Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17653
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 27 апр 2024 12:33

Хората с проблеми с щитовидната жлеза са изключително благодарни на всички другари присъствали на манифестацията заедно с тях и консумирали различна храна и вода.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17653
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 27 апр 2024 12:37

Изображение
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20040
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 27 апр 2024 12:41

slash1912 написа:Кореспонденция между Горбачов и Живков е нямало.
Съветския посланик съобщава това,което му е наредено от Москва.
Документи явно има,сега къде са и кой има достъп до тях не знам.

Да, де... Това казвам. Що не ги публикуват... Ако имаше нещо по темата, досега да са оревали орталъка. Те за 16-тата република на бай Тошо даже филм направиха и нищо вярно няма в него.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23359
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 27 апр 2024 12:56

Der Schmarotzer написа:Или не си разбрал тезата, или си я разбрал, но едно си баба знае, едно си мае.

За мен е изключително странна теза/идея без основи тип заравяне на главата в земята.

---
Между другото, много интересно ми е какво е личното ти мнение за действията след първата световна война спрямо ватниците.
Защо според теб на русия са върнати териториите при положение, че политическата система се е сменя с вражеска за Европейския ред. След като съветите снабдяват и с дадени ресурси Кайзера след капитулацията им. Защо народите там не получават подкрепа за независимост и страната не е разцепена още тогава? Защо е подпомогнато това, което се създава там, а от там и всичките циркове в цяла Европа. Включително унгарските съветски дивотии и подобни. Включително цирковете, които стават в Италия(страна победител) и които довеждат до идването на Мусолини.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17370
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот slash1912 » 27 апр 2024 13:12

Drunken_Master написа:
slash1912 написа:Кореспонденция между Горбачов и Живков е нямало.
Съветския посланик съобщава това,което му е наредено от Москва.
Документи явно има,сега къде са и кой има достъп до тях не знам.

Да, де... Това казвам. Що не ги публикуват... Ако имаше нещо по темата, досега да са оревали орталъка. Те за 16-тата република на бай Тошо даже филм направиха и нищо вярно няма в него.

Ще ме умориш с тия документи :lol: Аз ти пиша неща,на които съм бил пряк свидетел,защото съм имал нещастието да живея в късните години на комунистическа България.Ти незнайно защо и как си решил,че тогава е било безкрайно хубаво и хората са живели невероятно добре.
Смятам,че ако беше живял поне малко в онзи строй,щеше да го осъдиш както повечето от нас,друг е въпроса,че в онези години критика нямаше,защото влизаш в затвора.
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2722
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Der Schmarotzer » 27 апр 2024 13:35

Thsmith написа:
Der Schmarotzer написа:Или не си разбрал тезата, или си я разбрал, но едно си баба знае, едно си мае.

За мен е изключително странна теза/идея без основи тип заравяне на главата в земята.

---
Между другото, много интересно ми е какво е личното ти мнение за действията след първата световна война спрямо ватниците.
Защо според теб на русия са върнати териториите при положение, че политическата система се е сменя с вражеска за Европейския ред. След като съветите снабдяват и с дадени ресурси Кайзера след капитулацията им. Защо народите там не получават подкрепа за независимост и страната не е разцепена още тогава? Защо е подпомогнато това, което се създава там, а от там и всичките циркове в цяла Европа. Включително унгарските съветски дивотии и подобни. Включително цирковете, които стават в Италия(страна победител) и които довеждат до идването на Мусолини.

Кои територии са върнати на Русия? От СССР отпадат Финландия, балтийските лимитрофи, Полша, при това получили свободата си именно от Владимир Ленин. Има огромни опити за разделяне на Русия на няколко части - Украина, Грузия, Армения, Азербайджан (с помощта за мусаватистите на Турция), Далекоизточната република (целият Сибир) и т.н., всичките с активното съдействие на Антантата + чехите и японците. Малка част от тези събития: https://pogled.info/svetoven/amerikansk ... ini.109381. Съветска Русия успява да неутрализира всички интервенти, да отвоюва каквото може, а каквото не може, двадесетина години по-късно да си го вземе, при това с лихвите. СССР е в изолация след войната по разбираеми причини, но руснаците успяват да се измъкнат от тази изолация благодарение, първо на Германия - едните имат нужда от суровини, другите от ноу хау. След това по време на индустриализацията с помощта отново на Германия и на САЩ - капиталът е капитал щом има голям марж той е способен да продаде и собствената си майка - Сталин използва именно това - дава огромни заплати за качествен висш пероснал от Запада, такива, каквито в собствените си държави няма как да получат и се отзовават много инженери и други специалисти + суровини на изгодна цена. Освен това с Германия има сключен договор за военни полигони - немците дават техника, руснаците условия и суровини. Немците са притиснати от САЩ, Великобритания и Франция, руснаците също, имат допирни точки, които използват.
Що се отнася до т.н. съветски републики. Това са Финландия, Унгария, Бавария, България. В началото идеята е на Троцки - износ на революция. Това е променено след като Троцки и множеството евреи са изгонени от СССР, избити или по лагерите и на власт идват руснаците (сам Сталин се е считал за руснак - грузински руснак). Там обръщат внимание на собственото си развитие. Назначават се на ключови длъжности наистина хора с мисъл - Серго Орджоникидзе, Киров, Фрунзе, Калинин, Феликс Едмундович, Раковски, Малишев и ред други, които за съвсем кратко време успяват да променят много неща в икономиката на СССР, да я поставят на релси и да й дадат голям тласък за развитие. В един момент СССР става самозадоволяваща се страна - произвежда всичко, има огромни ресурси. (това е до 50-те години)
Ние сме Левски, Левски (София)!!!

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20040
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 27 апр 2024 13:35

slash1912 написа:Ще ме умориш с тия документи :lol:

Еми историята се базира на тях. А не на слухове и догадки. Освен това, ти сам си противоречиш. Хем им пращали марули от майната си, хем излизат и на манифестация. Те, ако бяха толкова наплашени от радиацията в ония дни, че чак да ги снабдяват с храни от други държави, нямаше да излизат изобщо на манифестации, а щяха "спешно", да си намерят работа някъде извън България. Или да си стоят по къщите.
Това което аз знам е, че и в СССР се е крило дълго време за повишената радиация около районите на Припят. Но понеже хората живеят наблизо, виждат линейки и т.н., а и слуха бързо се разнася, те стават особено подозрителни. И наблюдават, дали внука на Шчербитски (това е първият секретар и член на Политбюро на Украйна) ще отиде на училище, за да пуснат и те своите дечица на училище. По тоя начин се ориентират. Доколкото си спомням във сериала от 2019 г, това се твърдеше също така, че Горбачов се беше засегнал и виеше на умряло дълго време.
Горбачов за Чернобил: Не криехме истината в първите дни, просто не знаехме


А и като цяло... голяма част от нещата, които се приказват за оня строй, не са верни. Примерно, за Възродителния процес никой не говори изобщо за ролята на турските служби, а тя е ключова. Все едно, Живков станал от сън и решил да смени имената на турците. Ами не е така.

Както и да е, все тая...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2722
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Der Schmarotzer » 27 апр 2024 14:05

Drunken_Master написа:
slash1912 написа:Ще ме умориш с тия документи :lol:

Еми историята се базира на тях. А не на слухове и догадки. Освен това, ти сам си противоречиш. Хем им пращали марули от майната си, хем излизат и на манифестация. Те, ако бяха толкова наплашени от радиацията в ония дни, че чак да ги снабдяват с храни от други държави, нямаше да излизат изобщо на манифестации, а щяха "спешно", да си намерят работа някъде извън България. Или да си стоят по къщите.
А и като цяло... голяма част от нещата, които се приказват за оня строй, не са верни. Примерно, за Възродителния процес никой не говори изобщо за ролята на турските служби, а тя е ключова. Все едно, Живков станал от сън и решил да смени имената на турците. Ами не е така.

Както и да е, все тая...

Моето скромно мнение за Възродителния процес - сменят се само имената, никой не засяга религията. Такова има във всички останали балкански страни (Гърция, Турция, Румъния, Югославия, Албания), защо в България да е нещо различно? Най-адекватното решение е било да се направи един именник(само с български имена), и който иска да остане в България, да си избира имената на новородените деца по този именник, а не да се сменят имената на възрастни вече хора. На възрастните хора трябваше само да се променят фамилните имена - към съществуващите до тогава да се прибави наставката за принадлежност - "ов". Нямаше да има такива проблеми, каквито сега се опитват да ги изкарат. Именно при комунистическата власт турците получиха право на образование при това висше образование с предимство по специални квоти. В турските региони заплатите бяха 3 пъти по-големи от българските. Примерно за ден работа българин в ТКЗС-то получаваше около 4.5лв, а турчин от Кърджалийско - 12 лв. Що се отнася до работата на турското разузнаване - то не е само турско, а и на НАТО - именно засилването на неговата работа на територията на Българиято е катализаторът за тези процеси.
Ние сме Левски, Левски (София)!!!

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20040
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 27 апр 2024 14:46

Шмаротцер, това да се трият имената на турците от надгробните плочи е страшна простотия. Не знам, кой болен мозък е дал идеята за всичко това...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17653
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 27 апр 2024 15:13

Drunken_Master написа: Примерно, за Възродителния процес никой не говори изобщо за ролята на турските служби, а тя е ключова. Все едно, Живков станал от сън и решил да смени имената на турците. Ами не е така.

Както и да е, все тая...


Важното е, че ти ни пишеш през три седмици и ти е все тая.

България независима държава ли е?
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 49 госта