След вчерашната среща в общината ???

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

BOSS
Мнения: 314
Регистриран на: 27 юни 2012 17:29
Местоположение: Варна
Контакти:

След вчерашната среща в общината ???

Мнениеот BOSS » 01 дек 2012 15:57

Община Перник наляла 180 хиляди в Миньор, играчите обещали да доиграят отговорно полусезона




Вчера се е състояла среща по искане на футболистите и административното ръководство на Миньор - Росица Янакиева, предаде репортер на Novsport.com.

На нея кметът Янакиева е представила пред футболисти и ръководство какво община Перник е направила до този момент за ПФК Миньор. На добра воля общината е осигурила 180 хиляди лева за подпомагане на клуба, което обаче според изискванията и стандартите за съществуване на отбора в "А" група до този момент от напускането на Вангелов, са крайно недостатъчни.

Кметът Янакиева е декларирала, че община Перник към настоящия момент не разполага със собствеността на акциите на мажоритарния собственик - Минна компания Перник. Мажоритарният пакет акции са все още сосбственост на Минна компания Перник АД.



Кметът на Перник е обявил още пред футболистите, че продължава да търси кандидати за основен спонсор на отбора и евентуален бъдещ притежател на мажоритарния пакет акции.

Янакиева е изразила надежди, че до мача с Берое може да има положително развитие на този въпрос. Но на този етап, след като общината не разполага с основния пакет акции, няма възможност да инвестира повече средства. Основната причина общината да не придобие до този момент акциите са големите задължения, които има ПФК Миньор Перник АД към Минна компания АД. При анулиране на тези задължения, общината се наема да придобие тези акции.

На вчерашната среща изпълнителният директор на ПФК Миньор АД - ген. Йордан Димитров, в писмен вид подаде своята оставка като ръководител на клуба. Тя е представена официално на кмета, като за да влезе в сила, съветът на директорите трябва официално да я приеме. Това трябва да стане факт в близките дни.



Останалата част от административното ръководство - Пламен Атанасов (административен директор) и Пламен Гигов (спортно-технически директор), са заявили своята готовност да продължат работата си и с цената на всичко да работят за оцеляването на Миньор.

Футболистите и треньорите също са изразили готовност да изиграят сериозно мачовете за купата с Банско, както и този от първенството с Берое, като условието им е да получат само една от дължимите им към момента заплати.

В подкрепа на казаното, отборът отпътува тази сутрин за Банско, където ще бъде на лагер до утрешния мач с местния тим.
novsport.com

Някой ако има повече инфо и подробности , нека ги сподели .

minyoro
Мнения: 172
Регистриран на: 24 май 2009 01:57
Контакти:

Re: След вчерашната среща в общината ???

Мнениеот minyoro » 01 дек 2012 17:51

Няма подробности. Стягай се за В група.

Потребителски аватар
Единни Перник!
Мнения: 161
Регистриран на: 05 фев 2012 19:49
Контакти:

Re: След вчерашната среща в общината ???

Мнениеот Единни Перник! » 01 дек 2012 23:54

Ние сме Миньор и ще бъдем с отбора винаги!

BOSS
Мнения: 314
Регистриран на: 27 юни 2012 17:29
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: След вчерашната среща в общината ???

Мнениеот BOSS » 02 дек 2012 16:27

Единни Перник! написа:Ние сме Миньор и ще бъдем с отбора винаги!






Това е ясно . Питането ми е , дали някой има вътрешна информация какво се случва .За какви надежди говори кметицата до мача с Берое ? Преговаря ли се вече с някой конкретно за акциите и т.н.?

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: След вчерашната среща в общината ???

Мнениеот v.r.s. » 02 дек 2012 17:42

BOSS написа:
Единни Перник! написа:Ние сме Миньор и ще бъдем с отбора винаги!






Това е ясно . Питането ми е , дали някой има вътрешна информация какво се случва .За какви надежди говори кметицата до мача с Берое ? Преговаря ли се вече с някой конкретно за акциите и т.н.?


Гетерала каза, че предстоят преговори с Левинс. Но проблема май е в тези 1 300 000 за които Ковачки даде мъжка дума, че ще опрости, но явно при него няма нищо мъжко и продължават да спъват отбора. Според мен проблема е в Минна компания и Ковачки и към трябва да се насочат протестите, а не към Общината.

BOSS
Мнения: 314
Регистриран на: 27 юни 2012 17:29
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: След вчерашната среща в общината ???

Мнениеот BOSS » 02 дек 2012 18:15

Аз не виждам смисъл Ковачки да не ги опрости тези пари . Първи вариант е не ги опрощава ,никой не иска да купи Миньор с такива задължения , клуба фалира и тогава гори завинаги с тези пари . Другия вариант е опрощава кредита , поне да постъпи като мъж и да си спази обещанието . Поне аз не виждам начин по който да си вземе тези пари . Единствения шанс да вземе някакви пари е , ако в момента се избиват няколко купувача за Миньор и наддават яко , :shock: но едва ли .

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: След вчерашната среща в общината ???

Мнениеот v.r.s. » 02 дек 2012 18:55

BOSS написа:Аз не виждам смисъл Ковачки да не ги опрости тези пари . Първи вариант е не ги опрощава ,никой не иска да купи Миньор с такива задължения , клуба фалира и тогава гори завинаги с тези пари . Другия вариант е опрощава кредита , поне да постъпи като мъж и да си спази обещанието . Поне аз не виждам начин по който да си вземе тези пари . Единствения шанс да вземе някакви пари е , ако в момента се избиват няколко купувача за Миньор и наддават яко , :shock: но едва ли .


Не съм много наясно с нещата, но Миньор един вид е негово дружество и може просто тези финанси отпуснати на отбора да са прехвърлени от друго дружество и отбора да е станал жертва на далавера. Явно се опита да прехвърли тези задължения на общината, но хората от нея се усетиха и направиха одит, при който излязоха тези задължения. А този човек не е от хората опрощаващи пари, той взима нещо изградено, източва го, съсипва го и накрая го затрива.

BOSS
Мнения: 314
Регистриран на: 27 юни 2012 17:29
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: След вчерашната среща в общината ???

Мнениеот BOSS » 02 дек 2012 19:49

v.r.s. написа:
BOSS написа:Аз не виждам смисъл Ковачки да не ги опрости тези пари . Първи вариант е не ги опрощава ,никой не иска да купи Миньор с такива задължения , клуба фалира и тогава гори завинаги с тези пари . Другия вариант е опрощава кредита , поне да постъпи като мъж и да си спази обещанието . Поне аз не виждам начин по който да си вземе тези пари . Единствения шанс да вземе някакви пари е , ако в момента се избиват няколко купувача за Миньор и наддават яко , :shock: но едва ли .


Не съм много наясно с нещата, но Миньор един вид е негово дружество и може просто тези финанси отпуснати на отбора да са прехвърлени от друго дружество и отбора да е станал жертва на далавера. Явно се опита да прехвърли тези задължения на общината, но хората от нея се усетиха и направиха одит, при който излязоха тези задължения. А този човек не е от хората опрощаващи пари, той взима нещо изградено, източва го, съсипва го и накрая го затрива.



Това не е далавера . Начините за даване на пари са или чрез заем или чрез дарение и този който ги дава си избира начина . Най-вероятно тези 1300000 са давани на части за изплащане на заплати и други разходи през времето в което е управлявал Вангелов от фирма на Ковачки по банков път под формата на заеми .
Имало е шанс да си върне парите , ако общината бе приела акциите на клуба . Тогава общината автоматично наследява този дълг към кредитора. Това почти няма шанс да се случи , защото трябва да си малоумен да приемеш акции на толкова задлъжняло дружество . Най-естественото нещо бе да се направи първо одит и след това да се решава дали да се приемат акциите.
Единствения шанс на Ковачки да вземе някакви пари от тези заеми които е давал , е някой толкова много да иска да купи Миньор , че да е готов да се раздели с 1300000 които Вангелов(Ковачки) са харчили в миналото за каквото са преценили . Това в момента изглежда невъзможно , или ние нищо не знаем .

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: След вчерашната среща в общината ???

Мнениеот v.r.s. » 02 дек 2012 20:43

Знам ли. Другият вариянт е тези 1 300 000 да са дадени на отбора само по документи, а реално да са ги взели за себе си от Минна компания, защото тя е дадена на концесия и мисля, че има някакъв процент и държавно участие в нея. По този начин са източили пари от нея уж давайки ги на отбора, като това им се води за разход и спестяват ДДС и данъци върху тях. От друга страна не зная дали не може да е прехвърлен дълг на някоя от фирмите му към отбора и по този начин дълга примерно от Минна компания, към някой кредитор, да е прехвърлен на отбора. Така отбора фалира а Минна компания се оказва чиста. Всичко това са хипотези и нямам идея дали реално може да се случи, тъй като не съм юрист и не съм запознат с тези неща. Но вече си мисля какво ли не, като примерно вариянт, че наистина може да има интерес към отбора и Ковачки да получава информация от Генерала за това и ще се опита ако може да си вземе тези пари.

Но както каза и ти, вероятно има неща които не знаем.

BOSS
Мнения: 314
Регистриран на: 27 юни 2012 17:29
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: След вчерашната среща в общината ???

Мнениеот BOSS » 03 дек 2012 03:12

1300000 са смешни пари за такива мощни компании като на Ковачки , за да прави някакви далавери и да си рискува бизнеса ! Почти съм 100% сигурен , че това са реално дадени пари от компаниите на Ковачки за Миньор през тези 4 г. , за допълване на месечните бюджети когато е имало малко приходи . Дори ми се струват малко тия 1300000 .Мислех че са поне 2-3 пъти повече . Хубаво е че ги е дал през годините . Лошото е че са под формата на заеми с надеждата някога да си ги върне , като всички дивиденти които е извлякъл през годините като собственик на Миньор да му излязат безплатни ! Е това според мен е същинската „далавера" , която повечето собственици на български отбори практикуват . Само че,не виждам вариант това да се случи . Едва ли някой в тия времена ще извади 2-3 милиона за да стане собственик на Миньор и след това да я кара само на изваждане без прибиране. Това може да се случи според мен само с някакъв политически натиск върху фирмите които смучат благинки от пернишката икономика . Редно е както взимат така и да дават .Като не искат сами с малко натискане от където трябва . Другия вариант е някой заклет фен- милионер със стабилни доходи :) , който едва ли съществува . Това е според мен и нищо добро май не ни очаква , но надеждата умира последна. Дано някой има идея как да извлече някакви дивиденти като собственик на Миньор и те да си струват парите които ще извади !


Върни се в “Миньор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта