Пловдивска Православна Телевизия (ППТВ)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Real
Мнения: 2954
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: Пловдивска Православна Телевизия (ППТВ)

Мнениеот Real » 11 окт 2020 23:48

Thsmith написа:
Ти го представяш за факт, а не аз.
Когато кажеш "ти си създаден от бог" или "той ти е дал еди какво си", ти заявяваш това и евентуално стоиш зад него. (естествено без никаква опора)

Да, заявявам и стоя зад... личното си мнение. И да, за мен това е факт (...а какви опори имам - ти няма как да знаеш.) Но това по никакъв начин не изисква и ти да го приемаш като факт. Както и аз не съм длъжен да приемам твоето мнение като обективна истина... Дискутираме си, бре! Не си четем лекции.

Thsmith написа: Има проблем в това да очаквате другите да вярват в същото и да се съгласяват с вашите вярвания. Хубаво, че вече смахнатите не са толкова много и не могат да горят хората по кладите. Сега само се опитват да налагат вярването си за аборта и друг подобни "леки" дивотии.

Изобщо не държа да се съгласяваш, просто изразявам несъгласие с твоите вярвания... Колкото до абортите, мислиш, че християните са първите, които ги отричат? Виж Хипократовата клетва. Не я положих, щото не искам да се кълна в Аполон и Хигия (или спагетени чудовища), но там, 4-500 години преди тия християни, дето те затормозяват, човека иска да не правим аборти. А уж в античния свят хората радостно се чукали с цялото си семейство и си правели аборти на воля.. Басси мракобесника е тоя Хипократ! :lol:


Thsmith написа:
Real написа:Този Дарвин ли?
Такъв "тиквеник" ли?

Не, не този и този, а ученият, който е компетентен в своята научна сфера.

Ами... единият е Исаак Нютон, някои го смятат не просто за компетентен, а за основополагащ в своята научна сфера. Другият е Чарлз Дарвин. Не знам колко е компетентен, но щото ти настояваше да се набляга на него в училищата, и аз затова...

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23423
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Пловдивска Православна Телевизия (ППТВ)

Мнениеот Thsmith » 12 окт 2020 00:01

Real написа:
Да, заявявам и стоя зад... личното си мнение. И да, за мен това е факт (...а какви опори имам - ти няма как да знаеш.) Но това по никакъв начин не изисква и ти да го приемаш като факт. Както и аз не съм длъжен да приемам твоето мнение като обективна истина... Дискутираме си, бре! Не си четем лекции.

Аз не съм и смятал да го приемам така, просто отбелязвам опитът ти да го представиш като факт и то за всички, а не като твоя теория базирана върху някакъв Мерлин.
: )

Real написа:Колкото до абортите, мислиш, че християните са първите, които ги отричат?

Сега не коментираме кой друг бие негрите, а дали вие го правите.

Real написа:Ами... единият е Исаак Нютон, някои го смятат не просто за компетентен, а за основополагащ в своята научна сфера. Другият е Чарлз Дарвин. Не знам колко е компетентен, но щото ти настояваше да се набляга на него в училищата, и аз затова...


Да, и продължавам да застъпвам това. Ученият Дарвин и неговите открития трябва да бъдат изучавани. Същото се отнася и за Нютон. Това не означава, че трябва да споделяме и техните суеверия.
Когато отиваш при очен лекар, отиваш при него за да се използваш от експертните му познания в сферата на очите. Не за да чуеш мнението му за водопровода или фасадата на сградата в която живееш.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Real
Мнения: 2954
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: Пловдивска Православна Телевизия (ППТВ)

Мнениеот Real » 12 окт 2020 12:22

Thsmith написа:
...просто отбелязвам опитът ти да го представиш като факт и то за всички, а не като твоя теория базирана върху някакъв Мерлин.
: )

Ами... по мое мнение е факт. :)
(...просто отбелязвам, че има и различни от твоята теории.)

Thsmith написа:
Real написа:Колкото до абортите, мислиш, че християните са първите, които ги отричат?

Сега не коментираме кой друг бие негрите, а дали вие го правите.

Не, не го правим. Както и не смятаме за нормално да разчленим жив човек, чиято единствена вина е, че баща му го е домързяло да си вдене дюрекс-а, а майка му - да си пие хапчетата...
И понеже си се напрегнал, че някакви там "сектанти" били против разчленяванията - обяснявам, че не са първи, нито единствени. Това си е "теория", споделяна от немалка част от човечеството, включително и преди Христа.
(...с това, разбира се, не казвам, че нямаш право да споделяш и обратната теория, да не те напрегна нещо?)

Thsmith написа:
Real написа:Ами... единият е Исаак Нютон, някои го смятат не просто за компетентен, а за основополагащ в своята научна сфера. Другият е Чарлз Дарвин. Не знам колко е компетентен, но щото ти настояваше да се набляга на него в училищата, и аз затова...

Да, и продължавам да застъпвам това. Ученият Дарвин и неговите открития трябва да бъдат изучавани. Същото се отнася и за Нютон. Това не означава, че трябва да споделяме и техните суеверия.
Когато отиваш при очен лекар, отиваш при него за да се използваш от експертните му познания в сферата на очите. Не за да чуеш мнението му за водопровода или фасадата на сградата в която живееш.

Да, прав си за това. Ама аз ти ги цитирам по друга причина - долових, че намираш противоречие между Вяра и Наука и исках да кажа, че има по-сериозни от теб и мен учени, които не намират такова...

Потребителски аватар
Jürgen
Мнения: 3749
Регистриран на: 12 яну 2013 18:21
Контакти:

Re: Пловдивска Православна Телевизия (ППТВ)

Мнениеот Jürgen » 12 окт 2020 12:57

Няма такова нещо като жив човек, преди да се роди :mrgreen:
Бтв, половината олигофрени където се водят родители за чеп за зеле не стават, тъй че освен услуга да му се направи на това същество, друго няма какво :lol:


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bubka и 36 госта