Искам да тренирам бойни изкуства

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Искам да тренирам бойни изкуства

Мнениеот honda » 31 окт 2010 11:56

Parmalat написа:
Не съм фен на каратето като боен стил искам Винг Чун най-много,но в България незнам къде има школи,а иначе може ли да препоръчаш някои книги ?

Водещ майстор по Винг- Чун в Европа е един германец- Керншплехт. Известна негова книга е "За двубоя"( мисля ,че така се превежда на български).
Мисля ,че представителя му за България се казва Станислав Багалев - школата му е в Пловдив,ако не е променена.

Parmalat
Мнения: 10851
Регистриран на: 13 сеп 2008 02:15

Re: Искам да тренирам бойни изкуства

Мнениеот Parmalat » 31 окт 2010 12:02

honda написа:
Parmalat написа:
Не съм фен на каратето като боен стил искам Винг Чун най-много,но в България незнам къде има школи,а иначе може ли да препоръчаш някои книги ?

Водещ майстор по Винг- Чун в Европа е един германец- Керншплехт. Известна негова книга е "За двубоя"( мисля ,че така се превежда на български).
Мисля ,че представителя му за България се казва Станислав Багалев - школата му е в Пловдив,ако не е променена.


Най-много ми харесва Винг Чун ,защото няма излишни движения не скачаш като нинджа,а си здраво стъпил на земята.За близък бой е идеално. ;)
[center]R.I.P[/center]
[center]Този ник вече е невалиден и никой не го използва.[/center]

На линия
Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21533
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Искам да тренирам бойни изкуства

Мнениеот metodito » 31 окт 2010 12:07

Parmalat написа:Най-много ми харесва Винг Чун ,защото няма излишни движения не скачаш като нинджа,а си здраво стъпил на земята.За близък бой е идеално. ;)

Ако искаш да тренираш бойни изкуства, за да се биеш, не са за теб. ;) Друга е идеята. Ако искаш да тренираш, за да се биеш - кикбокс (както го правят украинците - с тренировки по 4-5 часа). Ако не ти избият чивиите по някое време :mrgreen: . Или бокс. Но не ти препоръчвам да се захващаш с източни бойни изкуства с мисъл да чупиш на някой кофата.

Parmalat
Мнения: 10851
Регистриран на: 13 сеп 2008 02:15

Re: Искам да тренирам бойни изкуства

Мнениеот Parmalat » 31 окт 2010 12:16

metodito написа:
Parmalat написа:Най-много ми харесва Винг Чун ,защото няма излишни движения не скачаш като нинджа,а си здраво стъпил на земята.За близък бой е идеално. ;)

Ако искаш да тренираш бойни изкуства, за да се биеш, не са за теб. ;) Друга е идеята. Ако искаш да тренираш, за да се биеш - кикбокс (както го правят украинците - с тренировки по 4-5 часа). Ако не ти избият чивиите по някое време :mrgreen: . Или бокс. Но не ти препоръчвам да се захващаш с източни бойни изкуства с мисъл да чупиш на някой кофата.


Не ми трябва да чупя кофата,а за самозащита все пак е по-добре да знаеш нещо отколкото нищо. ;)
[center]R.I.P[/center]
[center]Този ник вече е невалиден и никой не го използва.[/center]

На линия
Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21533
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Искам да тренирам бойни изкуства

Мнениеот metodito » 31 окт 2010 12:19

Parmalat написа:
Не ми трябва да чупя кофата,а за самозащита все пак е по-добре да знаеш нещо отколкото нищо. ;)

Ами от приятел, който тренира Винг Чун и ми е обяснявал за какво иде реч, то тогава най-вероятно, това би било най-подходящо. Или айкидо, но там ще трябва да изчакаш с резултатите. Или джудо.

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Искам да тренирам бойни изкуства

Мнениеот honda » 31 окт 2010 12:37

Parmalat написа:
honda написа:
Parmalat написа:
Не съм фен на каратето като боен стил искам Винг Чун най-много,но в България незнам къде има школи,а иначе може ли да препоръчаш някои книги ?

Водещ майстор по Винг- Чун в Европа е един германец- Керншплехт. Известна негова книга е "За двубоя"( мисля ,че така се превежда на български).
Мисля ,че представителя му за България се казва Станислав Багалев - школата му е в Пловдив,ако не е променена.


Най-много ми харесва Винг Чун ,защото няма излишни движения не скачаш като нинджа,а си здраво стъпил на земята.За близък бой е идеално. ;)

Всеки стил си има своите предимства и недостатъци.Ако ще тренираш за самозащита- не знам. Имай предвид ,че стигне ли се до близък бой много често решаващи са килограмите и случайни фактори ,а не уменията.
Моите наблюдения са ,че понятието самоотбрана е по -скоро психическо отколкото физическо понятие. От близка дистанция всичко може да стане - не е необходимо да тренираш БИ за да удариш някого в топките, в очите ,в гръкляна, в сънната артерия , в брадата и всичко да приключи. Иначе Винг-Чун или WT е много интересно бойно изкуство. Но ако ще го тренираш за самоотбрана - май не си заслужава ;) ,най-вероятно в залата ще изядеш доста повече бой отколкото на улицата в нормален ситуация за 10 живота ;) - това разбира се е шега ;) .. Не забравяй, че един спрей с невропарилитичен или сълзотворен газ би ти свършил същата ,че и по-добра работа от 10 години занимания с БИ.
Реално нито едно БИ не е по-добро от останалите.

akosto
Мнения: 5
Регистриран на: 03 юни 2008 16:17
Контакти:

Re: Искам да тренирам бойни изкуства

Мнениеот akosto » 04 авг 2020 09:03

Хаедонг Кумдо е корейското бойно изкуство, чиято традиция е продължена преди повече от 40 години от Grand Master Jang Beak San в полите на една от планините, и в близост до последвалия го Grand Master Kim Jeong Ho. В модерни времена, това традиционно бойно изкуство, което иначе е било предназначено само за армията, е вече достъпно за всички заинтересовани трениращи. В допълнение, Grand Master Kim Jeong Seong, който понастоящем е и Chong Jae (Президент) на Обединената Световна Федерация по Хаедонг Кумдо (United World Haedong Kumdo Federation – UWHKF), разработва и доусъвършенства бойните техники и форми с два меча, които се базират на традиционните такива с един меч
.

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2760
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Искам да тренирам бойни изкуства

Мнениеот Der Schmarotzer » 04 авг 2020 10:40

Избери си един от двата - самбо или СРБ и няма да съжаляваш. Тренирал съм ги десетина години, едно време, когато бях млад и когато все още ги имаше, макар и с ограничен достъп. За уличен бой са ти достатъчни, за да не ядеш голям пердах. И запомни една максима, ако не си я чувал до сега: "В боя кантар няма!"
Ние сме Левски, Левски (София)!!!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 24 госта