Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

THE G.A.M.E
Мнения: 50014
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - България

Мнениеот THE G.A.M.E » 02 юли 2022 20:03

bubka написа:А на мен са ми много интересни "русофобите", които знаят, че македонизма е сръбско-руски проект, но с всячески усилия се опитват да официализират окончателната, фактическа и необратима победа на този проект, пускайки Македония в ЕС, без да си промени учебниците по история.
Учебниците по история ( "македонските" ) ... И нелепите твърдения и умозаключения, така или иначе няма да бъдат променени. Нито спрени.
Пацето не веднъж показа, че въпреки "гръцката победа", крещящото малцинство в онези земи, продължава да преиначава, дори и краде, "елинската история". Която до голяма степен е 'тракийска", но това е друга бира.
Писах и по горе. Влизането на "Македония" в ЕС, няма да премахне омразата и негативизма като с магическа пръчка.
Но при правилните политици и Правителства у нас, тези неща ще се смекчават и ще достигнат абсолютен минимум в следващите 20-30 г.
Виж младите поколение във Франция и Англия, и като цяло там, където Вермахта газеше местните, мразят ли Германия ?
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Capitana_Puyol
Мнения: 1238
Регистриран на: 16 май 2022 23:04

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Capitana_Puyol » 02 юли 2022 20:30

Гърците успяха да ги накарат да променят името на летището в Скопие, да не се казва Александър Велики, но това е единствената им малка победа. Македония присъства в името на държавата им, това не знам за каква победа може да се счита, след като първоначалното желание на гърците беше Република Вардарска нещо си (без въобще да присъства Македония в цялото име). Десетките паметници също кражба на история си стоят, там гърците не са успели да ги притиснат да бъдат разрушени. В крайна сметка както коментирахме оня ден, икономиката и търговските отношения трябва да са на първо място, щото в историческите спорове между балканските страни никой с никакъв натиск не може да убеди другия да си пренапише учебниците по история. Всеки си държи на своето и това е. Другият път е война и масово изтребление на противника, така че после да няма кой да пише учебници, които не се харесват на едната страна. Ама все пак живеем в 21 век, и римейк на арменския геноцид в някоя страна няма как да се случи. Последно сърбите се опитаха да изколят всички мюсюлмани в Босна, но силите им не стигнаха, с изключение на някои локални акции като в Сребреница 1995г. където избиха 8хил. босненци за няколко дена.
Барса, Лудогорец и Бойко Борисов, але, алеее... :)

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12942
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Eminem » 02 юли 2022 20:48

THE G.A.M.E написа:
ReBorn1982 написа:И ти си много интересен - браниш яростно Запада, който припозна творението на Коминтерна и дори ни унижи да клекнем пред него. Те ясно заеха страната на рожбата на СССР.
"Браня" е силно твърдение.
По скоро толерирам политиката им, понеже тя съвпада с нашите интереси на Балканите.
А те са - Всички страни в региона (без значение изкуствени или не ) ... Да са в Съюзите и Организациите, в които сме и ние.
Връщането на "Македония" в наша орбита, ще е дълга битка. Никой не е казал, че като влезнат в ЕС, омразата и негативизма там към нас, ще престанат в същата минута.
Но ще е стъпка в правилната посока.
Съжалявам, че повечето не го виждате, но времето ще покаже, че съм прав.

Както каза един потребител тук, ветото и споровете за историята карат част от хората там да се поинтересуват от темата, да прегледат историческите факти и да проумеят истината.
Пуснем ли ги в ЕС без историята и езика да влязат в условията - ние практически ги легитимираме и мачът свършва. Завинаги!
Последна промяна от Eminem на 02 юли 2022 22:49, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21537
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот metodito » 02 юли 2022 22:45

Много е прост този Киро.

Потребителски аватар
Player
Мнения: 4371
Регистриран на: 28 фев 2014 14:31
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Player » 02 юли 2022 23:00

Черен дим и над руZZкото посолство в София. Горят си мръсните тайни, мамицата им мръсна, фашистка.

ReBorn1982
Мнения: 8256
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ReBorn1982 » 02 юли 2022 23:01

tiamat написа:Не ги гоним, щот са съюзници, бате.


"Бате", ние съюзници нямаме. Имаме господар. Между съюзник и господар има огромна разлика.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23818
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот paceto » 02 юли 2022 23:03

Същият като този преди 89-та нали?

ReBorn1982
Мнения: 8256
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ReBorn1982 » 02 юли 2022 23:06

THE G.A.M.E написа:Виж младите поколение във Франция и Англия, и като цяло там, където Вермахта газеше местните, мразят ли Германия ?


В младите поколения във Франция и Англия почти няма французи и англичани ..... почти всичко е "новофранцузи" и "новобританци" .... от тия "по-препечените", кой повече, кой по-малко.

ReBorn1982
Мнения: 8256
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ReBorn1982 » 02 юли 2022 23:07

paceto написа:Същият като този преди 89-та нали?


Ма сега нали сме в "демократичния свят", що е същото положението ??!

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23818
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот paceto » 02 юли 2022 23:14

ReBorn1982 написа:
paceto написа:Същият като този преди 89-та нали?


Ма сега нали сме в "демократичния свят", що е същото положението ??!


Ами не знам ти говориш с подобни епитети и аз ти отговарям по същият начин. Щом едните за теб са господари значи и другите са били такива или бъркам? Само нещо не виждам американски трудови лагери и избиване на елита на България, ама явно понеже съм зад граница и нищо не знам и не разбирам. :)

Вие сте по запознати.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 15 госта