Тренировки с гири

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist


Потребителски аватар
TheClub
Мнения: 2112
Регистриран на: 26 юни 2008 19:17
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тренировки с гири

Мнениеот TheClub » 29 сеп 2010 23:11

Cesc Fabregas написа:Да бе бате, ти не знаеш ли? :o Ако махаш с ръце, още по-добре ;) Имитираш прилеп и ставаш машина ;)


Добре, що тръгна да ме бъзикаш :?:

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17747
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тренировки с гири

Мнениеот pomiqrat » 29 сеп 2010 23:12

TheClub написа:
pomiqrat написа:
TheClub написа:Това е една хубава тема! Аз имам малко по - различен въпрос: мога ли с тренировки вкъщи да си тегна корема?! И ако мога - КАК!?


За да направиш корем е важно и да бягаш. Ако можеш заставаш на лоста пред блока с главата надолу и така ще направиш идеален корем ;)



Sofiazapadultrasa написа:
TheClub написа:Това е една хубава тема! Аз имам малко по - различен въпрос: мога ли с тренировки вкъщи да си тегна корема?! И ако мога - КАК!?


Само с коремни преси не става,за да изчистиш мазнинките в корема трябва и доста кардио тренировки(тичане,велоегометър,кростренажор) и най-вече правилно хранене.....Коремни преси се правят най-много 3 пъти седмично висенето с главата надолу от лост също е много ефикасно упражнение!!!


Ама как така да вися!? Буквално ли ? Просто да си вися?


Да правиш коремни преси висейки :)
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Cesc Fabregas
Мнения: 12417
Регистриран на: 28 мар 2008 12:17
Контакти:

Re: Тренировки с гири

Мнениеот Cesc Fabregas » 29 сеп 2010 23:12

TheClub написа:
Cesc Fabregas написа:Да бе бате, ти не знаеш ли? :o Ако махаш с ръце, още по-добре ;) Имитираш прилеп и ставаш машина ;)


Добре, що тръгна да ме бъзикаш :?:

Аз се бъзикам със всички почти през цялото време :lol: ;)
Amala!
Pazza Inter amala !
E'una gioia infinita
che dura una vita !
PАZZA INTER AMALA !

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5158
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Тренировки с гири

Мнениеот ogrizko » 30 сеп 2010 16:55

Съвсем спокойно можеш да тренираш само с дъмбели. Аз поне го правя. Има упражнения за всичко, просто трябва да намериш някой дето да ти ги покаже и да гледа да ги изпълняваш правилно. Лично аз тренирам 1 ден бицепс-трицепс, 1 ден рамо, 1 ден гърди-гръб, 1 ден крака... и почвам от начало, като тренирам всеки ден ...освен като ме домързи нещо в повече пропускам :twisted:
За плочки няма какво да се притесняваш - с дъмбелите стават доста успешно, защото ти се налага да уравновесяваш ляво и дясно... и мускулите коремните се напрягат достатъчно. Проблема вече е, ако имаш някакви мазнини... че май ще трябва да потичаш, за да може все пак да се видят тия плочки :mrgreen:
Но ако нямаш пари да даваш за фитнес да ходиш постоянно и предпочиташ един път да си вземеш дъмбели и да тренираш с тях... или няма фитнес зала наблизо... или нямаш време да ходиш... или пък нещо се притесняваш или от хората вътре или от себе си ако не си достатъчно "як" да вдигаш големи тежести и т.н. ...със сигурност дъмбелите са добър вариант и можеш да си тренираш спокойно само с тях. Единственото, което е - като позаякнеш малко и се чувстваш готов за фитнес, понеже мускулите ти привикват към упражненията... трябва или да смениш упражненията с други, или да идеш на фитнес и да смениш тренировките си със силови. Щото с дъмбели малко трудно ще правиш силови тренировки ако са ти 10-15 кг., затова ще редуваш домашните тренировки с тия във фитнеса, които ще са силови.. примерно 2 седмици тренираш вкъщи всеки ден с дъмбелите... следващите 2 седмици ходиш във фитнеса през ден да правиш силови тренировки. Нещо такова ми се струва добър вариант на мен, но ти си знаеш. Въпреки че ако не ти се ходи на фитнес, може да пробваш наистина или да смениш упражненията, или да смениш тежеста.. примерно вдигал си 10 кг дъмбели - да ги направиш 15 кг ...тренирал си с 15 кг - после тренираш с 10кг... и така :roll:
Храненето и почивката са много важни, така че и за тях трябва да се поинтересуваш как най-правилно ще бъде за теб!
Изображение

Потребителски аватар
crazyfists
Мнения: 80
Регистриран на: 15 юли 2010 18:39
Контакти:

Re: Тренировки с гири

Мнениеот crazyfists » 02 окт 2010 22:39

TheClub написа:Това е една хубава тема! Аз имам малко по - различен въпрос: мога ли с тренировки вкъщи да си тегна корема?! И ако мога - КАК!?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tVog4y4Ziww[/youtube] + тичане

Tonny29
Мнения: 4
Регистриран на: 20 окт 2016 10:38
Контакти:

Re: Тренировки с гири

Мнениеот Tonny29 » 22 мар 2019 16:28

Аз тренирам с дъмбели , подходящи са за най-различни мускулни групи, особено ако изпълняваш упражненията правилно. Жената също се е навила да тренира, но се чудя откъде да и взема някакви гири, по-леки. Харесах си тук https://sportensklad.bg/fitnes-uredi/te ... stove/giri няколко различни модела, но се чудя какво предпочитат жените - някакви с винилово покритие, или хромирани?


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Thsmith и 33 госта