Свързване на 5.1 система към телевизор

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

iliyan
Мнения: 4237
Регистриран на: 03 юни 2012 19:36
Местоположение: София

Re: Свързване на 5.1 система към телевизор

Мнениеот iliyan » 15 фев 2014 23:00

karadzhoff написа:
Армейче написа:
karadzhoff написа:
iliyan написа:Я кажи последно за какво ти е звук 5.1 ?!


Филми най-вече ;)

И проработи ли? Най лесно е да направиш така: Просто извади жака, който влиза в компютъра и го вкарай в телевизора където е входа за слушалки!
По същата причина, за да гледам филми и да има по-добър звук искам да свържа монитора със субуфера. Но при мен не знам защо, но не се получава, свързвам го и не свири... С по стар телевизор от тия с кошниците си свири. Със една плазма "NEO" която е на 2 години, също свири, с телефона ми също свири. Но с моя монитор, НЕ... Братовчед ми има същия проблем, с монитор Самсунг, който е на година и субуфера му...


По това време освен сам да си направя преходниците и кабелите - не виждам друг начин да пробвам :) Утре са надявам все някои магазин да работи и да ги купя ;) За компютъра - той се беше с 7.1 звукова карта и съответно имаше много входове за жакове - в моя случай тези 6 кабела излизащи от буфера ставаха 3 и влизаха в компа. ТВ-то обаче има само един такъв вход за слушалки ;)

Viv.Brooke написа:
iliyan написа:
karadzhoff написа:
iliyan написа:Я кажи последно за какво ти е звук 5.1 ?!


Филми най-вече ;)

Звука от къде ще го взимаш ?!

Според мен пича иска да прехвърли стерео сигнал от ТВ-то към буфера.


Абе нещо такова, но като цяло май имам много свободно време и реших да пробвам как ще се чува през колоните и буфера ;)

Ако вземеш звука от ТВ забрави за 5.1 !
[wrapimg=left]http://img819.imageshack.us/img819/3282/53oo.gif[/wrapimg]
"УМНИЯТ винаги отстъпва. Каква велика мисъл. Това обяснява господството на ГЛУПОСТТА в света" - Баронеса Мария фон Ебнер-Ешенбах
"Количеството на глупаците намалява, но качеството им нараства" - Михаил Генин

Потребителски аватар
Red_Pride
Мнения: 4047
Регистриран на: 24 юли 2009 11:04
Контакти:

Re: Свързване на 5.1 система към телевизор

Мнениеот Red_Pride » 15 фев 2014 23:04

Армейче написа:
Red_Pride написа:пич тва на монитора ти е audio вход :lol: т.е. за да ти свирят колоните на монитора трябва да им дойде сигнал от звуковата карта :lol: трябва ти ето такъв кабел:
Изображение

БРАТОООООООООООООО, не ми трябва такъв КАБЕЛ!!! Искам, като гледам телевизия от монитора, да ми дава звук от субуфера, а не от колоните, които са вградени в монитора. Компютъра изобщо не участва в тази схема.

извинявай не съм те разбрал,иначе пробва ли да променяш настройките в Audio менюто гледам има опции да се пускат и спират колоните на монитора,може би там се крие разковничето :roll:
[rimg]https://dl.dropboxusercontent.com/u/31972793/androidbg/10628155_946991171983886_3440970175867167846_n.jpg[/rimg]

Потребителски аватар
goalkeeper
Мнения: 502
Регистриран на: 24 мар 2008 21:50
Skype: dockyy
Местоположение: София
Контакти:

Re: Свързване на 5.1 система към телевизор

Мнениеот goalkeeper » 15 фев 2014 23:05

Армейче написа:
Red_Pride написа:пич тва на монитора ти е audio вход :lol: т.е. за да ти свирят колоните на монитора трябва да им дойде сигнал от звуковата карта :lol: трябва ти ето такъв кабел:
Изображение

БРАТОООООООООООООО, не ми трябва такъв КАБЕЛ!!! Искам, като гледам телевизия от монитора, да ми дава звук от субуфера, а не от колоните, които са вградени в монитора. Компютъра изобщо не участва в тази схема.

Като нямаш такъв изход на монитора си, как смяташ, че ще е възможно?
Изображение

Потребителски аватар
Армейче
Мнения: 341
Регистриран на: 18 авг 2012 18:07

Re: Свързване на 5.1 система към телевизор

Мнениеот Армейче » 15 фев 2014 23:06

karadzhoff написа:
Армейче написа:
karadzhoff написа:
iliyan написа:Я кажи последно за какво ти е звук 5.1 ?!


Филми най-вече ;)

И проработи ли? Най лесно е да направиш така: Просто извади жака, който влиза в компютъра и го вкарай в телевизора където е входа за слушалки!
По същата причина, за да гледам филми и да има по-добър звук искам да свържа монитора със субуфера. Но при мен не знам защо, но не се получава, свързвам го и не свири... С по стар телевизор от тия с кошниците си свири. Със една плазма "NEO" която е на 2 години, също свири, с телефона ми също свири. Но с моя монитор, НЕ... Братовчед ми има същия проблем, с монитор Самсунг, който е на година и субуфера му...


По това време освен сам да си направя преходниците и кабелите - не виждам друг начин да пробвам :) Утре са надявам все някои магазин да работи и да ги купя ;) За компютъра - той се беше с 7.1 звукова карта и съответно имаше много входове за жакове - в моя случай тези 6 кабела излизащи от буфера ставаха 3 и влизаха в компа. ТВ-то обаче има само един такъв вход за слушалки ;)


Моя субуфер е 2.1. Но кабелите на 2-те колонки си влизат в субуфера, не е нужно да ги вкарваш в компютъра(То на моя няма и къде).
http://prikachi.com/images.php?images/785/6081785m.jpg Виждаш ли ги трите кабела? Първите два(кабелите на колонките) си влизат директно в СУБУФЕРА, а третия зеления влиза в компютъра, телефона или телевизора и така субуфера свири от устройството с което е свързан. Само, че на моя монитор, като му вкарам зеления жак и не свири. Вкарам ли същия този жак, в ПО-СТАР ТЕЛЕВИЗОР или ТЕЛЕФОНА МИ, веднага започва да свири, това е... А самите колони на субуфера, ако ги вкарам директно в монитора, отново не свирят...
Дожа Уйпещ, ОФИ, Ференцварош, Aнтверпен, Люцерн, Олимпия (2 пъти), Аалст, Слован, Копенхаген, Беверен, Тампере, еБате Борисов, Жилина, Дебрецен, Спартак търнава, Сараево, Иртиш... TO BE CONTINUED!!! Евроидиоти, El Debil, Levskinho, Азиатоидиоти....

karadzhoff
Мнения: 23
Регистриран на: 09 мар 2013 22:02
Контакти:

Re: Свързване на 5.1 система към телевизор

Мнениеот karadzhoff » 15 фев 2014 23:08

iliyan написа:Ако вземеш звука от ТВ забрави за 5.1 !


Добре де - пускам си изтеглен филм /не от някоя от програмите на кабелната/ и при положение, че ТВ-то поддържа 5.1 би трябвало и звука от системата да е 5.1?? Или аз въобще не ги чаткам?? :roll: :)

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3213
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Свързване на 5.1 система към телевизор

Мнениеот sirius123 » 15 фев 2014 23:11

Трябва ресивър , който поддържа 5.1 и източник , да кажем АC3.

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Свързване на 5.1 система към телевизор

Мнениеот sin4ec » 15 фев 2014 23:12

Армейче е прав. Случват се тези неща. Каква е причината-не мога да гадая. Доколкото с клиенти сме дискутирали и пробвали, в част от случаите става дума за чип, разпознаващ оригиналните кабели и аксесоари. Но в друга част няма смислено обяснение, освен неприязън между стиковащите се уреди... :) Това е положението!
Преди няколко дни едно и също хендсфри го пробваме на 4 телефона. На два работи перфектно, на трети само слушалките, а на четвъртия-пълна нула!
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
Red_Pride
Мнения: 4047
Регистриран на: 24 юли 2009 11:04
Контакти:

Re: Свързване на 5.1 система към телевизор

Мнениеот Red_Pride » 15 фев 2014 23:14

Армейче имаш ли жак дето пише H/P на него :?:
[rimg]https://dl.dropboxusercontent.com/u/31972793/androidbg/10628155_946991171983886_3440970175867167846_n.jpg[/rimg]

Потребителски аватар
Армейче
Мнения: 341
Регистриран на: 18 авг 2012 18:07

Re: Свързване на 5.1 система към телевизор

Мнениеот Армейче » 15 фев 2014 23:22

Red_Pride написа:Армейче имаш ли жак дето пише H/P на него :?:

Нямам. Мисля утре да направя един клип по-светло, за да разберете какво точно искам да ви кажа.
Дано само темата остане отворена.
Дожа Уйпещ, ОФИ, Ференцварош, Aнтверпен, Люцерн, Олимпия (2 пъти), Аалст, Слован, Копенхаген, Беверен, Тампере, еБате Борисов, Жилина, Дебрецен, Спартак търнава, Сараево, Иртиш... TO BE CONTINUED!!! Евроидиоти, El Debil, Levskinho, Азиатоидиоти....

Потребителски аватар
DarkPsy
Мнения: 3651
Регистриран на: 16 юли 2013 11:18

Re: Свързване на 5.1 система към телевизор

Мнениеот DarkPsy » 15 фев 2014 23:56

Голяма тема стана.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Soulen и 25 госта