Пътуване в София

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
dafquezz
Мнения: 1171
Регистриран на: 06 мар 2010 17:25
Контакти:

Re: Пътуване в София

Мнениеот dafquezz » 30 мар 2016 22:01

Прав си, капитане, че е въпрос на гледна точка. Теб те кефи да те возят и да си четеш, мен шофирането ме успокоява. И съвсем няма толкова много идиоти на пътя, колкото твърдят хората (най-често такива, които не са шофьори).
Не съм съгласен, ама хич, че българина се е научил да се къпе. Живял съм в три различни квартала на София, два от тях съвсем не крайни, и навсякъде в неделя вечер няма налягане на топлата вода, защо е това според теб? Всички останали дни е ок, в неделя вечер - кyрец. Някакъв природен феномен, може би?

Uncle_Sam
Мнения: 759
Регистриран на: 25 дек 2015 16:25
Контакти:

Re: Пътуване в София

Мнениеот Uncle_Sam » 30 мар 2016 22:02

Не пътувай сам из софийските улици и пътища. Имаш нужда от кортеж поне от два джипа с по четирима батки инак може да станеш жертва на побой. Или поне вземи със себе си Чък Норис.
След ВСВ Русия отново се опитва да унищожи Европа. Този път съюзник им е ИДИЛ.

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Пътуване в София

Мнениеот sin4ec » 30 мар 2016 22:06

dafquezz написа:Прав си, капитане, че е въпрос на гледна точка. Теб те кефи да те возят и да си четеш, мен шофирането ме успокоява. И съвсем няма толкова много идиоти на пътя, колкото твърдят хората (най-често такива, които не са шофьори).
Не съм съгласен, ама хич, че българина се е научил да се къпе. Живял съм в три различни квартала на София, два от тях съвсем не крайни, и навсякъде в неделя вечер няма налягане на топлата вода, защо е това според теб? Всички останали дни е ок, в неделя вечер - кyрец. Някакъв природен феномен, може би?

Абе кат почнат да ми влизат в магазина от сабахлем, хем имам ароматизатори-заеби! Половината смърдят на некъпано от седмица, на снощен алкохол, шкембе и чесън.
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
shwepi
Мнения: 536
Регистриран на: 05 яну 2010 17:03
Skype: shwepi
Контакти:

Re: Пътуване в София

Мнениеот shwepi » 30 мар 2016 22:09

Я някой светнат да каже в Будапеща как е стандарта в Будапеща но тролей "Икарус но син" + метро отиване и връщане 7 лева
39 PFC CSKA Sofia BUL 25 0 98 41 16 41 140 144 98 -4
:?:
147 PFC CSKA-Sofia JSC BUL 4 0 16 8 1 7 29 28 17 1
:!:

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Пътуване в София

Мнениеот Кашчей » 30 мар 2016 22:13

Captain Stottlemeyer написа:
Кашчей написа:
sin4ec написа:
Кашчей написа:
sin4ec написа:По работа и за лични нужди минавам средно 500 км на месец в София. При 11/100 разход това са 55 л газ, или около 50 лева по днешни цени. Слагам и 5-10 лева за бензин, заради паленето. 60 лева на месец бива, вие си ползвайте градския транспорт!


Колко ти гори по Графа, между Витоша и Славейков, зад трамвай :roll:

Там работа нямам.


Това е една от уникалните отсечки в София, по която си длъжен да нарушиш Правилника за движение, защото просто няма как да не караш и по трамвайните релси.

Като изключим дребния факт, че тази отсечка е и затворена за автомобили (без да броим тези със специален режим) - да... 8-)


Сега може и да е, не споря, но аз я знам като разрешена и беше уникално :mrgreen:
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

CapO
Мнения: 366
Регистриран на: 07 ное 2008 21:39
Контакти:

Re: Пътуване в София

Мнениеот CapO » 30 мар 2016 22:39

Вал написа:Може ли някой да каже как получава така, че пътуването с Обществения траспорт в нашата Столица е по-скъпо от пътуването с личен транпорт. Прост пример: Семейство 3 души х 4 лв за карти = 12 лв/ден; извозване с лек автомобил по училища и работни места - средно 40 км * средно 15 лв/100 км = 6 лв.
Затова в София не се строят паркинги, а сега ще има опраскване и с по 1.60 на билетче.



Ултра повърхтностна сметка, не си включил технически, пътен данък, гражданска, каско(евентуално) и най-накрая, консумативи и амортизация. Интересни хора сте вие, 1.6 лв. за билет ви е много, а 12 лв. за уиски ви е нормално. Искаш хубав транспорт - плащаш, без пари в Икарус и Чавдар. Проблема не е в цената, а в качествата на билета и това, че той е за еднократно ползване. Демек ако за да ида на работа ми трябва рейс, трамвай и метро за 1 спирка (сумарно като време 35 минути) трябва да използвам 3 билета, демек 5.8 по новите цени. В белите държави като си земеш 1 билетче(за пример Италия, в която за последно бях - 1.5 евро) се возиш 1 час на каквото ти душа желае. Ако направят такава реформа при нас, да тогава цената на билета би била оправдана и аз лично не бих се чувствал преебан след като си закупя билета.

mimi29
Мнения: 358
Регистриран на: 29 ное 2010 00:14
Контакти:

Re: Пътуване в София

Мнениеот mimi29 » 30 мар 2016 23:01

От всичко прочетено до тук ми стана ясно едно .Колкото повече стават селяните толкова повече ще стават проблемите в СОФИЯ .Аман от селяни в СОФИЯ .Както ми казва моя милост преди 20 -25 години от ЛЮЛИН до МЛАДОСТ с кола пътувах 20 минути а сега си е.. м...... Като гъби никнат в СОФИЯ .Който слезе от автобуса или влака абе мамка му не се връща обратно освен за някой празник.Направих едно запитване в НБУ от 100 / 86 от дивият запад :mrgreen:
седим си аз у комунизъмъ пубер на 10-12 годинки.
и чувам, че у Италия почнала страстната седмица.
И си викам: тия сигурно се ебът по площадите и никой на никого не отказва.... трее се посети

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Пътуване в София

Мнениеот Кашчей » 30 мар 2016 23:07

mimi29 написа:От всичко прочетено до тук ми стана ясно едно .Колкото повече стават селяните толкова повече ще стават проблемите в СОФИЯ .Аман от селяни в СОФИЯ .Както ми казва моя милост преди 20 -25 години от ЛЮЛИН до МЛАДОСТ с кола пътувах 20 минути а сега си е.. м...... Като гъби никнат в СОФИЯ .Който слезе от автобуса или влака абе мамка му не се връща обратно освен за някой празник.Направих едно запитване в НБУ от 100 / 86 от дивият запад :mrgreen:


Или си летяла, или смяташ че никой не познава София :mrgreen:
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Пътуване в София

Мнениеот galin56 » 30 мар 2016 23:42

CapO написа:
Вал написа:Може ли някой да каже как получава така, че пътуването с Обществения траспорт в нашата Столица е по-скъпо от пътуването с личен транпорт. Прост пример: Семейство 3 души х 4 лв за карти = 12 лв/ден; извозване с лек автомобил по училища и работни места - средно 40 км * средно 15 лв/100 км = 6 лв.
Затова в София не се строят паркинги, а сега ще има опраскване и с по 1.60 на билетче.



Ултра повърхтностна сметка, не си включил технически, пътен данък, гражданска, каско(евентуално) и най-накрая, консумативи и амортизация. Интересни хора сте вие, 1.6 лв. за билет ви е много, а 12 лв. за уиски ви е нормално. Искаш хубав транспорт - плащаш, без пари в Икарус и Чавдар. Проблема не е в цената, а в качествата на билета и това, че той е за еднократно ползване. Демек ако за да ида на работа ми трябва рейс, трамвай и метро за 1 спирка (сумарно като време 35 минути) трябва да използвам 3 билета, демек 5.8 по новите цени. В белите държави като си земеш 1 билетче(за пример Италия, в която за последно бях - 1.5 евро) се возиш 1 час на каквото ти душа желае. Ако направят такава реформа при нас, да тогава цената на билета би била оправдана и аз лично не бих се чувствал преебан след като си закупя билета.

Тъкмо и аз това щях да пиша. Билета ми до София отиване и връщане с рейс е 15лв, с колата ми излиза 10лв(гориво)а мога да кача и още трима човека с мене. Ама като сметнеш всички разходи по колата от 10лв май излиза на 30-40лв реални, че и повече. Защото не пътувам всеки ден а веднъж в седмицата на дълго.
Иначе за градския транспорт на София едно нещо не ми харесва(старите рейсове не ги броя) - плащаш 1 лев билет или вече 1,60 и може да пътуваш от най-далечния край на София до центъра или само една спирка. Когато преполовиш София-добре, парите не са много, ама ако искаш за една или две спирки пак плащаш същото, колкото и този който мине линията от край до край. Е не е нормално и реално. Според мен трябва да се помисли в тая насока и то усилено. Тогава хората ще са по-доволни защото всеки ще плаща реално според това колко се е возил и няма да се чувства прецакан или пък обратното.

miroxp
Мнения: 119
Регистриран на: 30 авг 2014 18:38

Re: Пътуване в София

Мнениеот miroxp » 31 мар 2016 01:26

[quote="Мистри"
Мчи да , пич, аз съм софиянец, не столичанин. :mrgreen:
Кооперацията в която съм израстнал е на 20 метра от къщата на инж.Иван Иванов.
Което по онова време си беше краят на София.Над канала започваше село Лозенец. :mrgreen:[/quote]

Е, това е най-точното определение! Защото столичанин и софиянец са различни неща! Ако всички столичани едновременно напуснат София, в града ще останат около 14000 софиянеца! Аз съм роден в Бургас. Дядо ми е строил първите кооперации през 1947. Сега, като се връщам в БГ и гледам града пълен с 300.000 криви, грозни, черни селяндури излязли от дупки и пещери от села и паланки ми се плаче...Иначе по въпроса - живея си в един град с много добър публичен транспорт. Не го ползвам, защото мога да си позволя алтернативи. Автобуси и надземно метро (което всъщност не се казва метро). Автобус - качваш се от предната врата, пускаш точно монети в апарата или показваш карта. Сядаш и се возиш. Слизаш от предната врата. Други врати не се отварят. В най-претъпкания автобус има около 14 човека във всеки един момент. Цена: $1,50. Това включва и прекачване в метрото, ако крайната ти точка изисква връзка. Метро - $1,50, на всеки 4-7-11 минути според времето, цепи секундата. Влизаш през "въртележките" с карта или монети. Возиш се, излизаш. Гратис? Ами глобите и общополезния труд ще ги изработват и внуците ти....


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], icko65 и 22 госта