Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22929
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот NOMER14 » 12 юли 2021 14:35

Такова нещо не е било досега. В деня на избори да съставяш кабинет, да заснемеш и монтираш изказване на лидер на партия, която евентуално би била първа след 3- 4 дни.
Втори гаф. Не партиите правят правителство, а парламентарните групи. Президентът връчва манадат на парламентарна група. Затова първата работа на всяко Народно събрание е да се сформират парламентарни групи. До свикването на Народното събрание всичко може да случи - една коалиция или партия, участвали в изборите, може да се разпадне или обединят други. Друг въпрос, че е малко вероятно и неморално.
Оня каза 800 дни, тоя сигурно ще векува.
Българийо, какво направи със себе си?
Българино, какво направи с държавата си?

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10918
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ivan56 » 12 юли 2021 16:16

Сменяме тиквата с бай Доган, аз лично не съм оптимст за това правителство.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13858
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Pichichi » 12 юли 2021 16:48

Какво правителство, ще ги пуснат да направят макс. 100 дни и айде в коша.
Само ще реабилитират ББ! Добре че поне ВМРО- Магарешки и релсата вече се прецакха тотално че
в един бъдещ парламент баце и с над 30 %-та на изборите няма да има как да стане премиер отново освен с ДПС.

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9336
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: Тема за политика - България

Мнениеот bubka » 12 юли 2021 17:24

Pichichi написа:Какво правителство, ще ги пуснат да направят макс. 100 дни и айде в коша.
Само ще реабилитират ББ!


Слави на следващи избори ще има поне 30-35%. С ББ е свършено. С този си ход да поеме отговорност и да състави сам кабинет си спечели много позитиви. Другите партии оттук нататък може само да се самодискредитират, ако не подкрепят това управление и създават проблеми. Според мен обаче няма да имат смелостта да одобрят този кабинет още отсега. Защото знаеш ли какво ще стане, ако го одобрят, а след 100 дни примерно поискат да го махат с вот на недоверие например - чисто математически ще трябва в едно да се обединят поне три партии, всяка от комбинациите, включваща ГЕРБ - например ГЕРБ+БСП+ДПС или ГЕРБ+БСП+ДБ или ГЕРБ+ДПС+ДБ :lol: . Усещаш ли сега какъв им го нахака. Партии, които се плюят една друга и са абсолютни опоненти, ще трябва негласно, задкулисно да гласуват заедно и да свалят Слави :) . А нали знаеш какво следва, ако го направят - по минус още няколко процента за тях на следващи избори.
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15588
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 12 юли 2021 18:24

Трифонов: Ќе предложам Влада која ќе однесе бугарски и северномакедонски астронаути во Вселената
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17794
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 12 юли 2021 18:31

bubka написа:
Pichichi написа:Какво правителство, ще ги пуснат да направят макс. 100 дни и айде в коша.
Само ще реабилитират ББ!


Слави на следващи избори ще има поне 30-35%. С ББ е свършено. С този си ход да поеме отговорност и да състави сам кабинет си спечели много позитиви. Другите партии оттук нататък може само да се самодискредитират, ако не подкрепят това управление и създават проблеми. Според мен обаче няма да имат смелостта да одобрят този кабинет още отсега. Защото знаеш ли какво ще стане, ако го одобрят, а след 100 дни примерно поискат да го махат с вот на недоверие например - чисто математически ще трябва в едно да се обединят поне три партии, всяка от комбинациите, включваща ГЕРБ - например ГЕРБ+БСП+ДПС или ГЕРБ+БСП+ДБ или ГЕРБ+ДПС+ДБ :lol: . Усещаш ли сега какъв им го нахака. Партии, които се плюят една друга и са абсолютни опоненти, ще трябва негласно, задкулисно да гласуват заедно и да свалят Слави :) . А нали знаеш какво следва, ако го направят - по минус още няколко процента за тях на следващи избори.


Каква комбинация от партии? Да речем, че имат 65 човека, а Герб 62. Още четирима гласуват За и падат. А предложенията им за министри и министър-председател са потрес. Спечелили с 24% или 645 хил. функционално неграмотни и искал сам да състави правителство. Бах го у наглия. Радулов министър на МВР :lol: Онзи, който забърка кашата на Армита няма да го коментираме или уродливата продуцентка. С тея пингвини ни чака нещо по-страшно от Виденова зима. Вероятно и това е целта. Много кредити станаха. А ДПС имат увеличение на гласовете с 50 хил., а на псевдо патриотите паднаха със 100 :lol:!!!
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

fullmoon
Мнения: 123
Регистриран на: 16 май 2016 21:04
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fullmoon » 12 юли 2021 18:37

Гледах новините и съм отвратен от този дебил. От чалгар освен чалгарска политика друго не може да се очаква. Баце е прост, но Славчо го бие без да се напъва.
"This british homosexual broke the game" - един Великан.
Българите помним до вчера, някои и по-малко.

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9336
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: Тема за политика - България

Мнениеот bubka » 12 юли 2021 19:02

pomiqrat написа:
bubka написа:
Pichichi написа:Какво правителство, ще ги пуснат да направят макс. 100 дни и айде в коша.
Само ще реабилитират ББ!


Слави на следващи избори ще има поне 30-35%. С ББ е свършено. С този си ход да поеме отговорност и да състави сам кабинет си спечели много позитиви. Другите партии оттук нататък може само да се самодискредитират, ако не подкрепят това управление и създават проблеми. Според мен обаче няма да имат смелостта да одобрят този кабинет още отсега. Защото знаеш ли какво ще стане, ако го одобрят, а след 100 дни примерно поискат да го махат с вот на недоверие например - чисто математически ще трябва в едно да се обединят поне три партии, всяка от комбинациите, включваща ГЕРБ - например ГЕРБ+БСП+ДПС или ГЕРБ+БСП+ДБ или ГЕРБ+ДПС+ДБ :lol: . Усещаш ли сега какъв им го нахака. Партии, които се плюят една друга и са абсолютни опоненти, ще трябва негласно, задкулисно да гласуват заедно и да свалят Слави :) . А нали знаеш какво следва, ако го направят - по минус още няколко процента за тях на следващи избори.


Каква комбинация от партии? Да речем, че имат 65 човека, а Герб 62. Още четирима гласуват За и падат.


Ако съставят правителство и на по-късен етап искат да ги махат ще са им нужни поне 50% от всички гласове, а не само един повече от тези на Слави :) .
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44135
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот rhaegar » 12 юли 2021 19:03

pomiqrat написа:Каква комбинация от партии? Да речем, че имат 65 човека, а Герб 62. Още четирима гласуват За и падат.


Коче, вот на недоверие минава с над 121 гласа, няма как да стане с 66.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17794
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 12 юли 2021 19:08

rhaegar написа:
pomiqrat написа:Каква комбинация от партии? Да речем, че имат 65 човека, а Герб 62. Още четирима гласуват За и падат.


Коче, вот на недоверие минава с над 121 гласа, няма как да стане с 66.


Вярно, че беше 120+1. Посипвам си главата с пепел. герб+бсп+дпс и падат
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта