"Авантюрата София" приключи зловещо!!!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
dunavfc
Мнения: 7975
Регистриран на: 28 мар 2010 18:54
Контакти:

Re: "Авантюрата София" приключи зловещо!!!

Мнениеот dunavfc » 14 юли 2015 01:00

По-безмислена тема отдавна не бях чел ( нищо лично към историята, прочетох я с интерес ) .
На всеки един провалил се в Ню Йорк, Рим, Лондон , София и т.н. има 100, които са успели, кой по-малко , кой повече ...

Един конкретен пример не може да обобщи нищо. Аз също имам приятели, които се преместиха в София и си живеят повече от добре.

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: "Авантюрата София" приключи зловещо!!!

Мнениеот Tommi » 14 юли 2015 01:01

diplomat написа:
Tommi написа:
Yoda_ написа:Колко мераклии да стават софиянци изгоряха по същия начин... Някои все още живеят в собствените си жилища, но се гърчат и плащат наем на....банката.

Ако тогава е взел кредит 100 000 евра (100% от стойността на жилището), на лихва 3-4%, сега жилището вече струва 50 хил. евра, а лихвата му вече е двойна. А той няколко години е плащал само лихвите, главницата си остава. И ако продаде жилището за 50-60 000 евра, остават му да връща на банката още поне 40-45 000 евра, така че, може да каже сбогом и на бащината къщичка в китното ви градче...
Въобще...банките са най-големите кръвопийци и човека е заробен за цял живот !

Хубаво си правете сметката и НЕ ВЗИМАЙТЕ КРЕДИТИ, които не можете да изплатите веднага след поискване !
А най-добре, въобще не взимайте НИКАКВИ ЗАЕМИ !


Е, разбира се, ако имате възможност да не ги върнете, взимайте колкото можете повече ! :lol:

Няма как днес да вземеш 100 000 и примерно след 30 години да върнеш отново 100 000. :) Настоящата стойност на парите, които ще изплатиш в бъдеще, отчитайки лихвата, е равна на заема, който си взел.

Ееее, не. Смисъл, не. :lol: Не ми се почва темата с имотния балон в САЩ през 2007. Доста материал има по въпроса, където се вижда ясно колко е опорочена банковата работа в глобален мащаб. В никакъв случай не плащаш същата сума, но приравнена към инфлацията. Банката печели адски много пари.

Не влиза само инфлацията в лихвата.
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: "Авантюрата София" приключи зловещо!!!

Мнениеот diplomat » 14 юли 2015 01:07

Tommi написа:Не влиза само инфлацията в лихвата.

Да, изчисляваше се NIM и какво ли още не, но това е на теория. На практика, всичко се случва съвсем различно. Както виждаш, централната банка нищо не може да контролира както трябва, та за какво изобщо си говорим...
Последна промяна от diplomat на 14 юли 2015 01:08, променено общо 1 път.

гражданин от село
Мнения: 9609
Регистриран на: 29 сеп 2011 13:02

Re: "Авантюрата София" приключи зловещо!!!

Мнениеот гражданин от село » 14 юли 2015 01:07

Тази кражба и измама с изплащането първо на лихвите, а след това на главницата трябва законодателно да се криминализира.

love_hurtz
Мнения: 659
Регистриран на: 20 фев 2014 22:06
Контакти:

Re: "Авантюрата София" приключи зловещо!!!

Мнениеот love_hurtz » 14 юли 2015 01:18

Хванахме му глупостите на автора, време е за ключ и триене !

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: "Авантюрата София" приключи зловещо!!!

Мнениеот Tommi » 14 юли 2015 01:21

гражданин от село написа:Тази кражба и измама с изплащането първо на лихвите, а след това на главницата трябва законодателно да се криминализира.

Няма никаква измама в това. ;)
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

гражданин от село
Мнения: 9609
Регистриран на: 29 сеп 2011 13:02

Re: "Авантюрата София" приключи зловещо!!!

Мнениеот гражданин от село » 14 юли 2015 01:28

Абе за банките няма,ама за хората има.Защо не ги направят,както си е било винаги, във всяка вноска част е лихва и част е главница.

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: "Авантюрата София" приключи зловещо!!!

Мнениеот Tommi » 14 юли 2015 01:32

гражданин от село написа:Абе за банките няма,ама за хората има.Защо не ги направят,както си е било винаги, във всяка вноска част е лихва и част е главница.

Защото вноските няма да са ти равни, а трябва да са намаляващи, т.е. в началото ще плащаш по-високи вноски, които намаляват с времето. Като в този случай лихвата пак ще намалява, а главницата ще се плаща на равни части.
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

гражданин от село
Мнения: 9609
Регистриран на: 29 сеп 2011 13:02

Re: "Авантюрата София" приключи зловещо!!!

Мнениеот гражданин от село » 14 юли 2015 01:43

Значи старият вариант е по-удачен за частни лица,защото когато взимат кредит са в добро финансово състояние,а после се давят на края на Дунава.Намаляващите вноски ще са по-удачни или поне да се дава възможност за избор на погасителния план.Да не се заяждам с банките,че законодателно трябва да се въведе първо главницата, а лихвата когато може длъжника. :mrgreen:

Nasko 1
Мнения: 190
Регистриран на: 02 окт 2008 13:43
Контакти:

Re: "Авантюрата София" приключи зловещо!!!

Мнениеот Nasko 1 » 14 юли 2015 01:48

dunavfc написа:По-безмислена тема отдавна не бях чел ( нищо лично към историята, прочетох я с интерес ) .
На всеки един провалил се в Ню Йорк, Рим, Лондон , София и т.н. има 100, които са успели, кой по-малко , кой повече ...

Един конкретен пример не може да обобщи нищо. Аз също имам приятели, които се преместиха в София и си живеят повече от добре.


Супертъпо мненние! Успелите в София в никакъв случай не са 100 пъти повече от провалилите се. Точно обратното, на един живеещ добре се падат 5 или 10 провалили се или мизерстващи. Да не говорим, че много хора се върнаха безславно в провинцията. Така както е тръгнало София никога няма да стане 2 милиона. Новите пришълци едва покриват заминаващите в чужбина, връщащите се в провинцията и отрицателния естествен прираст. Само от отрасъла строителство през последните години се прибраха около 60 000 работници от София в провинцията.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Thsmith и 39 госта