Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Capitane5Puyol
Мнения: 472
Регистриран на: 19 мар 2024 18:43

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Capitane5Puyol » 12 май 2024 01:27

Гошо Тарабата е бил шеф на Интернационала, но според разни чавета 91 бил безгласна буква, интересно... тоя пияндурник е бил нещо много повече за другаря сталин от назначените диктаторчета в източна Европа, дори от Тито...ама видите ли не бил фактор... Изображение
чавето 91 пак изпада в делюзии, горкото...когато и да му прекратим жалкия животец все ще е късно...Изображение
Барса и Лудогорец але, алеее...

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17409
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот slash1912 » 12 май 2024 18:03

Drunken_Master написа:
slash1912 написа:Какво излиза-двойните "освободители" измислят македонска нация,а техните протежета нямат право да кажат нищо,даже и активно помагат...За другите им престъпления на българска територия даже няма нужда да споменавам.
От друга страна Хитлер учтиво пита как да мине пред България,дава Южна Добруджа,дава за администриране Македония.Царя му отказва участие на войска и депортирането на български евреи.
Аз като ти казвам,че една победа на Германия е около 1000 пъти по-добре за нас :)

Смяташ ли, да ми отговориш на въпроса, какво е ставало в Яйце, какво се е говорило и защо Георги Димитров е реагирал остро на това което е чул, да се говори на заседанието на АВНОЮ? Нали Георги Димитров бил "македонец" и искал много да прави македонска нация?

Колкото до останалите глупости, за мен е срамно, да се възхвалява някакъв изверг, дето е искал, да ни превърне в препарат за почистване. Ама аз на оная си работа обяснявам, че тук 80% от писателите четат (ако изобщо са чели и нещо) само Дойче Веле и Свободна Европа. Оня боклук на боклуците е изчистил 16-17 милиона цивилни от СССР, даже ни поставя ултиматум (или сте с мен или ще ядете немския чеп), ама иначе... както един мега титан на историческата мисъл писа (естествено фен на Левски, какъв да бъде) "Хитлер е бил нашия човек!". Уважавам те, ама това е супер недостойно. Това е същото, както да смятаме, че Иван Костов е направил нещо много велико, пускайки коридор на НАТО, да избиват цивилни, включително и деца, понеже... сърбите ни били исторически враг. Тук са я писали тая върховна простотия над 200 пъти. Едно 3 годишно дете, какво може да е виновно за всичко това?!

Отваряш "Моята борба" и четеш. Той за всички земни грехове вини славяните и евреите. Накрая славяните му го нахулиха до гърлото, да*ба неговата майка арийска...

Нас какво ни касае какво са решили комунистите в Югославия през 43г?
Националсоциализма и комунизма са две страни на една и съща монета.Фактите обаче говорят следното:
България със съюзник Хитлер получава територии,не праща войски на фронта,няма жертви,не изпраща евреи с българско гражданство към газовите камери.България има своя външна и вътрешна политика.
България при комунистите-губи територии,принудена е да изпрати около 400 000 човека на фронта,с около 20 000 жертви.
В периода 1944-1947 г. около 600 000 военни на СССР пребивават в България,общата сума,платена за участието ни във войната,разходи по изпълнението на примирието,репарации,издръжка на червената армия е колосалната цифра 133 280 719 447 лв.Като окупирана страна България няма право на външна и вътрешна политика.Изнесени са златния резерв,както и цели предприятия с немски машини."Братушките"грабят,изнасилват и убиват...
Срамно и жалко е,че днес има хора,които празнуват някакъв "ден победъй"
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20205
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 12 май 2024 18:50

slash1912 написа:Нас какво ни касае какво са решили комунистите в Югославия през 43г?

Е, как да не ни касае като толкова жалиш за македонските територии? Значи като ни отърва ни касае, като не ни отърва не ни касае. И тук не става дума за комунистите, а за АВНОЮ. Виж в Гугъл за какво става дума, там Георги Димитров протестира изключително остро срещу идеята за създаването на македонска нация. Хубаво е да сме обективни и да се уповаваме на фактите.

slash1912 написа:Националсоциализма и комунизма са две страни на една и съща монета.Фактите обаче говорят следното:
България със съюзник Хитлер получава територии,не праща войски на фронта,няма жертви,не изпраща евреи с българско гражданство към газовите камери.България има своя външна и вътрешна политика.

Какви територии получава България като на всички документи пише "германска област"? Пак показваш мега непознаване на фактите. Ти наясно ли си, че всички неща около въпросните територии са решени в личен разговор между Хитлер и Борис III, при това без преводач, който да потвърди какво са си говорили. Ама като знаем отношението на Фюрера към славяните и като се уповаваме на документите, пределно ясно е, че тия територии са дадени на страната ни за временно администриране.
Това, че не изпраща евреи с българско гражданство, мисля, че го доуточнихме. Те няма и как да са с българско гражданство, понеже по ЗЗН, те няма как и да получат българско гражданство, просто защото са евреи. А тия простотии, как ние там не сме имали думата, може да ги говорите на някой друг. Самият факт, че има документ, в който ясно личи, че дори ние поемаме и разноските по техният транспорт към лагерите на смъртта, говори красноречиво, че тук става дума за договорка, а не за нещо което е взето еднолично от Хитлер. Да не говорим, че имаме и ясна позиция от страна на Комисарството по еврейските въпроси (организация пълна с ратници, сиреч антисемити), където ясно личи, че Белев, дори желае да се изселят възможно най-много хора. Няма никакъв ултиматум от страна на Хитлер относно еврейското законодателство, законите са приети дори преди ние да станем негов съюзник. Кви ултиматуми, кви 20 лева? А това, че страната ни имала "външна и вътрешна политика" е бисера на седмицата...

slash1912 написа:България при комунистите-губи територии,принудена е да изпрати около 400 000 човека на фронта,с около 20 000 жертви.

Кои са тия територии, които България губи, при положение, че ние сме единствената победена държава, която излиза от войната с повече територия. И то точно благодарение на Сталин. Не знам и как реши, че ние сме загубили или сме печелили нещо при Хитлер. Териториите към коя държава ще бъдат, се решава на Парижката конференция от 1947 г. Кво общо има Хитлер с дадените територии? Да не си мислиш, че Сталин, Рузвелт и Чърчил ще се съобразяват с някакви дадени територии от Фюрера срещу когото са водили война години наред?
Тия "новоприсъединени" територии, първо никога не са били наши, а тия които настояват окупационните войски, да напуснат въпросните територии са Великобритания и САЩ. Пак показваш мега непознаване на фактите.
Относно "принудата", хубаво е да се знаят фактите, а не да се пише наизуст. Благодарение на това, че страната ни участва в заключителният етап на войната, това ни спасява от по-нататъшни по-тежки санкции на конференцията в Париж. Но така или иначе Великобритания и САЩ не желаят страната ни да получи статут на "съвоюваща" страна. А не СССР! Компренде?

slash1912 написа:В периода 1944-1947 г. около 600 000 военни на СССР пребивават в България,общата сума,платена за участието ни във войната,разходи по изпълнението на примирието,репарации,издръжка на червената армия е колосалната цифра 133 280 719 447 лв.Като окупирана страна България няма право на външна и вътрешна политика.Изнесени са златния резерв,както и цели предприятия с немски машини.

Мхм... Само да попитам, понеже до навлизането на РККА на наша територия, нашите обичани управляващи още не смеят, да обявят война на Германия, та... какво по-точно се очакваше от СССР в такъв случай? Как да се отнася към държава, която е сателит на швабите през цялото време? Да ни посрещат с хляб и сол, предполагам?

slash1912 написа:Срамно и жалко е,че днес има хора,които празнуват някакъв "ден победъй"

Добре, де... Пак задавам въпроса. Значи 17-18 милиона цивилни в СССР са избити от главорезите на Хитлер. Какво по-точно ни очакваше нас, при положение, че ние сме също славяни като тамошното население там? Предполагам... някакъв мега голям просперитет? Ми, що ни поставя ултиматуми тогава?
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17743
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 12 май 2024 18:56

Или си тъп или изключително нагъл. Ванзее Ванзее Ванзее Ванзее Ванзее Ванзее Ванзее Ванзее Ванзее

От не знам колко години съм в омакване да ми кажеш на коя страница да прочета, че славяните са тор. А ние не сме славяни.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20205
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 12 май 2024 18:59

Помиярче, ти що не ми отговори на оня пост в другата тема. Пак нещо би отбой. Изображение

Много го е страх, да не влезе в някаква сериозна дискусия, че кой знае какви мега простотии ще напише... ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23423
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 12 май 2024 19:31

Drunken_Master написа:Какви територии получава България като на всички документи пише "германска област"? Пак показваш мега непознаване на фактите. Ти наясно ли си, че всички неща около въпросните територии са решени в личен разговор между Хитлер и Борис III, при това без преводач, който да потвърди какво са си говорили. Ама като знаем отношението на Фюрера към славяните и като се уповаваме на документите, пределно ясно е, че тия територии са дадени на страната ни за временно администриране.

Без преводач? Саксонския Херцог и Принц Саксъ-Кобургъ-Гота е говорил с Германския "Канцлер" без преводач? :lol: И какво общо имат славяните? И да, нормално е лидерите на приятелски държави да имат лични разговори и да определят нещата сами, особено когато цялата власт е в ръцете им.


Drunken_Master написа:Добре, де... Пак задавам въпроса. Значи 17-18 милиона цивилни в СССР са избити от главорезите на Хитлер. Какво по-точно ни очакваше нас, при положение, че ние сме също славяни като тамошното население там? Предполагам... някакъв мега голям просперитет? Ми, що ни поставя ултиматуми тогава?


Недей да обиждаш, моля. Ти ако се имаш за брат с някой блатен плъх, това си е твоя лична драма. Ние нямаме нищо общо с тях.

п.с. Защо да не поставя ултиматуми? :lol: Аз редовно го правя. Или си с мен или не, какво е чудното?
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20205
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 12 май 2024 19:35

Thsmith написа:И да, нормално е лидерите на приятелски държави да имат лични разговори и да определят нещата сами, особено когато цялата власт е в ръцете им.

То няма лошо. Само да не ми казва, че тия територии били наши, понеже това изобщо не е вярно. Дори на самият документ си пише "германска област". Кво има да се коментира повече...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23423
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 12 май 2024 19:39

Каква е съдбата на тези територии е въпрос на интерпретация и лично мнение предвид това, че няма как да го разберем.
Може да се разбере само, че за нас WWII е загубена и на 8 ми няма какво да празнуваме, да не говорим за 9 ти и оркските измишльотини. 8-)
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17743
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 12 май 2024 19:40

Drunken_Master написа:
Thsmith написа:И да, нормално е лидерите на приятелски държави да имат лични разговори и да определят нещата сами, особено когато цялата власт е в ръцете им.

То няма лошо. Само да не ми казва, че тия територии били наши, понеже това изобщо не е вярно. Дори на самият документ си пише "германска област". Кво има да се коментира повече...


Тогава какво задаваш въпроси : D
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20205
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 12 май 2024 19:43

pomiqrat написа:
Drunken_Master написа:
Thsmith написа:И да, нормално е лидерите на приятелски държави да имат лични разговори и да определят нещата сами, особено когато цялата власт е в ръцете им.

То няма лошо. Само да не ми казва, че тия територии били наши, понеже това изобщо не е вярно. Дори на самият документ си пише "германска област". Кво има да се коментира повече...


Тогава какво задаваш въпроси : D

Уникален! Изкуството да бъдеш елементарна частица! Изображение
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта