Интересно

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

dani***
Мнения: 268
Регистриран на: 04 ное 2008 00:17
Контакти:

Интересно

Мнениеот dani*** » 11 фев 2009 18:11

http://www.at286pjl.net/ii_3.htm Който се интересува от интересни неща за комунистическия режим да прочете тези редове.Няма да съжалявате..

kono
Мнения: 34
Регистриран на: 09 сеп 2008 17:55
Skype: kono19702
Контакти:

Re: Интересно

Мнениеот kono » 11 фев 2009 19:16

уникално.нямам думи

dani***
Мнения: 268
Регистриран на: 04 ное 2008 00:17
Контакти:

Re: Интересно

Мнениеот dani*** » 11 фев 2009 19:45

Така е, и аз бях серозно смутен от това, което прочетох и не знам да му вярвам ли..

Петър Лазаров
Мнения: 8
Регистриран на: 12 фев 2009 09:34
Контакти:

Re: Интересно

Мнениеот Петър Лазаров » 12 фев 2009 09:44

Здравейте приятели,
Аз съм писателят Петър Лазаров, собственик на сайта at286pjl.net Вие сте чели главата за активните борци. Генерала от ГРУ Йотов живееше на ул. "Антон Иванов" №4 . Той е направил преврата от 9-и септември. Какво ви притеснява тук? То онова, което го пише в официалната история, че е минало без ГРУ не е за вярване, а не писаното от мен. Какво още искате да знаете? Пишете в този форум тук, ще ви отговоря.

dani***
Мнения: 268
Регистриран на: 04 ное 2008 00:17
Контакти:

Re: Интересно

Мнениеот dani*** » 12 фев 2009 13:29

Здравйте, господин Лазаров.Това, което най-много ме вълнува за начало е до каква степен лицата, за които пишете са исторически личности.Темата, поне за мен е много сериозна и интересна.Стигнах до тази 3-та глвава съвсем случайно, търсейки информация за Никола Йотов.Нещата, които прочетох за Цар Борис и Георги Аспарухов, са крайно интригуващи и ще се радвам да кореспондирам с човек, като вас, който през онези години е имал смелостта да стигне толкова далеч в преследване на истината.

Петър Лазаров
Мнения: 8
Регистриран на: 12 фев 2009 09:34
Контакти:

Re: Интересно

Мнениеот Петър Лазаров » 12 фев 2009 15:30

Здравей, Дани! Всички лица там са истински. Ценов, Йотов, Георгиев, Златоустов... Те наистина бяха живи по мое време и наистина съм разговарял с тях. Ген. Златоустов наистина каза, че той е организатора на отравянето на Борис, по поръчение на командването на армията. За да не ни пратят на Източния фронт. А комунистите го криеха, крият го и до днес, въпреки че го знаят отлично, за да не каже народа, че онези "царски генерали", които те разстреляха, фактически са били ПАТРИОТИ.
Последна промяна от Петър Лазаров на 16 фев 2009 14:00, променено общо 1 път.

dani***
Мнения: 268
Регистриран на: 04 ное 2008 00:17
Контакти:

Re: Интересно

Мнениеот dani*** » 12 фев 2009 15:44

Искам да искажа огромното си уважение към вашия труд и едновременно с това не мога да срия възмущението си(меко казано) от това, до каква степен от 44-та до днес е манипулирано мисленето на българина..
Самият факт, че чак сега, с помоща на Интернет имаме свободен достъп до вашите романи е потресаващ.Аз винаги съм имал едно на ум за "деомкратичните процеси" у нас, но това, че и след 89-та сте имали проблеми с издаването на книгите си е просто прекалено..
Би било полезно да знам мнението Ви за идващата на власт партия ГЕРБ.
Ще бъде огромно удоволсвие за мен да продължим кореспонденцията, ако това не е проблем за вас.

Петър Лазаров
Мнения: 8
Регистриран на: 12 фев 2009 09:34
Контакти:

Re: Интересно

Мнениеот Петър Лазаров » 13 фев 2009 09:55

Проблемът е никакъв. Относно Герб мисля следното. Бате Бойко е честен и умен човек. Чрез него наистина, най-накрая, би могъл да стартира и започне прехода на България към истински капитализъм от Западен тип. Преход, който според мен още не е започнал. Но, бате Бойко ще има по-големи трудности, отколкото сега си мисли. Първо, хората. Той недостатъчно добре умее да си подбира хората /Цветанов е находка, удар в десятката, с други далеч не е така/. Така че ХОРАТА МУ могат да го провалят. Второ. Нещо го кара да е прекалено толерантен към МВР. Но, въпреки това, ген. Борисов е прекрасно явление в нашата политика. Аз не зная какво той ще успее да направи, но и сам той още не знае. След няколко месеца ще мога да имам по-точни предположения.

dani***
Мнения: 268
Регистриран на: 04 ное 2008 00:17
Контакти:

Re: Интересно

Мнениеот dani*** » 20 фев 2009 03:33

Във вашата проза срещнах неща, оприличавщи Волен Сидеров, като единствения светъл лъч в политиката ни през последните години.До голяма степен съм съгласен, но с едно на ум.Господин Сидеров, в годините, когато започваше да се занимава с политика приканваше мой роднина, журналист, писател и сценарист да влезе в набиращата сила организация с точните думи "Пич, трябва да се правят пари отнякъде.." Въпросният мой роднина е сценариста на филма Граница и ако се съмнявате, би могъл да потвърди думите ми.
Изключвайки подробности, като тези, програмата на Атака за последните избори беше изключително силна и всеки трезво мислещ българин би трябвало да е бил съгалсен с нея..

Петър Лазаров
Мнения: 8
Регистриран на: 12 фев 2009 09:34
Контакти:

Re: Интересно

Мнениеот Петър Лазаров » 20 фев 2009 15:34

В сайта си съм се изказвал в полза на съществуването на “Атака”. Така е. Има една много вярна древна максима “враговете на твоят враг са твоите приятели”. Комунистите посрещнаха “Атака” като появата на зъл враг. Защо тогава “Атака” да не бъде защитавана? Нека грабителите и мъчителите ни бъдат атакувани от всички възможни посоки, включително и от патриотична гледна точка.
Инак, за нашето общество и национализма. У нас националистична партия и националистически Вожд възникнаха преди да сме имали мислител патриот, голям ум националист и искрен българин, сътворил доктрина. В условията на глобалния свят ние не можем да си изкопираме патриотизма от времената на Борис и Фердинанд. Нито дори от Паисий. Не може и под патриотизъм всеки да разбира каквото си ще. Каквото си сам науми. Опасно е така.
Относно това, има ли Сидеров като личност недостатъци. Има, разбира се. Имал съм кратка лична среща с него по времето, когато беше главен редактор на “Демокрация”. Леле каква грубост лъхаше тогава от него! Надменно се държа към мен, безцеремонно. И все пак, човек за затвора той не е. А мнозина от лидерите на назначената от комунистите за измамване на Запада уж опозиция като НДСВ, СДС, ДСБ са си направо за Централния затвор.
Последна промяна от Петър Лазаров на 01 мар 2009 09:08, променено общо 1 път.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Soulen и 168 госта