ФОРУМ!!!!! Изключително неприятно ме изненадваш, след като изтрих няколко твои мнения! Напук ли ми правиш?!
По темата ще кажа само едно още веднъж! След като съм с ПАРИТЕ си независимо каква банкнота е, аз не съм длъжен аз да ходя да развалям пари! В Европа съм присъствал на такъв проблем, човека го сложиха да си седне, на следващата спирка изскочи кондукторката!!!!!, тя отиде да разваля пари, върна се и се ИЗВИНИ на човека за създадените неудобства!!! А, само да ти кажа, че там навън даже и в автобуса цъка един часовник, снима една камера, и ако и това го има тука, познай дали тези гамени щяха да са утре на работа?!
СарО, другия път като си към нас напиши, обади се! Поне малко ще спестим тези работи!!!....

venger
Мнения: 1520
Регистриран на: 02 мар 2011 20:28
Контакти:

Re: Стена на срама

Мнениеот venger » 03 юни 2012 07:36

http://vbox7.com/play:e57d6f609b Какво се прави на втори юни???

Вчера излизам да се кача в колата и сирените ме засякоха, не бях обърнал внимание колко е часът. Изчаках до колата и разбира се се огледах около мен. И видях същата ситуация като в това клипче. С единствената разлика, че в моята ситуация само една жена се спря.
Можем да имаме претенции за заплащане, за по- добър начин на живот, искаме да ни е по- чисто, искаме, искаме. Ама ето такива ситуации ни показват, че сами сме си виновни за всичко. Доказваме, че не познаваме или омаловажаваме основни моменти от историята си. Големи сме тупани, ама много големи!!!
"Бела жига, това сега си ти!
И цела книга много ще те измори!"

Потребителски аватар
kartago
Мнения: 8265
Регистриран на: 05 окт 2008 12:23
Контакти:

Re: Стена на срама

Мнениеот kartago » 03 юни 2012 09:45

venger написа:http://vbox7.com/play:e57d6f609b Какво се прави на втори юни???

Вчера излизам да се кача в колата и сирените ме засякоха, не бях обърнал внимание колко е часът. Изчаках до колата и разбира се се огледах около мен. И видях същата ситуация като в това клипче. С единствената разлика, че в моята ситуация само една жена се спря.
Можем да имаме претенции за заплащане, за по- добър начин на живот, искаме да ни е по- чисто, искаме, искаме. Ама ето такива ситуации ни показват, че сами сме си виновни за всичко. Доказваме, че не познаваме или омаловажаваме основни моменти от историята си. Големи сме тупани, ама много големи!!!

Понеже сме с Кашчей от по старата генерация, ще ти кажа, че и навремето не всеки спираше! В интерес на истината повече спираха, като че ли, повече се тачеха тези неща! Че и можеха да те засрамят даже другите, но респект за това което прочетох тука, колко много млади хора ги вълнува това, значи не всичко е загубено!

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Стена на срама

Мнениеот Кашчей » 03 юни 2012 14:34

kartago написа:
venger написа:http://vbox7.com/play:e57d6f609b Какво се прави на втори юни???

Вчера излизам да се кача в колата и сирените ме засякоха, не бях обърнал внимание колко е часът. Изчаках до колата и разбира се се огледах около мен. И видях същата ситуация като в това клипче. С единствената разлика, че в моята ситуация само една жена се спря.
Можем да имаме претенции за заплащане, за по- добър начин на живот, искаме да ни е по- чисто, искаме, искаме. Ама ето такива ситуации ни показват, че сами сме си виновни за всичко. Доказваме, че не познаваме или омаловажаваме основни моменти от историята си. Големи сме тупани, ама много големи!!!

Понеже сме с Кашчей от по старата генерация, ще ти кажа, че и навремето не всеки спираше! В интерес на истината повече спираха, като че ли, повече се тачеха тези неща! Че и можеха да те засрамят даже другите, но респект за това което прочетох тука, колко много млади хора ги вълнува това, значи не всичко е загубено!


Не всеки, но не и така, както е сега, уви.Иначе, Стената на срама , за която е темата, ще стане по-дълга от Китайската стена, ако всеки пусне поне по една снимка на простотия, направена върху нещо хубаво у нас.Потрошени пътни знаци, орисувани такива ( без да се мисли, че става предпоставка за пътен инцидент).Орисувани стени на жилища, орисувани коли, вагони.Потрошени лампи на улично осветление, екскременти оставени от скитащи и не само скитащи кучета.Тъпи закони, приети от корумпирани политици.Неспазване на елементарни норми на поведение, особено от агресивни и вярващи в безсмъртието си шофьори.Ако продължа да изреждам, ще се получи сигурно списък, по-дълъг от този в Освиенцим.
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Laetitia
Мнения: 5461
Регистриран на: 09 май 2012 11:15
Контакти:

Re: Стена на срама

Мнениеот Laetitia » 03 юни 2012 15:08

Изображение

Предишният министър на културата пишеше "Збогом", сегашният реди бисер след бисер...
"Свестните у нас считат за луди, глупеца вредом всеки почита".


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 36 госта