Подкрепяте ли намалянето на "закованите теми"?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, delqnski47, гарфилд, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Подкрепяте ли намалянето на "закованите теми"?

Да, без "Правилата"
3
33%
Да, всичките 4
4
44%
Не
2
22%
 
Общо гласове: 9

Потребителски аватар
stenly
Модератор
Мнения: 2804
Регистриран на: 30 юни 2008 18:30
Контакти:

Re: Подкрепяте ли намалянето на "закованите теми"?

Мнениеот stenly » 14 яну 2011 12:04

Не знам дали претоварва форума, но засега не е дала повод да се притесняваме, че може да претовари форума и да стане мазало... Макар че, както всички знаете, не сме застраховани от това.
За изтриване и дума да не става, но в Архива може спокойно да отиде, а при пускането на новата да се обясни на всички защо се прави това :)
Модераторите не са ви враг!

Потребителски аватар
Casper
Модератор
Мнения: 1097
Регистриран на: 03 окт 2009 11:11
Контакти:

Re: Подкрепяте ли намалянето на "закованите теми"?

Мнениеот Casper » 14 яну 2011 15:29

paceto написа:Според мен трябва да се пусне нова, защото тази тема е страшно голяма станала.
Има вероятност някой ден да се бъгне самата тема и да стане каша, а това за платформата на phpbb се среща доста често и като добавим, че така е трудна за модериране нещата не са хич добре.

Аз не разбирам много от платформи, но до сега не съм виждал бъг само в една тема!? Според мен, претоварване може да се получи от общото количество, а не от някоя отделна тема. По-скоро мисля, че трябва да се махнат най-старите безинтересни теми, по всички подфоруми. А, по-интересните да отидат в архива.
За "Наздраве" съм склонен да се съглася за архив и пускане на нова, най-вече че много от първите потребители ги няма или не пишат в нея. Един вид, да архивираме миналото и да започнем с настоящето!
Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лоши решения!

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23636
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Подкрепяте ли намалянето на "закованите теми"?

Мнениеот paceto » 14 яну 2011 15:48

MORSKI написа:Казах, че е абсурдно да се трие , а относно слагането и в архив и пускането на нова не мисля, че ще има добър ефект върху потребителите да не говоря, че за 2 години не е претоварила форума ;)


И какво ще им стане на потребителите ако се пусне нова? :roll:
Май забравяш, че преди 2 години темата не е била над 2000 страници ;)

stenly написа:Не знам дали претоварва форума, но засега не е дала повод да се притесняваме, че може да претовари форума и да стане мазало... Макар че, както всички знаете, не сме застраховани от това.
За изтриване и дума да не става, но в Архива може спокойно да отиде, а при пускането на новата да се обясни на всички защо се прави това :)


Стенли не говоря за претоварване на форума, а на самата тема.
Затова предлагам да се пусне нова, а тази да отиде в Архива.

Casper

Както виждаш първият ми вариант е за преместване в Архива, а вторият е за триене на самата тема, така че и аз не говоря да се изтрива, но ако не искате да е в Архива да се изтрие по добре.

Пак казвам не говоря за бъгване на форума заради нея, а на самата тема заради много коментари и страници.При Модериране на темата един ден при самото действие може темата да зачезне и после няма връщане - става каша.
Това се е случвало при мен като Модератор в друг форум със същата платформа и го знам от опит това, а не го казвам ей така защото ми е щукнало на ума. :)

Затова взехме решение Модераторите една тема като стане голяма да речем около 500 страници е махаме и пускахме нова, защото си патихме доста от такива големи теми, а и тя беше самата един вид Спам тема на форума.

На никой нищо няма да му стане да се пусне нова тема, за да се избегнат бъдещи проблеми, но ако решите темата да стане с 10 000 страници няма проблем и е приемаме като вечна такава, но един ден ще се бъгне и после ще си бием главите защо не сме вземали мерки навреме. :)

MORSKI
Мнения: 11849
Регистриран на: 11 ное 2008 14:54
Контакти:

Re: Подкрепяте ли намалянето на "закованите теми"?

Мнениеот MORSKI » 14 яну 2011 17:25

И какво ще им стане на потребителите ако се пусне нова? :roll:
Май забравяш, че преди 2 години темата не е била над 2000 страници ;)


Тази тема е култова и доста хора няма да схванат идеята дори да им обясниш. Отделно, че се е насъбрал негативизъм от нашите действия сега остава и най-култовата тема да сложим в архива.... Не мисля, че е правилно....

Потребителски аватар
Пловдив1926
Мнения: 6998
Регистриран на: 21 юни 2010 09:15
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Подкрепяте ли намалянето на "закованите теми"?

Мнениеот Пловдив1926 » 14 яну 2011 19:56

Това си е нормална практика. Заключваме старата тема и правим НАЗДРАВЕ 2. Който иска старите неща - гледа в архива, който иска да пише, пише в новата. Едва ли някой нормален човек ще има нещо против това. Се едно можеш да намериш нещо на 532 страница от тая тема...

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23636
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Подкрепяте ли намалянето на "закованите теми"?

Мнениеот paceto » 14 яну 2011 23:28

MORSKI написа:
И какво ще им стане на потребителите ако се пусне нова? :roll:
Май забравяш, че преди 2 години темата не е била над 2000 страници ;)


Тази тема е култова и доста хора няма да схванат идеята дори да им обясниш. Отделно, че се е насъбрал негативизъм от нашите действия сега остава и най-култовата тема да сложим в архива.... Не мисля, че е правилно....


И какво сега да е държим вечно тази тема само защото имало разбираш ли негативизъм - що за глупост? :)
Ами ако се бъгне темата този негативизъм в какво ще се превърне :roll:

Мисля, че прекалено много се тревожиш какво ще направят потребителите в дадена случка, а обратното те не го правят така за нас.
Бъди малко по строг към тях, защото така ти се качват на главата.

Нищо няма да им стане на потребителите като се пусне нова тема, ама нищо.

MORSKI
Мнения: 11849
Регистриран на: 11 ное 2008 14:54
Контакти:

Re: Подкрепяте ли намалянето на "закованите теми"?

Мнениеот MORSKI » 15 яну 2011 14:08

И какво сега да е държим вечно тази тема само защото имало разбираш ли негативизъм - що за глупост? :)
Ами ако се бъгне темата този негативизъм в какво ще се превърне :roll:


Първо глупост за теб за мен не е ;) Второ, говорим , ако се случи нещо, ами ако не се случи :lol: И трето, негативизъм има, да... И той не е малък- да не засягам темата пак с отъствието ти, че ще се почувстваш пак накърнен, но не знам дали си забелязъл, но в последните месеци има все повече негодуващи и донякъде имат право за някои неща.... Според мен не може да вземаме самосиндикално решение за тази тема специално и лично за мен е по-добре да се пусне една анкета сред потребителите. Този форум не е за нас си, а е за потребителите та в този ред на мисли тези ти думи звучат меко казано странно :

Мисля, че прекалено много се тревожиш какво ще направят потребителите в дадена случка, а обратното те не го правят така за нас.
Бъди малко по строг към тях, защото така ти се качват на главата.


Не споделям твоето мнение... А и неслучайно ме нарекоха Леонсио колегите преди месец :lol:

Нищо няма да им стане на потребителите като се пусне нова тема, ама нищо.


Не можеш да знаеш как ще реагират ;) Вземаш самосиндкилани решения, а не мисля, че това е правилно. Гледаш от твоята камбанараия. Затова мисля, че е редно да се допитаме до потребителите в анкета като им се обясни случая - така и ще избегнем негодуание от типа" защо махнате темата, пак ли цензура и тем подобни"- ако има негодувание така ще кажем, вие си го избрахте ;)

Потребителски аватар
Пловдив1926
Мнения: 6998
Регистриран на: 21 юни 2010 09:15
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Подкрепяте ли намалянето на "закованите теми"?

Мнениеот Пловдив1926 » 15 яну 2011 21:17

Гореща сълза ми текна по бузата като четох поста на морския, така ми стана жал :mrgreen:

MORSKI
Мнения: 11849
Регистриран на: 11 ное 2008 14:54
Контакти:

Re: Подкрепяте ли намалянето на "закованите теми"?

Мнениеот MORSKI » 16 яну 2011 01:56

Пловдив1926 написа:Гореща сълза ми текна по бузата като четох поста на морския, така ми стана жал :mrgreen:


Виж сега Панджаров първо не ти се получи и второ не мисля, че иронията ти е уместна.... Моето мнение е такова и като колеги споделяш или не трябва да го уважиш! :arrow: И аз не съм бил съгласен с много твои действия и мнения, но до ирония не съм прибягвал неслучайно!

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23636
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Подкрепяте ли намалянето на "закованите теми"?

Мнениеот paceto » 16 яну 2011 02:22

да не засягам темата пак с отъствието ти, че ще се почувстваш пак накърнен,


Започваш все повече да се излагаш с това твое държане в момента и още малко ще те потрая пък да видим дали ще се спреш най после да повтаряш неща като развалена плоча.

Според мен не може да вземаме самосиндикално решение за тази тема специално и лично за мен е по-добре да се пусне една анкета сред потребителите. Този форум не е за нас си, а е за потребителите та в този ред на мисли


Ние ли сме хората, които решават коя тема да бъде заключена или не?
Ние ли решаваме коя тема да остане и коя не, ние ли решаваме коя да качим като важна и коя не?
Какъв е смисъла да пускаме анкета за някаква тема, която в последствие се решава да бъде такава каквато е сега?Ние сме хората, които се стремим да държим форума прилежен, така че имаме право да заключим тази и да пуснем нова на нейното място.
Разбирам да се взима решение да се премахне изобщо тази тема да се пусне анкета, но не виждам смисъл сега да се пуска Анкета за замяна на нова със старата.
Тази сега отива в Архива и който иска да си чете стари работи винаги може да го направи, а друг е въпроса че не виждам какво толкова някой ще има да чете там, но нека да бъде в Архива.
Стига говори така за Модераторите все едно не сме потребители.
Ние сме потребители както всички останали, но това че имам няколко бутона, ранг под аватара и права за функции на форума не ни прави различни от другите.

Не можеш да знаеш как ще реагират Вземаш самосиндкилани решения, а не мисля, че това е правилно. Гледаш от твоята камбанараия. Затова мисля, че е редно да се допитаме до потребителите в анкета като им се обясни случая - така и ще избегнем негодуание от типа" защо махнате темата, пак ли цензура и тем подобни"- ако има негодувание така ще кажем, вие си го избрахте


А какво искаш да направя да се допитвам до теб дали да вземе отношение за нещо ли?
Виждам нещо нередно и го споделям тук пред всички, за да се вземе съгласие затова, а като гледам само ти за момента се опъваш за тази тема.
И за каква цензура ми говориш след като темата ще си я има и след това, а няма да се затрие?
И да има пискане какво от това?Всичко ще е временно и след това ще забравят, но пак ще си има тема.
Ако вземем да се съобразяваме с тях непрекъснато, защото са щели да пискат то нещата няма да се получат, а и винаги ще има доволни и недоволни за нещо, защото никога не можеш да угодиш на всички и това би трябвало да ти е ясно.


Върни се в “Модератори”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта