Коронавирусът в България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
BEROE_StZ
Мнения: 810
Регистриран на: 24 дек 2010 09:56
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот BEROE_StZ » 06 май 2020 22:09

Eminem написа:Не може хората да си седят вкъщи, да спазват мерки, а в същото време държавата да позволява заразните боклуци да се връщат от чужбина и да разнасят заразата из страната.
Или ще правят нещата както трябва или да заебават всичко и да няма никакви мерки.


+ 100000000 за тези които разнасят увируса: категорично и безкомпромисно, а не само празни приказки от вожда.
Но за****т ли мерките......Дано не се стига до sms
1972, 1979, 1986, 2010, 2013, 2015, 2016

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23516
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот Thsmith » 07 май 2020 00:21

Eminem написа:Или ще правят нещата както трябва или да заебават всичко и да няма никакви мерки.

Ами хайде де! Точно това трябва да се направи най накрая!
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
ivo55
Мнения: 3833
Регистриран на: 19 яну 2014 19:51
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот ivo55 » 07 май 2020 01:18

Я, тая тема още ли е активна? Та те вече си признаха, че са сбъркали и махнаха противоконституционните ограничения. Сега няколко години ще трябва да си оправяме държавата, които шепа малоумници съсипаха за само 45 дена.

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22995
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот NOMER14 » 07 май 2020 07:11

Конституцията е недоносче, което лигитимира превръщането на политическата власт на ония в икономическа.
Иначе днес не видях Кпп.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21571
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот metodito » 07 май 2020 09:29

Real написа:Мерките, маските, починалите, бъркането в носа... А същината май е другаде.
Я да видим кой как ще осмисли това:
https://www.facebook.com/stopvaksini/vi ... 86653/?t=0


[offtopic]Ми, любопитно е. Най ми хареса името на вируса - "Химера". Относно 5G... не знам наистина. Има достатъчно материал в Интернет и по-точно тук: http://www.5gappeal.eu/ (има сигурно милиони фейк глупости, но тук са публикувани конкретните изследвания, хората са застанали с името, титлата и професията си). За технологията... наясно съм с положителните страни. С отрицателните... Нямам мнение. Какво прави този втори "банд"?
По отношение на т.нар. "вирус" има много странни неща. Вече сме в шестия месец от разпространението му. Друго няма какво да се коментира тук. Шести месец.
Иначе още от началото мнението ми съвпада с това на тоя пич: става дума за голяма измама и ако нещата се развиват в нужната посока - към тоталитаризъм и евентуално "софт геноцид". Той вече е започнал.
По отношение на шума около ID2020 (https://id2020.org/), аз мисля, че това е спекулация. Има програма със същото име и неин инициатор е Майкрософт, но няма нищо общо.

Общо взето, информативно е клипчето, данке. Но не отговаря на ред въпроси. Аз на свой ред да попитам: възможно ли е наистина тези тестове да откриват просто коронавирус? Коронавирусите, от това, което четох, съставляват една пета от гриповете и настинките, които циркулират днес в света. Шансът да си имал коронавирусна инфекция и това да е останало в теб е доста голям. Всеки от нас в последните пет години, да речем е карал грип. И тогава, тези тестове биха разпознали сигурно в два, три милиарда от света, поне, коронавирус. Ако не е така, как по дяволите се е разпространило. Споменах теорията за "шестте степени на разделение" :lol: (всъщност въобще не е несериозна), но и тя не може да обясни това, което излиза - от Мартиника до Мартиново, от Мериленд до Мозамбик до ...навсякъде. Или има нещо грешно в тези тестове и те отчитат нещо, което го има в много народ, несвързан помежду си или... не знам. Другият въпрос и той е по-важен: как всички правителства по света се оказаха такива идиоти едновременно. Схемата не може да стане без тяхно знание. Никой не се замисли: абе... я чакай сега. Не, като по команда. Като кукли на конци. И си припомням думите на бай Бойко: "не знам коя гад...". Има много сбъркани неща тук. И няма да се повтарям: хората просто днес не мислят с главите си. Единственото, което се притеснявам от казаното във видеото и което съм го допускал е, е това "грипче" (ако го има) да е... "подложка", спусък, който да се активира на един по-късен етап. Иначе. Как някой изял прилеп и целия свят се заразил трябва да е учебникарски тест за интелигентност, защото просто... it doesn't work like that. И за съжаление някои мои познати се провалиха.[/offtopic]

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21571
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот metodito » 07 май 2020 09:36

NOMER14 написа:Методито,
Приятелю, моля те, не наричай хорицата мърша. Горанов беше по-тактичен с неговото маргинали, а Мангъров с е направо поет - "сухи съчки". Да ходи да ги събира с оня п....ст.

Това не са "хорица". Това са... нямам думи. Сребърниците, които са взели ще им заседнат в устите. Ако не, някой ще се постарае да стане. "Хорицата" си стоят вкъщи и умират от страх от една "химера" (виж видеото на Real). "Хорицата" остават без работа и без препитания заради... нямам думи да опиша кретенията, която се случва в момента - грандиозна перверзия - това е най-близкото определение. "Хорицата" не знаят как ще хранят децата си, останали без препитание. "Хорицата" не ходят да видят възрастните си родители заради тази перверзия. А такива, като тези двамцата, като генерала с меката китка и пожарникаря - се изхождат в момента върху "хорицата". Така че недей, моля. Тези отдавна са изгубили всичко човешко в себе си.

Dust
Мнения: 8455
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот Dust » 07 май 2020 10:35

CSKA 78 написа:Има объркване, защото цялата бройка заразени за даден ден се съобщава на другия ден сутринта! Ето сега са обявили 20 новозаразени следобед, но цялата бройка за днес, ще бъде съобщена утре сутрин!
Но дори и вчера да са били 52, а днес да са 74, всъщност даже е по-зле, защото има още по-голямо увеличение!

Все още си играят с леко манипулативни похвати, което е тъпо.
Има увеличение на новите положителни, но това, от колко теста, защото е ясно, че ако утре направят 10 000 теста за 24 часа, то новите положителни сигурно ще са 500 за ден.

За това информацията, която трябва да ни представят трябва да е семпла:

Брой направени теста
Брой положителни
Брой починали
Брой излекувани

Това е напълно достатъчно, защото ако днес са направени 1000 теста и има 50 положителни, а утре 1500 теста и има 60 положителни то простата математика в проценти е различна.
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21571
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот metodito » 07 май 2020 10:42

Dust написа:
CSKA 78 написа:Има объркване, защото цялата бройка заразени за даден ден се съобщава на другия ден сутринта! Ето сега са обявили 20 новозаразени следобед, но цялата бройка за днес, ще бъде съобщена утре сутрин!
Но дори и вчера да са били 52, а днес да са 74, всъщност даже е по-зле, защото има още по-голямо увеличение!

Все още си играят с леко манипулативни похвати, което е тъпо.
Има увеличение на новите положителни, но това, от колко теста, защото е ясно, че ако утре направят 10 000 теста за 24 часа, то новите положителни сигурно ще са 500 за ден.

За това информацията, която трябва да ни представят трябва да е семпла:

Брой направени теста
Брой положителни
Брой починали
Брой излекувани

Това е напълно достатъчно, защото ако днес са направени 1000 теста и има 50 положителни, а утре 1500 теста и има 60 положителни то простата математика в проценти е различна.

Ами, интересното е, че май навсякъде така правят - манипулация с данните.

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19123
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот TodorT » 07 май 2020 10:54

Някой ще ми обясни ли логиката да не мога да седна на пейката в парка, а да мога да седна с още 3ма души на заведение и да пием бира на една маса?

Сашо
Мнения: 444
Регистриран на: 23 апр 2014 17:46
Контакти:

Re: Коронавирусът дойде в България

Мнениеот Сашо » 07 май 2020 11:25

Логиката е, че едни хора с голяма власт искат тези под тях да станат идиоти за да могат да развиват идеите си. Иначе не става. Процеса е бавен, но сигурен. Децата на нашите деца даже няма да им хрумва да се питат този въпрос „Къде е логиката?“

Една история:
„Преди революцията, когато бях още малък, родителите ми ме заведоха на цирк.
Исках да видя слоновете - тази могъщи създания.
Държаха ги вързани за земята с колчета.
Можеха да изкоренят дървета, но някакви обикновени колчета ги държаха вързани.
Не разбирах как е възможно. Баща ми ми обясни.
Каза, че са вързали слоновете с колове от малки.
Не са можели да ги изкоренят.
Когато са пораснали, дори не са се опитвали.“


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта