Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Мнениеот Futbolen_istorik » 28 ное 2011 12:19

v.r.s. написа:
Futbolen_istorik написа:
v.r.s. написа:А не ти ли е минала мисълта, че точно комунистите фалшифицират историята, като не споменават ФК Кракра във вестник Народен спорт, защото той се е водил буржоазен клуб, а Бенковски и останалите на "прогресивната младеж" - РМС. В книгата - "Историята на футбола в Перник", която излиза в средата на 80-те години, Кракра е наречен точно така и останалите клубове са обявени за противовес на този буржоазен футболен клуб. Книгата е доста обемна и въпреки комунистическата насоченост се говори с документи и факти.
Не учи историята от вестниците, а търси документи за нещата които пишеш.
По твоята логика днешният Берое на кой клуб е наследник, на автентичният Берое или на Олимпик Галата (Тетевен), при обединението на тези два отбора играчите не са ли предимно от отбора на Олимпик?


Не ти ли е минала мисълта, че комунистите по лесно е за закрият Кракра от колкото да я прикриват че съществува, през 1944-45г. са разтурени всички т. н. фашистки клубове. Обори ми темата с доказателства, а не ми цитирай някаква измислена книга, измислени книги всеки може да напише. А за историята от вестниците само от там може да се научи, като не си запознат с материята не давай компетентни мнения. И се замисли, не ли е по добре твоя Любим клуб да има истинска история от колкото фалшифицирана, ами като не искаш истината дай да му измислим 1901г. че е основан и ще е най-стария в България същата работа, тъй или иначе няма доказателства за Кракра след 1943г. че е съществувал, не се блазни от старостта, а от традициите, пример ще ти дам ти сигурно си около 85 набор + - 7-8 години
, хабаво ли ще ти е да те изкарат примерно 75 набор, замисли се малко, недей да бъдеш кон с капаци, не видя ли статията за пернишкия любимец издадена е преди комунизма, когато на власт е била буржоазията, друг път мисли малко преди да пишеш глупости, пиши само тогава когато имаш оборими доказателства.


Първо не съм около 85 набор, а 71 набор и въобще не ме интересува дали ще ме изкара някой с 7-8 години по-стар или по-млад, а това какво представлявам като личност.
А как като не съществува ФК Кракра, през 1936 година завършва на четвърто място в Държавното първенство, кога е закрит този клуб за да не съществува преди 09.091944 г., ти като футболен историк предполагам знаеш и това.
Не ми отговори на въпроса, по твоята логика Берое в момента на кой ФК е наследник?


Разбирам те много години си живял с тази лъжа и сега не можеш да се примириш че толкова години си правен на глупак от някой псевдо писател, не само че си кон с капаци а и не можеш да четеш правилно, написах кратко и ясно че няма доказателства за съществуването на Кракра след 1943г. а не преди 1943г. като четеш мисли малко недей кара праволинейно като кон с капаци.
На въпроса за Берое и Олимпик ще ти отговоря с въпрос, ЦСКА през 1950г. трябва да започне сезона от Б група, за да влезе в А група е обединен с Ботев Пловдив (който е трябвало да започне сезона в А група), и Черно море Варна (който е трябвало да започне в Б група), след това обединение ЦСКА започва сезона в А група, а Ботев и Черно море са изхвърлени в окръжните групи, ха сега ми кажи ЦСКА на кого е наследник на ЦСКА преди 1950г. или на Ботев Пловдив с което място играе в А група през 1950г.
А щом не те интересува дали ти е вярна годината на раждане значи не те интересува и истинската година на основаване на Миньор, доказа го с примера си, а щом не не те интересува истинската година на основаване на Миньор не си никакъв Миньорец а лаладжия
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Мнениеот v.r.s. » 28 ное 2011 12:21

Futbolen_istorik написа:
v.r.s. написа:
Бекъма написа:Пичове,защо не си гледате настоящето ами се ровите в миналото.Мислите ли,че ако се изясни на кого точно сте наследници ще ви се подобри играта?


Абсолютно си прав, но когато се прави втора тема за това и то на база статии от вестник не мога да съм безучастен.
Ето какво пише и автора на книгите за Миньор Перник и от къде черпи информация за тях, човека ги събира повече от 15 години преди да напише книгата, а е трябвало само да прочете тези няколко статии във вестника за да се запознае с историята на отбора.

Стефан Сергиев – Човекът, който съхрани историята на Миньор
Председател на Българската феде­рация по шахмат. Виден спортен деятел на Перник, свързал живота си с шахмата, фут­бола, баскетбола и други спортове в града. Председател на „Миньор“ през 1977/80г. Ав­тор на 10 книги за футбола, три от които за жьлто-черните: „Футболът в „Миньор“, „80 пернишки футболисти“ и „Това е „Миньор“-Перник“. Описал историята на шахмата в 40 свои книги.

Гледал съм първия мач на „Миньор“ като дете на игрището на „Толбу­хин“ през 1953г. Баща ми ме отведе, а мачът беше с „ВМС“ за оста­ване във В групата и спечелихме с 1:1. Живеех под стадиона на ул.Кракра, детските и юношеските ми години са минали там -между стадиона и залата. Играех не-лошо футбол, но по-късно се насочих към шахмата. В онези години Перник имаше уни­кален спорт. Нашият град е дал на България невероятно много забеле­жителни състезатели не само във футбола, но и в баскетбола, волей­бола.

Три години бях председател на „Ми­ньор“ в периода 1977-80 година. Тогава отборът беше на 18 място в „Б“ групата. Успяхме да поставим уни­кален рекорд от 23 мача без загуба и се класирахме втори . Спокойно мога да кажа, че имам най-големият архив за „Миньор“ В Бълга­рия. Първата ми книга „Футболът в „Миньор“ излезе по повод влизането на отбора в „А“ група през 1988г. По нея работех отдавна- още от нача­лото на 70-те години. Правих архива с помощта на най-големия статистик – Димитър Пещийски. Ползвал съм протоколите на БфС от мачовете. Направих над 50 разговори с футболисти, като непрекъснато засичах фактите. В книгата няма нито една сгрешена дата. Случвало се е, самите футболисти да се хващат на бас и да ме викат да разрешавам споровете им за някоя дата. Повече се гордея с втората си книга за 80-те пернишки футболисти. Това е първата такава книга писана в България. В нея са едни от първите български футболисти като инж.Михаил Лозанов – танка на българското нападение, уникалният треньор Стефан Чумпалов, човекът, който основа първият футболен клуб в България-„Славия“, един от първите треньори и първите съдии в страната, който през 50-те създаде модерният футбол в Перник. През „Миньор“ са преминали невероятни състезатели и треньори, с което градът ни трябва да се гордее.


Големи лъжи, бих казал няма нито една вярна дата, не виждаш ли че е бил фен на Кракра и е прикрил истината, и не е само той много са като него, примери автора на "Футбола в Русе" пише за Дунав 1911г. пълен абсурд първия Дунав е от 1918г., авторът на "Футбола в града на липите" (книга за Берое) пише за Верея 1916г. като първия отбор в града Верея е основан 1919г., продължавай да бъдеш кон с капаци и да вярваш на лъжците, ами намери го тоя шахматист и да ти покаже документите с датите, знаеш ли какво ще ти каже, скрил съм ги в мазето , трябва да ги извадя, и днеска утре в други ден ще минат години и така ще си останат в мазето му.


Ти наистина си болен мозък, след като съпоставяш една статия във вестник с архиви, спомени на футболисти и треньори и т.н. И кои дати са сгрешени от него?

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Мнениеот Futbolen_istorik » 28 ное 2011 12:34

Ти наистина си болен мозък, след като съпоставяш една статия във вестник с архиви, спомени на футболисти и треньори и т.н. И кои дати са сгрешени от него?[/quote]

Добре дай датата на обединението на 4-те клуба след 1944г. а истинските дати съм ги дал от вестниците, и не знам как е станало това обединение като един от 4-те клуба не съществува още от 1934г Светкавица. как влиза в това обединение сигурно само в главата на шахматиста , обясни ми, но явно това обединение е станало и в твоята глава, разтурен от полицията през 1934г. а през 1944г. участва в измисленото обединение
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"

fcmpbg
Мнения: 36
Регистриран на: 16 авг 2011 12:37
Skype: nikolayss
Контакти:

Re: Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Мнениеот fcmpbg » 28 ное 2011 12:49

Футболен историк не се измъквай а отговори на кой е наследник днешният Берое.

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Мнениеот Futbolen_istorik » 28 ное 2011 13:00

fcmpbg написа:Футболен историк не се измъквай а отговори на кой е наследник днешният Берое.


Никога не съм се измъквал и няма никога да се измъквам винаги съм на разположение, Берое е наследник на Борислав основан 1929г.
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Мнениеот v.r.s. » 28 ное 2011 13:02

[/quote]Първо не съм около 85 набор, а 71 набор и въобще не ме интересува дали ще ме изкара някой с 7-8 години по-стар или по-млад, а това какво представлявам като личност.
А как като не съществува ФК Кракра, през 1936 година завършва на четвърто място в Държавното първенство, кога е закрит този клуб за да не съществува преди 09.091944 г., ти като футболен историк предполагам знаеш и това.
Не ми отговори на въпроса, по твоята логика Берое в момента на кой ФК е наследник?[/quote]

Разбирам те много години си живял с тази лъжа и сега не можеш да се примириш че толкова години си правен на глупак от някой псевдо писател, не само че си кон с капаци а и не можеш да четеш правилно, написах кратко и ясно че няма доказателства за съществуването на Кракра след 1943г. а не преди 1943г. като четеш мисли малко недей кара праволинейно като кон с капаци.
На въпроса за Берое и Олимпик ще ти отговоря с въпрос, ЦСКА през 1950г. трябва да започне сезона от Б група, за да влезе в А група е обединен с Ботев Пловдив (който е трябвало да започне сезона в А група), и Черно море Варна (който е трябвало да започне в Б група), след това обединение ЦСКА започва сезона в А група, а Ботев и Черно море са изхвърлени в окръжните групи, ха сега ми кажи ЦСКА на кого е наследник на ЦСКА преди 1950г. или на Ботев Пловдив с което място играе в А група през 1950г.
А щом не те интересува дали ти е вярна годината на раждане значи не те интересува и истинската година на основаване на Миньор, доказа го с примера си, а щом не не те интересува истинската година на основаване на Миньор не си никакъв Миньорец а лаладжия[/quote]

Аз не те питам за ЦСКА, а за Берое. След като футболистите на Бенковски са били основата на новооснованият ФК и по твойта логика този клуб трябва да е приемник на Бенковски, то на кой клуб трябва е приемник сегашният Берое?
Колкото до това дали съм миньорец или лаладжия няма как да знаеш, но определението което даде, отговаря с пълна сила за теб. Не може човек чиято основа на знанията му е статии от вестници, а не архиви и задълбочени изследвания и анализи, да претендира, че говори с факти.
Иначе за съществуването на Кракра след 1943 година аз също не мога да дам факти, както и ти, че не съществува, тъй като това, че не го пише във вестниците не означава, че го няма. А и тогава в България положението е било доста напрегнато и предполагам, че на доста футболни отбори не им е било до футбол и е нормално да не участват в първенството, но това не означава, че са прекратили съществуването си и документално. Дори през 1944 година и първенството не завършва.

fcmpbg
Мнения: 36
Регистриран на: 16 авг 2011 12:37
Skype: nikolayss
Контакти:

Re: Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Мнениеот fcmpbg » 28 ное 2011 13:12

Футболен историк как през1999г Берое от А окръжна отиде в А РФГ.

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Мнениеот Futbolen_istorik » 28 ное 2011 13:24

v.r.s. написа:
Първо не съм около 85 набор, а 71 набор и въобще не ме интересува дали ще ме изкара някой с 7-8 години по-стар или по-млад, а това какво представлявам като личност.
А как като не съществува ФК Кракра, през 1936 година завършва на четвърто място в Държавното първенство, кога е закрит този клуб за да не съществува преди 09.091944 г., ти като футболен историк предполагам знаеш и това.
Не ми отговори на въпроса, по твоята логика Берое в момента на кой ФК е наследник?[/quote]

Разбирам те много години си живял с тази лъжа и сега не можеш да се примириш че толкова години си правен на глупак от някой псевдо писател, не само че си кон с капаци а и не можеш да четеш правилно, написах кратко и ясно че няма доказателства за съществуването на Кракра след 1943г. а не преди 1943г. като четеш мисли малко недей кара праволинейно като кон с капаци.
На въпроса за Берое и Олимпик ще ти отговоря с въпрос, ЦСКА през 1950г. трябва да започне сезона от Б група, за да влезе в А група е обединен с Ботев Пловдив (който е трябвало да започне сезона в А група), и Черно море Варна (който е трябвало да започне в Б група), след това обединение ЦСКА започва сезона в А група, а Ботев и Черно море са изхвърлени в окръжните групи, ха сега ми кажи ЦСКА на кого е наследник на ЦСКА преди 1950г. или на Ботев Пловдив с което място играе в А група през 1950г.
А щом не те интересува дали ти е вярна годината на раждане значи не те интересува и истинската година на основаване на Миньор, доказа го с примера си, а щом не не те интересува истинската година на основаване на Миньор не си никакъв Миньорец а лаладжия[/quote]

Аз не те питам за ЦСКА, а за Берое. След като футболистите на Бенковски са били основата на новооснованият ФК и по твойта логика този клуб трябва да е приемник на Бенковски, то на кой клуб трябва е приемник сегашният Берое?
Колкото до това дали съм миньорец или лаладжия няма как да знаеш, но определението което даде, отговаря с пълна сила за теб. Не може човек чиято основа на знанията му е статии от вестници, а не архиви и задълбочени изследвания и анализи, да претендира, че говори с факти.
Иначе за съществуването на Кракра след 1943 година аз също не мога да дам факти, както и ти, че не съществува, тъй като това, че не го пише във вестниците не означава, че го няма. А и тогава в България положението е било доста напрегнато и предполагам, че на доста футболни отбори не им е било до футбол и е нормално да не участват в първенството, но това не означава, че са прекратили съществуването си и документално. Дори през 1944 година и първенството не завършва.[/quote]

още в края на 1944г. има оживление във футболния живот в България, ще потърся статията за пернишкия футбол в края на 1944г. от вестник Народен спорт, ти не може ли да разбереш че през 1944г. няма обединение на пернишки отбори как да ти го обясня по какъв начин, сигурно нямаш основно образование , след малко ще кача статията , като я изровя, имам архив преснимани всички стари спортни вестници от 1921г. до 1957г.
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Мнениеот Futbolen_istorik » 28 ное 2011 13:31

fcmpbg написа:Футболен историк как през1999г Берое от А окръжна отиде в А РФГ.


Като се обедини с Олимпик, така както ЦСКА през 1950г. влезе в А група като се обедини с Ботев Пловдив и му взе мястото в А група, както последните години Спартак Варна се обедини с Владислав Варна и влезе във В група, както Ботев се обедини с Металик Сопот и влезе във В група, както Нефтохимик се обедини с Атлетик и влезе във В група, както Локомотив Пловдив се обедини С Велбъжд и влезе в А група, Искър с Хебър, Хебър с Беласица, Кремиковци с Бдин , мисля че тези примери са достатъчни
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"

Потребителски аватар
Futbolen_istorik
Мнения: 251
Регистриран на: 09 ное 2011 15:41
Skype: nankera
Контакти:

Re: Не фалшифицираната история на ПФК Миньор

Мнениеот Futbolen_istorik » 28 ное 2011 13:35

Изображение

горната статия е от вестник Народен спорт от 19.12.1944г.
4 май 1924г. е велика дата за спорта в Ст. Загора на него ден спортистите от "Борислав" и "Рекорд" си подават другарска ръка и поставят основите на една здрава и мощна организация "Бероя"


Върни се в “Миньор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта