Постите и вълните наоколо?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5156
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот ogrizko » 27 мар 2021 18:05

Eminem написа:Не акцентирах върху "само", защото не се променя смисъла.
С въпроса имах предвид, че - според мен, религията ви прави хора с манталитет на жертва. Освен това, ви кара да вярвате, че не знаете, не можете и трябва сляпо да следвате това, което кажат, без да го подлагате на съмнение, защото те винаги са прави. И постоянно ви плашат и внедряват страх - от Божия гняв, ада и т.н. Чрез страха най-лесно се управлява един човек. Виждаме го постоянно в политиката.
А кой ти дава гаранция, че са прави ? Библията/стария/новия завет не са ли писани от хора ? Не са ли пренаписвани? Не са ли махнати апокрифи ? Щом не вярваш на себе си, каква е логиката да вярваш на хората в християнството? Те не могат ли да бъдат подлъгани? Те безгрешни ли са ?
Спонена демоните. Нали могат да се превъплъщават в различни образи, за да манипулират хората. Ами кой ти гарантира, че религията не е тяхно дело ?

И ще кажа нещо по повод цитираното ти мнение.
Като чуеш или прочетеш да вярваш в себе си - ти го разбираш да вярваш на тялото си; на мозъка си. А те, както спомена, много лесно може да бъдат подлъгани.
Но да вярваш в себе си означава да вярваш на това, което си изначално - духовно същество, част от Източника. Това, което си ти отвъд тялото, никога не може да бъде излъгано! Но докато се преживявяш като човек, трябва да умееш да влизаш в състояние на отвъд ума и тялото и тогава ще можеш да отсяваш истинската информация.

Така е.... и наистина някои хора използват страха, дори религиозни водачи. Но от страх до страх има разлика, както и в техните намерения. Примерно родителите те поступват с цел да те възпитат и това те кара да се страхуват от тяхното наказание, но нима това е лошо?! Така ставаш човек един вид и като порастнеш разбираш защо са го направили. Ако си гледал филма "Навитакът" (Yes man), то там на всичко беше длъжен да казва "Да" .....но това беше, за да погледне на света по нов начин, а не с идеята да казва "Да" на всичко до края на живота си. Страха Господен е нещо полезно, стига да си избрал правилната вяра поне де. Ако почиташ измератора за бог или Ким Чен сигурно повече ще се страхуваш, защото реално го виждаш и може веднага да последва осезаемо наказание.... но като стигнеш Любовта в Писанието се казва, че съвършената Любов пропъжда Страха. Така че целта е да придобиеш Любов, но Страха е необходим, за да изчистиш себе си. Понеже иначе никога няма да се промениш. В случая ти си супер безстрашен и колкото и да ти обяснявам знам, че нищо няма да промениш точно понеже липсва страха, липсва смирението, липсва самокритиката, липсва вглъбяването. Ама нормално, днешния свят ни е дресирал да се стремим към гордост, самочувствие, забавление, позитивно мислене, да за*бем всичко и така... но пак ти казвам от страх до страх има много голяма разлика. Както и от смирение до смирение, от любов до любов .....в предните си мнения дадох примери, че и чалгата пее и говори за любов ама нали се сещаш няма нищо общо с християнската любов :P затова ти казвам, че нещата трябва да се вникне в тях опитно, защото ако гледаме само отстрани като думи изглеждат еднакви.... като думи са еднакви, но като съдържание и смисъл няма абсолютно нищо общо :idea:

Що се отнася до преводите, писанията и т.н. разбира се, че може да има грешки и е имало такива ....и не всяко нещо може да се преведе добре на български. Примерно думата "ден" от еврейски може да означава освен "ден" също и "творчески период" ...т.е. Бог е създал света през 6 творчески периода, а не буквално за 6 дни.... щото някои буквалисти като четат "дни" и им звучи смешно и се подиграват. Примерно думата "грях" има някакъв смисъл едва ли не като "престъпление" на български такова усещане създава, но ако го преведеш от гръцката дума "амартия", тя по-скоро е нещо като "да стреляш с лък към целта и да пропуснеш" .....т.е. ако целта е стремежа към Бог и това с живота си да се стремиш към Него, греха е тоя пропуск.... това отклонение от целта. Той ти показва, че си се насочил в страни и нещо бъркаш.. да се замислиш и да поемеш по по-добър път и подобни :roll: Така че нещата не са на 100% перфектни поне като превод, но за написаното на еврейски гръцки и латински все пак вярваме, че там нещата са доста по-точни.... ако искаш потърси в интернет за "математиката в Библията" и ще видиш колко точно е всичко, понеже на древните езици буквите освен букви са и цифри..... и всяко изречение се дели на 7..... примерно 42, 63 и т.н. И доста интересно още като математика имаше в Библията ама сега е дълго за обяснение ... общо взето математически се доказва, че е заложен Божия печат в Библията поне в оригиналните нейни варианти :idea:

Сега ще ти кажа за религията и демоните! Както казах СМИРЕНИЕ! СМИРЕНИЕ! и пак СМИРЕНИЕ! Демоните водят към разделение .....разделяй и владей както се казва ......принципно Православие, Католицизъм и Протестантство не трябва да ги има като 3 варианта християнство ....би трябвало да има просто Християнство, но демоните използват човешките слабости да внушат на папата, че трябва да има повече власт, да е най-главен сред епископите и сам да взема разни решения, че е безгрешен и т.н. ......както и демоните внушават на протестантите вместо да потърсят като форма на протест връщане към православието, т.е. към автентичното християнство, а вместо това да си сформират свои "църкви", да си измислят всякакви тълкувания и какво ли не... в Православието водещото е точно СМИРЕНИЕТО като основа на всяка друга добродетел!!! На демоните точно това им липсва (понеже нямат нужда от сън, по-умни са от нас и т.н.).... затова навсякъде другаде извън Православието ще усетиш, че лъха яко на гордост, която обаче е силно замаскирана понеже като думи го докарват добре. И това се опитах да обясня на няколко места по-горе, но явно оставам неразбран ...но както и да е :P

И точно в това последното много бъркаш, но си е твое право. Демоните с готовност могат да ти поднасят всякакви усещания извън тялото и да те заблуждават, че са божествени и първоизточникови. Обаче тук няма да се хабя, защото съм имал примери пред себе си, че такива усещания за свръхсили и свръхспециалност дето ти дават тия неща ....са много трудни за отказване. Нарича се "духовна прелест" по християнски и ако имаш желание да научиш нещо по темата ако искаш потърси из нета за това състояние.
Изображение

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12846
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот Eminem » 28 мар 2021 06:01

ogrizko написа:[offtopic]Така е.... и наистина някои хора използват страха, дори религиозни водачи. Но от страх до страх има разлика, както и в техните намерения. Примерно родителите те поступват с цел да те възпитат и това те кара да се страхуват от тяхното наказание, но нима това е лошо?! Така ставаш човек един вид и като порастнеш разбираш защо са го направили. Ако си гледал филма "Навитакът" (Yes man), то там на всичко беше длъжен да казва "Да" .....но това беше, за да погледне на света по нов начин, а не с идеята да казва "Да" на всичко до края на живота си. Страха Господен е нещо полезно, стига да си избрал правилната вяра поне де. Ако почиташ измератора за бог или Ким Чен сигурно повече ще се страхуваш, защото реално го виждаш и може веднага да последва осезаемо наказание.... но като стигнеш Любовта в Писанието се казва, че съвършената Любов пропъжда Страха. Така че целта е да придобиеш Любов, но Страха е необходим, за да изчистиш себе си. Понеже иначе никога няма да се промениш. В случая ти си супер безстрашен и колкото и да ти обяснявам знам, че нищо няма да промениш точно понеже липсва страха, липсва смирението, липсва самокритиката, липсва вглъбяването. Ама нормално, днешния свят ни е дресирал да се стремим към гордост, самочувствие, забавление, позитивно мислене, да за*бем всичко и така... но пак ти казвам от страх до страх има много голяма разлика. Както и от смирение до смирение, от любов до любов .....в предните си мнения дадох примери, че и чалгата пее и говори за любов ама нали се сещаш няма нищо общо с християнската любов :P затова ти казвам, че нещата трябва да се вникне в тях опитно, защото ако гледаме само отстрани като думи изглеждат еднакви.... като думи са еднакви, но като съдържание и смисъл няма абсолютно нищо общо :idea:

Що се отнася до преводите, писанията и т.н. разбира се, че може да има грешки и е имало такива ....и не всяко нещо може да се преведе добре на български. Примерно думата "ден" от еврейски може да означава освен "ден" също и "творчески период" ...т.е. Бог е създал света през 6 творчески периода, а не буквално за 6 дни.... щото някои буквалисти като четат "дни" и им звучи смешно и се подиграват. Примерно думата "грях" има някакъв смисъл едва ли не като "престъпление" на български такова усещане създава, но ако го преведеш от гръцката дума "амартия", тя по-скоро е нещо като "да стреляш с лък към целта и да пропуснеш" .....т.е. ако целта е стремежа към Бог и това с живота си да се стремиш към Него, греха е тоя пропуск.... това отклонение от целта. Той ти показва, че си се насочил в страни и нещо бъркаш.. да се замислиш и да поемеш по по-добър път и подобни :roll: Така че нещата не са на 100% перфектни поне като превод, но за написаното на еврейски гръцки и латински все пак вярваме, че там нещата са доста по-точни.... ако искаш потърси в интернет за "математиката в Библията" и ще видиш колко точно е всичко, понеже на древните езици буквите освен букви са и цифри..... и всяко изречение се дели на 7..... примерно 42, 63 и т.н. И доста интересно още като математика имаше в Библията ама сега е дълго за обяснение ... общо взето математически се доказва, че е заложен Божия печат в Библията поне в оригиналните нейни варианти :idea:

Сега ще ти кажа за религията и демоните! Както казах СМИРЕНИЕ! СМИРЕНИЕ! и пак СМИРЕНИЕ! Демоните водят към разделение .....разделяй и владей както се казва ......принципно Православие, Католицизъм и Протестантство не трябва да ги има като 3 варианта християнство ....би трябвало да има просто Християнство, но демоните използват човешките слабости да внушат на папата, че трябва да има повече власт, да е най-главен сред епископите и сам да взема разни решения, че е безгрешен и т.н. ......както и демоните внушават на протестантите вместо да потърсят като форма на протест връщане към православието, т.е. към автентичното християнство, а вместо това да си сформират свои "църкви", да си измислят всякакви тълкувания и какво ли не... в Православието водещото е точно СМИРЕНИЕТО като основа на всяка друга добродетел!!! На демоните точно това им липсва (понеже нямат нужда от сън, по-умни са от нас и т.н.).... затова навсякъде другаде извън Православието ще усетиш, че лъха яко на гордост, която обаче е силно замаскирана понеже като думи го докарват добре. И това се опитах да обясня на няколко места по-горе, но явно оставам неразбран ...но както и да е :P

И точно в това последното много бъркаш, но си е твое право. Демоните с готовност могат да ти поднасят всякакви усещания извън тялото и да те заблуждават, че са божествени и първоизточникови. Обаче тук няма да се хабя, защото съм имал примери пред себе си, че такива усещания за свръхсили и свръхспециалност дето ти дават тия неща ....са много трудни за отказване. Нарича се "духовна прелест" по християнски и ако имаш желание да научиш нещо по темата ако искаш потърси из нета за това състояние.[/offtopic]

[offtopic]Обясни ми още нещо. Обясни ми защо трябва да бъда съден ? Обясни ми защо Бог ме създава, за да ме осъди после ? Искал ли ми е разрешение да ме създава, че да ме съди после ?
Ако знам, че ще ме съдят, няма да искам да ме създават на първо време! Обясни ми защо ще съдят душата ми заради действията на ума ми ? Защото това тяло се командва от ума ми, не от душата, защо Тя ще е отговорна за действията на ума ? Ще съдят душата, защото не се е справила с нещо, над което няма контрол и заради нещо, което до раждането тук, не е познавала и не е била подготвена за него? Е как душата да се справи с това, след като никога не е преживявала нещо подобно и всичко е срещу нея ? Дори и демони има в картинката, които много лесно могат да излъжат човек. Е честно ли е всичко това? Все едно да те накарам да играеш някаква ужасно трудна игра, игра, която никога не си виждал; не познаваш; не знаеш правилата и да ти кажа, че ще ти пръсна мозъка ако не я превъртиш от първия опит. Честно ли ще е? Защо казват, че съм грешен още с раждането ? Защо нося отговорност за действията на другите ? Питам, защото нали сме грешници още от времето на Адам и Ева. Ами то и за неправилно дишане те обявяват за грешник. Излиза, че сме осъдени още преди да се родим. Каква е логиката на всичко това ?
Само не ми обяснявай нещата с покаянието и смирението, защото те не дават логика на въпросите ми.[/offtopic]

rudiger
Мнения: 81
Регистриран на: 03 май 2016 20:34
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот rudiger » 28 мар 2021 11:02

Eminem, мисля че вече дадох отговор на някои твои въпроси още есента и затова само ще се самоцитирам, без да разсъждавам дали търсиш отговор или просто искаш да обориш Огризко... Пък и ще ми е интересно да чуя строго ортодоксалната гледна точка...
rudiger написа:Eminem, човек не може винаги да има контрол над емоциите и ума си. Но трябва да прави каквото му е по силите, за да придобие с Божията помощ надмощие над земните си страсти и желания. И да се кае в случаите, когато се проваля...

pomiqrat, моментът на създаването на душите предшества грехопадението. Тоест ние сами сме избрали да бъдем съдени, когато сме "опитали от плода на дървото за познаване на добро и зло"...

rudiger написа:Момчета, Свещеното Писание е изпълнено с метафори. Аз вярвам, че ние всички сме съгрешили съвсем съзнателно, а хрупането на ябълка от страна на Адам и Ева под давлението на говореща змия... е просто една метафора/алегория.

Eminem, дали имаме само този живот или сме се прераждали и ще се прераждаме за мен не е от съществено значение. Важното е да живеем така, сякаш тук и сега е единственият ни шанс за спасение...


.................................................................................................................................


ogrizko написа:Добре, но пък аз това за лъжичката и заразяването всъщност го коментирах и отговорих чат-пат. Това, че някой православен някъде изразява собственото си мнение съвсем не означава, че това категорично е мнението на Църквата. Точно затова Църквата е "общност от вярващи" това е значението на думата "църква", а не общност от един човек който сам решава кое е вярно и кое не е :lol: Св. Синод примерно може да излезе с такова твърдение относно болестите и лъжичките, но ако един митрополит е казал нещо си не означава, че задължително го приемаме за 100% истина и някаква неотменима позиция на Църквата :!:
...........................

Еми редно е да си посипя главата с пепел тогава и да уточня, че мнението на някакви си там патриарси и митрополити си е тяхно лично, а не на Православната църква (макар да не си спомням да съм писал обратното). Ще изчакам Св. Синод да се произнесе за общите лъжички, щото не е редно и коректно така да говоря от името на Православната църква… oh, wait…

“This cannot be the cause of the spread of illness,” the Holy Synod, the ruling body of the The Greek Orthodox Church, said in a statement.

Честно казано нищо смешно не виждам в склоняващи ни към непредумишлено убийство и самоубийство "незначителни" митрополити и патриарси…
Сам можеш да гледаш (ти и най-вече Реал) на видеа в нета как един гръцки митрополит целува раклата с мощите на Св. Димитър Солунски, няколко поднесени му иконки, после голяма икона на Богородица. Как се надвесват над него без маски, поднасяйки му въпросните иконки и някаква книга. Как му държат микрофон, платнище над главата или някакви свещи в ръцете. Как се сбират в кръг свещениците като надъхващ се отбор преди важен мач, как въпросният митрополит буквално пее в лицата на хората, придвижвайки се около раклата с мощите.
...само няколко от въпросните свещеници се разболяха от ковид, а митрополита се пресели при сръбския патриарх и евентуалния му бъдещ наследник. Доколко и дали въобще е документирано заразяването - не знам, представих простите факти....

Огризко, каквото и да означават думата грях и думата гордост на гръцки, еврейски или асирийски... аз смятам, че и ти в момента, и православието ги олицетворявате, понеже като чета виждам, че лекомислено открадна/хте първо смирението, после благодатта и християнството, а накрая просто не остана нищо и задоволи/хте клептоманските си наклонности като си присвоихте нещо, което едва ли съществува – тяло и кръв Господни.
Леко така и в лъжа те "хванах" - че не си водил религиозни спорове от 10 години, тъй че при следващата изповед може да го споменеш. Или може би ти си забравил, а аз помня...

Real
Мнения: 2954
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот Real » 28 мар 2021 15:20

rudiger написа:
Сам можеш да гледаш (ти и най-вече Реал) на видеа в нета как...

Едва ли е нужно да гледам видеа в нета, всяка седмица присъствам на служби... Казвал ли съм, че човек не може да се зарази в храма? Не мисля, че е по-различно от магазина, кафенето, метрото (всъщност в метрото има по-голям риск). Това, което казвам е, че Причастието не заразява... Някаква дяволска ирония има в това, да внушиш на хората, че Този, Който изцелява душата и тялото, ще те разболее. Че търсенето на Този, Който е живот... ще те убие. Колко (според теб и статиите в индийски вестници) от 100-те милиона заразени по света, са се заразили от прословутата лъжичка? 100?

П.П. Впрочем, как вървят събиранията при вас? Имам приятел, протестант (не знам точно към какво разклонение принадлежи) - миналата пролет затвориха, после пасторът им рече: Срамота! Уплашихме се, а вижте православните... И почнаха да се събират пак. Нямат заразени, мисля.

П.П.П. Не питам с ирония, за мен всеки, който вярва, че Иисус е Христос, Син Божий и Спасител, е брат. И един ден може да се окаже далеч пред мен по пътя към Истината... Та, сподели как е при вас, стига си гледал в нета събития, на които не си присъствал. Изкривяват се възприятията. ;)

Real
Мнения: 2954
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот Real » 28 мар 2021 15:46

Eminem написа:
Обясни ми още нещо. Обясни ми защо трябва да бъда съден ? Обясни ми защо Бог ме създава, за да ме осъди после ? Искал ли ми е разрешение да ме създава, че да ме съди после ?
Ако знам, че ще ме съдят, няма да искам да ме създават на първо време!

Как няма да искаш да те създават, когато още не си създаден? И... Бог не ти е искал разрешение да те създаде? И затова не съществува? Отнема време да се осмислят въпросите ти...

Eminem написа: Обясни ми защо ще съдят душата ми заради действията на ума ми ? Защото това тяло се командва от ума ми, не от душата, защо Тя ще е отговорна за действията на ума ? Ще съдят душата, защото не се е справила с нещо, над което няма контрол и заради нещо, което до раждането тук, не е познавала и не е била подготвена за него? Е как душата да се справи с това, след като никога не е преживявала нещо подобно и всичко е срещу нея ? Дори и демони има в картинката, които много лесно могат да излъжат човек. Е честно ли е всичко това? Все едно да те накарам да играеш някаква ужасно трудна игра, игра, която никога не си виждал; не познаваш; не знаеш правилата и да ти кажа, че ще ти пръсна мозъка ако не я превъртиш от първия опит. Честно ли ще е? Защо казват, че съм грешен още с раждането ? Защо нося отговорност за действията на другите ? Питам, защото нали сме грешници още от времето на Адам и Ева. Ами то и за неправилно дишане те обявяват за грешник. Излиза, че сме осъдени още преди да се родим. Каква е логиката на всичко това ?
Само не ми обяснявай нещата с покаянието и смирението, защото те не дават логика на въпросите ми.

Няма да съдят душата заради ума ти, нито тялото заради душата, нито.... Ще съдят теб. За твоите действия. Предприети по дадената ти свободна воля. И присъдата не е гилотина, клада, затвор... Присъдата е само това - с Бог ли ще бъдеш във вечността, или без него. И зависи не от волята на Съдията, а само от твоят избор приживе. Искал ли си да бъдеш с Него, или си искал да слугуваш на страстите си. С други думи - не те съди Бог, сам се съдиш. Съди те собствения ти избор. Сега... ако си сърдит на Бог, че ти е дал избор е друг въпрос. Но съм сигурен, че ако нямахме избор - щеше да е рев и вой, защо сме роби, добитък безсловесен, какъв е тоя жесток и тираничен бог... Нали?
Колкото до "ужасно трудната игра"... Не я играеш сам. Лично Всемогъщият ти предлага помощта си. Стига да я приемеш. Напътства те, дава ти сили, вдига те, когато паднеш... Винаги е било така. Дори когато губехме катастрофално на полувремето - дойде и се разпъна на кръст, заради нас. Заради нашата победа. Не разбирам защо живееш в страх, никой не следи дишаш ли неправилно, никой няма да ти пръска мозъка, никой не иска да чупиш световни рекорди... Бог те обича! Защо е толкова трудно да го разбереш?

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12846
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот Eminem » 28 мар 2021 17:30

[offtopic]
rudiger написа:човек не може винаги да има контрол над емоциите и ума си. Но трябва да прави каквото му е по силите, за да придобие с Божията помощ надмощие над земните си страсти и желания. И да се кае в случаите, когато се проваля...

Системата ни програмира съзнанието още с раждането ни. Вкарват ни убеждения и мисловни модели, които не всеки човек може да пребори. И виждаме как повечето хора цял живот не се променят. Ами ако се родиш в семейство на твърди атеисти и материалисти и така те възпитат? С този старт, тези деца/души как да стигнат до истината и да се спасят, след като родителите им ги програмират още от малки с материализъм? И след цялата тази пропаганда и програмиране, като ни приключи живота, честно ли е да ти кажат - сори пич, не успя ? И то след само един опит, който в сравнение с вечността, е едно мигване на очите.
rudiger написа:Момчета, Свещеното Писание е изпълнено с метафори. Аз вярвам, че ние всички сме съгрешили съвсем съзнателно, а хрупането на ябълка от страна на Адам и Ева под давлението на говореща змия... е просто една метафора/алегория.

Eminem, дали имаме само този живот или сме се прераждали и ще се прераждаме за мен не е от съществено значение. Важното е да живеем така, сякаш тук и сега е единственият ни шанс за спасение.

Обясни първия абзац. В смисъл, преди да се родя тук, съм живял някъде другаде и там съм решил да съгреша съзнателно, за да мина по този път ? Това мога да го разбера и приема, но не мога да приема, че всички поколения хора след Адам са грешници, защото той е направил нещо си. Ние дори не сме били родени тогава, но носим отговорност за чужди действия.....нещо тука...Но както казах, ако съм бил роден и сам съм си го избрал - това вече е друго нещо.


Real написа:Как няма да искаш да те създават, когато още не си създаден? И... Бог не ти е искал разрешение да те създаде? И затова не съществува? Отнема време да се осмислят въпросите ти...

Това го написах в случай, че Бог те съди, не в случай, че съдиш сам себе си, както си написал. Много пъти съм говорил с двама приятели християни по тези теми, които постоянно четат всичко свързано с православното християнство и според тях, накрая Бог ще ги съди къде да отидат. Затова зададох тези въпроси, в смисъл - ясно е, че Бог не може да ме пита преди да ме създаде, дали искам да бъда съден от Него за действията си, значи тогава въобще не трябва да ме създава, защото не е честно да ме подлага на такова нещо. Както казах, ако ще ме съди - не искам да ме създава. Кое не се разбира ?

Real написа:Няма да съдят душата заради ума ти, нито тялото заради душата, нито.... Ще съдят теб. За твоите действия. Предприети по дадената ти свободна воля. И присъдата не е гилотина, клада, затвор... Присъдата е само това - с Бог ли ще бъдеш във вечността, или без него. И зависи не от волята на Съдията, а само от твоят избор приживе. Искал ли си да бъдеш с Него, или си искал да слугуваш на страстите си. С други думи - не те съди Бог, сам се съдиш. Съди те собствения ти избор. Сега... ако си сърдит на Бог, че ти е дал избор е друг въпрос. Но съм сигурен, че ако нямахме избор - щеше да е рев и вой, защо сме роби, добитък безсловесен, какъв е тоя жесток и тираничен бог... Нали?

Не разбирам защо този избор трябва да го правя в човешко тяло, където контролът се държи от ума и емоциите. Защо трябва да правя избор на място, където има зверско програмиране и пропаганда от системата.
За да бъде изборът истински ? Не го виждам така.
Real написа:Бог те обича! Защо е толкова трудно да го разбереш?

Защото според вас, вие сте нещо отделно от Бог, различни същества. А според мен, съществува само и единствено Източникът. Което означава, че всичко, което съществува придобива илюзията, че са нещо отделно от Него. Придобиват индивидуално съзнание, но изначално са самият Източник. Всяко нещо е Негова перспектива. Така че, не вярвам в карми, съд, висши и нисши същества, ад и рай и т.н.[/offtopic]
Последна промяна от Eminem на 02 апр 2021 00:48, променено общо 1 път.

THE G.A.M.E
Мнения: 49979
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот THE G.A.M.E » 28 мар 2021 18:36

Опитът за налагането на представите за "рай" и "ад", са още една мизерия на ортодоксалните църкви.
Както и отричането на ре-инкарнацията ( "прераждането" ) ... Нека използваме разума си... Излъгал си шефа, че си болен, за да не идеш един ден на бачкане, за да идеш на мач... И айде в ада. :lol:
Верно ? :?
Или пък си излъгал приятел, че немаш кинти и за т'ва не можеш да му дадеш 20 лв. на заем, ама всъщност го знаеш, че ще ги върне на куково лято, ама ти имаш сметки за плащане и, нали, да не стане грозно... И хоп, к'во, в ада ? :roll:
Или там, когато като тийнове чопвахме от реповете по един "еврофутбол", без да го платим... Не казвам, че лъжите и дребните тарикатлъци, са нещо хубаво и трябва да се поощряват !
Но за такива неща не се ходи в "ада", айде стига глупости.
Има млади и стари Души. Младите се учат, като правят грешки, под формата на разни ей-такива нещица, дето изброих.
И те ще бъдат връщани в дадени животи, докато се научат... Еволюират и превъзмогнат дребните страсти и щения.
В същото време съм убеден, че има и "черни Души", които извършват убийства, изнасилвания, тормоз, грабежи в особено големи размери, тоест - буквално пречат на останалите и съсипват животи.
За тези със сигурност няма прошка и си плащат по някакъв начин.

Инак смятам, че цялата работа със създаването ни е, един проект на няколко извънземни ултра-развити раси.
В даден момент се получава раздор помежду им и ето ти историята за "падналите ангели".
Ест. че ябълката е алегория.
Класическа намеса на една от рептилоидните раси ( "митологиите" на древните цивилизации изобилстват с "богове", с глави на змии... Най-вече при ацтеките, маите и инките )
Наскоро се откри, че хората масово имаме рептилско ДНК ( дори част от мозъка ни е такъв ) ... Дори разполагаме с ген, който може да регенерира клетките, тоест ако работеше, практически нямаше да остаряваме. Или поне не с тази скорост.
Но учените не знаят защо не работи. Тяхната оценка е, че буквално е изключен.
Очевидно от някой, който е знаел чудесно какво прави.

Оригиналът на Библията би трябвало да е - "СъздадохМЕ човека"... Но на прочутият събор в Константинопол, са премахнати цели глави, жития и т.н. от оригиналът.
Едно от тях е "Евангилие на Енох".
Остава загадка и животът на Иисус между детството Му и 32-рата година ...
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

rudiger
Мнения: 81
Регистриран на: 03 май 2016 20:34
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот rudiger » 28 мар 2021 19:10

Real написа:.............................
П.П. Впрочем, как вървят събиранията при вас?
.............................

Доколкото ми е известно не съм протестант и не си спомням някога да съм бил...
Колкото и да е странно, донякъде ми се иска да греша... и тайнството Евхаристия да не е просто символичен ритуал. Все пак истински важните винаги са били и винаги ще бъдат предхождащите усилия, които полагаш, за да заслужиш причастието.

Eminem написа:.................................
Ами ако се родиш в семейство на твърди атеисти и материалисти и така те възпитат?
.................................

Много вярващи сме израснали в такава среда.
Без да ангажирам никого - смятам че дори сред атеистите има немалко люде, които са по-християни от много редови въцърковени съвременни фарисеи...
Eminem написа:
rudiger написа:Момчета, Свещеното Писание е изпълнено с метафори. Аз вярвам, че ние всички сме съгрешили съвсем съзнателно, а хрупането на ябълка от страна на Адам и Ева под давлението на говореща змия... е просто една метафора/алегория.
.....................

Обясни първия абзац. В смисъл, преди да се родя тук, съм живял някъде другаде и там съм решил да съгреша съзнателно, за да мина по този път ? Това мога да го разбера и приема...

Да, правилно си ме разбрал. Най-просто казано - ние сме Адам и ние сме Ева...

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17743
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот pomiqrat » 28 мар 2021 20:21

Демек сме живели в Рая и за наказание сме пратени в Ада. Каква ябълка, брът. Никъде в Библията няма ябълка.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Real
Мнения: 2954
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот Real » 28 мар 2021 21:10

rudiger написа:
Доколкото ми е известно не съм протестант и не си спомням някога да съм бил...

Прощавай, не знам защо бях останал с такова впечатление от някакви предишни срещи във форума... Или не съм те разбрал, или... те бъркам с някого. :oops:


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ReBorn1982 и 24 госта