Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20201
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Drunken_Master » 12 яну 2024 20:51

ReBorn1982 написа:Не знам защо се смееш, тук са напълно прави. Ега ги избият тия хути ли са, хуси ли ..... аз съм за 2-3 водородни бомби, в тоя край и без това нищо читаво не вирее.

Ми не знам, на мен "отбранителни удари" ми звучи доста смешно...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

ReBorn1982
Мнения: 8153
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ReBorn1982 » 12 яну 2024 20:53

Да, бранят международното търговско корабоплаване.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20201
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Drunken_Master » 12 яну 2024 20:55

ReBorn1982 написа:Да, бранят международното търговско корабоплаване.

Мхм... направо сме загинАли без тяхната помощ...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23752
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот paceto » 12 яну 2024 21:06

Близо 30 търговски кораба са атакували тези и продължават да го правят, че дори си позволяват да стрелят с ракети по някои от тях с цел да ги потопят. Твърде дълго ги чакаха, но ги предупреждаваха вече няколко месеца, а онези не си взимат поука мислейки, че няма да смеят да атакуват.

Ако тези атаки не подействат като нищо ще влезнат тюлените и пехотата и ще ги оправят набързо. Йемен не се държи изцяло от тези утайки на обществото, така че няма кой да тръгне там да ги защитава. Сега като им сринат цялата военна инфраструктура и ще се разбягат много бързо като партизани. Вече им удариха няколко военни бази и летища, от където изстрелваха дронове и ракети и сега идва ред на складовете за боеприпаси.

Ако вярват, че Иран ще ги защити значи много яко са ги пързулнали "персите".

El_Capitano_Puyol
Мнения: 1594
Регистриран на: 21 ное 2023 21:01

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот El_Capitano_Puyol » 12 яну 2024 21:10

Израел е единствената що годе нормална държава наоколо, ама иначе постоянно се оплюват. Не е казано, че някой трябва да обича евреите, обаче в тоя зверилник около тях, определено са по-малкото зло тъй да се каже. Те са нещо като европейски анклав, с добър стандарт на живот, а да не говорим че сигурно стотици хиляди палестинци и други араби работят в Израел и си изкарват прехраната там. И същевременно ХАМАС ги напада, умишлено избивайки цивилни. Нямаше как Израел да отговори по друг начин, освен с инвазия в Газа и ликвидирането на терористите.
Що се отнася до хутите, те май сами си го търсят от САЩ, с тия провокации и атаки над търговски кораби. :lol: :mrgreen:
Последна промяна от El_Capitano_Puyol на 12 яну 2024 22:47, променено общо 1 път.
Барса и Лудогорец але, алеее...

ReBorn1982
Мнения: 8153
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ReBorn1982 » 12 яну 2024 22:02

Drunken_Master написа:
ReBorn1982 написа:Да, бранят международното търговско корабоплаване.

Мхм... направо сме загинАли без тяхната помощ...


Понякога наистина си като кон с капаци. И аз презирам САЩ (по-точно върхушката там, срещу народа нищо против нямам), но не винаги са черни и лоши, когато са прави, трябва да се признава. Тия шибаняци обстрелват търговски кораби, които нямат нищо общо с никакви войни, не ми казвай, че трябва да ги търпим и нищо да не се прави.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23752
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот paceto » 12 яну 2024 22:07

Да не забравяме, че държат наши хора в плен, което пряко ни засяга и трябва да искаме точно това.
Нали мнозина тук обичат да играят патриотичната карта по подобни въпроси или се ползва само за определени цели клонящи най-вече на изток от Черно Море. :mrgreen:

Мастъра щеше да е доволен и да хвали сега тези събития ако се бяха намесили руснаците, понеже нали като "братушки" ще спасят и нашите хорица. :lol:

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9117
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Soulen » 12 яну 2024 22:16

ReBorn1982 написа:
Drunken_Master написа:
ReBorn1982 написа:Да, бранят международното търговско корабоплаване.

Мхм... направо сме загинАли без тяхната помощ...


Понякога наистина си като кон с капаци. И аз презирам САЩ (по-точно върхушката там, срещу народа нищо против нямам), но не винаги са черни и лоши, когато са прави, трябва да се признава. Тия шибаняци обстрелват търговски кораби, които нямат нищо общо с никакви войни, не ми казвай, че трябва да ги търпим и нищо да не се прави.

Аз като ти разправях, че само един може да реши тоя проблем, ти не вярваше, но дойде на моята.

Явно не се занимавате с бизнес с търговия с Азия или нямате такива познати и приятели. Сегашната ситуация с тези терористи е далеч по-страшна от това, че газът бил поскъпнал малко заради Украйна. Буквално се губят милиарди всеки ден заради тея примати и малоумния ЕС седи с пръст в задника и чака на САЩ да оправя бакиите. Дори масовия потребител вече го усеща с главоломно поскъпване на стоки от Китай, заради високите застраховки и обинолните маршрути.

Великобритания вземат мерки също, но тяхната флота не може да се справи с проблема и отново разчитаме на милостиня, вместо да си решаваме сами проблемите.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

El_Capitano_Puyol
Мнения: 1594
Регистриран на: 21 ное 2023 21:01

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот El_Capitano_Puyol » 12 яну 2024 22:50

А дали пък не е умишлена тази на пръв поглед забавена реакция срещу хутите. :roll:
Може да си има определена цел това поскъпване. За богатите и световния елит, знаете че при тях няма националност и си играят игрите, та накрая обикновените хора го отнасят и плащат по-скъпо за стоки, услуги и др. неща. Нека не бъдем толкова наивни. :geek:
Барса и Лудогорец але, алеее...

kubik
Мнения: 3414
Регистриран на: 02 мар 2009 20:49
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот kubik » 12 яну 2024 23:19

САЩ, хубав лош без него ще настъпи световна анархия. Силния ще напада слабия, войни ще има на всяка крачка. Ердоган ще ни прелапа на момента, ако няма САЩ.
Хубав, лош, САЩ това е най-доброто!
Локомотив Пловдив е моята душа, Пловдив е моя град ,а Лаута е моя дом !!!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта