Как кан Тервел спасява Европа от Арабския халифат

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

THE G.A.M.E
Мнения: 50023
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Как кан Тервел спасява Европа от Арабския халифат

Мнениеот THE G.A.M.E » 18 фев 2016 21:46

язе написа:Начи хан е комунистическо, а кан демокрационно. Кефиш ме о разбирачо на историята. :lol:

Ако не можеш да схванеш за какво иде реч, жалко, трудно може да ти помогне и най-ерудираният историк.
Това съм го обеснявал на 8 годишни хлапета и го разбраха, баси, или си малоумен, или се правиш на такъв.

И в двата случая не би трябвало да се излагаш толко брутално.
Аз като не разбирам нищо от фигурно пързаляне, не коментирам.
Дано поне това да го схвана.
Последна промяна от THE G.A.M.E на 18 фев 2016 22:03, променено общо 1 път.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 50023
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Как кан Тервел спасява Европа от Арабския халифат

Мнениеот THE G.A.M.E » 18 фев 2016 21:57

Der Schmarotzer написа:От къде си сигурен, че това е правилното изписване на титлата? Във всички извори, в които се среща, буквите са изпизани без интервал, така както се е писало до 17 век. На какво основание се постига написаното от теб членение на надписите. Те могат да се четат както канас юв(б)иги, така и кана сюв(б)иги, още канасю в(б)иги и още няколко такива изписвания.

На основание, че титлата е КАНА, т'ва го виждаме и при други народи, обитавали ареалът Иран-Афганистан-Памир.
Очеизвадно "сюбиги" ( или ювиги, все тая ) е придадък към титлата.
Нещо като роден-български патент.
Макар че МАЙ имаше и още един народ, който слага подобен придадък към титлата КАНА.
За момента не мога да се сетя за името му.
Няма значение как е изписано, не можем да търсим някакви граматически правила в периода веднага след Христа.

По-важното е да се прави разлика с титлата хан.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
ЕМИЛ
Мнения: 51313
Регистриран на: 20 юни 2009 16:17
Местоположение: У некоя кръчма
Контакти:

Re: Как кан Тервел спасява Европа от Арабския халифат

Мнениеот ЕМИЛ » 18 фев 2016 22:15

THE G.A.M.E написа:
Der Schmarotzer написа:.

Макар че МАЙ имаше и още един народ, който слага подобен придадък към титлата КАНА.
За момента не мога да се сетя за името му.


.

Монголците :?

il4o_iliew
Мнения: 1524
Регистриран на: 09 сеп 2008 17:52
Контакти:

Re: Как кан Тервел спасява Европа от Арабския халифат

Мнениеот il4o_iliew » 18 фев 2016 22:16

THE G.A.M.E написа:На основание, че титлата е КАНА, т'ва го виждаме и при други народи, обитавали ареалът Иран-Афганистан-Памир.

Искам да ми дадеш доказателства, че българският народ се е преселил от Иран-Афганнистан-Памир-археологически, на основа на бит, култура, антропологически данни, устройство на селищата, език.

Тогава ще ти повярвам. Но да ми обясняваш, че титлата била кан само за да угоди на тезата ти, че сме дошли от някъде си... Просто не върви.

Ти знаеш ли какво значи един народ да се пресели от родното си място на десетки хиляди километри разстояние? Българите номади ли са били? Какво ги е подтикнало да го направят.

С нетърпение очаквам доводите ти.
THE G.A.M.E написа:Сега Армията на България е много по-мощна, защото на практика разполагаме с наличното въоражение и войскови единици, на САЩ, Великобритания, Германия, Франция, Италия, Испания, Канада и т.н. 8-)

THE G.A.M.E
Мнения: 50023
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Как кан Тервел спасява Европа от Арабския халифат

Мнениеот THE G.A.M.E » 18 фев 2016 22:21

il4o_iliew написа:Искам да ми дадеш доказателства, че българският народ се е преселил от Иран-Афганнистан-Памир-археологически, на основа на бит, култура, антропологически данни, устройство на селищата, език.

Колко пъти да ти ги давам ? :lol:

Влизаш в ю-туб, филмчета с експедиции по-онези земи, колкото искаш.
Доказателства, както археологически, така и антропологически, колкото искаш.
Доказателства има и в записите на някои хронисти, които подробно проследяват създадените от дедите ни държави, от Изток на Запад.

Както не-веднъж е ставало дума, автохтонната теория за "балканският ни произход", не издържа на елементарни въпроси и обстоятелства.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 50023
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Как кан Тервел спасява Европа от Арабския халифат

Мнениеот THE G.A.M.E » 18 фев 2016 22:22

ЕМИЛ написа:Монголците :?

Не, не са монголите.
Народът е памирски. ;)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
ЕМИЛ
Мнения: 51313
Регистриран на: 20 юни 2009 16:17
Местоположение: У некоя кръчма
Контакти:

Re: Как кан Тервел спасява Европа от Арабския халифат

Мнениеот ЕМИЛ » 18 фев 2016 22:30

А Чингиз хан хан ли е или кан ?

THE G.A.M.E
Мнения: 50023
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Как кан Тервел спасява Европа от Арабския халифат

Мнениеот THE G.A.M.E » 18 фев 2016 22:38

ЕМИЛ написа:А Чингиз хан хан ли е или кан ?

Хан е.
При тюркските народи ( да не се бъркат с турците :lol: ) е хан, при ирано-езичните, титлата е КАНА, или съкратеното КАН.
По-горе писах, че все пак двете титли почти сигурно имат общ корен, като тюркските племена взаимстват титлата от ирано-езичните.
Разликата в произношението е заради различните езици.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

il4o_iliew
Мнения: 1524
Регистриран на: 09 сеп 2008 17:52
Контакти:

Re: Как кан Тервел спасява Европа от Арабския халифат

Мнениеот il4o_iliew » 18 фев 2016 23:03

THE G.A.M.E написа:Колко пъти да ти ги давам ? :lol:

Влизаш в ю-туб, филмчета с експедиции по-онези земи, колкото искаш.
Доказателства, както археологически, така и антропологически, колкото искаш.
Доказателства има и в записите на някои хронисти, които подробно проследяват създадените от дедите ни държави, от Изток на Запад.

Както не-веднъж е ставало дума, автохтонната теория за "балканският ни произход", не издържа на елементарни въпроси и обстоятелства.

Игра, за пореден път доказваш, че си тотален лаик по темата и само заблуждаваш хората. Какви клипчета да гледам в тубата? Наясно ли си, че тюрките са номадски народ? Мислиш ли, че бита на цивилизацията, построила Плиска е бил номадски? Ходил ли си някога в Плиска? Виждал ли си, че и до ден днешен останките от мощните български кепости стоят-повече от хилядолетия след като са направени. Мислиш ли, че народ с такава цивилизация, строещ такива мощни крепости, които оцеляват за хилядолетия, просто така ще ги изостави и ще тръгне да мигрира на 10-20 хиляди километра на майната си?

Антропологически данни от бг земите изследвал ли си да твърдиш абсурдните си тези? Ако прабългарите са били тюрки-не мислиш ли, че по хилядите намерени скулптури по нашите земи щяха да са налице монголоидни черти? Намери една скулптура портрет по земите на човек с черти различни от европеидните.

Още по-големият абсурд, които лансираш. Мислиш ли, че едно тюркско-номадско племе, дошло от на майна си лелина ще разбие най-мощната армия за времето си и ще основе държава? Междувременно ще претопи едно от най-многочислените племена по това време-траките за някакви си 50-60 години. Племе, което според Херодот е било най-многочисленото в света след индийците.

Спри да пишеш абсурди и да заблуждаваш хората, когато доводът ти е-има клипчета в ютуб. Просто яко се излагаш. ;)
THE G.A.M.E написа:Сега Армията на България е много по-мощна, защото на практика разполагаме с наличното въоражение и войскови единици, на САЩ, Великобритания, Германия, Франция, Италия, Испания, Канада и т.н. 8-)

Потребителски аватар
Devian
Мнения: 1555
Регистриран на: 11 яну 2010 00:17
Контакти:

Re: Как кан Тервел спасява Европа от Арабския халифат

Мнениеот Devian » 18 фев 2016 23:05

Аххх,тази неземна глупост,че сме спасили Европа.Я всеразбиращите историците да ни осветлят каква е била Европа по това време и най-вече на кой от източните владетели му е пукало за нея?Някой съвсем правилно написа,че спасява Източната римска империя и по-точно ИРИ,както я видях съкратена,спира нашествието на арабите,нашия само помага,така че да не преувеличаваме какво е направил и да му преписваме основните заслуги.А защо го прави?Явно е бил доста далновиден,за да проумее,че източните римляни са по-малкото зло за него и България сравнение с арабите и че ако главата на императора хвръкне,то вероятноста неговата или тази на наследника му да я последва е доста голяма.Нещо,което не е било оценено от нашите владетели и владетелите на ИРИ седем века по-късно.Колкото до оцеляването на Европа,ако на нашите владетели им пукаше,защо не помагат и на франките 8-)
В БУРГАС СЕ АЗ РОДИХ,
И ТРАДИЦИЯТА ПРОДЪЛЖИХ,
ГРАДА ДА ОБИЧАМ,
В ЧЕРНОМОРЕЦ ДА СЕ ВРИЧАМ!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта