Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22920
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот NOMER14 » 12 мар 2017 11:35

Todore,
Продължавам да мисля, че Герб ще има повече гласове от Бсп. Неизбираема Цеца взе 840 хил. гласа. За да бъде бит Герб, кака Корнелия трябва да събере 900 хил. гласа, което с 400 хил повече от изборите преди 3 години. Откъде ще ги изсмучи? АБВ-то си стои, циганите все повече се прилапват от дупесето. Барековите гласове ще се пръснат равномерно, като повечето ще отидат при Марешки. Апропо: защо го оплюват човека, опълчил се срещу фармацевтичната мафия? Една пенсионирана бабичка със 300 лв пенсия в добрия случай дава за лекарства 150 лв, а в аптеките на Марешки с отстъпка 100 лв. 50 лв месечно за доста народ е много, докато за някои и за ден са нормално.

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19123
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот TodorT » 12 мар 2017 11:50

NOMER14 написа:Todore,
Продължавам да мисля, че Герб ще има повече гласове от Бсп. Неизбираема Цеца взе 840 хил. гласа. За да бъде бит Герб, кака Корнелия трябва да събере 900 хил. гласа, което с 400 хил повече от изборите преди 3 години. Откъде ще ги изсмучи? АБВ-то си стои, циганите все повече се прилапват от дупесето. Барековите гласове ще се пръснат равномерно, като повечето ще отидат при Марешки. Апропо: защо го оплюват човека, опълчил се срещу фармацевтичната мафия? Една пенсионирана бабичка със 300 лв пенсия в добрия случай дава за лекарства 150 лв, а в аптеките на Марешки с отстъпка 100 лв. 50 лв месечно за доста народ е много, докато за някои и за ден са нормално.


"Аптекарчето" е абсолютен популист. И точно той НЕ е човекът, опълчил се на фармацевтичната мафия. :lol: Ниските цени на лекарствата в неговите аптеки имат своето логично обяснение. Само ще кажа, че тоя проЗ шофьор няма капацитета да върти този бизнес. Отдавна е ясно какви хора стоят зад него. Схемата му с горивата и тя лъсна- Валя Ахчиева мисля, че го разобличи. Ниската цена (на лекарствата) има и логично обяснение- държи складове и продава по-евтино на себе си, а цака другите. Отделно се крият данъци от това, че хората му бачкат на минимална или на 4ч. Няма как той да зарежда други аптеки с медикамент на доставна цена 3,21, а при него да се продава на крайна цена 3,21 и да е на печалба.... освен ако няма някаква схема. И това са неща, които не си измислям, а са ми известни от първо лице. Теориите за препакетиране на лекарства няма да ги коментирам. Народът е беден, евтиното гориво (дори да некачествено) е примамливо за него. Ниската здравна култура на обществото и недобрата профилактика и превенция на здравето водят до късно откриване на редица заболявания с усложнения. Ниските цени на лекарствата са добре дошли за бабите и дядовците, които взимат мизерни пенсии. С две думи- евтин популизъм. Бареков номер 2 и патерицата на Бойко ;)

П.П. Има ли някой, който да е зареждал от бензиностанции на Марешки ?! :roll:
Последна промяна от TodorT на 12 мар 2017 11:58, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22920
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот NOMER14 » 12 мар 2017 11:55

Както Ердо не може да събори ВВ, така и Дост не може да бутне Дпс.
Дост владее само 10 % от селата в смесените райони. В областните градове, където изборите са много по-свободни, Дост пак няма да вземе, защото в областните градове се "раздават порциите" и клетките са изградени. Ще вземат и 1 % от Турция. Или 2% по-малко за Доган - бълха го ухапала с 50 хил. по-малко.
Въпросът на тези избори е : само 4 партии ли ще влязат, което си е трагедия. На предишните бяха 8 партии, като 95 % от българите имаха представители в Парламента. При 4 партии ще имаме само 75 % представителство. Останалите 25 % са цяла голяма партия. Никой не им е виновен - да са се коалирали. Ще бъда по-краен: България се нуждае не от мажоритарни вотове, а от сваляне на границата за влизане от 4 на 2,1 % (5 човека - група). Общо взето 5 човека в партия работят/плямпат по тв, а другите само гласуват.

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24553
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот boabbb » 13 мар 2017 10:47

Горивото на Марешки е некачествено, защото е евтино :shock: :lol: Стига, бе, Тодоре, това ще го подмина само ако си заинтересован ( да бачкаш на сериозен пост в някоя от веригите ) :mrgreen: А как тогава нафтата в Македония е 50 стотинки надолу от нашата, а освен това е и по-качествена ( по мнението на болшинството майстори и автоджамбази ) :?: Остави ги нашите мръшляци какво ви лъжат - аз съм бачкал като студент и знам до голяма степен за какво иде реч. Знам, че се позволява да се зарежда по време на доставка ( после рециклираш дюзи ), че се слага добавка на бензина с туба по 1 литър на 2 тона бензин ... Абе, не е за разправяне :|
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
TodorT
Мнения: 19123
Регистриран на: 16 юли 2009 13:22
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот TodorT » 13 мар 2017 13:41

А какво ти е обяснението за това евтино гориво ? :roll: Другите го разреждат и продават на 1,80 с доставна цена 1,70. Марешки го зарежда на 1,70 и го продава чисто на 1,71. :lol: Доообре. Има няква схема, че да са такива цените. Иначе аз не съм сипвал на негова бензиностанция, но колега от Варна каза, че в сервиза го посъветвали да не сипва от тази верига бензиностанции. Като цяло съм мнителен към евтиното, защото често излиза скъпо.... а и не бих рискувал двигателя на колата. :lol: В Македония не съм наясно как се формира крайната цена на горивата, но е факт, че са по-евтини. Миналата зима при цена 2,05 на дизела в България там сипах за 1,30 лв. Сега и македонците се усетиха и вдигнаха горивата, особено около границата - Струмица, но пак е по-евтино. Като цяло при тях стоките са по-евтини, което е свързано и с по-ниския стандарт. В Македония по-трудно ще намериш маркови магазини, но пък тяхното производство е доста качествено- дрехи, плодове, зеленчуци.

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13849
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Red_Neck » 13 мар 2017 13:59

boabbb написа:Горивото на Марешки е некачествено, защото е евтино :shock: :lol: Стига, бе, Тодоре, това ще го подмина само ако си заинтересован ( да бачкаш на сериозен пост в някоя от веригите ) :mrgreen: А как тогава нафтата в Македония е 50 стотинки надолу от нашата, а освен това е и по-качествена ( по мнението на болшинството майстори и автоджамбази ) :?: Остави ги нашите мръшляци какво ви лъжат - аз съм бачкал като студент и знам до голяма степен за какво иде реч. Знам, че се позволява да се зарежда по време на доставка ( после рециклираш дюзи ), че се слага добавка на бензина с туба по 1 литър на 2 тона бензин ... Абе, не е за разправяне :|

Защо да не може да се зарежда по време на доставка?.... стана ми интересно ;)
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24553
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот boabbb » 13 мар 2017 14:07

Нафтата в Македония е 50 ст надолу, с уговорката, че трябва да сипваш само на Макпетрол, т.е. държавната верига ;) Те нафтата я взимат от същото място като нашите, особено след като рафинерията в Солун отиде по дяволите ... Ставката на акциза може да им е малка. Марешки работи на минимален марж, колкото да поддържа обектите и не търси печалба - те са част от политическата му кампания ;)
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24553
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот boabbb » 13 мар 2017 14:09

Red_Neck написа:
boabbb написа:Горивото на Марешки е некачествено, защото е евтино :shock: :lol: Стига, бе, Тодоре, това ще го подмина само ако си заинтересован ( да бачкаш на сериозен пост в някоя от веригите ) :mrgreen: А как тогава нафтата в Македония е 50 стотинки надолу от нашата, а освен това е и по-качествена ( по мнението на болшинството майстори и автоджамбази ) :?: Остави ги нашите мръшляци какво ви лъжат - аз съм бачкал като студент и знам до голяма степен за какво иде реч. Знам, че се позволява да се зарежда по време на доставка ( после рециклираш дюзи ), че се слага добавка на бензина с туба по 1 литър на 2 тона бензин ... Абе, не е за разправяне :|

Защо да не може да се зарежда по време на доставка?.... стана ми интересно ;)


По принцип, особено ако си нафтаджия, не е добре да зареждаш докато оня сипва и е вдигнал цялата мътилка и мизерия от дъното на големия резервоар. Тука в Кюстендил спират работа и чакат някакво време, докато в София няма кой да те чака - важното е бизнеса да върви :|
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Uncle_Sam
Мнения: 759
Регистриран на: 25 дек 2015 16:25
Контакти:

Как "стопанското чудо" на социализма се провали

Мнениеот Uncle_Sam » 13 мар 2017 17:44

Идват избори, не позволявайте партията, която уж по закон е забранена да ви манипулира.

Промишлените мастодонти повличат към дъното държавната икономика и оставят след себе си разруха и огромни дългове. Поуките от индустриалните авантюри на НРБ прозират в документи за провала на т. нар. "спопанско чудо", посочва Дойче веле.

Може ли от единица суровина и единица труд за нейната преработка да се получи продукт, чиято стойност не покрива и половината от цената на суровината? Отговорът е "да", стига продуктът да е бил произведен от одържавената икономика на НРБ. До това заключение стигат авторите на изследване за икономиката на социалистическа България, извършено по поръчка на списание "Икономист" в начало на 1990-те години. Според изводите му, именно в НРБ се ражда от един от най-странните и трагикокомични парадокси в световната стопанска история, а именно да се влагат суровини, жив труд и енергия за продукция, чиято стойност след реализацията се оказва значително по-ниска от цената, която може да бъде постигната, ако се продадат в необработен вид суровините за нейното производство. Изводите на британските икономисти не са изсмукани от пръстите. Те прозират и днес в десетките хиляди страници запазени отчети за дейността на хиляди заводи, фабрики и цехове, изградени по времето на допотопната сталинска индустриализация с помощта на взетите от западни банки непосилни за връщане кредити на "плановото" стопанство на НРБ, което още от 70-те години залита към пропастта. Признанията за неговата несъстоятелност струят по време на всички форуми на ЦК на БКП. "И през 1985 г. сме принудени да залагаме продукция за износ, чиято възвращаемост е под 50 %. Това изисква значителни дотации, изтощава икономиката и създава напрежение в производството", гласи един от изводите на Единния план за социално-икономическото развитие през 1985 г.


Истините за индустриалната "мощ" на НРБ

В обширно изследване за външния дълг на НРБисторикът Мартин Иванов отбелязва многочислените проблеми на традиционната за България лека промишленост - производството на дрехи, консервирани плодове и зеленчуци. В края на 70-те години те стават трудно продаваеми дори на крайно непретенциозния съветски пазар. Отчетите на големите консервни заводи са изпълнени с жалби за огромни загуби, свързани с връщането на цели композиции заради негодни суровини, лоша стерилизация, изпочупени буркани, неприятни миризми на фенол, прегоряло олио и прочие. В някои от комбинатите по-голямата част от оборудването датира от 1939 г. Но най-големите загуби идват от непрестанните рекламации за качеството на "високотехнологичния" износ на машини, електроника и химически продукти, станал възможен след вземането на огромни заеми или след кражби на техническа документация от западни фирми.

Крайно негативни са изводите на потребителите за надеждността на изнасяните електрокари и мотокари, много от които дават дефекти още през първите 200 часа експлоатация. Създадените от ДС задгранични фирми за продажба на български машини на Запад, които по-късно стават обект на брутално плячкосване от страна на комунистическата номенклатура, непрекъснато алармират за огромни загуби при продажбата на металообработващи машини, които трябва да се разглобяват и преправят, преди да бъдат предоставени с огромни закъснения на купувачите. Така например закупената във ФРГ фирма "Рьоперверк" за пласмент на български металорежещи машини рапортува за зле почистени и гърмящи скоростни кутии, лющеща се боя и теч на масла.

От всеки продаден в Западна Германия металообработващ център българското машиностроене губи по 30 хиляди марки. Само от продажбите на един от моделите стругове загубите възлизат на 2.5 млн. марки, пише в отчета на задграничната фирма на Партията за 1985 г. През същата година всички експортирани във Великобритания 9900 дискети, произведени от "флагмана" на високите технологии в НРБ - ДЗУ- Стара Загора, са рекламирани и върнати обратно в НРБ. Посолството в Лондон съобщава, че заради лошото качество българските машини се продават на загуба, а страната търпи големи щети от рекламации и просрочени срокове за доставка заради налагащите се доработки. Отгоре на всичко българските машини са до два пъти по-тежки от западните аналози.

Големи проблеми създават износът и гаранционното обслужване на гордостта на НРБ - прехвалените персонални компютри "Правец". В Чехословакия дори се стига до мини-дипломатически скандал. Причината е, че доставеният за премиера на "братската" страна компютър гръмва след включването му в електрическата мрежа пред очите на смаяния ВИП-потребител. Най-голямата машиностроителна авантюра на комунистическия режим обаче е безумният още по тогавашни оценки градеж на мастодонта за тежко машиностроене край Радомир. В него потъва валута за 1.4 млрд. лева.

И досега не е известно с какви комисионни от задграничните доставчици са били "стимулирани" инициаторите му - кръгът около главния индустриален стратег на НРБ Огнян Дойнов. Не по-малко цинична е и позицията на диктатора Живков, който говори за строителството като за най-корумпирания отрасъл в НРБ, но допуска "воденичният камък" край Радомир да увисне със страшна сила върху потреблението на българите за години напред.


"Хубавата" храна в НРБ

"Поне храната в социалистическа България беше качествена!", пледират носталгиците по някогашната "Япония на Балканите", както с привидна сериозност един съветски академик беше оприличил възхода на "шестнадесетата република" на СССР. Със сигурност истината за качественото и обилно хранене в НРБ се отнася с пълна сила за няколко процента от населението на страната - "правоимащата" номенклатура на БКП и БЗНС. За нейното продоволствено и имотно снабдяване и презадоволяване се е грижело прословутото Управление за безопасност и охрана (УБО) към Държавна сигурност. Но дори бегъл поглед върху отчетите на основните предприятия, снабдявали с хранителни продукти редовите поданици на НРБ, прави на пух и прах хипотезата за здравословната и обилна храна на хората извън обсега на привилегированата върхушка.

Показателни са отчетите на държавното предприятие "Млечна промишленост". Освен, че е губещо и на много места се осъществява в несъвместими със санитарните стандарти условия, в редица клонове на предприятието се отчита, че планът ги принуждава да използват масово силно оводнени и опасно заразени с микроорганизми млека. "По отношение на бактериалното замърсяване млеката са много лоши. Общият брой микроорганизми в суровото мляко се движи между 50 и 100 милиона на един милилитър. През летните месеци получаваме и фалшифицирани млека. Най-често се среща смесването на здрави с кисели млека, които при термична обработка се пресичат. За прикриването на оводняването се прибягва до поставянето на сол, захар и други. От страна на Държавния санитарен и ветеринарен контрол (ДВСК) не получаваме никакво съдействие, а напротив - като че ли се стремят да прикрият истинското положение", пише в отчета за 1983 г. на "Млечна промишленост"- Кюстендил.
След ВСВ Русия отново се опитва да унищожи Европа. Този път съюзник им е ИДИЛ.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14370
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Как "стопанското чудо" на социализма се провали

Мнениеот damyanov1963 » 13 мар 2017 18:05

Това казва всичко :idea:
https://www.youtube.com/watch?v=zIHVSCcXolw
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта