Интересно

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Deliba6
Мнения: 1678
Регистриран на: 15 юни 2008 01:48
Контакти:

Re: Интересно

Мнениеот Deliba6 » 20 фев 2009 19:07

"Нищо твърдо нямаше, на което да се стъпи. Старата полиция не действала в това време, а ДС още не било образувано. “Царските” журналисти били изпоарестувани и далеч – далеч не им било до разясняване и описване на истината. И преди мен, и след мен по повод 9-и септември комунистите издаваха само лъжи и фалшификати. Писания на БАН, на институти по история, на баба Цола… Всичко това е създадено, за да дезинформира, а не за да информира. А сега, след 10-и живи, не писмени източници вече няма. И няма как работата да се свърши отново, от отговорни, не притискани от ДС честни хора. Затова нека читателят се отнесе сериозно към това, което прочете тук. По-близо до истината от написаното тук, според мене, няма." /Петър Лазаров/

Е защо ние трябва да вярваме точно пък на теб, след като самият ти казваш, че няма нищо сигурно?... А???!!!
Презирайки всеобщото израждане
и всекидневно борейки се за насъщния,
до следващото си прераждане
ви гарантирам - аз ще бъда същият!!!

Петър Лазаров
Мнения: 8
Регистриран на: 12 фев 2009 09:34
Контакти:

Re: Интересно

Мнениеот Петър Лазаров » 21 фев 2009 08:54

Делиба, вярвай на когото си искаш, никой не ти пречи. И, понеже тук става въпрос за 9-ти септември, вземи прочети какво са писали по този въпрос комунистическите историци, до един агенти на ДС, както признава сега сам Божидар Димитров. Вярвай си на тях колкото си искаш, ама преди това си задай въпроса: защо ли ги е приютило ДС? С каква цел? Какво да се постигне?
Аз просто съм посетил всички живи по мое време участници в преврата и съм преразказал чутото от тях. За разлика от платените хроникьори на комунизма, нямам мотив да фалшифицирам българската история, да лъжа за тази цел. А те станаха тогава, защото преувеличиха ролята и значението на комунистическото движение в миналото и скриха това, че Фердинанд е бил агент и рода му има шпионско досие /това пък позволи връщането на емигранта Симеон направо на премиерски пост/, та за тези си "заслуги" към миналото и ограбването ни в настоящето бяха направени професори, директори и т.н. Такива са си и досега, както всеки знае. След като от участниците 9-и септември и активните борци съм чул едно, а в книгите на официалната ни история чета точно обратното, аз не им вярвам на официалните писания. А ти, разбира се, можеш да направиш както си искаш.
Последна промяна от Петър Лазаров на 26 фев 2009 14:06, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Deliba6
Мнения: 1678
Регистриран на: 15 юни 2008 01:48
Контакти:

Re: Интересно

Мнениеот Deliba6 » 21 фев 2009 17:45

Петър Лазаров написа:Делиба, вярвай на когото си искаш, никой не ти пречи. И, понеже тук става въпрос за 9-ти септември, вземи прочети какво са писали по този въпрос комунистическите историци, до един агенти на ДС, както признава сега сам Божидар Димитров. Вярвай си на тях колкото си искаш, ама преди това си задай въпроса: защо ли ги е приютило ДС? С каква цел? Какво да се постигне?
Аз просто съм посетил всички живи по мое време участници в преврата и съм преразказал чутото от тях. За разлика от платените хроникьори на комунизма, нямам мотив да лъжа. А те станаха тогава професори, директори и т.н. Такива са си и досега. След като от участниците съм чул едно, а в книгите им чета точно обратното, аз не им вярвам. А ти, разбира се, можеш да направиш както си искаш.

Спокойно адаш! Просто питам... Не ти задавам отговор! Въпросът е как да разберем кой ни манипулира и кой говори истината!? Във втория си абзац си дал факти с които не мога да не се съглася! Аз съм не много по-малък от теб /по-точно не много по-непомнещ/... Как да разберат къде живеят дацата ни? Ето това е важното!!!
Презирайки всеобщото израждане
и всекидневно борейки се за насъщния,
до следващото си прераждане
ви гарантирам - аз ще бъда същият!!!

Петър Лазаров
Мнения: 8
Регистриран на: 12 фев 2009 09:34
Контакти:

Re: Интересно

Мнениеот Петър Лазаров » 18 апр 2009 09:35

На тези от вас, които са намерили препоръчаното от dani** за интересно, аз пък бих предложил да си допълнят знанията и със следното:
http://at286pjl.net/DK_Svobodna_Presa.htm
Това е линкът. Там да търсят написаното за Димитър Азманов. Той е “царски” полковник, зет на Стефан Стамболов, бивш преподавател по военна история във Висшата военна академия царство България. Когато го посетих, доста след 9-и, беше един извънредно бедно живеещ старец. Обаче устата му беше развързана от изчезването на царската власт. Написал бе статии, чрез които е опитваше да си възвърне позициите на военен историк или поне да ги публикува във вестник или списание и вземе някой лев за много нужните му храна и лекарства. А “народната власт” не му ги публикуваше и ги криеше от народа. Една от статиите, отнасяща се за малко известен звезден миг на България преразказвам в посочения адрес. Онези от вас, които освен спорта обичат и България, нека си препишат в своите компютри прочетеното. Защото онова което аз публикувам и днес не се издава на хартия. Отиде ли си сайта ми, отива си и то. И няма кой да го възкреси. Та, ако го сметнете за важно и интересно, съхранете го за поколенията вие, млади хора с идеали.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 110 госта