България е 3-та по скорост на Интернет в света

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

ichkata66
Мнения: 8
Регистриран на: 29 дек 2010 21:40
Контакти:

Re: България е 3-та по скорост на Интернет в света

Мнениеот ichkata66 » 22 сеп 2011 02:58

Този, който е писал статията явно не е много добре запознат.....в България няма интернет...има peering между всички доставчици...или нещо като една "локална мрежа" с оптики и рутери.....колко от вас на негарантиран план са забелязали, че в плана пише peering..... интернет е връзката извън България а той средно за домашния абонат е 5-10 Mbps не гарантиран....за Бизнес няма да говорим то и затова скача на 150-300лв.

Потребителски аватар
trakia
Мнения: 801
Регистриран на: 24 окт 2008 11:54
Местоположение: Gdynia ,Poland

Re: България е 3-та по скорост на Интернет в света

Мнениеот trakia » 22 сеп 2011 03:42

Garra Dembele написа:само като погледнах за България 1611 kb/s и ми стана ясна класацията, понеже аз тегля с 12000 kb/s ... 8-)

Негър става въпрос за СРЕДНА скорост ,ти теглиш с 12000 ,някой друг от селата дето ви подкрепят по време на мачове тегли само с 12 ...
Това е нашият клуб, нашият град, нашата вяра. Или го приемете, или се махнете!
Изображение

Потребителски аватар
Ki Cho
Мнения: 781
Регистриран на: 10 авг 2009 10:46
Контакти:

Re: България е 3-та по скорост на Интернет в света

Мнениеот Ki Cho » 22 сеп 2011 08:16

Работата ми е свързана с чести тъпувания България и опитът ми потвърждава това, което е в проучването. На тема интернет сме години пред Франция, Германия, Полша и разни други места, където съм ходил. Човек може да хване, я къра, я гората с хотелския достъп там. Това, безплатeн Wi Fi ... да бе да - само в многозвездните хотели. Да не говорим за летища и прочие. Или плащаш като луд на мобилни оператори, или - сори. При това скоростта е ... :o
А папагалите са птиците с доказано най-силен клюн.

Потребителски аватар
amorozo
Мнения: 14
Регистриран на: 08 авг 2009 10:45
Контакти:

Re: България е 3-та по скорост на Интернет в света

Мнениеот amorozo » 22 сеп 2011 09:37

Интернет доставчиците ни само такива класации чакат. Сега няма да си мръднат пръста за подобряване на услугите.

Потребителски аватар
Btovfan80
Мнения: 901
Регистриран на: 14 дек 2009 16:53

Re: България е 3-та по скорост на Интернет в света

Мнениеот Btovfan80 » 22 сеп 2011 10:48

Хората ви казват, че сме на 3-то място в света и вие пак недоволни! :roll: Вие имате ли представа, каква скорост ползвам в Кипър и колко пари плащам за услугата? За 10 Mbps, което е около 1,2 MBps, плащам 40 евро. А най високата скорост, която се дава само за бизнес ползване, е 100 Mbps - 12 MBps. Следователно, това което имаме в България, е близо до най-доброто възможно! Да не ви казвам сестра ми, която е в Швейцария в момента, какъв интернет ползва, а на всичкото отгоре, няма покритие в доста от населените части на страната!
Капката дълбае камъка не със сила, а с постоянство!

Nightfate написа:
"Късмета е част от футбола ! Късмет мъсмет,аванти,маванти,фантоми мантоми какво значение има?"

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23290
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: България е 3-та по скорост на Интернет в света

Мнениеот W84me » 22 сеп 2011 10:49

За мен не е изненада,защото историята показва,че винаги сме били техническа нация!Само последните 20 години се е занемарило всичко!
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
Sofiaatowern
Мнения: 421
Регистриран на: 10 сеп 2009 21:28
Контакти:

Re: България е 3-та по скорост на Интернет в света

Мнениеот Sofiaatowern » 22 сеп 2011 11:05

Btovfan80 написа:...

А каква заплата взимате вие, дори в качеството си на имигранти, ти и твоята сестра, сравнено с български гражданин? И не, не трябва да се радваме, защото България е разположена на изключително стратегически геоположение - между Азия и Африка. Съответно през нея минават 5 транс-европейски коридора. Сега помислете ЧИЙ оптики са разпложени на територията на България и минават към Азия - Африка? Ако не бяхме пропаднала кочина сигурно щяхме ние самите да извадим много по-големи ползи от бърз интернет..

Потребителски аватар
c0mba
Мнения: 652
Регистриран на: 30 авг 2010 12:19
Контакти:

Re: България е 3-та по скорост на Интернет в света

Мнениеот c0mba » 22 сеп 2011 11:40

Sofiaatowern написа:
Btovfan80 написа:...

А каква заплата взимате вие, дори в качеството си на имигранти, ти и твоята сестра, сравнено с български гражданин? И не, не трябва да се радваме, защото България е разположена на изключително стратегически геоположение - между Азия и Африка. Съответно през нея минават 5 транс-европейски коридора. Сега помислете ЧИЙ оптики са разпложени на територията на България и минават към Азия - Африка? Ако не бяхме пропаднала кочина сигурно щяхме ние самите да извадим много по-големи ползи от бърз интернет..

ДЕ*ба смешните пишлигарски хейтъри , смърт ве , смърт .....
Човекът не е направен, за да разбира живота, а за да го живее!

tprodanov
Мнения: 6018
Регистриран на: 02 авг 2008 16:40
Местоположение: София
Контакти:

Re: България е 3-та по скорост на Интернет в света

Мнениеот tprodanov » 22 сеп 2011 13:42

Sofiaatowern написа:
Btovfan80 написа:...

А каква заплата взимате вие, дори в качеството си на имигранти, ти и твоята сестра, сравнено с български гражданин? И не, не трябва да се радваме, защото България е разположена на изключително стратегически геоположение - между Азия и Африка. Съответно през нея минават 5 транс-европейски коридора. Сега помислете ЧИЙ оптики са разпложени на територията на България и минават към Азия - Африка? Ако не бяхме пропаднала кочина сигурно щяхме ние самите да извадим много по-големи ползи от бърз интернет..



Бързия ти интернет в къщи зависи от международни коридори, така ли? :mrgreen:

Потребителски аватар
Btovfan80
Мнения: 901
Регистриран на: 14 дек 2009 16:53

Re: България е 3-та по скорост на Интернет в света

Мнениеот Btovfan80 » 22 сеп 2011 15:08

Ти му обясняваш, че България е напреднала в техническо отношение и услугата е евтина - то пак в джоба ти гледа? Като ми завиждаш на парите, направи нещо, за да си на моето ниво, а не да ми броиш парите! За разлика от много индивиди в нашата мила родина, аз си изкарвам парите с честен труд, с което много се гордея!!!
Капката дълбае камъка не със сила, а с постоянство!

Nightfate написа:
"Късмета е част от футбола ! Късмет мъсмет,аванти,маванти,фантоми мантоми какво значение има?"


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Der Schmarotzer и 29 госта